Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, mikepaltri είπε

Το κράτησα το όνομα της υπαλλήλου

Μήπως ήταν η Δ. ? Ήταν λίγο αγριεμένη όσο θυμάμαι 😁

προσωπικά θα την έκανα αλλού , σιγά μην τους παρακαλάω κιόλας . (εννοείται την καταγγελία θα την προχωρούσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, tryfos είπε

Δοκίμασες να τους στείλεις αυτό εδώ; https://www.heron.gr/media/vjvfphdi/αίτησηενεργοποίησηςπε-εξόφλησηςλογαριασμούμεπιστωτική.pdf  Αυτό ρωτάω κι εγώ, μήπως δουλεύει έτσι ακόμα...

Εγώ που είχα δοκιμάσει λίγο παλιότερα δεν δούλευε και η απάντηση στο chat ήταν αυτή:

IMG_20230802_150154.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Εγώ που είχα δοκιμάσει λίγο παλιότερα δεν δούλευε και η απάντηση στο chat ήταν αυτή:

IMG_20230802_150154.jpg

Οκ, ευχαριστώ, άρα το σύστημα με την αίτηση στο email δεν ισχύει πλέον. Πρέπει να περιμένουμε (μάλλον) τον πρώτο λογαριασμό. Όταν λες "είχες δοκιμάσει" εννοείς τους έστειλες την αίτηση στο email και έριξαν άκυρο, ότι δεν γίνεται;

Δεν πάει ούτε χρόνος από τότε που το είχα κάνει έτσι πάντως...Πως θα μας δυσκολεύουν όλοι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tryfos είπε

Οκ, ευχαριστώ, άρα το σύστημα με την αίτηση στο email δεν ισχύει πλέον. Πρέπει να περιμένουμε (μάλλον) τον πρώτο λογαριασμό. Όταν λες "είχες δοκιμάσει" εννοείς τους έστειλες την αίτηση στο email και έριξαν άκυρο, ότι δεν γίνεται;

Δεν πάει ούτε χρόνος από τότε που το είχα κάνει έτσι πάντως...Πως θα μας δυσκολεύουν όλοι είναι.

Έστειλα την αίτηση στο mail και μου ήρθε απάντηση πίσω  ότι πλέον  γίνεται μόνο μέσα από το myheron.Και πράγματι θυμάμαι ότι μετά από λίγο καιρό ανοιξε μέσα στην εφαρμογή και την έκανα πολύ εύκολα από εκεί.Επισης θυμάμαι τότε, πριν κάνα 6μηνο δλδ, άνοιξε μέσα στην εφαρμογή,πριν βγει λογαριασμός ,τώρα στο τσατ τουλάχιστον λέει, αυτό το screenshot που έστειλα πιο πάνω 

Επεξ/σία από favou2000
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, μια εντελώς χαζή ερώτηση: η ένδειξη Kwh στον μετρητή είναι χωρίς το ψηφίο που έχει κόκκινο χρώμα, σωστά? 5 ψηφία, όχι 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, KaRouLi said:

Συγγνώμη, μια εντελώς χαζή ερώτηση: η ένδειξη Kwh στον μετρητή είναι χωρίς το ψηφίο που έχει κόκκινο χρώμα, σωστά? 5 ψηφία, όχι 6.

5

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

Σήμερα έλαβα τον 2ο λογαριασμό από την Zeniθ (1ος όμως με δικές μου μετρήσεις) και βλέπω ότι δεν αφαίρεσαν όλο το ποσό από τον έναντι που είχα πληρώσει). Είναι σωστό όπως βλέπετε και στις συνοπτικές εικόνες που έστειλα? και αν ναι, τότε είσαι χαμένος αν δεν στέλνεις μετρήσεις εσύ καθώς δεν σου αφαιρούν όλο το κόστος που είχες πληρώσει στον έναντι. Είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω σωστά?

 

Screenshot 2023-08-02 at 11.45.53 PM.png

Screenshot 2023-08-02 at 11.50.54 PM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, akisdg said:

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

Σήμερα έλαβα τον 2ο λογαριασμό από την Zeniθ (1ος όμως με δικές μου μετρήσεις) και βλέπω ότι δεν αφαίρεσαν όλο το ποσό από τον έναντι που είχα πληρώσει). Είναι σωστό όπως βλέπετε και στις συνοπτικές εικόνες που έστειλα? και αν ναι, τότε είσαι χαμένος αν δεν στέλνεις μετρήσεις εσύ καθώς δεν σου αφαιρούν όλο το κόστος που είχες πληρώσει στον έναντι. Είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω σωστά?

 

Screenshot 2023-08-02 at 11.45.53 PM.png

Screenshot 2023-08-02 at 11.50.54 PM.png

Το έναντι του ρεύματος όχι και του δήμου και ΕΡΤ και κάποια απο τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/8/2023 στις 11:13 ΠΜ, mikepaltri είπε

Ωραίοι στην nrg!!!

Τους ζήτησα να μεταφερθώ από το on time στο simple και φυσικά απάντησαν ότι είναι μόνο για νέους πελάτες. Ευγενικά τους λέω ότι γνωρίζετε πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο και παρακαλώ να γίνει δεκτό το αίτημα  μεταφοράς... η απάντηση ήταν "αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας". Τους ρωτάω προτιμάτε να δείτε καταγγελία  στο myrae μου λέει κάντε ότι θέλετε κύριε... 

Ακριβώς τα ίδια μου είπαν και εμένα και έτσι πήγα στην ζενίθ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου ηρθε αυτο το μηνυμα παιδια ειμαι στην ΔΕΗmyHome Online  με μηνιαιο παγιο 3,5 και πολυ χαμηλη καταναλωση καπου 100-150 KW το μηνα το πολυ 200,

Φευγω και βγαινω σε Γ1/οικιακο στην συνεχεια η συνεχιζω με αλλες τιμες στην ΔΕΗ myHome Online,,,γνωριζετε

 

 

Το προϊόν myHome Online που έχετε επιλέξει λήγει σε 30 μέρες...

 

 

3,5 eyrο παγιο 0,14 κιλοβατωρας και εξτρα εκπτωση ΔΕΗ my home for all
 
 
 
 
μολις πηρα προσφορα
 

 

Επεξ/σία από PedroG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω μια διευκρίνηση σχετικά με το excell σύγκρισης παρόχων, οι τιμές που προκύπτουν αφού εισάγουμε τις  kwh ανά τετράμηνο αντιστοιχούν στο μέρος του λογαριασμού που αναφέρεται ως χρέωση προμήθειας ρεύματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PedroG είπε

μου ηρθε αυτο το μηνυμα παιδια ειμαι στην ΔΕΗmyHome Online  με μηνιαιο παγιο 3,5 και πολυ χαμηλη καταναλωση καπου 100-150 KW το μηνα το πολυ 200,

Φευγω και βγαινω σε Γ1/οικιακο στην συνεχεια η συνεχιζω με αλλες τιμες στην ΔΕΗ myHome Online,,,γνωριζετε

 

 

Το προϊόν myHome Online που έχετε επιλέξει λήγει σε 30 μέρες...

 

 

3,5 eyrο παγιο 0,14 κιλοβατωρας και εξτρα εκπτωση ΔΕΗ my home for all
 
 
 
 
μολις πηρα προσφορα
 

 

Ρωτα στο σχετικό νήμα της ΔΕΗ, εδω ειναι για εναλλακτικους παροχους

 

25 λεπτά πριν, maravra είπε

οι τιμές που προκύπτουν αφού εισάγουμε τις  kwh ανά τετράμηνο αντιστοιχούν στο μέρος του λογαριασμού που αναφέρεται ως χρέωση προμήθειας ρεύματος;

Ναι! Ολες οι αλλες χρεώσεις ειναι ιδιες για όλους ανεξαρτήτου παροχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εφαρμογή myDeddie, στη καρτέλα Μετρήσεις --> Στατιστικά Καταναλώσεων -- Ενδείξεις Παροχής

μπορείτε να δείτε το ιστορικό των ενδείξεων στη παροχή σας. Εμφανίζονται οι επιτόπιες του ΔΕΔΔΗΕ, οι ενδιάμεσες στο 2μηνο (αν έχουμε καταχωρήσει στη πλατφόρμα του ΔΕΔΔΗΕ), και οι ενδείξεις κατά την αλλαγή παρόχου.

Είναι χρήσιμο όταν αλλάζετε πάροχο, για να επιβεβαιώνετε την τελευταία ημέρα εκπροσώπησης στο προηγούμενο πάροχο και την ένδειξη που καταχωρήθηκε... αν είναι σωστή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, 

ήθελα να ρωτήσω επειδή τώρα ανοίγω ένα κατάστημα, το κοινωνικό ρευμα μπορεί να εφαρμοστεί και σε κατάστημα? 

Επίσης πρεπει αναγκαστικά να επιλέξω κάποιο από τα "επαγγελματικά" προγράμματα ή μπορώ και τα απλά? 

Τέλος αν έχετε να προτείνετε κάποια εταιρεία και προγραμμα θα το εκτιμούσα πολυ γιατί έχω χάσει την μπάλα με το excel... 

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, gunman είπε

Καλημέρα παιδιά, 

ήθελα να ρωτήσω επειδή τώρα ανοίγω ένα κατάστημα, το κοινωνικό ρευμα μπορεί να εφαρμοστεί και σε κατάστημα? 

Επίσης πρεπει αναγκαστικά να επιλέξω κάποιο από τα "επαγγελματικά" προγράμματα ή μπορώ και τα απλά? 

Τέλος αν έχετε να προτείνετε κάποια εταιρεία και προγραμμα θα το εκτιμούσα πολυ γιατί έχω χάσει την μπάλα με το excel... 

 

Ευχαριστώ

Καλημερα... Οχι δεν μπορει να γινει σαν ΚΟΤ...Μονο επαγγελματικά προγράμματα για καταστημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...