Προς το περιεχόμενο

Intel 13th +14th Gen Core, Raptor-Lake & Z790 (2022) [LGA1700]


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, Grisos είπε

Επειδή θέλω να στήσω 2ο rig, για gaming @1440p&144+Hz και all around, σκέφτομαι να πάω σε 14700k για αλλαγή. Στην μπλε ομάδα τι προτείνετε γενικά σε z790; Σαν κλασικός μαζόχας ASUSακιας γλυκοκοιτάζω την παρακάτω:

https://www.skroutz.gr/s/38889669/Asus-ROG-Strix-Z790-E-Gaming-WiFi-Motherboard-ATX-με-Intel-1700-Socket.html

αλλά και αυτήν απο MSI:

https://www.skroutz.gr/s/40289354/MSI-MPG-Z790-CARBON-WIFI-Motherboard-ATX-με-Intel-1700-Socket.html 

 

 

Εδώ που φτάσαμε περίμενε να βγουν οι refreshed z790 και βλέπεις τι και πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, Grisos said:

Επειδή θέλω να στήσω 2ο rig, για gaming @1440p&144+Hz και all around, σκέφτομαι να πάω σε 14700k για αλλαγή. ...

Eγώ θα σου πρότεινα να μην πας καθόλου γιατι θα την πατήσεις. Θα βολευτείς σε μια συνολικά απροβλημάτιστη πλατφόρμα και δεν θα μπορείς να γυρίσεις πίσω μετά. Μην το ρισκάρεις... :)

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, ShooterX said:

Mehh....εχω τα 120αρια..dead μου φαίνονται σε σχέση με τα t30..🤣

 

E καλά, όλα dead είναι σε σχέση με τα T30. 

 

Τα d30 140 είναι καλά με rgb αλλά είναι στα 30 ο ένας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Psycho_Warhead said:

Έχω 4 industrial noctua τώρα και λέω να βάλω κάνα RGB έτσι για αλλαγή.

LOL ρε, τα ind της Noctua είναι meh. Δες τα phanteks d30 rgb, απλά είναι λίγο ακριβά. Αλλιώς παίρνεις το phanteks halo και το βάζεις στα ανεμιστήρια που ήδη έχεις. 

 

Παντως να ξέρεις θα το μετανιώσεις το rgbλικι, είχα και εγώ γεμίσει Ill 120 το case και έβραζε ο τόπος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά στο NZXT H7 Flow που έχω είναι dark tinted το πλαϊνό παράθυρο και δεν βλέπω τίποτα μέσα και δεν μ' αρέσει. Έλεγα να βάλω έναν RGB πίσω απλά να δίνει λίγο φως μέσα να βλέπω κάνα part..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Βασικά στο NZXT H7 Flow που έχω είναι dark tinted το πλαϊνό παράθυρο και δεν βλέπω τίποτα μέσα και δεν μ' αρέσει. Έλεγα να βάλω έναν RGB πίσω απλά να δίνει λίγο φως μέσα να βλέπω κάνα part..

Η κάρτα και η ram δεν έχουν?  Βάλε κάνα led strip, όμορφα τοποθετημένο Θα δείχνει καλύτερα από ανεμιστήρια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Psycho_Warhead said:

Πάντως τα noctua όντως δεν λένε τίποτα..Περιμένω τα T30 140 για front fans.

Ε τα industrial είναι ίδια με τα A14 της Noctua απλά με μεγαλύτερο rpm. Πολύ παλιό design. Τα silent wings 4 140 είναι κομπλέ, αλλά thicker is better οποτε περιμένουμε t30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Αν το 3pack έχει 40 ευρώ, δεν είναι φτιαγμένο από lcp. Αν δεν είναι lcp δεν αγοράζεις 😁

Περίμενε τα d30 σε 140αρια που θα έχουν και rgb που θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...