Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, korakios είπε

αν δίνει και την κάρτα για Σκλαβενίτη τότε λέει .

(και καπάκια μετά Ηρών simply για το 50ρικό 😛)

Τώρα έκανα ήδη αίτηση μέσω econtract. Το ξέχασα αυτό με την δωροεπιταγή Σκλαβενίτη να τους το πω… θα τους το αναφέρω τη Δευτέρα πριν υπογράψω ότι είναι όρος για να υπογράψω 😂

32 λεπτά πριν, korakios είπε

αν δίνει και την κάρτα για Σκλαβενίτη τότε λέει .

(και καπάκια μετά Ηρών simply για το 50ρικό 😛)

Επίσης, 3ο 50αρικο δίνουν; 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, όντως το ΗΡΩΝ SIMPLY GENEROUS φαίνεται πολύ καλή περίπτωση και βλέπω στο Pdf ότι περιλαμβάνει κανονικά και ΚΟΤ. Από εμπειρία στην ΗΡΩΝ, είναι συνεργάσιμοι, πώς είναι να είσαι πελάτης τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KaRouLi είπε

Καλησπέρα, όντως το ΗΡΩΝ SIMPLY GENEROUS φαίνεται πολύ καλή περίπτωση και βλέπω στο Pdf ότι περιλαμβάνει κανονικά και ΚΟΤ. Από εμπειρία στην ΗΡΩΝ, είναι συνεργάσιμοι, πώς είναι να είσαι πελάτης τους?

Κάντο με e contract να πάρεις και το 50αρικο.Ο πρώτος λογαριασμός βγαίνει σε δύο μήνες περίπου.Προσοχη κάθε 20 του μήνα να παρακολουθεις τη τιμή γιατί στα φθηνά προγράμματα έχουν την τάση να την ανεβάζουν απότομα όλοι οι πάροχοι.

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/7/2023 στις 8:49 ΜΜ, ekrepali είπε

Μου την έκανε η Volton σήμερα.... 😬

Μέχρι τώρα μού έβγαζαν λογαριασμό με ένα μήνα καθυστέρηση... δηλαδή η επιτόπια του Μαϊου τιμολογήθηκε 27/6. Οπότε περίμενα τώρα να πάρω έναντι με την ένδειξη που είχα δώσει στην ιστοσελίδα τους τον Ιούνιο... και μετά τον Αύγουστο να τιμολογήσουν την εκκαθαριστική ένδειξη που έδωσα στον ΔΕΔΔΗΕ πριν μερικές μέρες.

Ε λοιπόν μου έβγαλαν εκκαθαριστικό σήμερα με την ένδειξη που έδωσα στον ΔΕΔΔΗΕ πριν μερικές μέρες. Μάλλον έχουν ανάγκη να μαζέψουν λεφτά. 😝  Άντε τώρα να βρω εγώ λεφτά να τους πληρώσω σε 22 μέρες για να μη χάσω τη συνέπεια. Ζάχαρη...

Ε κι εσύ... βρες μια εταιρία χωρίς συνέπεια. Στις φτηνές δεν υπάρχει; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Σε 4 μέρες (3/8) λήγει το παλιό καλό σταθερής χρέωσης πρόγραμμα της ΔΕΗ που έχω (myhome Enter) και σκεφτόμουν πιθανή μετάβαση σε εναλλακτικό πάροχο. Το πρόβλημά μου είναι ότι είμαι ενοικιαστής στο ακίνητο που μένω πολλά χρόνια (από το 2005, τότε εξάλλου άνοιξα λογαριασμό στη ΔΕΗ στο όνομά μου για το υπόψη ακίνητο, και πλήρωσα και τη σχετική εγγύηση, 32 ευρώ αν θυμάμαι σωστά) και δεν έχω εύκαιρο αυτή τη στιγμή αντίγραφο του έγγραφου μισθωτηρίου (το οποίο είχε αρχικά 3ετή διάρκεια αλλά έκτοτε ανανεώνεται σιωπηλά μέσω προφορικής "συμφωνίας κυρίων" με τον ιδιοκτήτη του ακινήτου).

Υπάρχει θεωρείτε περίπτωση να δεχτούν τυχόν αίτησή μου οι εναλλακτικοί πάροχοι, απλά με προσκόμιση τρέχοντος λογαριασμού ΔΕΗ που έχει τον αριθμό του (συμβατικού τύπου) μετρητή κατανάλωσης ενέργειας στο όνομά μου, ή θα πρέπει υποχρεωτικά να συνταχθεί και να υπογραφεί με τον ιδιοκτήτη του ακινήτου νέο μισθωτήριο συμβόλαιο, αφού και το παλιό να βρω, θα φαίνεται πάνω του ότι η διάρκεια που αναγράφεται σε αυτό (3 έτη) έχει προ πολλού παρέλθει...

Εξυπακούεται φυσικά ότι η ενεργή μίσθωση του συγκεκριμένου ακινήτου από τον ιδιοκτήτη του σε εμένα, όπως φυσικά και ο αριθμός παροχής του μετρητή ενέργειας, δηλώνεται και φαίνεται κανονικά και στη φετινή φορολογική δήλωση που υπέβαλλα προ 15ημέρου.

Έχει τύχει κάποιος φίλος να αντιμετωπίσει ανάλογο ζήτημα κατά τη διαδικασία αλλαγής παρόχου ρεύματος;

Επεξ/σία από lazarefa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lazarefa είπε

Καλημέρα. Σε 4 μέρες (3/8) λήγει το παλιό καλό σταθερής χρέωσης πρόγραμμα της ΔΕΗ που έχω (myhome Enter) και σκεφτόμουν πιθανή μετάβαση σε εναλλακτικό πάροχο. Το πρόβλημά μου είναι ότι είμαι ενοικιαστής στο ακίνητο που μένω πολλά χρόνια (από το 2005, τότε εξάλλου άνοιξα λογαριασμό στη ΔΕΗ στο όνομά μου για το υπόψη ακίνητο, και πλήρωσα και τη σχετική εγγύηση, 32 ευρώ αν θυμάμαι σωστά) και δεν έχω εύκαιρο αυτή τη στιγμή αντίγραφο του έγγραφου μισθωτηρίου (το οποίο είχε αρχικά 3ετή διάρκεια αλλά έκτοτε ανανεώνεται σιωπηλά μέσω προφορικής "συμφωνίας κυρίων" με τον ιδιοκτήτη του ακινήτου).

Υπάρχει θεωρείτε περίπτωση να δεχτούν τυχόν αίτησή μου οι εναλλακτικοί πάροχοι, απλά με προσκόμιση τρέχοντος λογαριασμού ΔΕΗ που έχει τον αριθμό του (συμβατικού τύπου) μετρητή κατανάλωσης ενέργειας στο όνομά μου, ή θα πρέπει υποχρεωτικά να συνταχθεί και να υπογραφεί με τον ιδιοκτήτη του ακινήτου νέο μισθωτήριο συμβόλαιο, αφού και το παλιό να βρω, θα φαίνεται πάνω του ότι η διάρκεια που αναγράφεται σε αυτό (3 έτη) έχει προ πολλού παρέλθει...

Έχει τύχει κάποιος φίλος να αντιμετωπίσει ανάλογο ζήτημα κατά τη διαδικασία αλλαγής παρόχου ρεύματος;

Ο λογαριασμός της ΔΕΗ εφόσον είναι στο όνομα σου είναι υπεραρκετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό φαντάζομαι κι εγώ. Εξάλλου όπως ανέφερα μόλις επεξεργαζόμενος το αρχικό μήνυμά μου, το γεγονός ότι το ακίνητο εξακολουθεί να μισθώνεται από εμένα με το συγκεκριμένο αριθμό μετρητή, φαίνεται ξεκάθαρα (μαζί με τα στοιχεία του ιδιοκτήτη) και στη φορολογική δήλωση που πρόσφατα υπέβαλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, favou2000 είπε

Κάντο με e contract να πάρεις και το 50αρικο.Ο πρώτος λογαριασμός βγαίνει σε δύο μήνες περίπου.Προσοχη κάθε 20 του μήνα να παρακολουθεις τη τιμή γιατί στα φθηνά προγράμματα έχουν την τάση να την ανεβάζουν απότομα όλοι οι πάροχοι.

Thanks για τις πληροφορίες! Εφόσον δεν έχει δέσμευση, σε περίπτωση αύξησης της τιμής, απλά αλλάζουμε πάροχο?

Είσαι ΗΡΩΝ? Γενικά είναι συνεργάσιμοι? Από τιμές και καλούδια είναι καλό.

Επεξ/σία από KaRouLi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, 1comment said:

Ε κι εσύ... βρες μια εταιρία χωρίς συνέπεια. Στις φτηνές δεν υπάρχει; 

Μια χαρά είναι το 0.095 της Volton γιατί η συνέπεια μπαίνει προκαταβολικά, και τη χρεώνεσαι αν πληρώσεις εκπρόθεσμα. Απλά έκατσε διπλός λογαριασμός και θα δυσκολευτώ λίγο να τον πληρώσω αλλά θα είμαι πιο χαλαρός Αύγουστο και Σεπτέμβριο.

Σκέφτομαι να ξαναπάω Elpedison που έβγαλε το Green Εconomy με 0.08... να αρπάξω το 40άρι.

edit: Aφού έχω λάβει εκκαθαριστικό στη Volton μέχρι 20/7... θα βγάλω αύριο φώτο τον μετρητή. Αν στις 21/8 η Elpedison διατηρήσει χαμηλή τιμή για το Σεπτέμβριο, θα κάνω την αλλαγή με την τωρινή φώτο.  😉

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Thanks για τις πληροφορίες! Εφόσον δεν έχει δέσμευση, σε περίπτωση αύξησης της τιμής, απλά αλλάζουμε πάροχο?

Είσαι ΗΡΩΝ? Γενικά είναι συνεργάσιμοι? Από τιμές και καλούδια είναι καλό.

Ναι αλλάζεις εφόσον δεν συμφέρει πλέον.Τωρα είμαι ναι στο συγκεκριμένο πρόγραμμα και παλιότερα και σε άλλο που συνέφερε τότε,αλλά έχω περάσει κατά καιρούς στους περισσότερους παρόχους.Προχωρα άφοβα και παρακολουθείς και εδώ και τις τιμές.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Ναι αλλάζεις εφόσον δεν συμφέρει πλέον.Τωρα είμαι ναι στο συγκεκριμένο πρόγραμμα και παλιότερα και σε άλλο που συνέφερε τότε,αλλά έχω περάσει κατά καιρούς στους περισσότερους παρόχους.Προχωρα άφοβα και παρακολουθείς και εδώ και τις τιμές.

Ωραία, ευχαριστώ, θα προχωρήσω με αυτό αν δεν βρεθεί κάτι καλύτερο! Και η δυνατότητα αποχώρησης χωρίς μα και μου λύνει πολύ τα χέρια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κυμαινόμενο ποια η γνώμη σας για τα προγράμματα Ηρων Simply Generous και Zenith Power Day and Night? Υπάρχει κάποιο παραπλήσιο που μου διαφεύγει? 

Σε αυτά πρέπει κάθε 20 του μήνα να τσεκάρω την τιμολόγηση και είναι χωρίς χρονική δέσμευση δηλαδή αν αυξηθούν απότομα φεύγω ανά πάσα στιγμή?

Οι λογαριασμοί στέλνονται κανονικά κάθε μήνα μετά από δική μου μέτρηση ή υπάρχουν καθυστερήσεις και μπλέξιμο?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Inler είπε

Σε κυμαινόμενο ποια η γνώμη σας για τα προγράμματα Ηρων Simply Generous και Zenith Power Day and Night? Υπάρχει κάποιο παραπλήσιο που μου διαφεύγει? 

Σε αυτά πρέπει κάθε 20 του μήνα να τσεκάρω την τιμολόγηση και είναι χωρίς χρονική δέσμευση δηλαδή αν αυξηθούν απότομα φεύγω ανά πάσα στιγμή?

Οι λογαριασμοί στέλνονται κανονικά κάθε μήνα μετά από δική μου μέτρηση ή υπάρχουν καθυστερήσεις και μπλέξιμο?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Διάβασε τις πίσω 5-7 σελίδες  για να δεις τι γίνεται.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...