Προς το περιεχόμενο

Intel 13th +14th Gen Core, Raptor-Lake & Z790 (2022) [LGA1700]


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, ChaosAD said:

Και με ενα μονο 8pin μια χαρα θα δουλεψει, μην αγχωνεσαι.

Έτσι, αντίθετα με τα 8πινα για τις κάρτες γραφικών, ένα 8πινο EPS δίνει χαλαρά >250W χωρίς να ζορίζεται. Συν το ρεύμα που πάει στο socket, δουλεύεις άνετα CPU και πάνω από 300W. Τα 2πλα 8πινα στις μητρικές είναι ψιλοβιτρίνα, για το φόβο των Ιουδαίων που λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπόν η οδυσσεια μου έφτασε στο τέλος της...

τελειωσα το στήσιμο το οποιο με παίδεψε αρκετά μπορώ να πω, το κουτί είναι τεράστιο, και για να κάνω ένα mini review :

είναι πολύ premium, σχεδόν όλο μέταλλο, χωράει μέσα ότι μπορεί να βάλει ο νους του καθενός (μπορείς βάλεις 2 συστήματα στο ίδιο κουτί).. αρκετά μπελαλίδικο και άμα θες να κανεις το κάτι παραπάνω πρέπει να διαβάσεις το manual αλλιώς δε βγάζεις άκρη.. σε γενικές γραμμές είναι όμορφο κουτί έχει μια λωρίδα με rgb μπροστά μονο την οποια μπορείς να ελέγξεις  από τα κουμπιά

αν με ρωτήσει κανείς κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει η αγορά του γιατί...:  το κουτί είναι κτήνος θέλει άπλετο χώρο, ζυγίζει ένα κάρο κιλά και είναι πανάκριβο... με λίγα λόγια μπορείς να κανεις (σχεδόν) την ίδια δουλειά με κάτι μικρότερο και πιο φθηνό

στο ζουμί τώρα..  έτρεξα r23 για 10 λεπτά υπό τις ίδιες συνθήκες και έχουμε και λέμε :

lian li o11 image.png.8861d25048f12e52ca71e32a70dda969.png

v3000:

v3000.png.e17a1a0ed910383e8c948853f4e85813.png

τα test γίναν με ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις απ το bios με τις εξής διαφορές όμως:

1)στο ο11 είχα κρυοσέντονο ενώ στο v3000 έχω βάλει μια σάπια πάστα

2)στο ο11 στην υδρόψυξη είχα t30 πάνω στο v3000 έχω βάλει τα μαμησια της be quiet

3)στο v3000 έβαλα το contact frame στο ο11 ήταν stock*

ενδεχομένως με t30 πάνω στην ψύκτρα και καλή πάστα να ήμουν ακόμα χαμηλότερα...

στο ρεζουμέ έχουμε περίπου καμια 10αρια βαθμούς κάτω και γενικά το σύστημα είναι αρκετά πιο κρύο σε idle (5-6 βαθμούς), άξιζε όλη αυτή η βαβούρα? ΌΧΙ... γιατί πέταξα αρκετά λεφτά, ταλαιπωρήθηκα στο βάλε βγάλε, έσκισα καταλάθος το κρυοσέντονο και το σεντόνι απ το κρεβάτι μου και το σημαντικότερο με πόνεσε η μέση μου να το κουβαλήσω... είχα σκοπό να το δώσω στο παλικάρι που φτιάχνει τα κουτιά να μου το φτιάξει αλλα επειδή θέλω να συνεχίσω να περπατάω όρθιος και όχι σε καροτσάκι θα το αφήσω ως έχει :P 

IMG_2119.jpeg.76655e45370fa10e98d3f1bbe595fab8.jpegIMG_2120.jpeg.8d821d1ce487488bf12cc352b3ad08cb.jpegIMG_2121.jpeg.65e21ccd3f04d3cdb2dcbe03140288e1.jpegIMG_2122.jpeg.893c42e358d2d3b799d2aa54344ed7b6.jpeg

Επεξ/σία από Tambas91
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

λοιπόν η οδυσσεια μου έφτασε στο τέλος της...

τελειωσα το στήσιμο το οποιο με παίδεψε αρκετά μπορώ να πω, το κουτί είναι τεράστιο, και για να κάνω ένα mini review :

είναι πολύ premium, σχεδόν όλο μέταλλο, χωράει μέσα ότι μπορεί να βάλει ο νους του καθενός (μπορείς βάλεις 2 συστήματα στο ίδιο κουτί).. αρκετά μπελαλίδικο και άμα θες να κανεις το κάτι παραπάνω πρέπει να διαβάσεις το manual αλλιώς δε βγάζεις άκρη.. σε γενικές γραμμές είναι όμορφο κουτί έχει μια λωρίδα με rgb μπροστά μονο την οποια μπορείς να ελέγξεις  από τα κουμπιά

αν με ρωτήσει κανείς κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει η αγορά του γιατί...:  το κουτί είναι κτήνος θέλει άπλετο χώρο, ζυγίζει ένα κάρο κιλά και είναι πανάκριβο... με λίγα λόγια μπορείς να κανεις (σχεδόν) την ίδια δουλειά με κάτι μικρότερο και πιο φθηνό

στο ζουμί τώρα..  έτρεξα r23 για 10 λεπτά υπό τις ίδιες συνθήκες και έχουμε και λέμε :

lian li o11 image.png.8861d25048f12e52ca71e32a70dda969.png

v3000:

v3000.png.e17a1a0ed910383e8c948853f4e85813.png

τα test γίναν με ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις απ το bios με τις εξής διαφορές όμως:

1)στο ο11 είχα κρυοσέντονο ενώ στο v3000 έχω βάλει μια σάπια πάστα

2)στο ο11 στην υδρόψυξη είχα t30 πάνω στο v3000 έχω βάλει τα μαμησια της be quiet

ενδεχομένως με t30 πάνω στην ψύκτρα και καλή πάστα να ήμουν ακόμα χαμηλότερα...

στο ρεζουμέ έχουμε περίπου καμια 10αρια βαθμούς κάτω και γενικά το σύστημα είναι αρκετά πιο κρύο σε idle (5-6 βαθμούς), άξιζε όλη αυτή η βαβούρα? ΌΧΙ... γιατί πέταξα αρκετά λεφτά, ταλαιπωρήθηκα στο βάλε βγάλε, έσκισα καταλάθος το κρυοσέντονο και το σεντόνι απ το κρεβάτι μου και το σημαντικότερο με πόνεσε η μέση μου να το κουβαλήσω... είχα σκοπό να το δώσω στο παλικάρι που φτιάχνει τα κουτιά να μου το φτιάξει αλλα επειδή θέλω να συνεχίσω να περπατάω όρθιος και όχι σε καροτσάκι θα το αφήσω ως έχει :P 

IMG_2119.jpeg.76655e45370fa10e98d3f1bbe595fab8.jpegIMG_2120.jpeg.8d821d1ce487488bf12cc352b3ad08cb.jpegIMG_2121.jpeg.65e21ccd3f04d3cdb2dcbe03140288e1.jpegIMG_2122.jpeg.893c42e358d2d3b799d2aa54344ed7b6.jpeg

Μεγειες και χαρά στο κουράγιο σου!

Άσχετα από το οικονομικό,έπεσες 10c κάτω(υπόψιν έχει πέσει αρκετά και η θερμοκρασία περιβάλλοντος σε σχέση με πριν)

Πιστεύω ότι σε πραγματικές συνθήκες αυτό που κέρδισες είναι 6-8c καθαρά σε θερμοκρασία.

Το λίαν λι που έχεις να ξέρεις έχει αρκετά καλό airflow.Εαν έβαζες σε αυτό τους t30 το πιο πιθανό είναι ότι θα έπαιζες ίδιες θερμοκρασίες με το νέο κουτί.

1 ώρα πριν, 33Bird33 είπε

Πρέπει να ξαναβιδώσω το παλιοframe. Γενικά έχω πάρα πολύ δουλειά μέχρι τις 31 Γενάρη και δεν μπορώ να το ψάξω σε βάθος.

Αν έχετε κάποια tips για το BIOS της ASUS και που μπορώ να βρω αυτά που είναι να αλλάξω/δοκιμάσω θα το εκτιμήσω.

Έκλεισα το MCE για την ώρα και έβαλα στοκ limits.

Όταν έχεις χρόνο θα σου στείλω τι θα βάλεις στα bios από settings uv ώστε να πέσεις αρκετά θερμοκρασίες και φυσικά να μην γ@μας άδικα με watts τον cpu

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Tambas91 χαρα στο κουραγιο σου και απο μενα και με γεια!

 

το lian li  ειναι ενα απο τα καλυτερα κουτιά σε thermals, τουλαχιστον μεχρι πέρυσι τετοιο καιρο που τα εψαχνα αλλα δεν νομιζω να αλλαξε κατι δραστικά.

οπως εγραψε και ο φιλος πιο πανω, ας δοκιμαζες πρωτα τους Τ30 με το παλιο κουτι και αν δεν σε ικανοιποιουσε αλλαζες κουτι.

και παλι με γεια!

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Μεγειες και χαρά στο κουράγιο σου!

Άσχετα από το οικονομικό,έπεσες 10c κάτω(υπόψιν έχει πέσει αρκετά και η θερμοκρασία περιβάλλοντος σε σχέση με πριν)

Πιστεύω ότι σε πραγματικές συνθήκες αυτό που κέρδισες είναι 6-8c καθαρά σε θερμοκρασία.

Το λίαν λι που έχεις να ξέρεις έχει αρκετά καλό airflow.Εαν έβαζες σε αυτό τους t30 το πιο πιθανό είναι ότι θα έπαιζες ίδιες θερμοκρασίες με το νέο κουτί.

ευχαριστώ azazilie και στο ο11 t30 είχα απλά στη θέση που βρισκόταν τα πλαϊνά φανακια ακουμπούσαν στο γραφείο με αποτέλεσμα να μη παίρνει καθαρό αέρα.. επίσης αυτό που παρατήρησα είναι ότι με xmp μετά από αρκετή ώρα ανέβαζαν θερμοκρασία οι μνήμες και τα παιχνίδια τρώγαν crash οποτε είχα αναγκαστεί να τρέχω πιο χαμηλά.. θα δω άμα το κάνει τώρα, αν και με τόσα t30 μέσα δύσκολο το βλέπω

@prefuse 

Lian Li V3000 Plus

το ο11 είναι και πανέμορφο το άτιμο, αν είχα διαφορετική διαρρύθμιση θα το κράταγα σίγουρα δε πειράζει δε ξανά κάνω τίποτα τώρα ούτε να το ανοίξω έχω κουράγιο για κάνα χρόνο ούτε ssd δε βάζω :P 

Επεξ/σία από Tambas91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

λοιπόν η οδυσσεια μου έφτασε στο τέλος της...

τελειωσα το στήσιμο το οποιο με παίδεψε αρκετά μπορώ να πω, το κουτί είναι τεράστιο, και για να κάνω ένα mini review :

είναι πολύ premium, σχεδόν όλο μέταλλο, χωράει μέσα ότι μπορεί να βάλει ο νους του καθενός (μπορείς βάλεις 2 συστήματα στο ίδιο κουτί).. αρκετά μπελαλίδικο και άμα θες να κανεις το κάτι παραπάνω πρέπει να διαβάσεις το manual αλλιώς δε βγάζεις άκρη.. σε γενικές γραμμές είναι όμορφο κουτί έχει μια λωρίδα με rgb μπροστά μονο την οποια μπορείς να ελέγξεις  από τα κουμπιά

αν με ρωτήσει κανείς κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει η αγορά του γιατί...:  το κουτί είναι κτήνος θέλει άπλετο χώρο, ζυγίζει ένα κάρο κιλά και είναι πανάκριβο... με λίγα λόγια μπορείς να κανεις (σχεδόν) την ίδια δουλειά με κάτι μικρότερο και πιο φθηνό

στο ζουμί τώρα..  έτρεξα r23 για 10 λεπτά υπό τις ίδιες συνθήκες και έχουμε και λέμε :

lian li o11 image.png.8861d25048f12e52ca71e32a70dda969.png

v3000:

v3000.png.e17a1a0ed910383e8c948853f4e85813.png

τα test γίναν με ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις απ το bios με τις εξής διαφορές όμως:

1)στο ο11 είχα κρυοσέντονο ενώ στο v3000 έχω βάλει μια σάπια πάστα

2)στο ο11 στην υδρόψυξη είχα t30 πάνω στο v3000 έχω βάλει τα μαμησια της be quiet

3)στο v3000 έβαλα το contact frame στο ο11 ήταν stock*

ενδεχομένως με t30 πάνω στην ψύκτρα και καλή πάστα να ήμουν ακόμα χαμηλότερα...

στο ρεζουμέ έχουμε περίπου καμια 10αρια βαθμούς κάτω και γενικά το σύστημα είναι αρκετά πιο κρύο σε idle (5-6 βαθμούς), άξιζε όλη αυτή η βαβούρα? ΌΧΙ... γιατί πέταξα αρκετά λεφτά, ταλαιπωρήθηκα στο βάλε βγάλε, έσκισα καταλάθος το κρυοσέντονο και το σεντόνι απ το κρεβάτι μου και το σημαντικότερο με πόνεσε η μέση μου να το κουβαλήσω... είχα σκοπό να το δώσω στο παλικάρι που φτιάχνει τα κουτιά να μου το φτιάξει αλλα επειδή θέλω να συνεχίσω να περπατάω όρθιος και όχι σε καροτσάκι θα το αφήσω ως έχει :P 

IMG_2119.jpeg.76655e45370fa10e98d3f1bbe595fab8.jpegIMG_2120.jpeg.8d821d1ce487488bf12cc352b3ad08cb.jpegIMG_2121.jpeg.65e21ccd3f04d3cdb2dcbe03140288e1.jpegIMG_2122.jpeg.893c42e358d2d3b799d2aa54344ed7b6.jpeg

Με γειά φίλε! Το λιγουρευόμουν κάποτε αυτό το case, πανέμορφο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

ευχαριστώ azazilie και στο ο11 t30 είχα απλά στη θέση που βρισκόταν τα πλαϊνά φανακια ακουμπούσαν στο γραφείο με αποτέλεσμα να μη παίρνει καθαρό αέρα.. επίσης αυτό που παρατήρησα είναι ότι με xmp μετά από αρκετή ώρα ανέβαζαν θερμοκρασία οι μνήμες και τα παιχνίδια τρώγαν crash οποτε είχα αναγκαστεί να τρέχω πιο χαμηλά.. θα δω άμα το κάνει τώρα, αν και με τόσα t30 μέσα δύσκολο το βλέπω

Ναι η μόνη μαλακία στο λίαν είναι ο περιορισμός στα πλαϊνά φανακια.Στην δική σου περίπτωση ήθελες κουτί να βάζει αέρα από μπροστά.

Σχετικά με τις ddr5 θέλουν όπως και δηποτε φαν να ρίχνει αέρα επάνω τους.

Είναι αρκετά πιο ζεστές οι ddr5 από τις 4 ,ακόμα και xmp να τις έχεις.Νομιζω στο είχα πει για φαν στις ραμς.

Παρ όλα αυτά μην μετανιώνεις για την αλλαγή κουτιού και τα φανς.

Έχεις ένα κουτί future proof.😉

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nvidiafan είπε

Με γειά φίλε! Το λιγουρευόμουν κάποτε αυτό το case, πανέμορφο!

αδερφέ άμα το πάρεις ποτε και δεν έχει φορτωτικό πάρε ζώνη για τη μέση :P είναι ωραίο όντως minimal χωρίς πολλά rgb αλλα θέλει μπόλικο χώρο...

6 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Ναι η μόνη μαλακία στο λίαν είναι ο περιορισμός στα πλαϊνά φανακια.Στην δική σου περίπτωση ήθελες κουτί να βάζει αέρα από μπροστά.

ακριβώς!! έτσι όπως το είχα εγώ απλά ανακύκλωνε τον ίδιο αέρα και γινόταν φούρνος

7 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Σχετικά με τις ddr5 θέλουν όπως και δηποτε φαν να ρίχνει αέρα επάνω τους.

Είναι αρκετά πιο ζεστές οι ddr5 από τις 4 ,ακόμα και xmp να τις έχεις.Νομιζω στο είχα πει για φαν στις ραμς.

ναι το έχεις πει εσύ απ ότι είχα δει είχες βάλει ένα που εφάρμοζε πάνω... για στείλε κάνα link αν δω και γίνει πάλι το ίδιο θα το τσεκάρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

 

ναι το έχεις πει εσύ απ ότι είχα δει είχες βάλει ένα που εφάρμοζε πάνω... για στείλε κάνα link αν δω και γίνει πάλι το ίδιο θα το τσεκάρω

Βγάζει η Corsair(αυτό το έχω στου μικρού) Στο δικό μου έχω ένα παλιό από gskill αλλά δεν χρειάζεται..Μπορείς να κάνεις δουλειά εαν σου έχει μείνει κανένας 12αρης η 14αρης δυνατός .Βάλε τον επάνω στην κάρτα να βαράει επάνω στις μνήμες.Εαν βρεις καμία μαγκιά να πατήσει επάνω το φαν ώστε να σηκωθεί λιγο και να βαράει απευθείας τις μνήμες 

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/mnimes-ram/corsair-desktop-ram-ddr4-cooler-dominator-airflow-platinum-rgb-fan_3931986

https://www.amazon.de/NF-1-Memory-Heatsink-Cooling-White/dp/B0CDWXR8PZ/ref=mp_s_a_1_5?crid=3P2OAKK43LTWN&keywords=ram+cooler&qid=1706134888&sprefix=ram+cooler%2Caps%2C128&sr=8-5

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tambas91 είπε

το ο11 είναι και πανέμορφο το άτιμο, αν είχα διαφορετική διαρρύθμιση θα το κράταγα σίγουρα δε πειράζει δε ξανά κάνω τίποτα τώρα ούτε να το ανοίξω έχω κουράγιο για κάνα χρόνο ούτε ssd δε βάζω

Καλορίζικο να είναι και ευκολοbootαριστο..Μη βάζω μπριζες και για άλλο μελλοντικό  κοψομεσιασμα,αλλα αν παίζει έρωτας με το 011 εναλλακτική θα ήταν το 011evo η evo xl  που βγάζει μπροστινό mesh η lian li να του βάλεις fans μπροστά.https://lian-li.com/product/o11de-4/.Η αλήθεια είναι πως η διαρρύθμιση του 011 είναι περισσότερο προς custom loop. 

Επεξ/σία από niko13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια!!! 

Και δω καλά τα πήγαμε απόψε. GPU θα μπει σήμερα μάλλον. 

Τελικά δεν είναι τόσο άσχημη άσπρη μητρική σε μαύρο κουτί. Τα καλώδια της seasonic στο tx1300 3.0, είναι αρκετά σκληρά και επίσης δε μπένουν με τίποτε στα combs. Από πλευράς ποιότητας, καλώδια, psu case, packaging (καλά εκεί δε το χτυπάει τίποτε) το bequiet dark power pro 13 είναι πιο πάνω, αλλά στα tests του ρίχνει το seasonic και δε μας άφησε και χωρίς ρεύμα όπως το bequiet. Εμφανίζονται και άλλοι με το ίδιο θέμα. 

Screenshot_20240125_091238_Gallery.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Tambas91 είπε

λοιπόν η οδυσσεια μου έφτασε στο τέλος της...

τελειωσα το στήσιμο το οποιο με παίδεψε αρκετά μπορώ να πω, το κουτί είναι τεράστιο, και για να κάνω ένα mini review :

είναι πολύ premium, σχεδόν όλο μέταλλο, χωράει μέσα ότι μπορεί να βάλει ο νους του καθενός (μπορείς βάλεις 2 συστήματα στο ίδιο κουτί).. αρκετά μπελαλίδικο και άμα θες να κανεις το κάτι παραπάνω πρέπει να διαβάσεις το manual αλλιώς δε βγάζεις άκρη.. σε γενικές γραμμές είναι όμορφο κουτί έχει μια λωρίδα με rgb μπροστά μονο την οποια μπορείς να ελέγξεις  από τα κουμπιά

αν με ρωτήσει κανείς κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει η αγορά του γιατί...:  το κουτί είναι κτήνος θέλει άπλετο χώρο, ζυγίζει ένα κάρο κιλά και είναι πανάκριβο... με λίγα λόγια μπορείς να κανεις (σχεδόν) την ίδια δουλειά με κάτι μικρότερο και πιο φθηνό

στο ζουμί τώρα..  έτρεξα r23 για 10 λεπτά υπό τις ίδιες συνθήκες και έχουμε και λέμε :

lian li o11 image.png.8861d25048f12e52ca71e32a70dda969.png

v3000:

v3000.png.e17a1a0ed910383e8c948853f4e85813.png

τα test γίναν με ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις απ το bios με τις εξής διαφορές όμως:

1)στο ο11 είχα κρυοσέντονο ενώ στο v3000 έχω βάλει μια σάπια πάστα

2)στο ο11 στην υδρόψυξη είχα t30 πάνω στο v3000 έχω βάλει τα μαμησια της be quiet

3)στο v3000 έβαλα το contact frame στο ο11 ήταν stock*

ενδεχομένως με t30 πάνω στην ψύκτρα και καλή πάστα να ήμουν ακόμα χαμηλότερα...

στο ρεζουμέ έχουμε περίπου καμια 10αρια βαθμούς κάτω και γενικά το σύστημα είναι αρκετά πιο κρύο σε idle (5-6 βαθμούς), άξιζε όλη αυτή η βαβούρα? ΌΧΙ... γιατί πέταξα αρκετά λεφτά, ταλαιπωρήθηκα στο βάλε βγάλε, έσκισα καταλάθος το κρυοσέντονο και το σεντόνι απ το κρεβάτι μου και το σημαντικότερο με πόνεσε η μέση μου να το κουβαλήσω... είχα σκοπό να το δώσω στο παλικάρι που φτιάχνει τα κουτιά να μου το φτιάξει αλλα επειδή θέλω να συνεχίσω να περπατάω όρθιος και όχι σε καροτσάκι θα το αφήσω ως έχει :P 

IMG_2119.jpeg.76655e45370fa10e98d3f1bbe595fab8.jpegIMG_2120.jpeg.8d821d1ce487488bf12cc352b3ad08cb.jpegIMG_2121.jpeg.65e21ccd3f04d3cdb2dcbe03140288e1.jpegIMG_2122.jpeg.893c42e358d2d3b799d2aa54344ed7b6.jpeg

Με γειες! Το καλο με αυτο το κουτι ειναι οτι αν σε κυνηγαει η γυναικα μπορεις να κρυφτεις μεσα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, 33Bird33 είπε

Με γεια!!! 

Και δω καλά τα πήγαμε απόψε. GPU θα μπει σήμερα μάλλον. 

Τελικά δεν είναι τόσο άσχημη άσπρη μητρική σε μαύρο κουτί. Τα καλώδια της seasonic στο tx1300 3.0, είναι αρκετά σκληρά και επίσης δε μπένουν με τίποτε στα combs. Από πλευράς ποιότητας, καλώδια, psu case, packaging (καλά εκεί δε το χτυπάει τίποτε) το bequiet dark power pro 13 είναι πιο πάνω, αλλά στα tests του ρίχνει το seasonic και δε μας άφησε και χωρίς ρεύμα όπως το bequiet. Εμφανίζονται και άλλοι με το ίδιο θέμα. 

Screenshot_20240125_091238_Gallery.jpg

Μια χαρά είναι ο ασπρόμαυρος συνδιασμός! Μου αρέσει στο μάτι.

Προς το παρών με το 1500ρι bequiet δεν έχω κανένα θέμα .Ελπίζω να μην βγάλει στην πορεία 

 

IMG_20231223_183617.jpg

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Μια χαρά είναι ο ασπρόμαυρος συνδιασμός! Μου αρέσει στο μάτι.

Προς το παρών με το 1500ρι bequiet δεν έχω κανένα θέμα .Ελπίζω να μην βγάλει στην πορεία 

 

IMG_20231223_183617.jpg

Νικο πολυ ωραια ρε η λευκη καρτα !!!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...