Προς το περιεχόμενο

Intel 13th +14th Gen Core, Raptor-Lake & Z790 (2022) [LGA1700]


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ICE-T είπε

Τι να σου πω δεν ξέρω, μπορεί να βάζει διαφορετικές τιμές η MSI η το bio's να βάζει δικές του τιμές,307Α μου φαίνεται έδειχνε με τον 13700Κ αν θυμάμαι καλά.

Μηπως σου γραφει max amps 507 και καλα οτι max που μπορεις να βαλεις ειναι 507? Εμενα πχ στο auto δεν δειχνει πουθενα τα amps απλα γραφει auto και απο κατω max amps 511. Τα 507A ειναι πολλα

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Μηπως σου γραφει max amps 507 και καλα οτι max που μπορεις να βαλεις ειναι 507? Εμενα πχ στο auto δεν δειχνει πουθενα τα amps απλα γραφει auto και απο κατω max amps 511. Τα 507A ειναι πολλα

στο auto είναι αλλά με τιμή 507Α δεν ξέρω αν αλλάζει αυτόματα μόνο της η τιμή σε κάποια σενάρια,ο babis που το έχει σκαλίσει περισσότερο το μενού λόγω OC μπορεί να γνωρίζει, ήταν να πάρω ίδιο κουτί με το δικό σου για να το δοκιμάσω,αλλά πήρα το 011 Evo για περισσότερη άνεση .

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, ICE-T είπε

στο auto είναι αλλά με τιμή 507Α δεν ξέρω αν αλλάζει αυτόματα μόνο της η τιμή σε κάποια σενάρια,ο babis που το έχει σκαλίσει περισσότερο το μενού λόγω OC μπορεί να γνωρίζει, ήταν να πάρω ίδιο κουτί με το δικό σου για να το δοκιμάσω,αλλά πήρα το 011 Evo για περισσότερη άνεση .

Μπορει απλα να το βαζει στο max η μητρικη , με γειες! Ιδιο μεγεθος δεν ειναι το evo?

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Μπορει απλα να το βαζει στο max η μητρικη , με γειες! Ιδιο μεγεθος δεν ειναι το evo?

Ευχαριστώ πολύ,πρέπει να είναι λίγο μεγαλύτερο σε ύψος και μακρος έχω την εντύπωση,το απόγευμα αν έχω όρεξη θα το τεσταρω να δω διάφορες σε θερμοκρασίες σε σχέση με το Lancool 3(μεταξύ μας αποκλείεται να τον πλησιάσει),το θέμα είναι να μην με πιάσει σπαριλα πάλι και να κάτσω να περάσω την Galahad ii αντί της Artic .

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τί κάνουμε τώρα; Επιστροφή.. και παραγγελία μια z790 Nova?

 

https://postimg.cc/zH3wcbXh

https://postimg.cc/zykLTDqY

https://postimg.cc/JsdLfSqB

 

 

Επεξ/σία από 33Bird33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, 33Bird33 είπε

Τί κάνουμε τώρα; Επιστροφή.. και παραγγελία μια z790 Nova?

 

https://postimg.cc/zH3wcbXh

https://postimg.cc/zykLTDqY

https://postimg.cc/JsdLfSqB

 

 

τι εχει? για το πιο σκουρο pin λες?

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aν έρχεται από κάποιο RGB που δε προκειται να χρησιμοποιήσω ποτέ δε με νοιάζει.. Αν είναι από την RAM (*πολύ πιθανόν μιας και είναι δίπλα τότε ?)

Το θέμα είναι να δουλεύει σωστά, και να μην είναι καμμένο ή κάτι. Το κουτί με τα accessories είχε ανοιχτεί και από κάποιον άλλο μάλλον. Η αγορά έγινε από 

Asus eShop *amazon marketplace seller (η εταιρεία λέγεται Ninepoint)

Επεξ/σία από 33Bird33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 33Bird33 είπε

Aν έρχεται από κάποιο RGB που δε προκειται να χρησιμοποιήσω ποτέ δε με νοιάζει.. Αν είναι από την RAM (*πολύ πιθανόν μιας και είναι δίπλα τότε ?)

Το θέμα είναι να δουλεύει σωστά, και να μην είναι καμμένο ή κάτι. Το κουτί με τα accessories είχε ανοιχτεί και από κάποιον άλλο μάλλον. Η αγορά έγινε από 

Asus eShop *amazon marketplace seller (η εταιρεία λέγεται Ninepoint)

φαινεται αρπαγμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μου στείλανε προιον που κάποιος άλλος είχε πάρει, ανοίξει, επιστρέψει γιατί κοίταξα στο ASUS WARRANTY FINDER και κάποιος το χε κάνει register τέλος Νοέμβρη. 

Το ίδιο μου χε κάνει και το γνωστό DELL SHOP εδώ Ελλάδα, μου έστειλε οθόνη που είχε γίνει register από κάποιον μήνες πριν την αγοράσω εγώ. Αλλά αυτοί θα το πληρώσουν όταν έρθει η ώρα αφού θέλουν να παίξουν έτσι. 

Αρπαγμένο δε ξέρω τι ενοείς αλλά σίγουρα είναι bent / recessed.

image.jpeg.a9699c261d5ba89adc3497258f23c914.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 33Bird33 είπε

4 σειρά από πάνω το 8ο

 

 Επειδή η φωτό είναι με μεγάλη ανάλυση δείχνει οκ αλλά με το μάτι πάνω από΄την μητρική κάνει μπαμ

image.jpeg.3af875d611da1f11f8261d91397e2bd7.jpeg

Zoomed out

image.jpeg.7a729025658737495f159241d1e9e61a.jpeg

image.jpeg.f9898e42760260e287c43837a5759b10.jpeg

Επιστροφή όπως ήρθε. Παίζει δεν παίζει. Είναι λόγος που θα στην στείλουν και εσένα πίσω εάν χρειαστείς κάποτε εγγύηση.

7 λεπτά πριν, 33Bird33 είπε

Απλά μου στείλανε προιον που κάποιος άλλος είχε πάρει, ανοίξει, επιστρέψει γιατί κοίταξα στο ASUS WARRANTY FINDER και κάποιος το χε κάνει register τέλος Νοέμβρη. 

Το ίδιο μου χε κάνει και το γνωστό DELL SHOP εδώ Ελλάδα, μου έστειλε οθόνη που είχε γίνει register από κάποιον μήνες πριν την αγοράσω εγώ. Αλλά αυτοί θα το πληρώσουν όταν έρθει η ώρα αφού θέλουν να παίξουν έτσι. 

Αρπαγμένο δε ξέρω τι ενοείς αλλά σίγουρα είναι bent / recessed.

image.jpeg.a9699c261d5ba89adc3497258f23c914.jpeg

Πολλές φορές register κάνει ο πωλητής/μαγαζί και μετά κανείς μεταφορά. Αυτό ισχύει στα dell που ξέρω δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Εχει παρει μετοχες της δεη ρε η ιντελ :P

εγώ αφού δεν είναι εδώ ο αγαπημένος μας φίλος να μας πει τη γνώμη του δε πιστεύω τίποτα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...