Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, barimagas είπε

Ήρων: θα μας πάρει το 50ρικο της εγγραφής πίσω, μία η άλλη.

Που το είδες αυτό; Δε νομίζω ότι προβλέπεται πουθενά (αν έχει δοθεί μάλιστα, ακόμα περισσότερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, tryfos είπε

Που το είδες αυτό; Δε νομίζω ότι προβλέπεται πουθενά (αν έχει δοθεί μάλιστα, ακόμα περισσότερο).

Εννοώ έμμεσα από την αύξηση της τιμής kwh. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το 40 άρι της elpedison είναι έκπτωση που αφορά το ρεύμα... δε ξέρω αν εννοούν μονο προμήθεια ή αν πιάνει και τις ρυθμιζόμενες. Σίγουρα δε πιάνει τα δημοτικά τέλη... οπότε όποιος έχει κοτ, ίσως χρειαστεί να κάτσει κι άλλο μήνα για να το αποσβέσει. Εκτός κι αν πάτε για αίτηση σε κατάστημα και ισχύουν ακόμα οι 40ευρες επιταγές του Σκλαβενίτη αλλά κι αυτές αργούν ως και 2 μήνες να φτάσουν στο κατάστημα οπότε δε ξέρω τι γίνεται αν ο πελάτης αποχώρησει πριν λάβει την επιταγή. Στους όρους πάντως δε γράφει ότι τη χάνει.

Μόλις έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά, σε 2 λεπτά κυριολεκτικά με πήρανε τηλέφωνο για επιβεβαίωση.Διευκρινήσεις:To 40αρι ισχύει ναι για το κομμάτι του ρεύματος  και μεταφέρετε και στο επομένο μήνα αν δεν καλυφθεί μάλιστα ρώτησε τον προιστάμενό της μέβαλε σε αναμονη για να το σιγουρεψει.Επίσης δίνει 20 ευρω σε Σκλαβενίτη αν προτείνεις άλλο πελάτη.'Αρχισε να μου λέει για δωρεάν πρόγραμμα επισκευών στο σπίτι αν πάθεις καποια ζημιά κλπ κλπ αλλά της το έκοψα γιατί δεν με ενδιαφέρει .Τώρα περιμένω από αύριο τα άπειρα τηλεφωνηματα του Ηρων.Ειναι ικανοί να δωσουν και 50αρι για να μεινω.Το είχαν ξανακάνει και πριν κανα 5μηνο πάλι αλλα δεν ενέδωσα.😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, visualmaster είπε

Ίουνιο ήμουν στην Elpedison, Ιούλιο - Αύγουστο στον Heron αρα θα έχει εξαντληθεί και το 50 ευρω δώρο...
Οπότε τώρα λογικά ελεγα να ξαναπαω elpedison green economy. Άραγε το 40αρι να το βάλουν και για τον Σεπτέμβριο; Βασικά αν κάνω τώρα αλλαγή θα μου το πιστώσουν άραγε; Τελος πάντων μεχρι το τελος της εβδομάδας βλέπουμε.

κι εγω ετσι ειμαι...μεχρι ιουνιο ημουν ελπε (4μηνες) Ιουλιο-Αυγουστο ΗΡΩΝ. τωρα δεν ξερω αν αξιζει αλλαγη σε ελπε παλι για τα 3 λεπτα παραπανω...θα μου πεις αν υπαρχει το 40αρι...δεν ξερω...κουραστικο καταντησε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, lacta13 είπε

κι εγω ετσι ειμαι...μεχρι ιουνιο ημουν ελπε (4μηνες) Ιουλιο-Αυγουστο ΗΡΩΝ. τωρα δεν ξερω αν αξιζει αλλαγη σε ελπε παλι για τα 3 λεπτα παραπανω...θα μου πεις αν υπαρχει το 40αρι...δεν ξερω...κουραστικο καταντησε....

Ακριβώς στην ίδια φάση είμαι κι εγώ, το σκέφτομαι, αν και ξέρω ότι και Οκτώβρη ο Ήρων πάλι θα βαρεσει. Αλλά έχω αρχίσει και κουράζομαι (αυτό θέλουν φυσικά, το ξέρω). Το 40αρι της ελπε αξίζει ή είναι κομπίνα με αν και πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tryfos είπε

Ακριβώς στην ίδια φάση είμαι κι εγώ, το σκέφτομαι, αν και ξέρω ότι και Οκτώβρη ο Ήρων πάλι θα βαρεσει. Αλλά έχω αρχίσει και κουράζομαι (αυτό θέλουν φυσικά, το ξέρω). Το 40αρι της ελπε αξίζει ή είναι κομπίνα με αν και πως;

https://www.elpedison.gr/Uploads/Documents/132935/ΕΚΠΤΩΣΗ_40€_AUG23_ACQUISITION.pdf

 

δεν δειχνει κατι μεμπτο,τι να σου πω...ας περιμενουμε να δουμε και τις αλλες εταιρειες τι θα βγαλουν...

βεβαια ειναι για τον Αυγουστο η προσφορα,δεν λεει αν ισχυει και τον Σεπτεμβριο...

αν πουμε οτι μενουμε Ηρων,στις 499 Kwh τον μηνα αν καψεις ας πουμε σε σχεση με την ελπε,ειναι περιπου 16-17ευρω.σε χαμηλωτερες καταναλωσεις,ειναι πιο μικρη η διαφορα...δεν ξερω...

 

 

Επεξ/σία από lacta13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, favou2000 said:

Μόλις έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά, σε 2 λεπτά κυριολεκτικά με πήρανε τηλέφωνο για επιβεβαίωση

Έδωσες ένδειξη μετρητή; Αν όχι, μπορεί να συμβούν πολλά ευτράπελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Έδωσες ένδειξη μετρητή; Αν όχι, μπορεί να συμβούν πολλά ευτράπελα.

Ναι με φωτογραφία μου το ζήτησαν,και την προηγούμενη φορά πάλι το ίδιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yazidis είπε

πως το έκανες;

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα με πάνε στο power home for all.

Σημείωση: ακόμη δεν έχουν πέσει οι υπογραφές...θα ενημερώσω. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vagpap είπε

Η protergia έβγαλε "φρέσκα" value προγράμματα (Οικιακό Value+ - πάγιο: 2,5 - kwh: 0,09460) ενώ το Οικιακό Value το ανακοίνωσε στα 0,12280

ειναι χωρις ΦΠΑ 6% λεει ,οποτε παει 0.100276 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, lacta13 said:

ειναι χωρις ΦΠΑ 6% λεει ,οποτε παει 0.100276 

για να έχουμε ένα καλό μέτρο σύγκρισης, όλοι οι πάροχοι δίνουν τιμές χωρίς ΦΠΑ έτσι δεν είναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tempo είπε

για να έχουμε ένα καλό μέτρο σύγκρισης, όλοι οι πάροχοι δίνουν τιμές χωρίς ΦΠΑ έτσι δεν είναι;

σωστά

 

2 ώρες πριν, favou2000 είπε

Μόλις έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά, σε 2 λεπτά κυριολεκτικά με πήρανε τηλέφωνο για επιβεβαίωση.Διευκρινήσεις:To 40αρι ισχύει ναι για το κομμάτι του ρεύματος  και μεταφέρετε και στο επομένο μήνα αν δεν καλυφθεί μάλιστα ρώτησε τον προιστάμενό της μέβαλε σε αναμονη για να το σιγουρεψει.Επίσης δίνει 20 ευρω σε Σκλαβενίτη αν προτείνεις άλλο πελάτη.'Αρχισε να μου λέει για δωρεάν πρόγραμμα επισκευών στο σπίτι αν πάθεις καποια ζημιά κλπ κλπ αλλά της το έκοψα γιατί δεν με ενδιαφέρει .Τώρα περιμένω από αύριο τα άπειρα τηλεφωνηματα του Ηρων.Ειναι ικανοί να δωσουν και 50αρι για να μεινω.Το είχαν ξανακάνει και πριν κανα 5μηνο πάλι αλλα δεν ενέδωσα.😁

Κι εγώ στην ίδια φάση, ήμουν ελπε economy, εφυγα κ πηγα nrg simple, τωρα ξαναπάω ελπε green economy. Την προηγούμενη φορά είχα κάνει την αίτηση στο κατάστημα και μου έδωσε κ δωροεπιταγή 50€ cocomat, τώρα ξερετε αν δίνει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ekrepali είπε

To αστείο είναι κανένα απ'τα δυο δεν υπάρχει στην αρχική σελίδα... και μπορεί να έχουν περίεργους όρους πχ συνδρομές κλπ.

Εντάξει, άργησαν λίγο αλλά τα εμφάνισαν 🤣.

Zenith Power Home For All  |  Zenith Power Home Go Electric

3 ώρες πριν, revmatopliktos είπε

Μόλις με πήγαν στο power home for all από το day and night χωρίς κανένα πρόβλημα. :P

Θα καλέσω κι εγώ την εξυπηρέτηση το απόγευμα και θα ενημερώσω.

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

Με τι τιμές θα σε τιμολογήσουν από σήμερα μέχρι 31/8; 

Υποθέτω (και ελπίζω) ότι θα ισχύει η τιμολόγηση του All Day & Night.  Αλλά καλά κάνεις και το αναφέρεις, θα το ρωτήσω κι αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...