Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να θυμίσουμε ότι κάποιες εταιρίες όπου δεν μεταπωλούν απλά, αλλά παράγουν επίσης ρεύμα, έχουν ακόμα μεγαλύτερες πιθανότητες να πωλούν σήμερα π.χ. 0,7€/Kwh και να είναι ολόκληρο το ποσό κέρδος.

Έτσι, κάνουν πολιτικές προσέλκυσης ευκολότερα. Το αναφέρω, επειδή κάποιος παραπάνω είπε ότι μπαίνουν μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

επειδή δεν έχω γυρίσει ακόμα αθήνα, και επειδή δεν έχω κάποιον να πάει να βγάλει φωτο το ρολόι, πόσες μέρες θέλουν για την αλλαγή παρόχου; Λέω έστω και αργά και μέχρι το τέλος του χρόνου, να κάνω hopping από τον ένα πάροχο στον άλλο :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, foniki_melitzana είπε

επειδή δεν έχω γυρίσει ακόμα αθήνα, και επειδή δεν έχω κάποιον να πάει να βγάλει φωτο το ρολόι, πόσες μέρες θέλουν για την αλλαγή παρόχου; Λέω έστω και αργά και μέχρι το τέλος του χρόνου, να κάνω hopping από τον ένα πάροχο στον άλλο 😛

Κάνε την αίτηση και όταν σου στείλουν το συμβόλαιο γραψε  με νούμερο την υποτιθέμενη ένδειξη.Υπαρχει περίπτωση να στο περάσουν αν όχι θέλεις 7 μέρες σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο φορές που έχω πάει Ήρων δε μου ζήτησαν φωτογραφία μετρητή. Αν σου ζητήσει κάποιος πάροχος φωτογραφία, πες πως δε μπορείς να βγάλεις και ή θα δεχτούν τη μέτρησή σου χωρίς φωτογραφία ή θα στείλουν τον ΔΕΔΔΗΕ να πάρει μέτρηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι νέος πελάτης ΗΡΩΝ, λογαριασμός δεν έχει βγει ακόμα, θα μου βάλουν το 50αρι και η τιμή του Σεπτ είναι ανεβασμένη (έβαλα και ΚΟΤ εχθες). Προφανώς περιμένω να βγει ο λογαριασμός, που θα είναι λογικά <50Ε (κι άρα πιστωτικός). Μετά, ποια θα ήταν η κίνηση? Να φύγω? Ή να μείνω για τον Σεπτέμβρη, και βλέπω από Οκτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Εγώ είμαι νέος πελάτης ΗΡΩΝ, λογαριασμός δεν έχει βγει ακόμα, θα μου βάλουν το 50αρι και η τιμή του Σεπτ είναι ανεβασμένη (έβαλα και ΚΟΤ εχθες). Προφανώς περιμένω να βγει ο λογαριασμός, που θα είναι λογικά <50Ε (κι άρα πιστωτικός). Μετά, ποια θα ήταν η κίνηση? Να φύγω? Ή να μείνω για τον Σεπτέμβρη, και βλέπω από Οκτ?

Aν είσαι πολύ κοντά στην κάλυψη του 50αρικου φύγε για Elpedison

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα συνφορουμιτες. Δεδομενου οτι ειμαι σε ΔΕΗ ρευμα και φυσικο αεριο και ληγει και το συμβολαιο του φυσικου αεριου μετα απο τις χρησιμες πληροφοριες στο thread αποφασισα και εγω να δοκιμασω τον HERON.

Το εντυπωσιακο να πω ειναι ποσο παραπλανητικα ειναι αυτα που αναφερουν τα sites. Για παραδειγμα σου λεει στο site

HERON Simply Generous -Το πρόγραμμα που σου προσφέρει ρεύμα σε χαμηλή τιμή και δώρο το 10% της κατανάλωσης σου κάθε μήνα, χωρίς προϋποθέσεις.

Σου ερχεται η σχετικη συμβαση και γραφει ότι ισχύει για τους πρώτους 6 μήνες! Τους εμπιστευεσαι τωρα μου λες?

 

 

heron.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λαθος διαβαζοντας τους ορους λεει οτι τους πρωτους 6 μηνες θα δινει 10% και μετα τους 6 μηνες θα δινει επιπλέον 5% του ποσοστου που αναγραφεται στον ορο 5.1

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, morgoth_gr είπε

Αν δεν κανω λαθος διαβαζοντας τους ορους λεει οτι τους πρωτους 6 μηνες θα δινει 10% και μετα τους 6 μηνες θα δινει επιπλέον 5% του ποσοστου που αναγραφεται στον ορο 5.1

Α λες και να τα παρεξηγησα τα παιδια? Sorry :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα κι εγώ στην Elpedison για το 80ρι

Λέει ρητά ότι το 80ρι θα μπει στον πρώτο λογαριασμό, αλλά δεν με χαλάει γιατί θα έχει αρκετές KWH

Με την προοπτική να την κάνω σε 2 μήνες

Εφόσον έχουμε έτοιμα τα χαρτιά μετάβασης από τον ένα πάροχο στον άλλο (ταυτότητες, εκκαθαριστικά κτλ), τα αποθηκεύεις σε ένα φάκελο σε ηλεκτρονική μορφή και είσαι απλά ένα τηλέφωνο κι ένα e-mail μακριά από τον κάθε επόμενο πάροχο που θα σου προσφέρει κάτι καλό...

 

ΥΓ. Θα πήγαινα στο φυσικό αέριο, αλλά έκανα αίτηση να με καλέσουν, πήρα ο ίδιος τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης και αφού μου είπαν ότι μπορεί να χρειαστεί ίσως και 3 εργάσιμες για να με καλέσουν για να κάνω αίτηση, με χασανε από πιθανό πελάτη...

Επεξ/σία από petrosp_13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Πολύ σωστά είναι. Άλλαξες κλίμακα 

Ευχαριστώ.  Οι χρεώσεις στην ενέργεια είναι βάση των δημοσιευμένων τιμών τους δεν χρεώθηκα παραπάνω επειδή ξεπέρασα τις 270kwh στις ρυθμιζόμενες δεν κατάλαβα πώς προκύπτουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Bloummy είπε

Ευχαριστώ.  Οι χρεώσεις στην ενέργεια είναι βάση των δημοσιευμένων τιμών τους δεν χρεώθηκα παραπάνω επειδή ξεπέρασα τις 270kwh στις ρυθμιζόμενες δεν κατάλαβα πώς προκύπτουν..

Οι 270 κιλοβατώρες σε πόσες ημέρες έγιναν? 20 ?

 

Επεξ/σία από GREGORYMO
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, takoulou είπε

Δώσε στον Δεδδηε ενδείξεις.. Πάρε στο  τηλέφωνο εκεί να δεις αν εκκρεμεί.. 

Το αποφεύγω χρόνια γιατί ι έχει λήξει η βεβαίωση και δεν θέλω να ξύνω παλιες πληγές, μιας και φαίνεται πως με έχουν ξεχασει🤣

Τελικά την έκανα μέσα από το site της εταιρίας, με ενημέρωσαν από το chat σχετικά. 

Επεξ/σία από akisdg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...