Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Εκανα και εγώ πριν λίγο αιτηση εκδηλωσης ενδιαφεροντος για το ELPEDISON Green Economy. Σε 2 λεπτά  με πηραν τηλεφωνο.   Το δωρο ειναι 40 ευρώ στον πρωτο λογαριασμό σε αξία ρευματος. το δευτερο 40αρι μου ειπαν δεν ισχυει αφου ηταν προωθητική ενεργεια Ιουνίου. Οτι θελει λεει η κάθε πωλήτρια τελικά.

Καλημέρα... Άρα το δώρο είναι μόνο στο ρεύμα.. Δηλαδή να κάψεις ρεύμα 42 Ευρώ σε ένα μήνα για πάρεις την έκπτωση; Στο μεταξύ θα λένε τίποτα μπαρουφες σε προσφορές για να πάρουν η κρατήσουν πελάτες.. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, Myname55555 είπε

Αποδέχομαι την προσφορά και με παίρνουν την επόμενη ημέρα από τον Ήρων, για να μου πουν , ότι αν προχωρήσω το συμβόλαιο μαζί τους, θα μου κάνουν τα 50€ του e- contract 100€.

Δεν δέχτηκα και βλέποντας τις νέες τιμές του Ήρων Simply, πάλι καλά.

Όντως σου πρόσφεραν 100€ δώρο εγγραφής στον 1ο λογαριασμό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, favou2000 είπε

Βλέπω τόσο πολυ κόσμο να πηγαίνει στην ελπε με το 0,08 που τον Οκτώβριο θα το πάνε 20 σεντς

Το πρόβλημα είναι ότι και ο άλλος την ίδια αλητεία κάνει και πάμε εμείς πήγαινε έλα κάθε μήνα.

2 ώρες πριν, Greg29M είπε

Η elpe ζημιώνεται μήνες τώρα

Από τα καλύτερα ανέκδοτα του θρεντ 🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Τελικά έγινε η αλλαγή από zenith day and night σε power home for all.Με πήραν σήμερα και το μετατρέψαμε.

Πως γίνεται αυτό; Το Home for all έχει ανακοινώσει τιμές για Σεπτέμβριο. Τις υπολειπόμενες ημέρες του Αυγούστου πως θα τιμολογηθείς; Τι σου είπανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Mέχρι 21.9 ισχύει το παλιό online της ΔΕΗ οπότε έχω 2 χρόνια να ασχοληθώ με το σπορ.  Από τη στιγμή που θα κάνω αίτηση σε μια εταιρία από πότε ξεκινάει να με εκπροσωπεί; από την αίτηση; Τις kw της στέλνω εγώ; Με βλέπω να γίνομαι ενεργειακός τουρίστας από 1/9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, tryfos είπε

Το πρόβλημα είναι ότι και ο άλλος την ίδια αλητεία κάνει και πάμε εμείς πήγαινε έλα κάθε μήνα.

2 ώρες πριν, Greg29M είπε

Να ρωτήσω...επειδή το βλέπω να μου 'ρχεται...Πόσο εύκολο είναι να φύγεις από πάροχο, όταν έχεις πάει μόνο 1 μήνα; Δηλαδή πας, ούτε 1ος λογαριασμός δεν θα έχει βγει στις 20 του μήνα που θα ανακοινώσει τιμές για τον επόμενο, και ζητάς να φύγεις για να πας σε άλλον!!! Γιατί ελιν πχ, βγάζει τώρα τελευταία λογαριασμούς κατά τις 20 του μηνός και βάλε (δεν έχει βγάλει ακόμα, για Ιούλιο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gkaram είπε

Καλησπέρα στην παρέα. Mέχρι 21.9 ισχύει το παλιό online της ΔΕΗ οπότε έχω 2 χρόνια να ασχοληθώ με το σπορ.  Από τη στιγμή που θα κάνω αίτηση σε μια εταιρία από πότε ξεκινάει να με εκπροσωπεί; από την αίτηση; Τις kw της στέλνω εγώ; Με βλέπω να γίνομαι ενεργειακός τουρίστας από 1/9.

Περιμένεις μέχρι 21/9 να δεις τις τιμές του επόμενου μήνα που θα ανακοινωθούν 20/9/2023.. Υπομονή.. Συνήθως γίνεται όταν το ζητάς αυτό γίνεται μέσα σε 3-4 μέρες.. Ανάλογα τον πάροχο και την περιοχή που είσαι... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Τελικά έγινε η αλλαγή από zenith day and night σε power home for all.Με πήραν σήμερα και το μετατρέψαμε.

Και σε εμένα επίσης. Παίζει να ήμουν το επόμενο τηλέφωνο μετά από εσένα 🤣.

14 λεπτά πριν, yazidis είπε

Πως γίνεται αυτό; Το Home for all έχει ανακοινώσει τιμές για Σεπτέμβριο. Τις υπολειπόμενες ημέρες του Αυγούστου πως θα τιμολογηθείς; Τι σου είπανε;

Επειδή ξαναέκανα αλλαγή προγράμματος τέλη Μαϊου από 'Power Home Star' σε 'Power Home Day and Night' (που κι αυτό έγινε διαθέσιμο από 01/06), στις 26/05 έγινε τηλεφωνική επικοινωνία και στις 30/05 μου στάθληκε αντίγραφο του συμβολαίου.

Στον επόμενο λογαριασμό, χρεώθηκα μέχρι 31/05 με το 'Power Home Star' και από 01/06 με το 'Power Home Day and Night'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mechpanos είπε

Ψιλοΰποπτος όρος από ΕΛΠΕ! 

Στιγμιότυπο οθόνης από 2023-08-22 11-42-17.png

ΟΛΟΣΩΣΤΟΣ είσαι….δεν το πρόσεξα καν εγώ….κόλλησα  με το πάγιο 3,5 και την τιμή 0,08….Αν ισχύει αυτό έξτρα ένα 5 ευρώ αλλάζουν οι συμφέρουσες  τιμές της ΕΛΠΕ….

Επεξ/σία από alexiskara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alexiskara είπε

ΟΛΟΣΩΣΤΟΣ είσαι….δεν το πρόσεξα καν εγώ….κόλλησα  με το πάγιο 3,5 και την τιμή 0,08….Αν ισχύει αυτό έξτρα ένα 5 ευρώ αλλάζουν οι συμφέρουσες  τιμές της ΕΛΠΕ….

Εμενα παντως στους ειδικούς όρους που μου εστειλαν να υπογραψω για το green  economy λεει παγιο 3.5 .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, alexiskara said:

ΟΛΟΣΩΣΤΟΣ είσαι….δεν το πρόσεξα καν εγώ….κόλλησα  με το πάγιο 3,5 και την τιμή 0,08….Αν ισχύει αυτό έξτρα ένα 5 ευρώ αλλάζουν οι συμγαιρουσες τιμές της ΕΛΠΕ….

Κι εγώ τώρα το είδα αλλά με τόση μεγάλη κατανάλωση που έχω στο επαγγελματικό, πάλι κερδισμένος είμαι. Όσοι βάλατε οικιακό, πάρτε το 40άρι και μετά φύγετε αν συμφέρει κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, gkaram said:

Καλησπέρα στην παρέα. Mέχρι 21.9 ισχύει το παλιό online της ΔΕΗ οπότε έχω 2 χρόνια να ασχοληθώ με το σπορ.  Από τη στιγμή που θα κάνω αίτηση σε μια εταιρία από πότε ξεκινάει να με εκπροσωπεί; από την αίτηση; Τις kw της στέλνω εγώ; Με βλέπω να γίνομαι ενεργειακός τουρίστας από 1/9.

Δεν σου λέμε για να πληρώσεις παραπάνω. 2 χρόνια είχες το φθηνότερο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 minutes ago, tsigpan said:

Εμενα παντως στους ειδικούς όρους που μου εστειλαν να υπογραψω για το green  economy λεει παγιο 3.5 .

  Reveal hidden contents

Άλλο το πάγιο που είναι η μηνιαία ανακοινωμένη τιμή, κι άλλο η χρέωση Green στους ειδικούς όρους.

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...