Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, korakios είπε

εμπειρία όχι , αλλά ηλεκτρονικά δίναν και 3 πάγια δώρο

Προτιμάω να έχω στα χέρια μου έστω και ένα χαρτί της αίτησης με ημερομηνίες αίτησης κτλ παρά να είμαι στην αβεβαιότητα του τηλεφώνου, εξού και η προτίμηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eνώ η αλλαγή στο επαγγελματικό πήρε 1 μέρα (volton-->elpedison) με σύμβαση σε κατάστημα... στο οικιακό έμπλεξα.

Η αίτηση στο e-contract του ΗΡΩΝ έγινε Δευτέρα 31/7. Τη σύμβαση μού την έστειλαν Τετάρτη, υπέγραψα. Τη Πέμπτη έστειλαν το αίτημα εκπροσώπησης στον ΔΕΔΔΗΕ. Παρασκευή εγκρίθηκε (τελευταία μέρα εκπροσώπησης στη ΔΕΗ), και Σάββατο φαίνεται ότι είναι η 1η μέρα εκπροσώπησης στον ΗΡΩΝ.

Όπως η αίτηση είναι ακόμα σε κατάσταση εκρεμμότητας διότι το σύστημα δεν ενημερώνεται συστεμικά το Σαββατοκύριακό. Συστερμικά η αλλαγή γίνεται την επόμενη εργάσιμη (σήμερα Δευτέρα), αλλά μέχρι τώρα δεν έχει αλλάξει το τελευταίο ψηφίο, ούτε φυσικά έχουν ενημερωθούν ΔΕΗ και ΗΡΩΝ για τις ενδείξεις.

Πιστεύουν λένε μέχρι το απόγευμα θα έχει γίνει η αλλαγή... άντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yazidis είπε

@korakios, μόλις είδα πως δίνουν 1 πάγιο δώρο. Σε ενημερώνω για να το γνωρίζεις.

ναι το ξέρω , ένα μέσω τηλ (δεν ξέρω απο κατάστημα) και μέλος ανέφερε 3 πάγια μέσω econtract

αν ασχολήθηκες καθόλου με την κάρτα υγείας και τη χρησιμότητα ενημέρωσέ μας

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Πιστεύουν λένε μέχρι το απόγευμα θα έχει γίνει η αλλαγή... άντε να δούμε.

γιατί αγχώνεσαι ? θα κάνουν την αλλαγή σήμερα ή αύριο με προηγούμενη ημερομηνία εκπροσώπησης

(εκτός αν μείνεις σε καθολική υπηρεσία 😂🤣🤣)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, korakios said:

 

γιατί αγχώνεσαι ? θα κάνουν την αλλαγή σήμερα ή αύριο με προηγούμενη ημερομηνία εκπροσώπησης 

Αυτό είναι το καλό σενάριο. Το κακό σενάριο θα είναι να σκαλωσει η μετάβαση στον Θαλή λόγω μέτρησης εκτός ορίων... αυτό που ανέφερα ότι τερμάτισε ο μετρητής και ξεκίνησε από το 0. Με διαβεβαίωσαν ότι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα κι ότι οι ενδείξεις περάστηκαν κανονικά όπως τις έδωσα, αλλά τι να πω ... με αγχωνει η καθυστέρηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, ekrepali said:

Αυτό είναι το καλό σενάριο. Το κακό σενάριο θα είναι να σκαλωσει η μετάβαση στον Θαλή λόγω μέτρησης εκτός ορίων... αυτό που ανέφερα ότι τερμάτισε ο μετρητής και ξεκίνησε από το 0. Με διαβεβαίωσαν ότι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα κι ότι οι ενδείξεις περάστηκαν κανονικά όπως τις έδωσα, αλλά τι να πω ... με αγχωνει η καθυστέρηση.

 

Μην αγχώνεσαι με την καθυστέρηση. Και εγώ που πήγα τώρα μια παροχή στον Ήρων με ημερομηνία εκπροσώπησης 19/7, πήρε μια εβδομάδα να φύγει από το myheron το μήνυμα ότι η αίτηση στάλθηκε στον ΔΕΔΔΗΕ. Στην ΥΔΕ άλλαξε το ψηφίο 2-3 μέρες μετά την ημερομηνία έναρξης εκπροσώπησης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει επιβεβαιωσει κανεις οτι παγια με πιστωτικη της Πειραιως δινει τα ιδια yellows με το αν πληρωσεις κατευθειαν με την πιστωτικη?

στο site της Πειραιως δεν φαινεται να δινει λιγοτερα yellows αν μπει η πιστωτικη σαν παγια πληρωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση για να καταλαβω πως δουλευει το συστημα..

απο 2/8 ειμαι στον ηρωνα.. οι τιμες που εχω ισχυουν μεχρι τελος αυγουστου 31/8 και στις 20/8 που θα ανακοθνωθουν οι νεες τιμες θα πρεπει να αποφασισω αν θα παραμεινω ή αν θα μετακινηθω σε αλλο παροχο.. σωστα? 

με την επιστροφη του 50αρικου τι γινεται αν χρειαστει να μετακινηθω αμεσα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, userAnon είπε

να κανω μια ερωτηση για να καταλαβω πως δουλευει το συστημα..

απο 2/8 ειμαι στον ηρωνα.. οι τιμες που εχω ισχυουν μεχρι τελος αυγουστου 31/8 και στις 20/8 που θα ανακοθνωθουν οι νεες τιμες θα πρεπει να αποφασισω αν θα παραμεινω ή αν θα μετακινηθω σε αλλο παροχο.. σωστα? 

με την επιστροφη του 50αρικου τι γινεται αν χρειαστει να μετακινηθω αμεσα?

 

 

Σωστά.Το 50αρικο δεν χάνεται, Βέβαια για να είσαι σίγουρος 1000% περιμένεις να εκδοθεί ο 1ος λογαριασμός που το περιλαμβάνει και φεύγεις μετά.Εχει αναφερθεί από μέλος ότι έχει φύγει πριν εκδοθεί και δεν το έχασε.

Επεξ/σία από favou2000
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, FoZ{S.o.a.D} είπε

To official site του Ήρων ποιο είναι??

στο 2ο φύλλο του excel , τα ονόματα των προγραμμάτων είναι links και σε πάνε στην σελίδα του πάροχου

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία, αύριο λήγει η ημερομηνία για την πληρωμή στον παλιό μου πάροχο (weenergy) ενώ εδώ και μέρες εχω πάει στον Ήρων.

Η εγγύηση στην weenergy ήταν 100€, και ο λογαριασμός που πρέπει να πληρώσω μέχρι αύριο είναι 60€.

Πληρώνω κανονικά τα 60€ για να κερδίσω την συνέπεια και μετα μου επιστρέφουν την εγγύηση; Πώς ακριβώς γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...