Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, prefuse είπε

απο τον παλιο να ζητησω τελικο εκκαθαριστικό οπου θα μου επιστραφεί και η εγγύηση ή το κάνουν ούτως ή αλλως;

το κάνουν ούτως ή αλλως

έκπτωση συνέπειας να ζητήσεις (αν δικαιούσαι) μετά τον τελικό

31 λεπτά πριν, prefuse είπε

οταν αλλάζουμε πάροχο, απο ποτε μετράει ο νέος πάροχος;

5-6 μερες μετα την αίτηση , κοιτάς εκεί πότε θα αλλάξει το τελευταίο ψηφίο

31 λεπτά πριν, prefuse είπε

πχ στην αιτηση για τον Ηρων που εκανα, εγραψα τις kw που ειχα την δεδομένη στιγμη που συμπλήρωνα την αίτηση..

ελπίζω να μην διπλοπληρώνουμε kw στην αλλαγή και στους 2 πάροχους (παλιος και νέος)

ο παλιός θα πάρει τη μέτρηση που έδωσες για τον τελικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 minutes ago, korakios said:

 

5-6 μερες μετα την αίτηση , κοιτάς εκεί πότε θα αλλάξει το τελευταίο ψηφίο

 

μηπως λαθος λινκ?

δεν βγαζει κατι σε ΚW...

Η Υ.Δ.Ε. είναι σε ισχύ.
Η καταληκτική ημερομηνία ισχύος της Υ.Δ.Ε. της ηλεκτρικής εγκατάστασης με αριθμό παροχής .,.........., όπως αυτή δηλώθηκε από τον αδειούχο ηλεκτρολόγο εγκαταστάτη στο έντυπο της Υ.Δ.Ε. που διατηρεί στο αρχείο του ο ΔΕΔΔΗΕ, είναι η 03/12/2025.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, prefuse είπε

Η καταληκτική ημερομηνία ισχύος της Υ.Δ.Ε. της ηλεκτρικής εγκατάστασης με αριθμό παροχής .,..........,

 

13 λεπτά πριν, korakios είπε

κοιτάς εκεί πότε θα αλλάξει το τελευταίο ψηφίο

της παροχής σου , όχι kw, για να δεις οτι έγινε η μετάβαση

Τώρα κατάλαβα με το

47 λεπτά πριν, prefuse είπε

οταν αλλάζουμε πάροχο, απο ποτε μετράει ο νέος πάροχος;

εννοούσες kw ,

μετρά ήδη ότι παραπάνω κάψεις απο τη μέτρηση που έδωσες

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 minutes ago, korakios said:

 

της παροχής σου , όχι kw, για να δεις οτι έγινε η μετάβαση

Τώρα κατάλαβα με το

εννοούσες kw ,

μετρά ήδη ότι παραπάνω κάψεις απο τη μέτρηση που έδωσες

 

ok, δηλ ήδη εχω μεταβεί στις χρεώσεις του Ηρων με την αιτηση/μέτρηση που έδωσα και με καθε αλλαγή παρόχου, αλλάζει και το τελευταίο νουμερο της παροχής μας..

edit ηδη αλλαξε η παροχή απο 03 σε 02... 

ευχαριστω για τις πληροφορίες!

 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, prefuse said:

ok, δηλ ήδη εχω μεταβεί στις χρεώσεις του Ηρων με την αιτηση/μέτρηση που έδωσα και με καθε αλλαγή παρόχου, αλλάζει και το τελευταίο νουμερο της παροχής μας..

edit ηδη αλλαξε η παροχή απο 03 σε 02... 

ευχαριστω για τις πληροφορίες!

 

Σου έστειλε ο ηρων sms για την νέα παροχή? Ότι άλλαξε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, prefuse said:

oxi 

Και μενα με αλλαγή προς ΗΡΩΝ το sms απο τον ΗΡΩΝΑ ηρθε 5-6 μέρες μετά την αλλαγή, ότι είμαι εκεί απο τις τάδε του μηνός. 
Η διαφορά σε σχέση με προηγούμενη μετάβαση μου προς ΗΡΩΝ πέρυσι τέτοια εποχή είναι ότι είχε έρθει και sms απο ΔΕΔΔΗΕ ότι έχει ληφθεί αίτημα αλλαγής ενώ φέτος δεν έλαβα αντίστοιχο μήνυμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
1 ώρα πριν, geodimis είπε

Η διαφορά σε σχέση με προηγούμενη μετάβαση μου προς ΗΡΩΝ πέρυσι τέτοια εποχή είναι ότι είχε έρθει και sms απο ΔΕΔΔΗΕ ότι έχει ληφθεί αίτημα αλλαγής ενώ φέτος δεν έλαβα αντίστοιχο μήνυμα. 

θα ξέμειναν απο μονάδες και δε βάλανε κάρτα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, geodimis said:

Και μενα με αλλαγή προς ΗΡΩΝ το sms απο τον ΗΡΩΝΑ ηρθε 5-6 μέρες μετά την αλλαγή, ότι είμαι εκεί απο τις τάδε του μηνός. 
Η διαφορά σε σχέση με προηγούμενη μετάβαση μου προς ΗΡΩΝ πέρυσι τέτοια εποχή είναι ότι είχε έρθει και sms απο ΔΕΔΔΗΕ ότι έχει ληφθεί αίτημα αλλαγής ενώ φέτος δεν έλαβα αντίστοιχο μήνυμα. 

μετα απο 2 μερες που εκανα το e-contract μου εστειλαν το παρακατω σε μαιλ. τιποτα αλλο, καμια επικοινωνια.

στην we energy που ειχα κανει την αιτηση ηλεκτρονικα, με ειχαν καλέσει τουλαχιστον 2-3 φορες, για ενημέρωση και οτι αλλο χρειάζοταν απο χαρτια, ηταν εναρξη παροχης μετα απο χρόνια οποτε ηθελαν και αλλα.

Spoiler

Για την εξυπηρέτηση σας μπορούμε να προβούμε στην εκπροσώπηση της παροχής σας με τη γραπτή ρητή αποδοχή των γενικών και ειδικών όρων της σύμβασης σας για την/τις παροχές, απαντώντας στο παρών e-mail με την φράση:

 

« Αποδέχομαι πλήρως τους γενικούς και ειδικούς όρους που διέπουν την/τις αιτήσεις προμήθειας    μου στο ειδικό πρόγραμμα     SIMPLY GNRS B-S B για την  παροχή     ............     με αριθμό συμβολαίου το/τα  ...........

 

 

 

Σημειώσεις:

 

1. Σε περίπτωση όπου επιλέξετε, σαν τρόπο εξόφλησης των λογαριασμών της εταιρείας μας, την πάγια εντολή μέσω τραπεζικού λογαριασμού ή μέσω πιστωτικής/χρεωστικής κάρτας, δεν θα χρεωθείτε το ποσό εγγύησης.

 

2. Στην Αίτηση μπορείτε επίσης να συμπληρώσετε χειρόγραφα όποιο άλλο πεδίο θεωρείται αναγκαίο, πχ «Διεύθυνση Αποστολής Λογαριασμού», σε περίπτωση όπου επιθυμείτε οι λογαριασμοί σας να αποστέλλονται σε διαφορετική διεύθυνση από την διεύθυνση του μετρητή.

 

3. Σας ενημερώνουμε ότι με την έκδοση του λογαριασμού σας θα λαμβάνετε σχετική ηλεκτρονική ενημέρωση (SMS) ενώ δεν θα λαμβάνετε έγχαρτο λογαριασμό. Σε περίπτωση που επιθυμείτε να λαμβάνετε έγχαρτο λογαριασμό παρακαλούμε επιλέξτε το ανάλογο πεδίο στην Αίτηση Προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας.

 

4. θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι όλα τα αιτήματα θα επεξεργάζονται με σειρά προτεραιότητας εντός των επόμενων 2 εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία λήψης τους.

 

5. Παρακαλούμε σημειώστε ότι, για λόγους προστασίας ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων, για την ταχύτερη εξυπηρέτηση σας θα πρέπει να μας απαντήσετε εντός 3 ημερολογιακών ημερών από την λήψη του παρόντος. Σε περίπτωση που δεν το πράξετε με το πέρας των 3 ημερολογιακών ημερών πιθανόν να λάβετε μια ευγενική υπενθύμιση που αφορά το αίτημα σας ,εάν δεν απαντήσετε και σε αυτήν εντός των επόμενων 2 ημερολογιακών ημερών τότε το αίτημα σας ακυρώνεται και στα πλαίσια διασφάλισης των προσωπικών σας δεδομένων τα έγγραφα σας που πιθανόν μας έχετε αποστείλει θα καταστραφούν.

 

6. Εφόσον απαντήσετε εντός τον προβλεπόμενων 5 ημερών δεν υπάρχει κίνδυνος διαγραφής του αιτήματος σας .

 

Σε περίπτωση όπου χρειάζεστε την οποιανδήποτε διευκρίνιση παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ναι

Ευχαριστώ για την απάντηση :o 

Σε εμένα δεν δουλεύει ούτε το app της zenith ούτε το link στο gmail για να λαμβάνω ηλεκτρονικά τον λογαριασμό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 hours ago, prefuse said:

oxi 

χθες ειχα νεο αριθμο παροχης στο ΥΔΕ και σημερα το πρωι ελαβα welcome σμς απο Ηρων.

Επεξ/σία από razkal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, razkal said:

χθες ειχα νεο αριθμο παροχης στο ΥΚΕ και σημερα το πρωι ελαβα welcome σμς απο Ηρων.

Μόλις ήρθε μήνυμα σε Viber

Spoiler

 Ο ΗΡΩΝ ΥΠΕΒΑΛΛΕ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ............  ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΔΙΚΤΥΟΥ (ΔΕΔΔΗΕ). ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΘΑ ΛΑΒΕΤΕ ΝΕΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, prefuse said:

Μόλις ήρθε μήνυμα σε Viber

  Hide contents

 Ο ΗΡΩΝ ΥΠΕΒΑΛΛΕ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ............  ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΔΙΚΤΥΟΥ (ΔΕΔΔΗΕ). ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΘΑ ΛΑΒΕΤΕ ΝΕΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.

 

αυτο το ειχα λαβει την Τριτη (την αιτηση την εστειλα τη Δευτερα στον Ηρων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...