Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ακόμα περίμένω την μεταφορά από Ηρων σε ELPE εδώ και μια βδομαδα.

Επεξ/σία από petranthe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, νεος στις αλλαγες προγραμματων. Αυτο που εκανα ειναι βρηκα απο τους εκκαθαριστικους μου τις καταναλωσεις μου για 3 4μηνα, δηλαδη ενας χρονος, τους βαζω στο excel και μετα κοιταω πανω να δω σε ποιο προγραμμα εχω μεγαλυτερο κερδος; Τα οικιακα κυμαινομενα με ενδιαφερουν. Επίσης, το excel λεει δεν ισχυει πλεον αυγουστος 2023, ξερουμε τι φαση; Τέλος, τι άλλο πρέπει να προσέχω να βάζω στο excel; ευχαριστώ πολύ για τη δουλειά που κάνετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petranthe είπε

Εγώ ακόμα περίμένω την μεταφορά από Ηρων σε ELPE εδώ και μια βδομαδα.

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

Κοίταξες αν άλλαξε το τελευταίο νούμερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, niaou13 είπε

Καλησπέρα, νεος στις αλλαγες προγραμματων. Αυτο που εκανα ειναι βρηκα απο τους εκκαθαριστικους μου τις καταναλωσεις μου για 3 4μηνα, δηλαδη ενας χρονος, τους βαζω στο excel και μετα κοιταω πανω να δω σε ποιο προγραμμα εχω μεγαλυτερο κερδος; Τα οικιακα κυμαινομενα με ενδιαφερουν. Επίσης, το excel λεει δεν ισχυει πλεον αυγουστος 2023, ξερουμε τι φαση; Τέλος, τι άλλο πρέπει να προσέχω να βάζω στο excel; ευχαριστώ πολύ για τη δουλειά που κάνετε!

λόγω του οτι μεταβάλλονται οι τιμές ανα μήνα υπάρχει νέο απλοποιημένο excel ,

το γράφει και το παλιό με λινκ , ή πατάς στην υπογραφή μου ή στην καρφιτσωμένη ανάρτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, favou2000 είπε

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

Κοίταξες αν άλλαξε το τελευταίο νούμερο?

Κι εγώ αύριο κλείνω μια βδομάδα

Τους πήρα προχθές τηλέφωνο και τα ρίχνουν στον ΔΕΔΔΗΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23/8 έκανα αιτηση στην elpedison απο ΔΕΗ. Χθες πηρε μέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ ενω εστειλα μετρηση με φωτογραφια και απο σημερα ειμαι elpedison economy. Σε όλες τις περιπτώσεις αλλαγης παροχου τα τελευταια τρια χρόνια ενω εδινα μετρήσεις παντα μετρουσε και ο ΔΕΔΔΗΕ. Πιστευω οτι παιζει ρόλο η περιοχη  και ο αντίστοιχος σε αυτη ΔΕΔΔΗΕ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sunseeker είπε

Η ELPE μου φαίνεται ότι το 80άρι θα βρει τρόπο να το πάρει πίσω σύντομα και κάνει μπαμ ότι είναι κράκτης.

Και αυτό να γίνει πάλι κερδισμένος είσαι με τις τιμές Σεπτεμβρίου. Τον Οκτώβριο βλέπουμε. Ήδη μια οικογενειακή παροχή έφυγε για τον Λάτση από ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tomtsiliras είπε

23/8 έκανα αιτηση στην elpedison απο ΔΕΗ. Χθες πηρε μέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ ενω εστειλα μετρηση με φωτογραφια και απο σημερα ειμαι elpedison economy. Σε όλες τις περιπτώσεις αλλαγης παροχου τα τελευταια τρια χρόνια ενω εδινα μετρήσεις παντα μετρουσε και ο ΔΕΔΔΗΕ. Πιστευω οτι παιζει ρόλο η περιοχη  και ο αντίστοιχος σε αυτη ΔΕΔΔΗΕ. 

αν σε καθυστερήσουν κάποια στιγμή σε επόμενη αλλαγή ζήτα μέσω ΡΑΕ αποζημίωση

34 λεπτά πριν, petrosp_13 είπε

Κι εγώ αύριο κλείνω μια βδομάδα

Τους πήρα προχθές τηλέφωνο και τα ρίχνουν στον ΔΕΔΔΗΕ

το νου σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

αν σε καθυστερήσουν κάποια στιγμή σε επόμενη αλλαγή ζήτα μέσω ΡΑΕ αποζημίωση

Δεν το ηξερα οτι και για αυτό δικαιούμαστε αποζημίωση. Εννοείται θα το κανω γιατι θα γινει αλλαγη (μαλλον) το νεο ετος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tomtsiliras είπε

Δεν το ηξερα οτι και για αυτό δικαιούμαστε αποζημίωση. Εννοείται θα το κανω γιατι θα γινει αλλαγη (μαλλον) το νεο ετος. 

κανονικά ναι , μιας και η αλλαγή σύμφωνα με τη νομοθεσία γίνεται με ένδειξη πελάτη

στη μπανανία άγνωστο το τι θα γίνει , προτείνω πάντως ειδικά για την ελπέδισον να ανοίξετε όλοι αίτημα στο myrae για την άσκοπη καθυστέρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, korakios said:

κανονικά ναι , μιας και η αλλαγή σύμφωνα με τη νομοθεσία γίνεται με ένδειξη πελάτη

στη μπανανία άγνωστο το τι θα γίνει , προτείνω πάντως ειδικά για την ελπέδισον να ανοίξετε όλοι αίτημα στο myrae για την άσκοπη καθυστέρηση

Προχθές η αίτηση και χθές η αλλαγή.....νομίζω δεν ευθύνεται πάντα η ELPE

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, petranthe said:

Εγώ ακόμα περίμένω την μεταφορά από Ηρων σε ELPE εδώ και μια βδομαδα.

Έκανες αναζήτηση τον αριθμό παροχής στο ΥΔΕ μήπως έχει αλλάξει ήδη το τελευταίο ψηφίο; Επίσης κοίτα στην εφαρμογή mydeddie μήπως φαίνεται η ένδειξη που έδωσες στην αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα συνέβη το έξης, πριν δύο ημέρες,τράβηξα φωτογραφίες τον μετρητή το πρωί πριν πάω στη δουλειά. Το απόγευμα,σχολόντας σταμάτησα σε κατάστημα elpedison και έκανα συμβαση, σήμερα το μεσημέρι με κάλεσαν από το κατάστημα και μου είπαν να τους στείλω νέες φωτογραφίες γιατί το σύστημα δεν δέχονταν τις ενδείξεις που είχα δώσει. Ο λόγος ήταν ότι λίγες ώρες αφού τράβηξα τις φωτογραφίες πέρασε ο ΔΕΔΗΕ για καταμέτρηση και οι τιμές που καταχώρισε ήταν προφανώς μεγαλυτερές από αυτές που είχα στις φωτογραφίες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...