Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έβαλα τα στοιχεία μου για εκδήλωση ενδιαφέροντος στην elpedison και με πήραν εντός 2ώρου. Η κοπέλα ήταν εξυπηρετικότατη, μου ανέφερε τα πάντα για το πρόγραμμα και για τα δικαιολογητικά κλπ και μόνη της μου είπε για την προσφορά των 80 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό η οποία τρέχει από χθες. Μου έστειλε αμέσως μετά το συμβόλαιο στο email και το έγγραφο για την προωθητική, στο email αυτό οποίο απαντάς συναινώ και αποδέχομαι και επισυνάπτεις τα δικαιολογητικά που χρειάζονται. Μέχρι στιγμής όλα καλά, ελπίζω και στην πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Η κοπέλα ήταν εξυπηρετικότατη, μου ανέφερε τα πάντα για το πρόγραμμα και για τα δικαιολογητικά κλπ και μόνη της μου είπε για την προσφορά των 80 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό η οποία τρέχει από χθες

Σου ζήτησε μέτρηση και αν ναι, με φωτό; Δυστυχώς είμαι εκτός και δεν μπορώ να κάνω την αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tryfos είπε

Σου ζήτησε μέτρηση και αν ναι, με φωτό; Δυστυχώς είμαι εκτός και δεν μπορώ να κάνω την αίτηση.

σε μένα ναι ...ειναι στα απαιτούμενα δικαιολογητικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tryfos είπε

Σου ζήτησε μέτρηση και αν ναι, με φωτό; Δυστυχώς είμαι εκτός και δεν μπορώ να κάνω την αίτηση.

Ναι ζητάει. Δεν μπορείς να στείλεις κάποιον, να την βγάλει και να στην περάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tryfos είπε

Σου ζήτησε μέτρηση και αν ναι, με φωτό; Δυστυχώς είμαι εκτός και δεν μπορώ να κάνω την αίτηση.

Ζήτησε μέτρηση, ξεκάθαρα όμως μου ανέφερε είτε φωτό είτε απλώς να γράψεις τις μετρήσεις στο email που επισυνάπτεις τα δικαιολογητικά, και με τα δύο είναι οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησα και εγώ με τη Ζενιθ και έκανα αλλαγή του Day&Night σε Power Home For All. Τηλεφωνική καταγραφή, και θα αποσταλεί το νέο συμβόλαιο με email. Θα γίνει η ενεργοποίηση τη 1 Σεπτεμβρίου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και μήνες Elin power on home comfort.

Αξίζει η μετάβαση σε ELPEDISON Green Economy η τον Οκτώβρη θα μας κάνει καμοια λαχτάρα?

Επίσης είναι συμβόλαιο χωρίς δέσμευση 24μηνου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, davarisx είπε

Αξίζει η μετάβαση σε ELPEDISON Green Economy η τον Οκτώβρη θα μας κάνει καμοια λαχτάρα?

Πιθανοτατα δεν υπαρχει χειροτερη εταιρεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mechpanos είπε

 

Για να μεγιστοποιήσεις το όφελος, μέχρι τέλος του έτους αυτό πρέπει να κάνεις, ναι! Δηλαδή, να μπαίνεις εδώ που τα κουβεντιάζουμε, και να παρακολουθείς το excel του @korakios που ενημερώνεται κάθε μήνα με όλα τα προγράμματα της αγοράς. Εκεί μπορείς να δεις και την εξέλιξη των προγραμμάτων, για να δεις ποια εταιρεία είναι η πιο σταθερή και δεν έχει απρόβλεπτα σκαμπανεβάσματα, τουλάχιστον σε σχέση με τις άλλες, αν δεν είσαι τύπος που έχει όρεξη για ψάξιμο και αλλαγές κάθε μήνα. 

Δεν είναι θέμα όρεξης, αλλά και πως θα διαθέσεις τον χρόνο σου. 

Για παράδειγμα εγώ κάθισα και υπολόγισα για τις 200 Kw τον μήνα που καίω το νυν πρόγραμμά μου (ΕΛΙΝ) είναι 0,135*200 με -1 ευρώ πάγιο στα 26 ευρώ. 
Σε ένα από τα φθηνότερα της αγοράς, το Ζενιθ Home 4all με 0,099*200 και 5 ευρώ πάγιο είμαι στα 24,8 ευρώ. 
Δηλαδή κερδίζω 1,2 ευρώ αν αλλάξω και πρέπει πάλι να ψάχνομαι τον επόμενο μήνα. 

Προσωπικά δεν θα σπαταλήσω χρόνο για να κερδίσω 1 ευρώ τον μήνα. Προτιμώ να αφιερώσω αυτό τον χρόνο στη δουλειά μου, που θα μου αποφέρει μεγαλύτερο κέρδος. 

Εκεί, θα μου πεις, πατάνε και πολλές εταιρίες και μαζεύουν τα 1,2 ευρώ από χιλιάδες ανθρώπους. Ας όψεται...

1 ώρα πριν, kaktos77 είπε

Έβαλα τα στοιχεία μου για εκδήλωση ενδιαφέροντος στην elpedison και με πήραν εντός 2ώρου. Η κοπέλα ήταν εξυπηρετικότατη, μου ανέφερε τα πάντα για το πρόγραμμα και για τα δικαιολογητικά κλπ και μόνη της μου είπε για την προσφορά των 80 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό η οποία τρέχει από χθες. Μου έστειλε αμέσως μετά το συμβόλαιο στο email και το έγγραφο για την προωθητική, στο email αυτό οποίο απαντάς συναινώ και αποδέχομαι και επισυνάπτεις τα δικαιολογητικά που χρειάζονται. Μέχρι στιγμής όλα καλά, ελπίζω και στην πορεία.

Πολύ εύκολα γίνονται όλα αυτή τη φορά στην Elpedison και με τρομερά δώρα. Πολύ φοβάμαι πως κάπου στο βάθος μια φάκα θα υπάρχει. 

Πάρτε τα 80 ευρώ(τυρί) και έχετε το νου σας :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kaktos77 είπε

Έβαλα τα στοιχεία μου για εκδήλωση ενδιαφέροντος στην elpedison και με πήραν εντός 2ώρου. Η κοπέλα ήταν εξυπηρετικότατη, μου ανέφερε τα πάντα για το πρόγραμμα και για τα δικαιολογητικά κλπ και μόνη της μου είπε για την προσφορά των 80 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό η οποία τρέχει από χθες. Μου έστειλε αμέσως μετά το συμβόλαιο στο email και το έγγραφο για την προωθητική, στο email αυτό οποίο απαντάς συναινώ και αποδέχομαι και επισυνάπτεις τα δικαιολογητικά που χρειάζονται. Μέχρι στιγμής όλα καλά, ελπίζω και στην πορεία.

Το 80€ είναι σε βάθος χρόνου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Δεν είναι θέμα όρεξης, αλλά και πως θα διαθέσεις τον χρόνο σου. 

Για παράδειγμα εγώ κάθισα και υπολόγισα για τις 200 Kw τον μήνα που καίω το νυν πρόγραμμά μου (ΕΛΙΝ) είναι 0,135*200 με -1 ευρώ πάγιο στα 26 ευρώ. 
Σε ένα από τα φθηνότερα της αγοράς, το Ζενιθ Home 4all με 0,099*200 και 5 ευρώ πάγιο είμαι στα 24,8 ευρώ. 
Δηλαδή κερδίζω 1,2 ευρώ αν αλλάξω και πρέπει πάλι να ψάχνομαι τον επόμενο μήνα. 

Προσωπικά δεν θα σπαταλήσω χρόνο για να κερδίσω 1 ευρώ τον μήνα. Προτιμώ να αφιερώσω αυτό τον χρόνο στη δουλειά μου, που θα μου αποφέρει μεγαλύτερο κέρδος. 

Εκεί, θα μου πεις, πατάνε και πολλές εταιρίες και μαζεύουν τα 1,2 ευρώ από χιλιάδες ανθρώπους. Ας όψεται...

Πολύ εύκολα γίνονται όλα αυτή τη φορά στην Elpedison και με τρομερά δώρα. Πολύ φοβάμαι πως κάπου στο βάθος μια φάκα θα υπάρχει. 

Πάρτε τα 80 ευρώ(τυρί) και έχετε το νου σας :) 

Σίγουρα κάτι θα υπάρχει, προσωπικά πάω για ένα δίμηνο, να περάσουν να μου μετρήσουν και από ΔΕΔΔΗΕ που έχουν κυριολεκτικά ένα χρόνο, να πληρώσω τον τεράστιο εκκαθαριστικό που θα έρθει και μετά βλέπουμε...

3 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Το 80€ είναι σε βάθος χρόνου?

Στον πρώτο εκτός αν δεν τα φτάνεις επειδή έχεις μικρότερη κατανάλωση οπότε θα πάει και στον 2ο κλπ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, davarisx είπε

Έχω εδώ και μήνες Elin power on home comfort.

Αξίζει η μετάβαση σε ELPEDISON Green Economy η τον Οκτώβρη θα μας κάνει καμοια λαχτάρα?

Επίσης είναι συμβόλαιο χωρίς δέσμευση 24μηνου?

Μια άσχετη ερώτηση σου ήρθε λογαριασμός Ιουλίου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CHRISpros είπε

Δεν είναι θέμα όρεξης, αλλά και πως θα διαθέσεις τον χρόνο σου. 

Για παράδειγμα εγώ κάθισα και υπολόγισα για τις 200 Kw τον μήνα που καίω το νυν πρόγραμμά μου (ΕΛΙΝ) είναι 0,135*200 με -1 ευρώ πάγιο στα 26 ευρώ. 
Σε ένα από τα φθηνότερα της αγοράς, το Ζενιθ Home 4all με 0,099*200 και 5 ευρώ πάγιο είμαι στα 24,8 ευρώ. 
Δηλαδή κερδίζω 1,2 ευρώ αν αλλάξω και πρέπει πάλι να ψάχνομαι τον επόμενο μήνα. 

Προσωπικά δεν θα σπαταλήσω χρόνο για να κερδίσω 1 ευρώ τον μήνα. Προτιμώ να αφιερώσω αυτό τον χρόνο στη δουλειά μου, που θα μου αποφέρει μεγαλύτερο κέρδος. 

Εκεί, θα μου πεις, πατάνε και πολλές εταιρίες και μαζεύουν τα 1,2 ευρώ από χιλιάδες ανθρώπους. Ας όψεται...

Πολύ εύκολα γίνονται όλα αυτή τη φορά στην Elpedison και με τρομερά δώρα. Πολύ φοβάμαι πως κάπου στο βάθος μια φάκα θα υπάρχει. 

Πάρτε τα 80 ευρώ(τυρί) και έχετε το νου σας :) 

Ναι δεν λέω. Αν έχεις όμως μεγαλύτερες καταναλώσεις, τότε αξίζει και βέβαια ΦΥΣΙΚΑ και πρέπει να έχουμε το νου μας, με όλους αυτούς!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...