Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, korakios said:

που το ξετρύπωσες ? δεν το βρίσκω

Μπες απ'το κινητό... άκυρο

Δεν είναι το κανονικό site της elpedison αλλά το https://energy.elpedison.gr/

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βάσει του site το ελπε economy green και το απλό economy δίνουν το 40αρι που έχουμε πει.Το επιπλέον 50αρι τμηματικά σε βάθος χρόνου το δινουν σε άλλα πρόγραμματα όπως το συνέπεια και το electricity home.Βεβαια οι πωλητές έχουν το δικαίωμα αν θέλουν για να πείσουν κάποιο υποψήφιο πελάτη να του δώσουν και επιπλέον δώρα οπότε πράγματι μπορεί να δώσουν επιπλέον 50αρι και στο εκονομυ και στο green economy.Οπως επίσης και η προσφορά που δίνουν αν χαλάσουν τα υδραυλικά ηλεκτρικά κλπ του σπιτιού είναι ασφαλισμένο από από ασφαλιστικές εταιρείες... Κατι που δεν αναφέρεται στο σάιτ αλλα τα δίνουν οι πωλητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, korakios said:

χμμμ, δεν το έχω ξαναπετύχει

218 1810100, ενώ της Elpedison είναι 218 18 18128

Μήπως είναι εξωτερικοί συνεργάτες όπως το revmago και τα υπόλοιπα που έχουν ξεφυτρώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Ελίν είμαι και εγώ..

Συμφέρει να κάνουμε αλλαγή λέτε;

https://docs.google.com/spreadsheets/d/11qPKNlaHSK95vl5tau3hccNx53GrPAvEnGt8FKdM7PY/

ρίξε και μια ματιά τις προηγούμενες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

  

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

fd(1).jpg.6d44d52fb83a3d5125dfc15c34ac4d0e.jpg

Κατ'αρχάς είναι 90 ευρώ για το Green Economy, όχι 80.

To 40άρι μπαίνει στο 1ο λογαριασμό... κι αν είναι μικρή η κατανάλωση θα μπει η υπόλοιπη έκπτωση στον επόμενο / μεθεπόμενο λογαριασμό. Αυτοί ήταν τουλάχιστον οι όροι μέχρι τώρα. Εκτός κι αν είναι τόσο σατανικοί και σας στείλουν νέους όρους ότι αν αν δε καλύψετε τα 40 ευρώ στο 1ο λογαριασμό, θα χάσετε τα υπόλοιπα. 😝

Το 50άρικο θα μπει τμηματικά σε όλη τη διάρκεια της σύμβασης... 1 χρόνο, 2 χρόνια... δε ξέρω πόσο είναι.

Τα 40 ευρώ είναι σαν τα 50 του Ήρωνα; 

Αν φύγεις, δε στα ζητάνε πίσω; 

 

Πάλι μετακινήσεις καλοκαιριάτικα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, korakios said:

 

Αυτό το μήνα βλέπουμε οτι η Ζενί και Προτέργια συνέχισε την τάση , νέο φθηνότερο πρόγραμμα και όποιος δεν ασχοληθεί ξεμένει στο ακριβότερο παλιό

στο Excel έχει το Protergia Value+  που ξεκινάει απο Σεπτέμβριο 2023 (είναι νέο πρόγραμμα).

Μέχρι τον Αύγουστο οι τιμές που έχει το excel είναι για το value το οποίο τον Σεπτέμβριο πήρε την ανηφόρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Βάσει του site το ελπε economy green και το απλό economy δίνουν το 40αρι που έχουμε πει.Το επιπλέον 50αρι τμηματικά σε βάθος χρόνου το δινουν σε άλλα πρόγραμματα όπως το συνέπεια και το electricity home.Βεβαια οι πωλητές έχουν το δικαίωμα αν θέλουν για να πείσουν κάποιο υποψήφιο πελάτη να του δώσουν και επιπλέον δώρα οπότε πράγματι μπορεί να δώσουν επιπλέον 50αρι και στο εκονομυ και στο green economy.Οπως επίσης και η προσφορά που δίνουν αν χαλάσουν τα υδραυλικά ηλεκτρικά κλπ του σπιτιού είναι ασφαλισμένο από από ασφαλιστικές εταιρείες... Κατι που δεν αναφέρεται στο σάιτ αλλα τα δίνουν οι πωλητές.

Μόλις με πήρε η elpe και μου είπε ότι δίνει 80€ με το economy το απλό και 12c/kwh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, tempo είπε

στο Excel έχει το Protergia Value+  που ξεκινάει απο Σεπτέμβριο 2023 (είναι νέο πρόγραμμα).

Μέχρι τον Αύγουστο οι τιμές που έχει το excel είναι για το value το οποίο τον Σεπτέμβριο πήρε την ανηφόρα.

σωστός , πλέον ο καθένας κάνει διόρθωση , αν είναι θα κάνω εγώ διόρθωση αργότερα μιας και είναι νέο πρόγραμμα

edit : το κατάργησε απο τα εμπορικά το παλιό value 😂 (δεν έχουν αφήσει παραθυράκι ανεκμετάλλευτο)

37 λεπτά πριν, lokirulerofhell είπε

Μόλις με πήρε η elpe και μου είπε ότι δίνει 80€ με το economy το απλό και 12c/kwh

διάβασε τις τελευταίες σελίδες και θα καταλάβεις

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά δηλαδή όλοι 80€ από elpedison δώρο και εμείς που είμαστε από 1η Αυγούστου μόνο 40€; 
Τέλος! Παίρνω αύριο κιόλας τηλ να διεκδικήσω άλλο ένα 40αρι για παραμονή αλλιώς φεύγω για αλλού 😂

Επεξ/σία από Greg29M
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Greg29M είπε

Καλά δηλαδή όλοι 80€ από elpedison δώρο και εμείς που είμαστε από 1η Αυγούστου μόνο 40€; 
Τέλος! Παίρνω αύριο κιόλας τηλ να διεκδικήσω άλλο ένα 40αρι για παραμονή αλλιώς φεύγω για αλλού 😂

2€ και κάτι ψιλά το μήνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, korakios είπε

Α ευχαριστώ @korakios για τη διευκρίνιση… φουλ κοροϊδία από ελπε… 

κατάλαβα, φεύγω για ΗΡΩΝ πάλι… 😁

Επεξ/σία από Greg29M
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήμουν σε ένα πρόγραμμα παλιό της Elpedison '24 Νυχτερινό ' για αρκετό καιρό, τον προηγούμενο μήνα έκανα αίτηση για 'Ηρων Simply'.

Με παίρνουν τηλέφωνο μετά από δύο ημέρες από την Elpedison και μου αναφέρουν, ότι αν παραμείνω στην Elpedison, θα με μεταφέρουν στο πρόγραμμα Green + 100 έκπτωση στο ρεύμα (20€ κάθε μήνα για 5 μήνες) + 40€ δώρο επιταγή Σκλαβενίτης. Αποδέχομαι την προσφορά και με παίρνουν την επόμενη ημέρα από τον Ήρων, για να μου πουν , ότι αν προχωρήσω το συμβόλαιο μαζί τους, θα μου κάνουν τα 50€ του e- contract 100€.

Δεν δέχτηκα και βλέποντας τις νέες τιμές του Ήρων Simply, πάλι καλά.

Επεξ/σία από Myname55555
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...