Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 minutes ago, korakios said:

ενημερώθηκε , εντύπωση μου κάνει

στο myelpedison πάντως δε με αφήνει για εγγραφή , βλέπει ΑΦΜ , έστειλε λινκ ενεργοποίησης στο email που είχα δηλώσει στην αίτηση  , απο εκεί πατάω για να βάλω κωδικούς και βγάζει λάθος με προτροπή να επικοινωνήσω με εξυπηρέτηση , καλά αρχίσαμε 😁

θα δοκιμάσω απο Δευτέρα

Δουλεύει και Σάββατο το σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ... τις περισσότερες φορές πάντως σκαλώνει το Σάββατο και πάει την επόμενη εργάσιμη.

Για το myelpedison πολύ βιάζεσαι. 😝 10-15 μέρες αν είσαι τυχερός. Eπίσης αν δε λάβεις λογαριασμό σε εύλογο χρονικό διάστημα μετά την εκκαθαριστική καταμέτρηση, στείλε mail και ζήτα γραπτή βεβαίωση εκπροσώπησης. Εμένα μου τη στείλανε. Αν και δε νομίζω να χρειαστεί στη περίπτωση σου γιατί δε θα κάνεις απόσβεση τα 80 ευρώ απ'το 1ο μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμενα από την Πέμπτη που μέτρησε ο ΔΕΔΔΗΕ ακόμη να με περάσουν στο green. Για να κάνεις εγγραφή στο mydeddye για να δω και εγώ ποτέ θα αλλάξει χρειάζεται απαραίτητα τους κωδικούς taxis η γίνεται και με άλλο τρόπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, thessalos_ είπε

Εμενα από την Πέμπτη που μέτρησε ο ΔΕΔΔΗΕ ακόμη να με περάσουν στο green. Για να κάνεις εγγραφή στο mydeddye για να δω και εγώ ποτέ θα αλλάξει χρειάζεται απαραίτητα τους κωδικούς taxis η γίνεται και με άλλο τρόπο;

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

κοιτάς αν στο αποτέλεσμα η παροχή σου αναγράφεται με το τελευταίο ψηφίο αυξημένο κατα ένα

_________________________

ή μπες στο myelpedison και βάλε ΑΦΜ για δημιουργία νέου λογαριασμού , αν το γνωρίζει το σύστημα και σου στείλει email τότε έχει ενημερωθεί και η ελπέ

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, thessalos_ said:

Εμενα από την Πέμπτη που μέτρησε ο ΔΕΔΔΗΕ ακόμη να με περάσουν στο green. Για να κάνεις εγγραφή στο mydeddye για να δω και εγώ ποτέ θα αλλάξει χρειάζεται απαραίτητα τους κωδικούς taxis η γίνεται και με άλλο τρόπο;

 

1 minute ago, korakios said:

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

κοιτάς αν στο αποτέλεσμα η παροχή σου αναγράφεται με το τελευταίο ψηφίο αυξημένο κατα ένα

Αρχικά κάνε αυτό που λέει ο κοράκιος. Επίσης για πες λίγο... η καταμέτρηση που έκανε ο ΔΕΔΔΗΕ ήταν έκτακτη ή προγραμματισμένη 4μηνου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekans είπε

Καλησπέρα, κάποιος πού εχει elpedison economy, τι τιμή κιλοβατώρας ειχε για Ιούλιο; Εμενα μου χρέωσαν 0.172.

τόσο είχε , το είχαμε κράξει εδώ , επίσης το είχα και σε κόκκινο στο προηγούμενο excel

η μοναδική εταιρία που έκανε τέτοιο σκαμπανέβασμα (δεν είναι τυχαίο το "προσοχή")

άλλαξε στο green και παρακολούθα τις τιμές και το excel στην καρφιτσωμένη ανάρτηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, ekans said:

Καλησπέρα, κάποιος πού εχει elpedison economy, τι τιμή κιλοβατώρας ειχε για Ιούλιο; Εμενα μου χρέωσαν 0.172.

Τόσο είναι. Ανέβασαν τη τιμή στο economy και έβγαλαν νέο φτηνό πρόγραμμα, το green economy.

Γύρνα το άμεσα.

https://www.elpedison.gr/uploads/132944/3e85_τιμοκατάλογοι_ιούλιος_2023_κρατική_επιδότηση_05.07.pdf

https://www.elpedison.gr/uploads/132968/26e5_τιμοκατάλογοι_αύγουστος_κρατική_επιδότηση_2023.pdf

https://www.elpedison.gr/uploads/132984/f44a_τιμοκατάλογοι_σεπτέμβριος_2023_κρατική_επιδότηση.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πηρα και έκανα αίτηση να το γυρίσω.. το θέμα είναι οτι σε βαζουν σε μια διαδικασία να αλλάζεις προγράμματα καθε μήνα με κοσμο να την "πατάει" τουλάχιστον απαράδεκτοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekans είπε

Πηρα και έκανα αίτηση να το γυρίσω.. το θέμα είναι οτι σε βαζουν σε μια διαδικασία να αλλάζεις προγράμματα καθε μήνα με κοσμο να την "πατάει" τουλάχιστον απαράδεκτοι..

Φεβρουάριο-Ιούνιο κράτησε πάντως το economy , και Αυγ-Σεπ συμπαθητικές τιμές , απλά είπαν με τις ζέστες Ιουλίου να αρπάξουν τίποτα ψιλά ....

ζήτα και κανα δώρο για την ταλαιπώρια , ξεκίνα με 80€ και ότι δώσουν (έστω 20€ δωροεπιταγή Σκλαβενίτη), αν το παίξουν δύσκολοι πες οτι πας Ηρών ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

ενημερώθηκε , εντύπωση μου κάνει

στο myelpedison πάντως δε με αφήνει για εγγραφή , βλέπει ΑΦΜ , έστειλε λινκ ενεργοποίησης στο email που είχα δηλώσει στην αίτηση  , απο εκεί πατάω για να βάλω κωδικούς και βγάζει λάθος με προτροπή να επικοινωνήσω με εξυπηρέτηση , καλά αρχίσαμε 😁

θα δοκιμάσω απο Δευτέρα

ΟΛΟΙΔΙΑ ΦΑΣΗ.

Μην ανησυχείς.

Δεν χρειάζεται να περιμένεις Δευτέρα.

Σε μερικές ώρες θα 'διωρθωθει'.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

άκυρο , δε δουλεύει , απολύεσαι

θα περιμένω

Μην αγχώνεσαι.

Εγω χθες Παρασκευή είδα στο ΥΔΕ ότι έγινε η αλλαγή και ήρθα ελπεντισον.

Μπαίνω στο myelpedison και μου αναγνώρισε το ΑΦΜ, ενώ τις προηγούμενες ημέρες ΟΧΙ.

Κάνω την διαδικασία εγγραφής και μου έλεγε ότι ο κωδικός που μου έστειλαν στο email ήταν λάθος, ενώ ήταν σωστός.

Έκανα προσπάθειες όλο το πρωί με διάφορα κουφά και τελικά το μεσημέρι όλα καλά.

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Μην αγχώνεσαι.

Εγω χθες Παρασκευή είδα στο ΥΔΕ ότι έγινε η αλλαγή και ήρθα ελπεντισον.

Μπαίνω στο myelpedison και μου αναγνώρισε το ΑΦΜ, ενώ τις προηγούμενες ημέρες ΟΧΙ.

Κάνω την διαδικασία εγγραφής και μου έλεγε ότι ο κωδικός που μου έστειλαν στο email ήταν λάθος, ενώ ήταν σωστός.

Έκανα προσπάθειες όλο το πρωί με διάφορα κουφά και τελικά το μεσημέρι όλα καλά.

Σιγά μην περιμένεις το sms !!!!

Εσύ έχεις κάνει τόσες αλλαγές!

Το sms καλοσωρισματος έρχεται σε 'άσχετο' χρόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2023 στις 8:20 ΜΜ, DarK_HumOuR είπε

ρε παιδια;

σοβαρα τωρα;

κανουμε τουρισμο καθε 2-3 μηνες;

 

 

Στις 26/8/2023 στις 8:33 ΜΜ, korakios είπε

πάλι καλά δεν είναι ανα μήνα, τετράμηνο μια χαρά είναι

 

επειδη αρχισα το διαβασμα γιατι θα γινω και εγω τουριστας σε 2 μηνες...

πως ακριβως ειναι τετραμηνο αφου καθε μηνα αλλαζει η τιμη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...