Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα ο πρωτος λογαριασμος του ηρωνα εστω οτι βγαινει οκτωβριο.... (διμηνο λενε)
θα εχει μονο τον αυγουστο;; θα εχει αυγουστο σεπτεμβριο;;;

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, geodimis είπε

Από τους λογαριασμούς ΗΡΩΝΑ που παρατέθηκαν προσωπικά κρατάω το ότι η έκδοση των λογαριασμών εξακολουθεί να έχει τρελή καθυστέρηση (1+ μήνα) απο το διάστημα τιμολόγησης. Υπολογίστε επίσης για όσους σκέφτονται τη συγκεκριμένη εταιρία ότι ο λογαριασμός είναι πραγματικά διαθέσιμος στο myheron τουλάχιστον 4-5 εργάσιμες μετά την αναγραφόμενη ημερομηνία έκδοσης (τόσο για τον έναντι που παρατέθηκε όσο και για τον εκκαθαριστικό).

υπάρχουν και περιπτώσεις μεγαλύτερης καθυστέρησης , απο τα γνωστά μειονεκτήματα της εταιρίας (μηχανογράφηση)

πρακτικά αν καθυστερεί η έκδοση μπορεί να μη δεχτεί νέος πάροχος παλιότερο εξοφλημένο λογαριασμό και να περιμένει τον Ηρών να εκδώσει πρόσφατο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενταξει δε νομιζω ο παροχος να σου πει α ειναι 2 μηνων πισω δεν τον δεχομαι, αυτα ειναι τα τυπικα
αφου εχουν τετοιο διαπιστωμενο θεμα στην εκδοση λογαριασμων γιατι δε κανουν κατι να το διορθωσουν;

τελικα ο πρωτος λογαριασμος του ηρωνα εστω οτι βγαινει οκτωβριο.... (διμηνο λενε)
θα εχει μονο τον αυγουστο;; θα εχει αυγουστο σεπτεμβριο;;;

εγω στο myrae τους εγραψα παντως
"ζητησα πολλαπλες φορες να εκδοθει λογαριασμος αρχες σεπτεμβριου για τον αυγουστο, δεν σκοπευω να βλεπω 3 μηνες ΜΕΤΑ την εκπτωση.... αυτο παραβιαζει τα δικαιωματα του καταναλωτη να αλλαζει εταιρεια ΕΓΚΑΙΡΑ οταν η τρεχουσα δε τον συμφερει"

τις kwh παντως με αφησε να τις εισαγω για τον αυγουστο το site που ηταν και αυτο θεμα μου να μη βαλουν κουτουρου

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, akaloith είπε

ετσι και σε μενα εληξε το fixed της προτεργια 8/8
και ΜΙΑ μερα εμεινα εκτος του fixed και με χρεωσαν  0,315 ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ τη kwh ενω συμφωνα με το καταλογο επρεπε 0,23114 .... για τον αυγουστο
10/8 ειχα ηδη παει στον ηρωνα και περιμενω τα δικα τους τα χαιρια

και ΑΝ ειχα φυγει πριν τις 9/8 θα με χρεωναν ρητρα 70 ευρω....
την οποια στην αρχη λεγαν αααα ακυρωθηκαν ολα αυτα απο 1/8
και αφου επεμενα και ξαναεπεμενα μου λενε μετα ααα fixed??? 70 ευρω αν φυγετε εστω και μια μερα πριν

επειδή με ενδιαφέρει και εμένα (αλλά φαντάζομαι και αρκετούς που τελειώνουν τα σταθερά συμβόλαια) σε ποιό πρόγραμμα σε πήγαν με 0,315ευρώ;

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν ότι θα με πάνε με την λήξη του συμβολαίου στο Protergia οικιακό αλλά βλέπω ότι σε εσένα άλλα έκαναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akaloith είπε

ενταξει δε νομιζω ο παροχος να σου πει α ειναι 2 μηνων πισω δεν τον δεχομαι

έχει γίνει

6 λεπτά πριν, akaloith είπε

τελικα ο πρωτος λογαριασμος του ηρωνα εστω οτι βγαινει οκτωβριο.... (διμηνο λενε)
θα εχει μονο τον αυγουστο;; θα εχει αυγουστο σεπτεμβριο;;;

καταλαβαίνεις οτι η απάντηση δεν υπάρχει , ανάλογα το τμήμα μηχανογράφησης , υπήρξε και περίπτωση που δεν είχε γίνει έκδοση για 4+ μήνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, tempo είπε

επειδή με ενδιαφέρει και εμένα (αλλά φαντάζομαι και αρκετούς που τελειώνουν τα σταθερά συμβόλαια) σε ποιό πρόγραμμα σε πήγαν με 0,315ευρώ;

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν ότι θα με πάνε με την λήξη του συμβολαίου στο Protergia οικιακό αλλά βλέπω ότι σε εσένα άλλα έκαναν.

οικιακο με πηγαν αλλα με απλα μαθηματικα 
147,48 * 0,08818 (fixed) + 9,52 * 0,23114 (οικιακο) = 15,20 

αυτοι τις 9,52 kwh τις χρεωσαν 0,315 ωστε να βγει η χρεωση ρευματος 16 ευρω ΜΕ ΤΗΝ επιδοτηση
εχει να γινει χαμουλης στο μαγειρεμα που πεφτει... στις εκπτωσεις και στις χρεωσεις 
και τελικα στους λογαριασμους θα πληρωνουμε ΑΛΛΑ απο αυτα που μας λενε

προφανως το θεμα δεν ειναι τα 0,80 .... αλλα οτι τετοια διαφορα προεκυψε για μολις ΜΙΑ ΜΕΡΑ
εν το μεταξυ 10/8 ημουν ΗΔΗ στον ηρωνα, αυτοι μετρησαν 2η μερα οτι ημουν στο οικιακο τους

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, akaloith είπε

αυτοι τις 9,52 kwh τις χρεωσαν 0,315 ωστε να βγει η χρεωση ρευματος 16 ευρω ΜΕ ΤΗΝ επιδοτηση

φαίνεται αυτό κάπου στον λογαριασμό; τα έχουν αναλυτικά; το γράφει ξεκάθαρα 0,315;

Επεξ/σία από tempo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

17,60-1,60 = 16 euro
ο διαχωρισμος των 157 kwh σε 147,48 & 9,52 μου αναλυθηκε απο το myrae
χρεωσαν οτι ημουν προτεργια και 10/8 ενω ηδη ημουν στον ηρωνα
με βαση λοιπον απλα μαθηματικα χρεωσαν στο οικιακο 0,315 ωστε να βγει συνολο ρευματος 16 ευρω

ολα αυτα μονο απο τη χρεωση προμηθειας
τα υπολοιπα τι κανουν......... ειναι αλλο θεμα....

image.jpeg.99f684fc3618e54eea05f192e8c73528.jpeg

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, akaloith είπε


χρεωσαν οτι ημουν προτεργια και 10/8 ενω ηδη ημουν στον ηρωνα

Στον ΗΡΩΝΑ πήγες μέσω e-contract; Αν ναι πόσες μέρες πήρε η μεταφορά απο τότε που τους έστειλες υπογεγραμμένη σύμβαση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσω econtract
υποτιθεται δινουν 50ευρω
εγω υπεγραψα 1/8 αν θυμαμαι καλα 
η προτεργια στην αρχη ελεγε οτι δε βαζει ρητρα αποχωρησης
με πολυ πιεση μου λενε 70 ευρω για το fixed αν φυγεις εστω και μια μερα πριν τις 9/8
οποτε επικοινωνησα με ηρωνα και λεω ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΤΕ ΤΗ θα μου βαλουν ρητρα 70 ευρω
9/8 να παει στον δεδδηε
10/8 ημουν ηρωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...