Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η we βγαίνει 0.001 και ο ήρων -0.039
Αλλά ο ήρων βάζει την έκπτωση συνέπειας στον επόμενο λογαριασμό

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mariannatzouma είπε

@Korakios για τους όρους του ΦΑΕ σε τι αναφέρεσαι; γιατί αυτό που έβαλες δεν είναι σε ισχύ μεχρι τον Ιούλιο του 23

τι είναι το ΦΑΕ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω σταθερό στη Volterra  με 0,089/kw το οποίο έχει λήξει από τον Ιανουάριο 2022. Τον Απρίλιο έλαβα επιστολή και αργότερα email στο οποίο μου έλεγαν ότι θα μεταφερθώ σε κυμαινόμενο τιμολόγιο από τον Ιούνιο. Στον τελευταίο λογαριασμό που εκδόθηκε  στις 28/07/22 συνεχίζω να χρεώνομαι με την τιμή του σταθερού. Μόλις επικοινώνησα τηλεφωνικά μαζί τους και μου είπαν ότι δεν έχουν κάποια ενημέρωση για αλλαγή τιμολογίου και θα συνεχίσω με το σταθερό τιμολόγιο που έχω μέχρι νεοτέρας. Εννοείται ότι έχω στείλει κ email κ περιμένω κ γραπτώς την απάντησή τους.

1.Βρίσκεται κάποιος σε παρόμοια κατάσταση στη Volterra;

2.Πώς είναι δυνατόν να συνεχίζουν να χρεώνουν με 0,089/kw και χωρίς να παίρνουν κρατική επιδότηση και να ζημιώνονται κάθε μήνα;

Φοβάμαι πως κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, misi27 είπε

Καλησπέρα. Έχω σταθερό στη Volterra  με 0,089/kw το οποίο έχει λήξει από τον Ιανουάριο 2022. Τον Απρίλιο έλαβα επιστολή και αργότερα email στο οποίο μου έλεγαν ότι θα μεταφερθώ σε κυμαινόμενο τιμολόγιο από τον Ιούνιο. Στον τελευταίο λογαριασμό που εκδόθηκε  στις 28/07/22 συνεχίζω να χρεώνομαι με την τιμή του σταθερού. Μόλις επικοινώνησα τηλεφωνικά μαζί τους και μου είπαν ότι δεν έχουν κάποια ενημέρωση για αλλαγή τιμολογίου και θα συνεχίσω με το σταθερό τιμολόγιο που έχω μέχρι νεοτέρας. Εννοείται ότι έχω στείλει κ email κ περιμένω κ γραπτώς την απάντησή τους.

1.Βρίσκεται κάποιος σε παρόμοια κατάσταση στη Volterra;

2.Πώς είναι δυνατόν να συνεχίζουν να χρεώνουν με 0,089/kw και χωρίς να παίρνουν κρατική επιδότηση και να ζημιώνονται κάθε μήνα;

Φοβάμαι πως κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

Καλησπέρα..Ακριβώς το ίδιο και εγω με volterra.Δεν ξέρω τι γίνεται.Ειμαι και κοτ α και και μου βγαινει 0,014 η κιλοβατωρα.Περιμένω και τον επόμενο τελος σεπτεμβρίου και βλέπουμε.Οχι οτι με ενόχλει να μείνει ετσι αλλά να ξέρουμε τι γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aguero88 είπε

Έδωσαν  επιδότηση με βάση το τιμολόγιο της ΔΕΗ για να βγει 15 λεπτά το ρεύμα στο σπίτι αυξάνοντας πάρα πολύ την επιδότηση. Στα επαγγελματικά όμως γ22 εμείς πληρώνουμε 0,50 σχεδόν. 0,80-0,30=0,50. Που σημαίνει τα προιόντα στο σουπερμαρκετ θα αυξηθούν. Δεν ξέρω αν στο φεκ μετά το κρατήσουν την επιδότηση η αν σχετίζεται με εκλογες η τπτ άλλο.
 

Αν δεν κανω λαθος 0,4430 με την επιδοτηση(0,3420) θα μας βγει.

Περιπου στα 4000 χιλιαρικα μου βγαινει μονο η χρεωση προμηθειας ενεργειας εμενα να πληρωσω.Χωρις ρυθμιζομενες,χρεωση ισχυος κλπ.

Εννοειται οτι δεν μπορω να πληρωσω τετοια ποσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

Μην ασχολείστε και εγώ είμαι με ~0,10 περίπου σταθερό ,

όσο κρατήσει :)

Για τη δική μου περίπτωση που έτσι και αλλιώς τον Οκτώβριο θα είμαι σε κυμαινόμενο τι νομίζεις πως είναι καλύτερο;
Να εκμεταλλευτώ τις πολύ χαμηλές τιμές του σεπτεμβρίου ή να μείνω στο enter και να πάω μετά από ένα μήνα σε κυμαινόμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dasnowy είπε

Για τη δική μου περίπτωση που έτσι και αλλιώς τον Οκτώβριο θα είμαι σε κυμαινόμενο τι νομίζεις πως είναι καλύτερο;
Να εκμεταλλευτώ τις πολύ χαμηλές τιμές του σεπτεμβρίου ή να μείνω στο enter και να πάω μετά από ένα μήνα σε κυμαινόμενο;

αν πιστεύεις οτι η ρήτρα αποχώρησης είναι μικρότερη απο το κέρδος του Σεπ , οκ

_________________________________________________________________________________

εγώ σκέφτομαι να φύγω απο Volterra αφού 1/10 λήγει , αλλά λέω μπας και παίξει 1% πιθανότητα  με ξεχάσουν με το παλιό

@ekrepali στη we μπορείς να δίνεις μέτρηση ηλεκτρονικά ανα μήνα ? (παίζει να σε είχα ξαναρωτήσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

εγώ σκέφτομαι να φύγω απο Volterra αφού 1/10 λήγει , αλλά λέω μπας και παίξει 1% πιθανότητα  με ξεχάσουν με το παλιό

Καλα θα ηταν ε?.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

αν πιστεύεις οτι η ρήτρα αποχώρησης είναι μικρότερη απο το κέρδος του Σεπ , οκ

 

Η ΔΕΗ μου έστειλε γράμμα για το myhomeopen που λέει πως μπορώ να φύγω αζημίως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Η ΔΕΗ μου έστειλε γράμμα για το myhomeopen που λέει πως μπορώ να φύγω αζημίως

Και τι σχεση εχει η ΔΕΗ με το συγκεκριμενο θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Και τι σχεση εχει η ΔΕΗ με το συγκεκριμενο θεμα?

Είμαι στη ΔΕΗ και θέλω να πάω σε εναλλακτικό γι' αυτό έγραψα εδώ.

Τελικά έκανα αίτηση για ΗΡΩΝ. Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

παραπάνω τον @misi27 τον έχουν ξεχάσει μήνες και λεω μπας και

Μακαρι να σε ξεχασουν φιλε και σωθεις.

Μην κανεις καμια επικοινωνια μαζι τους για κανενα θεμα.Κρυψου απλα.:P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...