Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλοι αναρωτιόμαστε τι κόλπο μπορεί να έχουν κάνει, ώστε να μας εμποδίσουν να φύγουμε άμεσα, στην περίπτωση που θα ανεβάσουν πολύ τιμές. Θα έχει ενδιαφέρον το επόμενο διάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, zamc είπε

Ναι οκ αυτο το φαντάστηκα, η ερώτηση μου ήταν άλλο! Σε αφήνουν δηλαδή να πας σ αυτούς για εναν μηνα , σου πληρωνουν το ρευμα με το 80αρι δωρο και μετα φευγεις και ολα καλα ?

Και σε εμένα μου φαίνεται παράξενο να σου δίνουν 80 Ευρώ και μετά να φεύγεις.. Αφού μπορείς... Στο μεταξύ δεν θα έχεις κάψει τέτοιο ποσό σε ρεύμα σε ένα δυο μήνες!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, takoulou είπε

Και σε εμένα μου φαίνεται παράξενο να σου δίνουν 80 Ευρώ και μετά να φεύγεις.. Αφού μπορείς... Στο μεταξύ δεν θα έχεις κάψει τέτοιο ποσό σε ρεύμα σε ένα δυο μήνες!!! 

Ε ναι ξέρω γω? δεν είναι λίγο περίεργο? Δεν τους εχω για χαζούς

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την Elpedison και το green economy, το σκέφτομαι κι εγώ να ξαναπάω είναι δελεαστικαό (είχα παει πριν στο economy) αλλά δεν την εμπιστεύομαι είχαν βάλει λάθος τις kwh που τους είχα στείλει με e-mail στην αίτηση, είχαν βάλει 3.000 kwh παραπάνω και ταλαιπωρήθηκα αρκετά μετά...οπότε προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, takoulou είπε

Και σε εμένα μου φαίνεται παράξενο να σου δίνουν 80 Ευρώ και μετά να φεύγεις.. Αφού μπορείς... Στο μεταξύ δεν θα έχεις κάψει τέτοιο ποσό σε ρεύμα σε ένα δυο μήνες!!! 

Το ίδιο κανει ο Ηρων με 50 ευρω. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ πιθανό το 80άρι που δίνει τώρα να είναι δυνητικά και πάλι 40άρι. Τον Σεπτέμβριο αρχίζουν και πέφτουν οι καταναλώσεις, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να κάψεις τόσο πολύ ρεύμα. Μετά αν ανακοινώσουν από 20 Σεπτεμβρίου τιμές φαρμάκι για τον Οκτώβριο, τότε τα υπολειπόμενα πιστωτικά χρήματα θα έρθουν σα να λέμε μια η άλλη καλύπτοντας την αύξηση των τιμών κατά κάποιο τρόπο. Αν λοιπόν ανακοινώσουν τιμές φωτιά και είναι να φύγετε, τότε όχι μόνο δε θα έχουν δώσει 80€ δώρο, αλλά ούτε 40€, μόνο και μόνο για το ρεύμα 1 μήνα.

Αυτοί στοχεύουν σε αυτούς που δε θα το πάρουν χαμπάρι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, yazidis είπε

Είναι πολύ πιθανό το 80άρι που δίνει τώρα να είναι δυνητικά και πάλι 40άρι. Τον Σεπτέμβριο αρχίζουν και πέφτουν οι καταναλώσεις, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να κάψεις τόσο πολύ ρεύμα. Μετά αν ανακοινώσουν από 20 Σεπτεμβρίου τιμές φαρμάκι για τον Οκτώβριο, τότε τα υπολειπόμενα πιστωτικά χρήματα θα έρθουν σα να λέμε μια η άλλη καλύπτοντας την αύξηση των τιμών κατά κάποιο τρόπο. Αν λοιπόν ανακοινώσουν τιμές φωτιά και είναι να φύγετε, τότε όχι μόνο δε θα έχουν δώσει 80€ δώρο, αλλά ούτε 40€, μόνο και μόνο για το ρεύμα 1 μήνα.

Αυτοί στοχεύουν σε αυτούς που δε θα το πάρουν χαμπάρι

Ναι.. Αλλά είναι αρκετά τα χρήματα 80 η 50 Ευρώ... Για να δελεάσουν πελάτες.. Για ένα δυο μήνες...Και μετά να φεύγουν για άλλον προμηθευτή.. Θα φανεί στην πορεία.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν τι συμβαίνει με τα πενηντάρια του Ήρωνα και τα 80αρια της ΕΛΠΕ τα πράγματα είναι πολύ απλά, το 85% των ανθρώπων που γράφονται σε  αυτά τα προγράμματα δεν παίρνουν χαμπάρι τι γίνεται τον επόμενο μήνα και τον μεθεπόμενο μηνα.Δεν ασχολούνται καν κάθονται τουλάχιστον τρεις και τέσσερις μήνες  εκεί ποντάρουν,  5, 10 ,20 άτομα είμαστε στο forum μη λέω και πολλά που φεύγουν τον πρώτο μήνα η όταν δουν κάποια αύξηση οπότε είναι κερδισμένοι, επιπλέον οι τηλεοπτικές διαφήμισεις ξέρετε πόσο κοστίζουν? Δεν χρειάζεται να πω χιλιάδες ευρώ οπότε το να χάσουνε 10 η 20 η και 30, 40  πενηνταριά  ή 80αρια για αυτούς είναι ψίχουλα τόσο απλά είναι τα πράγματα.

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει καμία δέσμευση με το 80€...φεύγεις οποτε θέλεις χωρίς καμία ποινή ή επιστροφή. .. Έστειλα εχθές email σχετικά και με πήραν αμέσως; τηλέφωνο να το επιβεβαιώσουν

Επεξ/σία από akisdg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Λοιπόν τι συμβαίνει με τα πενηντάρια του Ήρωνα και τα 80αρια της ΕΛΠΕ τα πράγματα είναι πολύ απλά, το 85% των ανθρώπων που γράφονται σε  αυτά τα προγράμματα δεν παίρνουν χαμπάρι τι γίνεται τον επόμενο μήνα και τον μεθεπόμενο μηνα.Δεν ασχολούνται καν κάθονται τουλάχιστον τρεις και τέσσερις μήνες  εκεί ποντάρουν,  5, 10 ,20 άτομα είμαστε στο forum μη λέω και πολλά που φεύγουν τον πρώτο μήνα η όταν δουν κάποια αύξηση οπότε είναι κερδισμένοι, επιπλέον οι τηλεοπτικές διαφήμισεις ξέρετε πόσο κοστίζουν? Δεν χρειάζεται να πω χιλιάδες ευρώ οπότε το να χάσουμε 10 η 20 η και 30, 40  πενηνταριά  ή 80αρια για αυτούς είναι ψίχουλα τόσο απλά είναι τα πράγματα.

Απόλυτα σωστός! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσοχή στο nrg on time!!! H έκπτωση συνέπειας δίνεται στον αριθμό των κιλοβατώρων που καταναλώνεις και όχι στο ποσό του ρεύματος. Ήδη έκανα αίτημα για ΗΡΩΝ

 

Επεξ/σία από mikepaltri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, mikepaltri είπε

Προσοχή στο nrg on time!!! H έκπτωση συνέπειας δίνεται στον αριθμό των κιλοβατώρων που καταναλώνεις και όχι στο ποσό του ρεύματος. Ήδη έκανα αίτημα για ΗΡΩΝ

 

Ποια η 'διαφορά'?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, petranthe said:

Αν μιλήσεις τηλεφωνικα μαζι τους δινουν σε ολους εγγραφή πρόσφορα για 80 ευρω. Και σε μενα το ιδιο ειπαν.

Ισχύει , όπως το είπες είναι.Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...