Προς το περιεχόμενο

Intel 13th +14th Gen Core, Raptor-Lake & Z790 (2022) [LGA1700]


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

7 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Αλλάζω μητρικές συνέχεια, οπότε αυτό είναι συνεχώς αυξανόμενο και ενοχλητικό φαινόμενο. Δεν είναι μόνο τα windows, κάθε συνδρομή που έχω (π.χ Adobe CC, Autodesk Access, Chaos Vray/Corona) έχει συνδεθεί με το firmware του bios, με αποτέλεσμα να με πετάνε συνεχώς έξω (ακόμα και με απλό BIOS update). Τρομερά εκνευριστική και ελεεινή πρακτική. Τα windows τα έχω μόνιμα deactivated πλέον, δεν ασχολούμαι, ακόμα και εάν έχω όλα τα κλειδιά. Τις υπόλοιπες εφαρμογές θα τις μεταφέρω όλες σε μια φορητή VM ώστε να νομίζουν πάντα ότι είναι πάντα στον ίδιο απαράλλαχτο υπολογιστή. Το έχουν ξεφτιλίσει πια.

Πέρα από τα Windows. μήπως στα υπόλοιπα μπορείς να κάνεις remove device και register νέου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Grisos said:

 

Πέρα από τα Windows. μήπως στα υπόλοιπα μπορείς να κάνεις remove device και register νέου;

Αυτό κάνω διαρκώς.

Το πιο κωμικό και βλακώδες είναι το DRM της Αdobe.

Μου γράφει το όνομα του PC (π.χ CREATOR1 -> deactivated) δίπλα έχει ένα (Logout from CREATOR1) και μόλις πατήσω logout μου βγαίνει επιλογή (Login το CREATOR1?)

Μιλάμε για επιστήμονες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, kirileman είπε

Τώρα τι να μου πει; Αφού τα ενεργοποίησα με νέο κλειδί.

πριν βρε

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

πριν βρε

Χρήστο και sign in που έκανα στα 11 μου έλεγε να αγοράσω νέο.

Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να κάνω sign in 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Χρήστο και sign in που έκανα στα 11 μου έλεγε να αγοράσω νέο.

Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να κάνω sign in 

Στην εγκατασταση εβαλες κλειδι? Εμενα που ζητησε απλα να βαλω νεο pin οταν εκανα το φορματ ,τπτ αλλο

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Στην εγκατασταση εβαλες κλειδι? Εμενα που ζητησε απλα να βαλω νεο pin οταν εκανα το φορματ ,τπτ αλλο

Σωστα!

Βέβαια δεν έχει σημασία μιας και είμαι με 10αρια τώρα τα οποία ενεργοποιήθηκαν απευθείας με το mail μου άσχετα εάν τα είχα περάσει η στην ζ490 η στην χ570 δεν θυμάμαι. 

Συν ότι εγώ είμαι η εξαίρεση στον κανόνα των pcs.Ολα τα κουλά σε μένα μόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

Σωστα!

Βέβαια δεν έχει σημασία μιας και είμαι με 10αρια τώρα τα οποία ενεργοποιήθηκαν απευθείας με το mail μου άσχετα εάν τα είχα περάσει η στην ζ490 η στην χ570 δεν θυμάμαι. 

Συν ότι εγώ είμαι η εξαίρεση στον κανόνα των pcs.Ολα τα κουλά σε μένα μόνο 

εγω δεν βαζω ποτε κλειδι ρε, παντα το χανω:lol: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, akoinonitos είπε

και τι σου λεει ? 

Το εκανα εγω.

signed in ημουν και συνεχιζε να μην τα ενεργοποιει,  ελεγε οτι ειναι unable να ενεργοποιηθουν και  να παω στο microsoft store να αγορασω κλειδι.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντωμεταξύ, δεν υπάρχει κανένα εργαλείο που να σου λέει ποιο ακριβώς κλειδί έχει κάθε PC. Κάποια utlilities που έψαχνα στο internet σου δείχνουν ένα generic product number ότι να'ναι. Ούτε η ίδια η MS έχει κάποιο εργαλείο, έχει χαθεί η μπάλα.

Τις προάλλες έκανα μια εγκατάσταση, και στο activation πέταξε Unable to activate this PC using this product key.

Από περιέργεια τσέκαρα το 16δικό error code που προκαλούσε την αδυναμία ενεργοποίησης στο ίδιο το site της microsoft. Η δικαιολογία που έγραφε δίπλα στο error code ήταν:

'Something went wrong'

😂

Επεξ/σία από this.is.elia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...