Προς το περιεχόμενο

Intel 13th +14th Gen Core, Raptor-Lake & Z790 (2022) [LGA1700]


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Τα νέα daily stable μαλλον (θελω να τρέξω 20-25 κύκλους τμ5 usmus k absolute να είμαι σίγουρος)πριν ξεκινήσω το tm5 νόμιζα ότι είχα βάλει 20 κύκλους αλλά τελικά είχα βάλει ένα @ πρώτη γεύση την πήραμε και σε παιχνίδια δεν είχα κανένα crash.Κατα 98% είμαι σταθερος.Ένα κλικ παραπάνω σε ρεύματα φυσικά έγινε ,το επόμενο βήμα όταν βρω χρόνο μήπως και κλειδώσω στα 8400 ίδια timings και ρεύματα  η έστω κοντά σε αυτά που έχω.

Sa 1.26

Mc voltage 1.45

Ram voltage 1.52 

Ακόμα είμαι safe μιας και οι θερμοκρασίες είναι άψογες για τα παραπάνω ρεύματα.

 

Screenshot (54).jpg

Οταν δεν έχεις πιει ακόμα καφέ και διαβάζεις "τελικά είχα βάλει ένα @δι πρώτη γεύση"

Επεξ/σία από Grisos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, Grisos είπε

Οταν δεν έχεις πιει ακόμα καφέ και διαβάζεις "τελικά είχα βάλει ένα @δι πρώτη γεύση"

Ξέχασα την τελεία 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Τα νέα daily stable μαλλον (θελω να τρέξω 20-25 κύκλους τμ5 usmus k absolute να είμαι σίγουρος)πριν ξεκινήσω το tm5 νόμιζα ότι είχα βάλει 20 κύκλους αλλά τελικά είχα βάλει ένα @ πρώτη γεύση την πήραμε και σε παιχνίδια δεν είχα κανένα crash.Κατα 98% είμαι σταθερος.Ένα κλικ παραπάνω σε ρεύματα φυσικά έγινε ,το επόμενο βήμα όταν βρω χρόνο μήπως και κλειδώσω στα 8400 ίδια timings και ρεύματα  η έστω κοντά σε αυτά που έχω.

Sa 1.26

Mc voltage 1.45

Ram voltage 1.52 

Ακόμα είμαι safe μιας και οι θερμοκρασίες είναι άψογες για τα παραπάνω ρεύματα.

 

Screenshot (54).jpg

ωραιος Νίκο, μιας και εχεις 32gb θα ελεγα να δοκιμασεις και χαμηλοτερα trfc, 520-540, trp 44 tras 38, tcke ισως 6 ειναι προτιμοτερο αντι 4

mc 1.45 μου φαινεται αρκετο για daily, δοκιμασε 1.375, και sa 1.27-1.3, vddqx 1.4. Μπορει να μην ειναι οκ βεβαια, υποθεσεις κανω, οποτε το βλεπεις τεσταροντας το αν εχεις ορεξη

Επεξ/σία από nvidiafan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, akoinonitos είπε

πραγματικα δεν εχω καταλαβει γτ καποιος να δωσει τοσα λεφτα για το thermal grizly οταν το tr εχει 15-18 ευρω και κανει την ιδια δουλεια 

Γιατί το TG δε το αγοράζεις μαιμού με τη συσκευασία κλπ.. ενώ το άλλο άνετα το αντιγράφουν και μπορεί να πάρεις κάτι που δεν είναι σωστά φτιαγμένο. Σπάνιες περιπτώσεις αλλά είχαμε και τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, 33Bird33 είπε

Γιατί το TG δε το αγοράζεις μαιμού με τη συσκευασία κλπ.. ενώ το άλλο άνετα το αντιγράφουν και μπορεί να πάρεις κάτι που δεν είναι σωστά φτιαγμένο. Σπάνιες περιπτώσεις αλλά είχαμε και τέτοια.

ναι αλλά γενικώς όλα τα προϊόντα από TG είναι υπερκοστολογημένα στα όρια της κοροϊδιας, πχ οι πάστες τους και ειδικά οι "extreme".. και το frame ολοκληρη επιστημη το εκανε ο bauer με τα torque

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, nvidiafan είπε

ωραιος Νίκο, μιας και εχεις 32gb θα ελεγα να δοκιμασεις και χαμηλοτερα trfc, 520-540, trp 44 tras 38, tcke ισως 6 ειναι προτιμοτερο αντι 4

mc 1.45 μου φαινεται αρκετο για daily, δοκιμασε 1.375, και sa 1.27-1.3, vddqx 1.4. Μπορει να μην ειναι οκ βεβαια, υποθεσεις κανω, οποτε το βλεπεις τεσταροντας το αν εχεις ορεξη

Thnx Σταυρο !

Θα τα δω αν και δεν νομίζω να παίξει με τόσο χαμηλό mc v στα 8200 το είχα κάπου 1.41 με 1.42.στα υπόλοιπα οκ παίζω χαμηλά ,ivr tx 1.38 κτλ.

Καλά και να παθει κάτι εγγύηση έχουμε .

33 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Με λιγο undervolt να ερθει στα ισια του, πολυ καλυτερη απαγωγη θερμοτητας απο τον 13600

cbundrvolt.png.da9ebcfa033637982862187c56d46044.png

Τούμπανος!

Μεγειες!!! Άντε να δούμε και τον 3δ του ταμπα😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε και εμένα με το που πάω σπίτι αρχίζει η μάχη … εν το μεταξύ το ήξερα ότι το νέο 3Δ είναι πύραυλος αλλά αυτοί κλείσαν όλοι την παραλιακή για να έρθει και λέγαν τάχα μου δήθεν για βόμβα δεύτερου παγκόσμιου πολέμου και κάτι τέτοια χαζά … απλά μου φέραν το 3Δ ..IMG_1891.jpeg.ae765444dc88e023052b1e10add06eb7.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Έφτασε και εμένα με το που πάω σπίτι αρχίζει η μάχη … εν το μεταξύ το ήξερα ότι το νέο 3Δ είναι πύραυλος αλλά αυτοί κλείσαν όλοι την παραλιακή για να έρθει και λέγαν τάχα μου δήθεν για βόμβα δεύτερου παγκόσμιου πολέμου και κάτι τέτοια χαζά … απλά μου φέραν το 3Δ ..IMG_1891.jpeg.ae765444dc88e023052b1e10add06eb7.jpeg

Αλήθεια έλεγαν στο ύψος του ελληνικου με κατεύθυνση Γλυφάδα.Δεν ακούστηκε τίποτα πάντως κατά την εξουδετέρωση.

Μεγειες!!

Άντε να δούμε τι λέει ο ιντελ 3δ

 

Επεξ/σία από azazil1190
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, Tambas91 said:

Έφτασε και εμένα με το που πάω σπίτι αρχίζει η μάχη … εν το μεταξύ το ήξερα ότι το νέο 3Δ είναι πύραυλος αλλά αυτοί κλείσαν όλοι την παραλιακή για να έρθει και λέγαν τάχα μου δήθεν για βόμβα δεύτερου παγκόσμιου πολέμου και κάτι τέτοια χαζά … απλά μου φέραν το 3Δ ..IMG_1891.jpeg.ae765444dc88e023052b1e10add06eb7.jpeg

Κοπανημένο στο φέρανε ρε φίλε το 3d, μήπως το χρησιμοποίησαν για προκάλυψη όταν έσκασαν τη μπόμπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Κοπανημένο στο φέρανε ρε φίλε το 3d, μήπως το χρησιμοποίησαν για προκάλυψη όταν έσκασαν τη μπόμπα;

Έχει πολύ cache μέσα με αποτέλεσμα να μη χωράει καλά και να παραμορφώνει το κουτί 😛

51 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Αλήθεια έλεγαν στο ύψος του ελληνικου με κατεύθυνση Γλυφάδα.Δεν ακούστηκε τίποτα πάντως κατά την εξουδετέρωση.

ναι το ξέρω εκεί κοντά ήμουν … θύμισε καραντίνα φάση που δε περνούσε ψυχή από την παραλιακή …

 

 

 

Επεξ/σία από Tambas91
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Με λιγο undervolt να ερθει στα ισια του, πολυ καλυτερη απαγωγη θερμοτητας απο τον 13600

cbundrvolt.png.da9ebcfa033637982862187c56d46044.png

 

2 ώρες πριν, Tambas91 είπε

Έφτασε και εμένα με το που πάω σπίτι αρχίζει η μάχη … εν το μεταξύ το ήξερα ότι το νέο 3Δ είναι πύραυλος αλλά αυτοί κλείσαν όλοι την παραλιακή για να έρθει και λέγαν τάχα μου δήθεν για βόμβα δεύτερου παγκόσμιου πολέμου και κάτι τέτοια χαζά … απλά μου φέραν το 3Δ ..IMG_1891.jpeg.ae765444dc88e023052b1e10add06eb7.jpeg

καλορίζικοι στους δύο σας

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...