Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, S90 είπε

Επειδη ειμαι ηδη Ηρων και ενδιαφέρομαι για το ίδιο, η ερώτηση μου είναι γιατί 80 ευρώ όταν στο σαιτ τους εμφανίζει 40 ?

 

Αν μιλήσεις τηλεφωνικα μαζι τους δινουν σε ολους εγγραφή πρόσφορα για 80 ευρω. Και σε μενα το ιδιο ειπαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thessalos_ είπε

Επειδή το ρεύμα είναι στο όνομα της συζύγου (έτσι δηλώθηκε εξ αρχής στο ΔΕΔΔΗΕ) θα υπάρχει πρόβλημα αν κάνω τις συνεννοήσεις (τηλεφωνικές και ότι άλλο χρειάζεται) εγώ με την εταιρεία; Γιατί η σύζυγος δεν πρόκειται να ασχοληθεί με αλλαγή παρόχου..Για να αλλάξω το όνομα σε εμένα πρέπει να γίνει διακοπή στο ΔΕΔΔΗΕ όπως πχ όταν αλλάζει ο ιδιοκτήτης η είναι ποιο απλό; 

Μπορείς με την αλλαγή παρόχου να κάνεις και αλλαγή ονόματος . Το έχω κάνει εγώ παλιότερα . Αν και νομίζω είναι παράτυπο , μου το είχαν προτείνει οι ίδιοι . Να ρωτήσεις το νέο πάροχο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Greg29M είπε

Όχι άμεσα στον 1ο πρώτο λογαριασμό

Και αν φυγεις στους 3 μηνες ας πουμε τι γινεται με τα 80?

 

11 ώρες πριν, Greg29M είπε

Είναι όντως δελεαστικό! Αφού σκέφτομαι να πάω ΔΕΗ για 3 ημέρες και μετά καπάκι elpe πάλι για 80αρι 😁

Με ολα αυτά τα δώρα αν φυγεις τι γινεται?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά απο ελπέδισον. ειναι η μονη που μετα την καταργηση της ρητρας αναπροσαρμογης ΜΕ ΝΟΜΟ, συνεχιζε και χρεωνε αναδρομικά ρητρα, (και καλα αφορουσαν προηγουμενους μηνες οπου ισχυε η ρητρα). ενω αν ανετρεχες στους μηνες που αφορουσε η αναδρομική χρεωση, είχε κανονικά ρητρα. με αποτέλεσμα να έχουν μπλέξει όλοι οι καταναλωτές με δικαστηρια κτλ. (οσοι δεν δεχθηκαν ορθώς να πληρωσουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/8/2023 στις 8:18 ΜΜ, korakios είπε

πλέον θα λάβεις ατομική ειδοποίηση 60 μέρες πριν αν αλλάξει το πρόγραμμά σου

Με τον νέο κώδικα προμήθειας γινεται 30 ημέρες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Δεν γίνεται κάτι... 

Οταν λες δε γίνεται κάτι? Πάω σήμερα κάθομαι ενα μήνα βγαίνει ο λογαριασμός δεν πληρώνω (καθως εχω το 80αρι) και μετα φευγω και όλα καλα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zamc είπε

Οταν λες δε γίνεται κάτι? Πάω σήμερα κάθομαι ενα μήνα βγαίνει ο λογαριασμός δεν πληρώνω (καθως εχω το 80αρι) και μετα φευγω και όλα καλα?

 

Θα εκδοθεί πιστωτικός, αλλά εννοείται δεν εισπράττεις χρήματα στο λογαριασμό… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε γλεντι που έπεσε από ελπε. Εμείς που έχουμε βάλει γκριν από την πρώτη εβδομάδα δεν κάναμε καθόλου καλοκαίρι με το ερκοντισιον στους 18. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Θα εκδοθεί πιστωτικός, αλλά εννοείται δεν εισπράττεις χρήματα στο λογαριασμό… 

Ναι οκ αυτο το φαντάστηκα, η ερώτηση μου ήταν άλλο! Σε αφήνουν δηλαδή να πας σ αυτούς για εναν μηνα , σου πληρωνουν το ρευμα με το 80αρι δωρο και μετα φευγεις και ολα καλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, zamc είπε

Ναι οκ αυτο το φαντάστηκα, η ερώτηση μου ήταν άλλο! Σε αφήνουν δηλαδή να πας σ αυτούς για εναν μηνα , σου πληρωνουν το ρευμα με το 80αρι δωρο και μετα φευγεις και ολα καλα ?

Ναι αφού δεν υπάρχει πλέον δέσμευση συμβολαίου ούτε κάποιος ειδικός όρος καταβολής δώρου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Ναι αφού δεν υπάρχει πλέον δέσμευση συμβολαίου ούτε κάποιος ειδικός όρος καταβολής δώρου. 

Μακάρι τι να πω! Δεν ξέρω! Μου κάνει κάπως!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...