Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, mechpanos είπε

E, φεύγεις δεν σε κρατάει κανένας! 

Ε καλά το ξέρω πως μπορώ να φύγω, αλλά είναι και λίγο σπαστικό να κάνεις συνέχεια αιτήσεις. Θα τους στείλω να πάω στο νέο πρόγραμμά τους. Αν δω γκουκ μουκ φεύγω εννοείται. Η βλακεία είναι πως δεν έχει προλάβει να εκδοθεί κανένας λογαριασμός, οπότε δε γνωρίζω αν αντιμετωπίσω κάποιο θέμα στην αίτηση σε νέο πάροχο. Θα πάω να ρωτήσω για να ξέρω τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα με βλέπω να φεύγω μετά από 6 μήνες ευχαριστημένος με Ελίν (Γ21), με ρίσκο για Ελπε green business...0,14 με 0,08 είναι χαώδης διαφορά. Από Οκτώβρη, βλέπουμε!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, favou2000 said:

Κι από Οκτώβριο βλέπουμε.

Το μονο κακό αυτή τη στιγμή με την elpedison είναι ότι θα σου σπάσει τα νεύρα μέχρι να βγάλει 1ο λογαριασμό. Εγώ είμαι πελάτης τους από 1/8 και ακόμα δε φαίνεται η παροχή στο σύστημα. Τυχερός είμαι που κράτησαν το 0.08... αλλιώς θα έπρεπε να κάνω αλχημείες για να φύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το μονο κακό αυτή τη στιγμή με την elpedison είναι ότι θα σου σπάσει τα νεύρα μέχρι να βγάλει 1ο λογαριασμό. Εγώ είμαι πελάτης τους από 1/8 και ακόμα δε φαίνεται η παροχή στο σύστημα. Τυχερός είμαι που κράτησαν το 0.08... αλλιώς θα έπρεπε να κάνω αλχημείες για να φύγω.

Ήμουνα πριν 2 μήνες και δεν είχα τέτοιο θέμα.Τι να πω Θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίουνιο ήμουν στην Elpedison, Ιούλιο - Αύγουστο στον Heron αρα θα έχει εξαντληθεί και το 50 ευρω δώρο...
Οπότε τώρα λογικά ελεγα να ξαναπαω elpedison green economy. Άραγε το 40αρι να το βάλουν και για τον Σεπτέμβριο; Βασικά αν κάνω τώρα αλλαγή θα μου το πιστώσουν άραγε; Τελος πάντων μεχρι το τελος της εβδομάδας βλέπουμε.

Επεξ/σία από visualmaster
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Εμένα με βλέπω να φεύγω μετά από 6 μήνες ευχαριστημένος με Ελίν (Γ21), με ρίσκο για Ελπε green business...0,14 με 0,08 είναι χαώδης διαφορά. Από Οκτώβρη, βλέπουμε!

Σε μια κατανάλωση 200 kw ανά μήνα η διαφορά είναι περίπου 10 ευρώ. Σωστά το καταλαβαίνω;

Γιατί και εγώ είμαι ελιν και ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση έως τώρα.

Επεξ/σία από CHRISpros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, favou2000 said:

Ήμουνα πριν 2 μήνες και δεν είχα τέτοιο θέμα.Τι να πω Θα δούμε.

Κι εγώ είχα πάει αρχές του έτους... η παροχή εμφανίστηκε σε 10 μέρες κι έλαβα 1ο λογαριασμό έναντι στις 40 μέρες.

Τώρα 20 μέρες η νέα παροχή δεν έχει εμφανιστεί και λένε δήθεν ότι δεν έχουν λάβει τα στοιχεία από τον ΔΕΔΔΗΕ, ενώ ο ΔΕΔΔΗΕ λέει ότι τα έστειλε 3/8. Και στη volton τη βλέπω τη τελική κατανάλωση οπότε στην elpe έχουν χάσει λίγο τα αυγά και τα πασχαλιά.

Ακόμα και βεβαίωση εκπροσώπησης που ζήτησα το παίζουν δύσκολοι καθώς δε φαίνεται ακόμα στο συστημα τους πως είναι πελάτης.

Αν ανέβαζαν τιμές το Σεπτέμβριο, ήμουν έτοιμος να πλαστογραφησω λογαριασμό έναντι για να δώσω στο νέο παροχο. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, favou2000 είπε

Εγώ θα την κάνω άμεσα για green economy.Δεν θα μας κοροϊδεύουν αυτοί εμείς θα τους σπάσουμε τα νεύρα,που από αύριο θα βαράνε 30 τηλέφωνα να  μας κρατήσουν.ΚΟΤ δεν έχω και το 50αρι το καλυψα ηδη βγήκε ο πρώτος λογαριασμός.Οποτε άντε γειά.Κι από Οκτώβριο βλέπουμε

Ε εντάξει κάπου καταντάει και λίγο σπαστικό όλο αυτό το καραγκιοζιλικι τους, να ανεβάζει μία ο ένας και μία ο άλλος στο θεό για το τίποτα και εμείς από πίσω κάθε μήνα αιτήσεις. Έχουμε κι άλλες δουλειές να κάνουμε. (Και φυσικά τα νεύρα τους δεν πρόκειται να σπάσουν, αυτή η κομπίνα είναι αυτό που ξέρουν να κάνουν καλύτερα από όλους).

Επεξ/σία από tryfos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Σε μια κατανάλωση 200 kw ανά μήνα η διαφορά είναι περίπου 10 ευρώ. Σωστά το καταλαβαίνω;

Γιατί και εγώ είμαι ελιν και ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση έως τώρα.

12€ + ΦΠΑ, περίπου 15€. Εγώ κάνω περίπου 400kwh /μήνα τους νορμάλ μήνες, πλην Δεκεμβρίου - Μαρτίου και Ιουλίου που δουλεύει η αντλία στο φουλ (Ιανουάριο - Φλεβάρη πατήσαμε τις 1000 και 1100 χοντρικά). Οπότε το θέμα ρεύματος είναι σημαντικότατο μέρος του ετήσιου προϋπολογισμού!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, visualmaster said:

Άραγε το 40αρι να το βάλουν και για τον Σεπτέμβριο; Βασικά αν κάνω τώρα αλλαγή θα μου το πιστώσουν άραγε; 

Το 40 άρι της elpedison είναι έκπτωση που αφορά το ρεύμα... δε ξέρω αν εννοούν μονο προμήθεια ή αν πιάνει και τις ρυθμιζόμενες. Σίγουρα δε πιάνει τα δημοτικά τέλη... οπότε όποιος έχει κοτ, ίσως χρειαστεί να κάτσει κι άλλο μήνα για να το αποσβέσει. Εκτός κι αν πάτε για αίτηση σε κατάστημα και ισχύουν ακόμα οι 40ευρες επιταγές του Σκλαβενίτη αλλά κι αυτές αργούν ως και 2 μήνες να φτάσουν στο κατάστημα οπότε δε ξέρω τι γίνεται αν ο πελάτης αποχώρησει πριν λάβει την επιταγή. Στους όρους πάντως δε γράφει ότι τη χάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, revmatopliktos said:

Μόλις με πήγαν στο power home for all από το day and night χωρίς κανένα πρόβλημα. :P

Με τι τιμές θα σε τιμολογήσουν από σήμερα μέχρι 31/8; 

Καλύτερα να γινόταν η αλλαγή 1/9 για να μην υπάρξουν παρατράγουδα.

Επίσης όσοι έχετε κοτ, βεβαιωθείτε πως συνδυάζεται.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, favou2000 είπε

Ελπε economy green 0,08 

Ήρων simple generous 0,1125 άρχισε τα γνωστά πάλι από 0,0855 τον Αύγουστο 

Elpe: κομπλέ.

Ήρων: θα μας πάρει το 50ρικο της εγγραφής πίσω, μία η άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...