Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε νομίζω ότι οποιαδήποτε εταιρεία έχει δικαίωμα να μην σε εντάξη σε κατηγορία ΚΟΤ ενώ έχεις εγκεκριμένη αίτηση ΚΟΤ.

Από 29/05 άλλαξα από GENEROUS HOME BONUS σε SIMPLY GENEROUS HOME και είμαι δικαιούχος ΚΟΤ Α

Spoiler

Screenshot_20230731-082304_Photos.jpg.21410da23a60f2349ef203edefba9888.jpg

Spoiler

Screenshot_20230731-072125_Chrome.jpg.8dc7d70498f94d0844637efbf83aea6e.jpg

Το ΚΟΤ δεν το εφαρμόζουνε οι πάροχοι ανάλογα με τα κέφια τους, διαπερνά οριζόντια όλους τους παρόχους (είναι υποχρεωμένοι να το εφαρμόσουνε) εφόσον υπάρχει εγκεκριμένη αίτηση. 

Και από 12/06 με ενημερώνει ότι το 10% δωρεάν κατανάλωσης, γίνεται 15%

Spoiler

Screenshot_20230801-092610_Viber.jpg.aa4d53c5eeb26e8bb323fde0513041f9.jpg

 

Επεξ/σία από dhmak
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, nkour είπε

Μπορώ να συστήσω κάποιον στον Ήρωνα να πάρω 20 και αυτός τα online 50? Αν ναι πως ακριβώς;

Ναι μπορείς μέσω της υπηρεσίας refer a friend (τηλεφωνικά), τους συστήνεις έναν γνωστό/-ή με το ΑΦΜ του και μόλις ενεργοποιηθεί η παροχή του θα λάβεις τα 20€ στον εκκαθαριστικό σου λογαριασμό. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου έστειλαν να υπογράψω την αίτηση για από τον Ηρωνα..

Όντως ζητάνε εγγύηση? Γιατι δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει κάτι.. Αναφέρει επίσης ότι ισχύει και για ΚΟΤ

image.png.9ef630e5daead1a23baf12b96280de93.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, userAnon είπε

Μόλις μου έστειλαν να υπογράψω την αίτηση για από τον Ηρωνα..

Όντως ζητάνε εγγύηση? Γιατι δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει κάτι.. Αναφέρει επίσης ότι ισχύει και για ΚΟΤ

image.png.9ef630e5daead1a23baf12b96280de93.png

Αν βάλεις παγια εντολή δεν έχεις εγγύηση ισχύει για όλους τους παρόχους 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, favou2000 said:

Αν βάλεις παγια εντολή δεν έχεις εγγύηση ισχύει για όλους τους παρόχους 

Ναι θα βάλω.. Ευχαριστώ

______________________________________________________________________________________________________________

Αλήθεια να ρωτήσω, αν υπάρχουν πολλοί που έχουν φύγει από κάποιον πάροχο και έχουν επιστρέψει μετά από κάποιο διάστημα? Η εξυπηρέτηση από την πλευρά τους είναι εντάξει την 2η ή 3η φορά για παράδειγμα?

Προσωπικά από την ΔΕΗ που γύρισα (και τώρα ξαναφεύγω) δεν είχα κάποιο παράπονο.. 

Ουσιαστικά ρωτάω αν αντιμετωπίζονται με ιδιαίτερο τρόπο όσοι αλλάζουν συχνά πάροχο, ή αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα

Επεξ/σία από userAnon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είμαι offtopic ή όχι, αλλά γνωρίζει κανένας τη συμπεριφορά των παρόχων ή γενικά τι πρέπει να κάνω σε περίπτωση αλλαγής της συμφωνημένης ισχύος, δηλαδή αύξηση ή μείωση; Εγώ κοντεύω να πετύχω τώρα τη μείωση σε ένα επαγγελματικό από 35 kva σε 15 kva και δεν ξέρω πως/τι πρέπει να κάνω με τον πάροχο, ώστε να με αλλάξει πρόγραμμα, δηλαδή να φύγω από Γ22. Σε πάνε κάπου μόνοι τους; Τους ενημερώνει ο ΔΕΔΔΗΕ; Πρέπει κάτι να κάνω εγώ με τον πάροχο απευθείας;

11 ώρες πριν, favou2000 είπε

Μάλλον ισχύει αυτό που αναφέρθηκε λίγο πιο πάνω στην αρχή το ξεκίνησαν χωρίς ΚΟΤ και μετά το αλλάξανε εμένα  που είναι λίγο παλιότερη 23/6 είναι χωρίς ΚΟΤ.

Ναι επιβεβαιώνω, στην αρχή ήταν χωρίς ΚΟΤ, το είχα εντοπίσει κι εγώ όταν πήγα. Τώρα δεν ξέρω, για να είμαι ειλικρινής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, userAnon said:

Μόλις μου έστειλαν να υπογράψω την αίτηση για από τον Ηρωνα..

Όντως ζητάνε εγγύηση? Γιατι δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει κάτι.. Αναφέρει επίσης ότι ισχύει και για ΚΟΤ

image.png.9ef630e5daead1a23baf12b96280de93.png

Σε ποσες μερες θα ενεργοποιηθει σου ειπαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, userAnon said:

οχι ακομα. αν δεν κανω λαθος ισχυει απο την ημερα της αποδοχης, δηλαδη απο σημερα

Εμενα τηλεφωνικα μου ειπαν 5-7 εργασιμες μετα την αποδοχη, γιαυτο ρωταω αν σου ειπαν κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dhmak είπε

Δε νομίζω ότι οποιαδήποτε εταιρεία έχει δικαίωμα να μην σε εντάξη σε κατηγορία ΚΟΤ ενώ έχεις εγκεκριμένη αίτηση ΚΟΤ.

Από 29/05 άλλαξα από GENEROUS HOME BONUS σε SIMPLY GENEROUS HOME και είμαι δικαιούχος ΚΟΤ Α

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Screenshot_20230731-082304_Photos.jpg.21410da23a60f2349ef203edefba9888.jpg

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Screenshot_20230731-072125_Chrome.jpg.8dc7d70498f94d0844637efbf83aea6e.jpg

Το ΚΟΤ δεν το εφαρμόζουνε οι πάροχοι ανάλογα με τα κέφια τους, διαπερνά οριζόντια όλους τους παρόχους (είναι υποχρεωμένοι να το εφαρμόσουνε) εφόσον υπάρχει εγκεκριμένη αίτηση. 

δεν σου καταργούν το ΚΟΤ, απλά σε πετάνε σε πρόγραμμα που παίρνει ΚΟΤ

κατα τα άλλα το simply δείχνει οτι παίρνει ΚΟΤ

4 ώρες πριν, giannis22k είπε

Σε ποιο απο τα 2 λετε να παω "Fisiko Aerio  Maxi Free + (!) " η στο "Fisiko Aerio  Maxi Free Super+" ? Απλα βλεπω οτι εχει <!> στο excel  

https://www.insomnia.gr/forums/topic/796374-εναλλακτικοί-πάροχοι-ενέργειας-αποκλειστικά-και-μόνο/?do=findComment&comment=59882398

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Georgebek2 said:

Εμενα τηλεφωνικα μου ειπαν 5-7 εργασιμες μετα την αποδοχη, γιαυτο ρωταω αν σου ειπαν κατι αλλο.

δεν εχω ρωτησει.. για να ειμαι  ειλικρινης εχω μεινει νε την εντυπωση σπο τις 2 προηγουμενες μετακινησεις μου οτι ελαβαν υποψιν τους την ηνερομηνια υπογραφης. μπορει και να κανω λαθος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, Georgebek2 said:

Σε ποσες μερες θα ενεργοποιηθει σου ειπαν;

Σε πρόσφατη αίτηση έγινε αποδοχή της αίτησης 18/7 και η ημερομηνία έναρξης εκπροσώπησης είναι 19/7. Βέβαια, η αλλαγή φάνηκε στις 21/7 στον έλεγχο της ΥΔΕ και στις 24-25/7 στο myheron. 

 

7 hours ago, dhmak said:

Δε νομίζω ότι οποιαδήποτε εταιρεία έχει δικαίωμα να μην σε εντάξη σε κατηγορία ΚΟΤ ενώ έχεις εγκεκριμένη αίτηση ΚΟΤ.

Από 29/05 άλλαξα από GENEROUS HOME BONUS σε SIMPLY GENEROUS HOME και είμαι δικαιούχος ΚΟΤ Α

  Reveal hidden contents

Screenshot_20230731-082304_Photos.jpg.21410da23a60f2349ef203edefba9888.jpg

  Reveal hidden contents

Screenshot_20230731-072125_Chrome.jpg.8dc7d70498f94d0844637efbf83aea6e.jpg

Το ΚΟΤ δεν το εφαρμόζουνε οι πάροχοι ανάλογα με τα κέφια τους, διαπερνά οριζόντια όλους τους παρόχους (είναι υποχρεωμένοι να το εφαρμόσουνε) εφόσον υπάρχει εγκεκριμένη αίτηση. 

Εσύ είσαι με τους παλιούς όρους που δε βάζουν την έκπτωση 10% σε ΚΟΤ. Στον λογαριασμό που πήρες έχεις την έκπτωση? Πλέον με τους νέους όρους παίρνουν και τα ΚΟΤ την έκπτωση. 

Επεξ/σία από dasnowy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...