Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα βγήκε λογαριασμός της Ζενίθ, εκκαθαριστικός μέχρι και τέλος Αυγούστου. Στις Σημαντικές Ενημερώσεις έχει αυτό:

2023-09-0521_18_28.png.0ffa803a26781bf45c2c5bd14d111f8a.png

όπου την πρώτη παράγραφό δε μπορώ να τη βγάλω. Όταν πηγαίνεις το ποντίκι από επάνω ανοίγει αυτό όπου προφανώς είναι λάθος γιατί πιάνει γράμματα που δεν πρέπει επειδή έχει γίνει αχταρμάς η παράγραφος.

Εγώ το ψιλοέβγαλα έτσι https://zenith.gr/el/syxnes-erwthsis-symvasi-promitheiashlektrikis-energeias αφαιρώντας τους ελληνικούς χαρακτήρες και τα περίεργα, αλλά και πάλι δεν ανοίγει καμιά σελίδα.

Ξέρει κανείς τι λέει αυτή η ενημέρωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδια. Λήγει το myhomeonline με 0.095€ και ψάχνομαι τι να κάνω. Με πήραν σήμερα από ελπε και με είπαν για το πρόγραμμα με τα 80€ δώρο. Έχω ακούσει από πάρα πολλά άτομα ότι άλλαζαν πάροχοι, τον έτρωγαν και μετά ξανά γυρνούσαν δεη. Μπορειται να βοηθήσετε; Έχω κατανάλωση τον χειμώνα περίπου 350kwh/μήνα, ανάλογα και το κρύο γιατί δουλεύω a/c. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, yazidis είπε

Εγώ το ψιλοέβγαλα έτσι https://zenith.gr/el/syxnes-erwthsis-symvasi-promitheiashlektrikis-energeias αφαιρώντας τους ελληνικούς χαρακτήρες και τα περίεργα, αλλά και πάλι δεν ανοίγει καμιά σελίδα.

Ξέρει κανείς τι λέει αυτή η ενημέρωση;

Όντως αυτό είναι το link, αλλά δεν υπάρχει πλέον η αντίστοιχη σελίδα.

Spoiler

Είναι πολύ καιρό χαλασμένη η μορφοποίηση. Σκέψου το παρακάτω screenshot είναι από 09/2022.

image.png.7673082e555df06f1dc5bacd98331dfa.png

Υποθέτω, χωρίς να είμαι σίγουρος, ότι αναφέρται εδώ (υποενότητα: Τι πρέπει να ξέρω για την Αναπροσαρμογή ΟΤΣ; (Άρθρο 11 ΓΟΣΠ)).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Καλησπέρα παιδια. Λήγει το myhomeonline με 0.095€ και ψάχνομαι τι να κάνω. Με πήραν σήμερα από ελπε και με είπαν για το πρόγραμμα με τα 80€ δώρο. Έχω ακούσει από πάρα πολλά άτομα ότι άλλαζαν πάροχοι, τον έτρωγαν και μετά ξανά γυρνούσαν δεη. Μπορειται να βοηθήσετε; Έχω κατανάλωση τον χειμώνα περίπου 350kwh/μήνα, ανάλογα και το κρύο γιατί δουλεύω a/c. 

Αξίζει να πας χαμηλή τιμή κιλωβατορας +80αρι. Προσοχή όμως είναι κυμαινόμενο οπότε κάθε μήνα αλλάζει τιμή πρέπει να έχεις το νου σου κάθε 20 του μήνα που ανακοινώνουν όλοι οι πάροχοι για τον επόμενο.Ολα αυτά μέχρι 31 Δεκεμβρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγγραφή δεν μπόρεσα να κάνω ακόμη στο my elpedison. Οπότε πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση. Μου είπαν ότι εκπροσωπούμε από αυτούς από τις 31/8. Αίτηση σταλμένη στις 30.

Για την εγγραφή μου είπε να περιμένω ακόμη 4-5 μέρες!

Λογαριασμός δεν βγήκε ακόμη από τη ΔΕΗ.

Επεξ/σία από vjshadow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, favou2000 said:

Αξίζει να πας χαμηλή τιμή κιλωβατορας +80αρι. Προσοχή όμως είναι κυμαινόμενο οπότε κάθε μήνα αλλάζει τιμή πρέπει να έχεις το νου σου κάθε 20 του μήνα που ανακοινώνουν όλοι οι πάροχοι για τον επόμενο.Ολα αυτά μέχρι 31 Δεκεμβρίου.

Δηλαδή κάποιος κίνδυνος δεν υπάρχει; Έχω ακούσει πολλά γι αυτό ρωτάω.. 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Δηλαδή κάποιος κίνδυνος δεν υπάρχει; Έχω ακούσει πολλά γι αυτό ρωτάω.. 🤔

Τί κίνδυνος; Βλέπεις στις 20/9 τί τιμές θα ανακοινώσει η ΕΛΠΕ και αν ανεβάσει πολύ, την κάνεις!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να ρωτήσω για το εξοχικό μας έχουμε είδα το ΔΕΗ My Home Open και χρεώνει πάγιο 5 ευρώ ενώ λείπουμε όλο το χρόνο!!

Επειδή πηγαίνουμε μόνο μερικές μέρες το καλοκαίρι, άντε και κανα ΣΚ σπάνια, υπάρχει κάποιο πακέτο να μας προτείνετε που σίγουρα να μην έχει πάγιο και να συμφέρει στην περίπτωση μας??

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vjshadow είπε

Εγγραφή δεν μπόρεσα να κάνω ακόμη στο my elpedison. Οπότε πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση. Μου είπαν ότι εκπροσωπούμε από αυτούς από τις 31/8. Αίτηση σταλμένη στις 30.

Για την εγγραφή μου είπε να περιμένω ακόμη 4-5 μέρες!

Λογαριασμός δεν βγήκε ακόμη από τη ΔΕΗ.

Και εμένα στην αρχη μου έβγαζε κάτι τρελά αλλά έκανα εγράφη σε 5-6 ώρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/08/2023 at 11:22, Jikail said:

Εδώ και μία βδομάδα ζητάω να με πάρουν από το εμπορικό τμήμα αλλά ως παλιός πελάτης με γράφουν στα π@π@ρια τους. Μόλις επικοινωνήσουν, θα αναφέρω περί αποχώρησης και ενημέρωσης της ΡΑΕ.

Μετά από 10 μέρες που προσπαθούσα να με καλέσουν από τον πάροχό μου, NRG, με πήραν και τους ζήτησα να με βάλουν στο NRG Prime (αντί για το NRG smart που είμαι τώρα). Μου ανέφεραν ότι το NRG prime είναι ΜΟΝΟ για νέους πελάτες και τους είπα ότι θα αλλάξω πάροχο και πως θα προχωρήσω και σε ενημέρωση της ΡΑΕ περί της άρνησής τους. Αδιαφόρησαν και κλείνοντας μου είπαν ότι θα με καλέσουν -ξανά- ο υπεύθυνος από το εμπορικό τμήμα. Εδώ και 6 μέρες, καμία επικοινωνία.

  • Να προχωρήσω σε άλλο πάροχο (ΗΡΩΝ simply generous);
  • Να προχωρήσω σε άλλο πάροχο (ΗΡΩΝ simply generous) και ενημέρωση της ΡΑΕ;
  • Να τους στείλω γραπτώς το αίτημα για αλλαγή σε NRG prime (που όμως;);
  • Να περιμένω;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/9/2023 στις 5:00 ΜΜ, desiro είπε

Πηγα σημερα 3 παροχες στην elpedison.....2 απο home online της ΔΕΗ κ 1 απο Ελιν!! Στο καταστημα ξεμπερδευεις σε 10 λεπτα....για τα 20 ευρω του Σκλαβενιτη μου ειπαν οτι απο 1/9 εγιναν καρτες που θα τους ειδοποιησουν για ππυ θα χρησιμοποιουνται....θα μου δωσουν 3 30αρες κ θα βγουν τελος του μηνα, για παραλαβη!! Δεν με ρωτησαν δλδ αν με συστησε καποιος κτλ

Η προσφορά για τις δωροεπιταγές Σκλαβενιτη ειναι καπου αναρτημένη για να την επικαλεστω
Ισχυει και  για δυο παροχες στο ιδιο ΑΦΜ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, Jikail said:

Μετά από 10 μέρες που προσπαθούσα να με καλέσουν από τον πάροχό μου, NRG, με πήραν και τους ζήτησα να με βάλουν στο NRG Prime (αντί για το NRG smart που είμαι τώρα). Μου ανέφεραν ότι το NRG prime είναι ΜΟΝΟ για νέους πελάτες και τους είπα ότι θα αλλάξω πάροχο και πως θα προχωρήσω και σε ενημέρωση της ΡΑΕ περί της άρνησής τους. Αδιαφόρησαν και κλείνοντας μου είπαν ότι θα με καλέσουν -ξανά- ο υπεύθυνος από το εμπορικό τμήμα. Εδώ και 6 μέρες, καμία επικοινωνία.

  • Να προχωρήσω σε άλλο πάροχο (ΗΡΩΝ simply generous);
  • Να προχωρήσω σε άλλο πάροχο (ΗΡΩΝ simply generous) και ενημέρωση της ΡΑΕ;
  • Να τους στείλω γραπτώς το αίτημα για αλλαγή σε NRG prime (που όμως;);
  • Να περιμένω;

Να προχωρήσω σε άλλο πάροχο (ΗΡΩΝ simply generous) και ενημέρωση της ΡΑΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, έχει κάποιος το πρόγραμμα watt+volt zero? Στο συγκεκριμένο, πληρώνεις την τιμή της kwh όσο την αγοράζουν+σταθερή προμήθεια (2-8€). Οπότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί με χρεώνουν 0,18/Kwh ενώ έχουν και το πρόγραμμα value+ που χρεώνουν 0,08/kwh. Από αλλού αγοράζουν την ενέργεια εκεί και έχουν άλλη τιμή;; Παραπλανητικό μου φαίνεται...

Μπορούμε ακόμα να διακόψουμε τα συμβόλαια χωρίς ρήτρα;  Να αλλάξω πάροχο ή να κάνω το value;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, antykaps είπε

Η προσφορά για τις δωροεπιταγές Σκλαβενιτη ειναι καπου αναρτημένη για να την επικαλεστω
Ισχυει και  για δυο παροχες στο ιδιο ΑΦΜ ?

Όχι δεν είναι σου τις δίνουν οι πωλητές παζαρεψε τους λίγο 

1 ώρα πριν, Jikail είπε

Μετά από 10 μέρες που προσπαθούσα να με καλέσουν από τον πάροχό μου, NRG, με πήραν και τους ζήτησα να με βάλουν στο NRG Prime (αντί για το NRG smart που είμαι τώρα). Μου ανέφεραν ότι το NRG prime είναι ΜΟΝΟ για νέους πελάτες και τους είπα ότι θα αλλάξω πάροχο και πως θα προχωρήσω και σε ενημέρωση της ΡΑΕ περί της άρνησής τους. Αδιαφόρησαν και κλείνοντας μου είπαν ότι θα με καλέσουν -ξανά- ο υπεύθυνος από το εμπορικό τμήμα. Εδώ και 6 μέρες, καμία επικοινωνία.

  • Να προχωρήσω σε άλλο πάροχο (ΗΡΩΝ simply generous);
  • Να προχωρήσω σε άλλο πάροχο (ΗΡΩΝ simply generous) και ενημέρωση της ΡΑΕ;
  • Να τους στείλω γραπτώς το αίτημα για αλλαγή σε NRG prime (που όμως;);
  • Να περιμένω;

Στην θέση σου δεν θα παρακαλούσα.Πηγαινε σε αλλο πάροχο και άσε τους να σε παίρνουν αυτοί να παρακαλάνε να μην φύγεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...