Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 minutes ago, iliata2410 said:
  Reveal hidden contents

 

  Reveal hidden contents

_page-0002.jpg.934775d1afde0e3b1c3957c8f604ea33.jpg_page-0002.jpg.934775d1afde0e3b1c3957c8f604ea33.jpg_page-0003.jpg.310b7a46a976a15a36bbd44a0e5d9fcb.jpg

 

ΡΕΥΜΑ_page-0001.jpg

ο λογαρισμος μου εδω.καναν λαθος εδω.εφοσον η περιοδος καταναλωσης ειναι απο 29/6 επρεπε η καταναλωση να σπασει στα 2 ,εφοσον εχει και Ιουνιο 2 ημερες,29 και 30 Ιουνιου

Ο Ιούνιος και ο Ιούλιος είχαν την ίδια τιμή. Δεν υπάρχει λόγος να σπάσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Kozanitis1 είπε

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος που έχει Ζενίθ σαν πάροχο να μου στείλει προσωπικό μήνυμα για να μην γεμίζουμε το νήμα εδώ με λεπτομέρειες;

Ευχαριστώ!

νομίζω σκοπός του νήματος είναι οι λεπτομέρειες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tryfos είπε

Βλέπω ότι έχει μαζέψει πολύ κόσμο η πράσινη με το green πάντως και φοβάμαι ότι σχετικά σύντομα θα κλάψουμε με μαύρο δάκρυ.

Χθες μέσα σε 7 λεπτά έπαιξε 3 φορές την διαφήμιση του green economy στο ΣΚΑΪ.Θα πέσει κλάμα 

2 ώρες πριν, valadsk είπε

μια ερώτηση ρε παιδιά επειδή πάλι όσο και προετοιμασμένος και αν τους πήρα τηλ με γέμισαν αμφιβολίες για το πόσο μαλακία κάνω που δεν μένω στο simply generoys Το άλλαξα στο fix με 0.16 - 0.075 ΚΟΤ

 ειπαμε ότι πλέον δεν μπορουν να αλλαξουν το προγραμμα στους έξι μήνες, ούτε τον δεκέμβρη που θα έρθουν τα νέα τιμολόγιο έτσι? Μέχρι οτι θα πληρωσω και ρητρα αποχώρησης επειδή θα αλλάξουν τα προγράμματα μου είπαν έλεος. 

170kwh εχω καταναλωση ανα μηνα, ενα 20αρικο πανω κατω βγαινει το fix το μήνα, σχεδόν τπτ για να εχω το κεφάλι μου ησηχο.

Δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο να πας σε σταθερό τώρα ενώ συμφερουν μόνο τα κυμαινόμενα.Το Δεκέμβριο που θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα με τα νέα τιμολόγια τότε νομίζω θα ήταν πολύ καλύτερα για αποφάσεις όπως θα κάνουμε και οι περισσότεροι.Φιλικα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζή ερώτηση αλλά είμαι στον Ηρων, σε πρόγραμμα με χρέωση 3€ τον μήνα (πάγιο). Σε κάθε έναντι πλήρωνα αυτά τα 3€ προφανώς. Τώρα βγήκε εκκαθαριστικός και βλέπω πως έχει χρέωση 12€ πάγια (4 μήνες δηλαδή). Από λάθος είναι έτσι ή περιλαμβάνονται στην αξία των έναντι που μου αφαιρέθηκε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, panos- said:

Χαζή ερώτηση αλλά είμαι στον Ηρων, σε πρόγραμμα με χρέωση 3€ τον μήνα (πάγιο). Σε κάθε έναντι πλήρωνα αυτά τα 3€ προφανώς. Τώρα βγήκε εκκαθαριστικός και βλέπω πως έχει χρέωση 12€ πάγια (4 μήνες δηλαδή). Από λάθος είναι έτσι ή περιλαμβάνονται στην αξία των έναντι που μου αφαιρέθηκε; 

Αν δεις σου αφαιρεί τα έναντι, όποτε σου αφαιρεί και αυτά τα 3 ευρώ κάθε μήνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tryfos είπε

Βλέπω ότι έχει μαζέψει πολύ κόσμο η πράσινη με το green πάντως και φοβάμαι ότι σχετικά σύντομα θα κλάψουμε με μαύρο δάκρυ.

Βλέπω το ίδιο οτί παντού διαφημίζει τα 80 ευρώ και ετοιμάζομε πως θα μας τη καταφέρει για Οκτώβριο η το αργότερο Νοέμβριο. Εκτός αν ποντάρει να μας τη φέρει όταν καταργηθεί ο μηχανισμός και επανέρθει η ρήτρα που έχει το πρόγραμμα αλλά είναι ανενεργή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tryfos είπε

Βλέπω ότι έχει μαζέψει πολύ κόσμο η πράσινη με το green πάντως και φοβάμαι ότι σχετικά σύντομα θα κλάψουμε με μαύρο δάκρυ.

Χαμός.

Είμαστε σε επιφυλακή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, agentsmith84 said:

Βλέπω το ίδιο οτί παντού διαφημίζει τα 80 ευρώ και ετοιμάζομε πως θα μας τη καταφέρει για Οκτώβριο η το αργότερο Νοέμβριο. Εκτός αν ποντάρει να μας τη φέρει όταν καταργηθεί ο μηχανισμός και επανέρθει η ρήτρα που έχει το πρόγραμμα αλλά είναι ανενεργή.

Αν καταργηθεί ο μηχανισμός πάλι έχουμε το ότι αν είναι δεν είναι σταθερό το πρόγραμμα μπορείς να φύγεις

Η ρήτρα σίγουρα θα επανέλθει,   την ρήτρα την είχαμε και με την ΟΤΣ και τότε δεν μπορούσαμε να κάνουμε και κατάργηση αζημίως.

Θα δούμε πως θα πάει το πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, agentsmith84 είπε

Βλέπω το ίδιο οτί παντού διαφημίζει τα 80 ευρώ και ετοιμάζομε πως θα μας τη καταφέρει για Οκτώβριο η το αργότερο Νοέμβριο. Εκτός αν ποντάρει να μας τη φέρει όταν καταργηθεί ο μηχανισμός και επανέρθει η ρήτρα που έχει το πρόγραμμα αλλά είναι ανενεργή.

Το ερώτημα είναι το 80€, μέχρι πότε θα το έχει 

1 λεπτό πριν, sdikr είπε

Αν καταργηθεί ο μηχανισμός πάλι έχουμε το ότι αν είναι δεν είναι σταθερό το πρόγραμμα μπορείς να φύγεις

Η ρήτρα σίγουρα θα επανέλθει,   την ρήτρα την είχαμε και με την ΟΤΣ και τότε δεν μπορούσαμε να κάνουμε και κατάργηση αζημίως.

Θα δούμε πως θα πάει το πράγμα

Το σενάριο λέει ότι οι εταιρείες θα ανακοινωσουν τέλος Οκτωβρίου τα σταθερά προγράμματα που θα ισχύσουν από 01 Ιανουαρίου 24.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, GREGORYMO said:

Το ερώτημα είναι το 80€, μέχρι πότε θα το έχει 

Το σενάριο λέει ότι οι εταιρείες θα ανακοινωσουν τέλος Οκτωβρίου τα σταθερά προγράμματα που θα ισχύσουν από 01 Ιανουαρίου 24.

Για την ώρα σίγουρα μέχρι 30 Σεπ

Θα δούμε τι θα κάνουμε τέλη Οκτωβρίου

 

Επεξ/σία από sdikr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, korakios είπε

νομίζω σκοπός του νήματος είναι οι λεπτομέρειες :)

Έχεις δίκιο, έλεγα μήπως κουράζω με απορίες και λεπτομέρειες.. (αναφέρομαι στη Ζενίθ, αν θέλετε πείτε και για Ήρων)

Η πάγια τραπεζική γίνεται μόνο σε λογαριασμό τραπέζης (δηλαδή θα έχει σε κάθε πληρωμή προμήθεια στην τράπεζα), ή και με χρεωστική/πιστωτική κάρτα;

Σε σχέση με Ήρων που λέτε πως καθυστερεί ο πρώτος λογαριασμός, αυτοί είναι πιο "συνεπείς";

Υπάρχει δυνατότητα να δίνεις μέτρηση να σου βγάζουν έναντι;

Επειδή στην περιοχή δεν υπάρχει "συνεργάτης" τους, παίζει να περιμένω πολύ ή να "σκαλώσει" κάπου αίτηση προς αυτούς ή από αυτούς αλλού, εφόσον αναγκαστικά ό,τι κάνω είναι διαδικτυακά;

 

 

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ekrepali είπε

@antykaps Πες τους να γράψουν χειρόγραφα τις μετρήσεις πάνω δεξιά στη 1η σελίδα. Τo τι μπορεί να πάει στραβά αν γράψουν μια ένδειξη, επηρρεάζει περισσότερο όσους έχουν ΚΟΤ. Δεν έχω χρόνο να γράψω περισσότερα σενάρια.

Ειμαι Δικαιουχος ΚΟΤ Β άρα με επηρεάζει ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Υπάρχει δυνατότητα να δίνεις μέτρηση να σου βγάζουν έναντι;

ναι , τηλεφωνικά ή μέσω app

8 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Σε σχέση με Ήρων που λέτε πως καθυστερεί ο πρώτος λογαριασμός, αυτοί είναι πιο "συνεπείς";

ναι

9 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Επειδή στην περιοχή δεν υπάρχει "συνεργάτης" τους, παίζει να περιμένω πολύ ή να "σκαλώσει" κάπου αίτηση προς αυτούς ή από αυτούς αλλού, εφόσον αναγκαστικά ό,τι κάνω είναι διαδικτυακά;

με το "συνεργάτης" μάλλον εννοείς δεν παίζει κατάστημα , προσωπικά και να υπάρχει , πάντα ηλεκτρονικά κάνω αίτηση . Δεν παίζει ρόλο . 

Γιατί δεν πας προσωρινά στην ελπέ ? 80€ και αν υπάρχει κατάστημα αναφέρθηκε 30€ δώρο επιπλέον

1 λεπτό πριν, antykaps είπε

Ειμαι Δικαιουχος ΚΟΤ Β άρα με επηρεάζει ?

αν περάσουν όλες ημερήσιες , στο οτι υπάρχει κίνδυνος να ξεπεραστεί το όριο και καλή τύχη μετά να βγάλεις άκρη με διορθώσεις

εξαρχής ζητάς να περαστούν κανονικά οι μετρήσεις για ημερήσιο και νυχτερινό ξεχωριστά

το πιο πιθανό έτσι όπως το κόβω , έπεσες σε άσχετο και θα περιμένουν καταμέτρηση απο ΔΕΔΔΗΕ

επίσης υπάρχει και ακόμα χειρότερο σενάριο , να πάρουν προηγούμενη ένδειξη εκκαθάρισης όπως και έγινε σε κάποιους , γιαυτο και επιμένεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, korakios είπε
47 λεπτά πριν, antykaps είπε

Ειμαι Δικαιουχος ΚΟΤ Β άρα με επηρεάζει ?

αν περάσουν όλες ημερήσιες , στο οτι υπάρχει κίνδυνος να ξεπεραστεί το όριο και καλή τύχη μετά να βγάλεις άκρη με διορθώσεις

εξαρχής ζητάς να περαστούν κανονικά οι μετρήσεις για ημερήσιο και νυχτερινό ξεχωριστά

το πιο πιθανό έτσι όπως το κόβω , έπεσες σε άσχετο και θα περιμένουν καταμέτρηση απο ΔΕΔΔΗΕ

επίσης υπάρχει και ακόμα χειρότερο σενάριο , να πάρουν προηγούμενη ένδειξη εκκαθάρισης όπως και έγινε σε κάποιους , γιαυτο και επιμένεις

Δεν εκανα ακομη αιτηση... απο Δευτερα θα παω
Με εβαλε σε υποψίες οτι , στα  δικαιολογητικά μου ζητησε φωτογραφία του μετρητη με την συνολικη ενδειξη και οχι ξεχωριστα ημερας και νυχτας
Εγω βεβαια τους ενημερωσα οτι εχω νυχτερινο
Επισης , βλεπω το  εξης παραδοξο
Eνω την αρχή της αιτησης επιλέγεις Elprdison Green Economy Day ή Elprdison Green Economy Night
στην συνεχεια εχει πεδιο μονο για τις συνολικες KWH
ομως παρακατω σου δινει τιμοκαταλογο για μερα και νυχτα
Υποθέτω (θα το διευκρινισω) οτι ζηταει μονο συνολικες KWH μονο για να καταχωρηθη ή αιτηση και στη ν συνεχει οταν θα περάσεο ο ΔΕΔΗΕ αυtος θα δωσει  ημερήσιες και νυχτερινες KWH

Επεξ/σία από antykaps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...