Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πώς παραμένει προσιτή η τιμή του ηλεκτρικού ρεύματος, όταν η ΔΕΗ είναι 45% ακριβότερη από την αμέσως προηγούμενη περίοδο, ενώ έχουμε σοβαρές αυξήσεις στα γύρω- γύρω, παραμένει άγνωστο. Είναι γνωστό βεβαίως ότι μας αγαπούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γνωρίζει κανείς τρόπο με τον οποίο μπορεί ένα αρχείο excel να είναι διαθέσιμο απο όλους για διόρθωση online χωρίς την ανάγκη να είναι συνδεδεμένος σε κάποια υπηρεσία (πχ google) ή να κάνει λογαριασμό και login  ας στείλει pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου την έκανε η Volton σήμερα.... 😬

Μέχρι τώρα μού έβγαζαν λογαριασμό με ένα μήνα καθυστέρηση... δηλαδή η επιτόπια του Μαϊου τιμολογήθηκε 27/6. Οπότε περίμενα τώρα να πάρω έναντι με την ένδειξη που είχα δώσει στην ιστοσελίδα τους τον Ιούνιο... και μετά τον Αύγουστο να τιμολογήσουν την εκκαθαριστική ένδειξη που έδωσα στον ΔΕΔΔΗΕ πριν μερικές μέρες.

Ε λοιπόν μου έβγαλαν εκκαθαριστικό σήμερα με την ένδειξη που έδωσα στον ΔΕΔΔΗΕ πριν μερικές μέρες. Μάλλον έχουν ανάγκη να μαζέψουν λεφτά. 😝  Άντε τώρα να βρω εγώ λεφτά να τους πληρώσω σε 22 μέρες για να μη χάσω τη συνέπεια. Ζάχαρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, jasonas21 είπε

Ειμαι φουλ αναποφασιστος αν θέλω να παω απο Ελιν σε zenith day&night, Ηρων simply ή maxi free +! Η σειρα που τα εβαλα ειναι κατα φθίνων κέρδος... Απο οτι καταλαβα αυτο το συστημα θα συνεχιστεί μεχρι τελος του '23! Προσπαθω να μαντεψω ποιο θα μείνει πανω κατω στα ιδια επιπεδα! Μέχρι στιγμής μονο το maxi free+ ειναι το πιο "σταθερο" μιας και ειναι το πιο παλιο

το  maxi free+ εχει μεγαλη εκπτωση συνεπειας 25% απλα θα την λαμβανεις στον επομενο λογαριασμο δηλαδη την εκπτωση του ιουλιου θα την  λαβεις τον αυγουστο κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, reyma3 είπε

το  maxi free+ εχει μεγαλη εκπτωση συνεπειας 25%

Το βλέπω και στο excelακι που εχει ενσωματωμένη την τιμή με συνέπεια σε βάθος χρόνου! Μου βγαίνει 3ο συγκριτικά με zenith και Ηρων! Απλα το maxi free ειναι το πιο παλιο και σταθερό πρόγραμμα με τις καλύτερες τιμές οποτε και πιο έμπιστο! 

 

Αν και με βλέπω να πηγαίνω Ζενιθ τελικά και βλέπουμε! Τελικά κάποιος που να εχει Ζενιθ, να μου πει για το αν αξίζει η κάρτα υγείας που δίνει? 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, favou2000 είπε

40 ευρω έκπτωση στον 1ο λογαριασμό σε κάθε νέο πέλατη ρεύματος δίνει πλέον και η  ελπε κατι παρόμοιο με το 50αρι του Ηρων.

Εξαιρετικά ενδιαφέρον για συνέχεια του ενεργειακού τουρισμού και τον Αύγουστο 😂

4 ώρες πριν, favou2000 είπε

40 ευρω έκπτωση στον 1ο λογαριασμό σε κάθε νέο πέλατη ρεύματος δίνει πλέον και η  ελπε κατι παρόμοιο με το 50αρι του Ηρων.

Να διευκρινήσω, επειδή το έψαξα, ότι το δώρο των 40€ αφορά ΜΟΝΟ το ανταγωνιστικό σκέλος του λογαριασμού ρεύματος (κατανάλωση και όχι ρυθμιζόμενες χρεώσεις κτλ) και ΟΧΙ το σύνολο του λογαριασμού. Αν δηλαδή καταναλώσετε έναν μήνα λιγότερο από 40€ το υπόλοιπο θα πάει στον επόμενο μήνα κ.ο.κ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, reyma3 είπε

επίσης στη Ζενιθ ξέρετε αν μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα μέσα στην εταιρία 

σε όλες τις εταιρίες γίνεται

6 ώρες πριν, Greg29M είπε

Να διευκρινήσω, επειδή το έψαξα, ότι το δώρο των 40€ αφορά ΜΟΝΟ το ανταγωνιστικό σκέλος του λογαριασμού ρεύματος (κατανάλωση και όχι ρυθμιζόμενες χρεώσεις κτλ) και ΟΧΙ το σύνολο του λογαριασμού. Αν δηλαδή καταναλώσετε έναν μήνα λιγότερο από 40€ το υπόλοιπο θα πάει στον επόμενο μήνα κ.ο.κ. 

καλύτερα απο τα 100€ σε 24 δόσεις που δίνει η Προτέργια 😁

9 ώρες πριν, jasonas21 είπε

Τελικά κάποιος που να εχει Ζενιθ, να μου πει για το αν αξίζει η κάρτα υγείας που δίνει? 

δε νομίζω να έχει ασχοληθεί κανένας , πάρε Ζενίθ τηλέφωνο για την κάρτα , έτσι και αλλιώς δουλειά τους είναι να σε ενημερώσουν

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Με τις ένδειξη στην Ελίν τι γίνεται? Δεν ισχύει το 25-28 ?

γιατί , άλλαξε κάτι και το ρωτάς ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, korakios είπε

σε όλες τις εταιρίες γίνεται

καλύτερα απο τα 100€ σε 24 δόσεις που δίνει η Προτέργια 😁

δε νομίζω να έχει ασχοληθεί κανένας , πάρε Ζενίθ τηλέφωνο για την κάρτα , έτσι και αλλιώς δουλειά τους είναι να σε ενημερώσουν

γιατί , άλλαξε κάτι και το ρωτάς ?

Ξεχάστηκα χθές.

Μπήκα σήμερα (να στείλω και ότι κάτσει) και με παραπέμπει δεδδηε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GREGORYMO είπε

Ξεχάστηκα χθές.

Μπήκα σήμερα (να στείλω και ότι κάτσει) και με παραπέμπει δεδδηε 

κάποιες εταιρίες δεν αφήνουν στο σύστημα να δώσεις μέτρηση όταν είναι η προγραμματισμένη απο ΔΕΔΔΗΕ

πάρε τηλ στην Ελίν να δεις τι παίζει

volterra θυμάμαι ότι κανα δυο φορές που ξεχάστηκα πήρα τηλ και τις πέρασαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, korakios είπε

καλύτερα απο τα 100€ σε 24 δόσεις που δίνει η Προτέργια 😁

 

Εννοείται! Πας τώρα για ένα μήνα τον Αύγουστο και βγάζεις τους καύσωνες δωρεάν και χωρίς πάγιο (Elpedison economy). Μόνο ρυθμιζόμενες χρεώσεις και δημοτικά τέλη 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Εννοείται! Πας τώρα για ένα μήνα τον Αύγουστο και βγάζεις τους καύσωνες δωρεάν και χωρίς πάγιο (Elpedison economy). Μόνο ρυθμιζόμενες χρεώσεις και δημοτικά τέλη 😂

αν δίνει και την κάρτα για Σκλαβενίτη τότε λέει .

(και καπάκια μετά Ηρών simply για το 50ρικό 😛)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...