Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

On 29/07/2023 at 14:20, Greg29M said:

Εξαιρετικά ενδιαφέρον για συνέχεια του ενεργειακού τουρισμού και τον Αύγουστο 😂

Να διευκρινήσω, επειδή το έψαξα, ότι το δώρο των 40€ αφορά ΜΟΝΟ το ανταγωνιστικό σκέλος του λογαριασμού ρεύματος (κατανάλωση και όχι ρυθμιζόμενες χρεώσεις κτλ) και ΟΧΙ το σύνολο του λογαριασμού. Αν δηλαδή καταναλώσετε έναν μήνα λιγότερο από 40€ το υπόλοιπο θα πάει στον επόμενο μήνα κ.ο.κ. 

Όσοι δε καταναλώνουν τίποτα (πχ εξωχικά), αντί για το 40άρι bonus στη κατανάλωση μπορούν να επιλέξουν 40ευρη επιταγή απ'το Σκλαβενίτη. Αυτό ισχύει για συμβάσεις που γίνονται σε κατάστημα... υπόψιν όμως καθυστερούν κάνα 2 μήνες να φέρουν την επιταγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, FoZ{S.o.a.D} said:

Ο Ήρων για μεταβίβαση από δεη ζητάει ηλεκτρολογικό σχέδιο η κάτι άλλο

Όχι. Μόνο λογαριασμό προηγούμενου παρόχου και ταυτότητα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, FoZ{S.o.a.D} είπε

Ο Ήρων για μεταβίβαση από δεη ζητάει ηλεκτρολογικό σχέδιο η κάτι άλλο

κανένας πάροχος δεν το ζητά , μόνο ο ΔΕΔΔΗΕ (με 6μηνη προθεσμία) και αυτό συνήθως όταν γίνεται αλλαγή ονόματος

συνέχεια μόνο εκεί για ΥΔΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, userAnon said:

Μόλις μου έστειλαν να υπογράψω την αίτηση για από τον Ηρωνα..

Όντως ζητάνε εγγύηση? Γιατι δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει κάτι.. Αναφέρει επίσης ότι ισχύει και για ΚΟΤ

image.png.9ef630e5daead1a23baf12b96280de93.png

Αν στον προηγούμενο είχες 0 τότε σου κάνουν προσφορά και αυτοί 0, 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2023 στις 4:28 ΜΜ, korakios είπε

μακρυά απο συνεργάτες , επίσης και σε κατάστημα να πήγαινες τις ίδιες μπαρούφες θα σου λέγανε .

Ο μοναδικός τρόπος επικοινωνίας είναι μόνο μέσω email

Αν δε σε περάσουν άμεσα στο πρόγραμμα (και μη στηριχτείς στην προσκοπική τιμή του υπαλλήλου) άνοιξε αίτημα στο myarae και καπάκια ΣτΚ για αποζημίωση της διαφοράς τιμής του προγράμματος

ΥΓ. Άμεσα = αύριο το πολύ να έχει αλλάξει το πρόγραμμα

Καλησπέρα . Ενημερώνω ότι μετά από 3η τηλεφωνική επικοινωνία με τα κεντρικά της Ζενίθ και με οδηγό όσα μου είπε ο korakios( ευχαριστώ πολυ)καθώς και email λέγοντας ότι απαιτώ την άμεση αλλαγή απο το Power Home Now στο Day & Night, διαφορετικά να μου αποστείλουν γραπτώς ότι δεν γίνεται η αλλαγή μαζί με της τηλεφωνικές συνομιλίες με τις υπάλληλους και στο κατάστημα Βέροιας και από τα κεντρικά. Με πήραν τηλέφωνο την επόμενη μέρα από τις πωλήσεις (δεν νομίζω να είδαν τα email,μάλλον επειδή ζήτησα στο τηλέφωνο να μου στείλουν τα παραπάνω με email για να τα παω ΣΤΚ ΚΑΙ ΡΑΕ) και μου έκαναν τηλεφωνικά κιόλας την αλλαγή. Και ο Άγιος φοβερά θέλει. 

Ευχαριστώ και πάλι τον κ. Korakios και να μας γίνει μάθημα να κυνηγάμε τα παντα. Αν δεν με παρότρυνε θα ήμασταν ή στα 0.13λεπτα ή σε διαδικασία αλλαγής παροχου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2023 στις 6:37 ΜΜ, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Η ΡΑΕ με ζημιές έβγαλε τους πάροχους

επίσης οι παραγωγοί απο τις ΑΠΕ , κρύβαν την παραγωγή και τις παρουσίαζαν στις θερμικές μονάδες

όσο πιο νωρίς καταργηθεί ο μηχανισμός τόσο καλύτερα μιας και κλείσανε οι ΑΠΕ με ζημιές άρα θα έρθει έκτακτο ΕΛΑΠΕ και φυσικά τόσα λιγότερα θα πληρώνουμε τα τοκογλυφικά δάνεια των επιδοτήσεων

Απο Ζενίθ περι καταχώρησης :

μέχρι 5 μέρες απο την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού , μέσω τηλ και app , όχι απο το myzenith

Επίσης αν είναι η περίοδος που παίρνει ο ΔΕΔΔΗΕ , το app δεν αφήνει να βάλεις καταχώρηση

Τηλ εννοείς το 5ψηφιο? Το app βγάζει σφάλμα γενικότερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Παιδες τα 50ε του ΗΡΩΝ ειναι για ενα λογαριασμο ή γινεται πιστωση για επομενους;

Αν ο πρώτος λογαριασμός είναι λιγότερα από 50 ευρώ το ποσό που απομένει πιστώνεται και στον επόμενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dask92 είπε

Τηλ εννοείς το 5ψηφιο? Το app βγάζει σφάλμα γενικότερα 

ποτέ 5ψήφια μιας και έχουν χρέωση

μήπως είναι η προγραμματισμένη μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ ? δεν έχω κατεβάσει ακόμα το app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Εντωμεταξυ δεν εχω καταλαβει ποια ειναι η πραγματικη χρέωση στο simply generous... ποτε χρεώνει 0,095 και ποτε 0,0855?

Ιούλιο και Αύγουστο , 0,095 αρχική με 10% έκπτωση (όχι συνέπεια) , δεν έχει κάτι να μπερδευτείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Ιούλιο και Αύγουστο , 0,095 αρχική με 10% έκπτωση (όχι συνέπεια)

Οποτε αν πχ αλλαξω τωρα και παω ΗΡΩΝ, για Αυγουστο (και για 6 μηνες) θα εχω 10% εκπτωση του 0,095, οποτε 0,0855 χρεωση...?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Οποτε αν πχ αλλαξω τωρα και παω ΗΡΩΝ, για Αυγουστο (και για 6 μηνες) θα εχω 10% εκπτωση του 0,095, οποτε 0,0855 χρεωση...?

20 Αυγούστου θα βγουν οι τιμές για Σεπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, korakios είπε

20 Αυγούστου θα βγουν οι τιμές για Σεπ

ναι δεν το διατυπωσα σωστα! Οποτε για καθε αρχικη τιμη που ανακοινωνουν για τους πρωτους 6 μηνες του συμβολαιου μου θα ισχυει 10% εκπτωση! Αλλα δεν εχω καταλαβει για ποιο λογο δεν ανακοινωνουν κατευθειαν την τιμη που διαμορφωνεται αφου μπαινει αυτοματα και δεν ειναι εκπτωση συνεπειας.... για μαρκετινγκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...