Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Εγγραφή στο myelpedison έκανες ?

Εμένα μου λέει (ενώ βάζω τον σωστό κωδικό) ότι είναι ΛΑΘΟΣ !

εγω που ημουν παλια ελπε,εμπαινα και οταν ημουν Ηρων,απλα εγραφε συνδεση μετρητη απενεργοποιημενη.τωρα απλα με το που μου ηρθε η εκπροσωπηση,μπηκα μεσα και ειχε σε νεα καρτελα τον μετρητη με την καινουργια συμβαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 hours ago, petranthe said:

Μπήκα στο app της ΔΕΔΔΗΕ και έχουν περασμένη την ένδειξη που εδωσα στην ELPE. Και το τελευταιο ψηφιο έχει αλλάξει.

 

12 hours ago, korakios said:

άρα ήδη είσαι στην ελπε, άγνωστο πότε μπήκες , με ένα τηλ στο ΔΕΔΔΗΕ θα μάθεις αλλά δε νομίζω οτι χρειάζεται

H ημερομηνία που εμφανίζει στο mydeddie μς τη δική μας ένδειξη, είναι η τελευταία μέρα εκπροσώπησης στο παλιό πάροχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, libera είπε

Το κατάλαβα, για επιβεβαίωση το έγραψα

Δεν μου επιτρέπει ακόμη, λαμβάνω την ίδια απάντηση

ΙΣΩΣ θέλει μερικές ώρες .

Με πήραν τηλέφωνο από την προηγούμενη εταιρεία για να με μεταπείσουν. Τους είπα ότι ΗΔΗ είμαι ελπεντισον και μου είπαν ότι δεν έχει σημασία αφού υπάρχουν οι 14 ημέρες της υπαναχώρησης.

 

Επεξ/σία από GREGORYMO
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

ΙΣΩΣ θέλει μερικές ώρες .

Με πήραν τηλέφωνο από την προηγούμενη εταιρεία για να με μεταπείσουν. Τους είπα ότι ΗΔΗ είμαι ελπεντισον και μου είπαν ότι δεν έχει σημασία αφού υπάρχουν οι 14 ημέρες της υπαναχώρησης.

 

Έπρεπε να τους έκλεινες ένα ραντεβού για Οκτώβριο για το 50αρικο να μην ανησυχούν, αφού θα μας ξαναδούν σύντομα 😂

Επεξ/σία από Greg29M
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Έπρεπε να τους έκλεινες ένα ραντεβού για Οκτώβριο για το 50αρικο να μην ανησυχούν, αφού θα μας ξαναδούν σύντομα 😂

Δεν ήμουν Ήρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yazidis είπε

Ερώτηση για όσους είναι στη Ζενίθ και πήραν τηλέφωνο για αλλαγή του προγράμματος τους στο Power Home For All:

Το νέο συμβόλαιο με το νέο πρόγραμμα σας ήρθε στο email;

2 ώρες πριν, soterman είπε

Δεν έχει έρθει κάτι. Προχτές μίλησα μαζί τους (και έγινε η ανανέωση με προφορικό "ναι"), έκτοτε τίποτα νεότερο, ούτε mail ούτε viber, ουτε στο site...

Τελικά πήρα ξανά τηλέφωνο να μιλήσω με την εκπρόσωπο που είχα κάνει την ανανέωση του συμβολαίου, και μου είπε πως για κάποιο λόγο "κόλλησε" η αποστολή του email.. Μου είπε να μην ανησυχώ αφού κάναμε τηλεφωνικά την ανανέωση, αλλά εγώ της τόνισα πως αν δεν έχω αντίγραφο συμβολαίου στο email μου δε μπορώ να βασιστώ στο λόγο της από τη στιγμή που δεν έχω ούτε αντίγραφο τηλεφωνικής κλήσης.
Τελικά μέσα σε λίγη ώρα ήρθε στο email μου, με ημερομηνία και ώρα εκείνης της στιγμής.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και δυο χρόνια ήμουν κι εγώ στο myhomeonline της ΔΕΗ με 0,095 χρέωση μέρας και 0,077 νύχτα!! Στο app της ΔΕΗ γράφει ότι το συμβόλαιο λήγει στις 19/10/2023, αξίζει να αρχίσω τον ενεργειακό τουρισμό από τώρα ή να περιμένω πρώτα να λήξει το συμβόλαιο μου;; Αν πχ πάω elpe για το 80αρι θα πληρωσω τίποτα τέλη πρόωρης αποχώρησης; Επίσης επειδή ο λογαριασμός μου είχε έκδοση κάθε 20-23 του μηνα αν πάω σε νέο πάροχο πχ 5 του μηνα θα χρεωθώ αναλογικά από ΔΕΗ για τις 10-13 μέρες (από τις 20-23 έως 5) και μετά από τον νέο πάροχο;; Και πως θα ξέρει η ΔΕΗ πόσες KWh έκαψα αυτές τις 10-13 μέρες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, DinoSOS είπε

Εδώ και δυο χρόνια ήμουν κι εγώ στο myhomeonline της ΔΕΗ με 0,095 χρέωση μέρας και 0,077 νύχτα!! Στο app της ΔΕΗ γράφει ότι το συμβόλαιο λήγει στις 19/10/2023, αξίζει να αρχίσω τον ενεργειακό τουρισμό από τώρα ή να περιμένω πρώτα να λήξει το συμβόλαιο μου;; Αν πχ πάω elpe για το 80αρι θα πληρωσω τίποτα τέλη πρόωρης αποχώρησης; Επίσης επειδή ο λογαριασμός μου είχε έκδοση κάθε 20-23 του μηνα αν πάω σε νέο πάροχο πχ 5 του μηνα θα χρεωθώ αναλογικά από ΔΕΗ για τις 10-13 μέρες (από τις 20-23 έως 5) και μετά από τον νέο πάροχο;; Και πως θα ξέρει η ΔΕΗ πόσες KWh έκαψα αυτές τις 10-13 μέρες; 

Περίμενε καλύτερα μέχρι 20 Σεπτεμβρίου να δεις τις νέες τιμές για τον Οκτώβριο και μετά πράξε αναλόγως… 

Επίσης στους τελευταίους τρεις μήνες αυτού του συμβολαίου που έχεις με τη ΔΕΗ δεν πληρώνεις ρήτρα αποχώρησης, είναι μηδενική. 
 

Η ΔΕΗ θα εκδόσει λογαριασμό μέχρι και την ημέρα που θα ανεβεί η νέα σου σύμβαση στο ΘΑΛΗΣ με την τελευταία ενδειξη που θα δώσεις στον νέο σου πάροχο. 

Επεξ/σία από Greg29M
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κακή πρώτη εμπειρία με ΕΛΠΕ. Ενώ αρχικά με επρηζαν κάθε μέρα μέχρι να στείλω τα δικαιολογητικά, τώρα παίρνω και συνεχείς λένε θα με πάρουν πίσω...αλλά τίποτα... 

Θέλω να επιβεβαιωσω την ένδειξη του ρολογιού ,αν φαίνονται σωστά στη φωτογραφία και να κάνω πάγια εντολή. Εναλλακτική υπάρχει ;

Επεξ/σία από doncorlrone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, doncorlrone είπε

Κακή πρώτη εμπειρία με ΕΛΠΕ. Ενώ αρχικά με επρηζαν κάθε μέρα μέχρι να στείλω τα δικαιολογητικά, τώρα παίρνω και συνεχείς λένε θα με πάρουν πίσω...αλλά τίποτα... 

Θέλω να επιβεβαιωσω την ένδειξη του ρολογιού ,αν φαίνονται σωστά στη φωτογραφία και να κάνω πάγια εντολή. Εναλλακτική υπάρχει ;

Την πάγια εντολή την κάνεις μέσα από το my elpedison Δεν χρειάζεται να τους πάρεις τηλέφωνο.Επισης αν δεν φαίνεται η ένδειξη ρολογιού θα σε ενημερώσουν γιατί δεν θα προχωρήσει. 

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, doncorlrone είπε

Κακή πρώτη εμπειρία με ΕΛΠΕ. Ενώ αρχικά με επρηζαν κάθε μέρα μέχρι να στείλω τα δικαιολογητικά, τώρα παίρνω και συνεχείς λένε θα με πάρουν πίσω...αλλά τίποτα... 

Θέλω να επιβεβαιωσω την ένδειξη του ρολογιού ,αν φαίνονται σωστά στη φωτογραφία και να κάνω πάγια εντολή. Εναλλακτική υπάρχει ;

Έχουν πέσει πολλοί πελάτες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Εγγραφή στο myelpedison έκανες ?

Μολις τα κατάφερα

34 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Την πάγια εντολή την κάνεις μέσα από το my elpedison

Μπορεις να μου πεις που ακριβώς πάω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

μου έκαναν προσφορά από την φυσικό αέριο γα το πρόγραμα maxi free+  με τιμή 0,0930 και 25% έκπτωση συνέπειας. Αυτή τη στιγμή είμαι στην ΔΕΗ Γ1 οικιακό με 0,1550. 

Σκέφτομαι να προχωρήσω με φυσικό αέριο.Με βάση το εξελ σύγκρινα της δύο τιμές και φαινεται η φυσικό αέριο να έχει χαμηλότερη τιμή για τους τελευταίους 7 μήνες τουλάχιστον. 

Θα πρέπει να προσέξω κάτι; Έχει κάποιος εμπειρία με το συγκεκριμένο πρόγραμμα και την εταιρεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...