Προς το περιεχόμενο

Intel 13th +14th Gen Core, Raptor-Lake & Z790 (2022) [LGA1700]


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, azazil1190 said:

Ίσως όταν είχα τον 13 επάνω που την έψαχνα με τις μνήμες να την άκουσαν τα win.θα δούμε και μακάρι να είναι τόσο απλο

Πάρε εναν 3D να κανεις την δουλεια σου! 😜
Εμπλεξες δυστυχως.. με το καλο να βγαλεις ακρη με το format κτλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Πάρε εναν 3D να κανεις την δουλεια σου! 😜
Εμπλεξες δυστυχως.. με το καλο να βγαλεις ακρη με το format κτλπ.

Κοντά είναι ...το λιζακι έχει ανοίξει τα χέρια και μου κάνει νόημα να πάω στην αγκαλιά της αλλά σκιάζομαι λίγο έτσι που την βλέπω .Αλλά εάν είναι να μείνει σταθερή αυτή η σχέση τοτε γιατί όχι?

Θα έχω κλειστά τα φώτα.

9 λεπτά πριν, nvidiafan είπε

SA ποσο σου δινει XMP? δοκιμασε να το ριξεις 1.2-1.25 σε εναν φιλο μου με apex του εδινε 1.34 και ειχε bsods στο λεπτο

Μεινε XMP ή ακομα και defaults για την ωρα απλα με μικροτερο SA, κανε και το φορματ που συνεστησαν οι παραπανω... και δες

Ταλαιπωρια ρε

Ρε δοκίμασα μέχρι 1.24 sa με xmp ακόμα και με κλειστό το xmp.Τα ίδια σκατά.Και στα 8κ πάλι τόσο έχω το sa.Επισης και με auto sa έτρεξα τμ5 xmp και το έβγαλε κανονικά ,γενικά δεν έχω bsod εάν δεν παίζω με τους δίσκους 

Το ίδιο και στον 13.

Bsod τρώω μόνο εάν μεταφέρω δεδομένα από τους δίσκους σε αυτόν που έχω το λειτουργικό 

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, azazil1190 said:

Κοντά είναι ...το λιζακι έχει ανοίξει τα χέρια και μου κάνει νόημα να πάω στην αγκαλιά της αλλά σκιάζομαι λίγο έτσι που την βλέπω .Αλλά εάν είναι να μείνει σταθερή αυτή η σχέση τοτε γιατί όχι?

Θα έχω κλειστά τα φώτα.

😅😅😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταγα αυτή.οκ ξέρω μνήμες ξεχνάω να παίξω υψηλά με αυτές αλλά από το να έχω μαλακισμένα θέματα 

https://www.skroutz.gr/s/47368411/MSI-MEG-Z790-Ace-Max-Wi-Fi-Motherboard-Extended-ATX-me-Intel-1700-Socket.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Κοντά είναι ...το λιζακι έχει ανοίξει τα χέρια και μου κάνει νόημα να πάω στην αγκαλιά της αλλά σκιάζομαι λίγο έτσι που την βλέπω .Αλλά εάν είναι να μείνει σταθερή αυτή η σχέση τοτε γιατί όχι?

Θα έχω κλειστά τα φώτα.

Ρε δοκίμασα μέχρι 1.24 sa με xmp ακόμα και με κλειστό το xmp.Τα ίδια σκατά.Και στα 8κ πάλι τόσο έχω το sa.Επισης και με auto sa έτρεξα τμ5 xmp και το έβγαλε κανονικά ,γενικά δεν έχω bsod εάν δεν παίζω με τους δίσκους 

Το ίδιο και στον 13.

Bsod τρώω μόνο εάν μεταφέρω δεδομένα από τους δίσκους σε αυτόν που έχω το λειτουργικό 

Νικο το format θεωρω θα σε σωσει δεν μου κανει για μητρικη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Νικο το format θεωρω θα σε σωσει δεν μου κανει για μητρικη

Άναψε και ένα κεράκι ρε Χρήστο 😆 μακάρι ρε φίλε .

Πάντως ρε ο κακομοίρης ο 5800χ3δ με την hero δεν έχει κάνει κιχ στα τόσα χρόνια.πως μετά να μην τρέφω κρυφά αισθήματα για το λιζακι και ας είναι σαν ανάποδα κινεζικό γαμώτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Κοίταγα αυτή.οκ ξέρω μνήμες ξεχνάω να παίξω υψηλά με αυτές αλλά από το να έχω μαλακισμένα θέματα 

https://www.skroutz.gr/s/47368411/MSI-MEG-Z790-Ace-Max-Wi-Fi-Motherboard-Extended-ATX-me-Intel-1700-Socket.html

κοίταξε η apex είναι μητρικάρα ότι και να λέμε....αλλά σαν τις msi πια δεν έχω τις asus....μπορεί να χάσεις λίγο σε ραμ oc σε σχέση με apex αλλά rock stable και σε ιντελ και σε amd...ωστόσο πιστεύω ότι με φορματ θα τα λύσεις τα θέματα που έχεις.Στην επόμενη σειρά αν δεν είναι apex να είναι σίγουρα msi bro....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Άναψε και ένα κεράκι ρε Χρήστο 😆 μακάρι ρε φίλε .

Πάντως ρε ο κακομοίρης ο 5800χ3δ με την hero δεν έχει κάνει κιχ στα τόσα χρόνια.πως μετά να μην τρέφω κρυφά αισθήματα για το λιζακι και ας είναι σαν ανάποδα κινεζικό γαμώτο 

με κουκουλα ολα διορθωνονται νικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Αδερφέ δεν υπάρχουν άσχημες γυναίκες .. μόνο άντρες που δεν πίνουν …

Η αλήθεια είναι ότι δεν πίνω,μπορώ να αρχίσω τα ντρογκια ομως

21 λεπτά πριν, BabisTs είπε

κοίταξε η apex είναι μητρικάρα ότι και να λέμε....αλλά σαν τις msi πια δεν έχω τις asus....μπορεί να χάσεις λίγο σε ραμ oc σε σχέση με apex αλλά rock stable και σε ιντελ και σε amd...ωστόσο πιστεύω ότι με φορματ θα τα λύσεις τα θέματα που έχεις.Στην επόμενη σειρά αν δεν είναι apex να είναι σίγουρα msi bro....

Και εγώ βλέπω πως η ποιότητα της asus στις μητρικές ειδικά έχει πέσει αρκετά.Της ζ490 της είχα πιεί το αίμα και δεν είχε κάνει το παραμικρό .Αυτές τις βλέπω πολύ ευαίσθητες 

Εδώ διαβάζω τα διάφορα έξω από όσους πήραν τις encore.και dark hero.Δλδ ανάθεμα τα χρήματα που θέλουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Η αλήθεια είναι ότι δεν πίνω,μπορώ να αρχίσω τα ντρογκια ομως

Εθιστικά σαν ντρογκια θα είναι τα φιλιά απ το λιζακι … όπως και ο τραπεζικός του λογαριασμός :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CMOS_Z είπε

Ο @azazil1190 αλλάζει πιο γρήγορα frames και ilm από το να ρίξει ένα format να δούμε αν φτιάξει! Δικαιολογία για στροφή προς 3D το ακούω 😛

 

 

Το φορμάτ είναι ταλαίπωρια.

Και δεν το θέλω σαν τον διάολο το λιβάνι ,Παρ όλα αυτά έχω κάνει τρία τον μήνα που μας πέρασε.Ε με κούρασε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Arkin είπε

Έχει κανείς καμιά απόδειξη από μητρική ή cpu για 1700 socket να στείλω στην nzxt να μου στείλουν το bracket για την x62? Γιατί δεν βρίσκω Ελλάδα. 

εγω που ειχα στειλει με την Χ73 για τον ΑΜ4 bracket απο τοτε που ειχα τον 3900Χ, ακομη ερχεται 😂

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...