Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, korakios είπε

ο λογαριασμός έχει και άλλα πράγματα , οπότε η τελική τιμή "σύνολο" μπορεί και να μην είναι αρνητική

Αλλά για να μην κάνω υποθέσεις στο που είναι το πρόβλημα , ανέβασε λογαριασμό , όλες τις σελίδες , σε spoiler , χωρίς να φαίνονται προσωπικά στοιχεία

https://ibb.co/YRkw3nn

https://ibb.co/3C0ddpm

https://ibb.co/QPb6FSd

Είμαι από κινητό και δεν ξέρω να κάνω spoiler τις φωτογραφίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

https://ibb.co/YRkw3nn

https://ibb.co/3C0ddpm

https://ibb.co/QPb6FSd

Είμαι από κινητό και δεν ξέρω να κάνω spoiler τις φωτογραφίες 

ωραία ,

σου χρωστάνε την κρατική επιδότηση , επίσης απο όσο καταλαβαίνω δείχνει οτι το ΚΟΤ δεν ενεργοποιήθηκε απο την αρχή και είναι 10kw εκτός , αν δεν ισχύει το αναφέρεις και αυτό

κάνεις αμφισβήτηση λογαριασμού στο [email protected] και αν δεν λυθεί σε 10 εργάσιμες προχωράς ταυτόχρονα μέσω ΣτΚ και myrae

Άρα με το

28 λεπτά πριν, scarface5323 είπε

χρεώνουν την kw για τον 06: 0,114, και για τον 07: 0,111,όλα αυτά χωρίς έκπτωση κρατική, είναι σωστά όλα τα παραπάνω ?

εννοούσες οτι δε σου βάλανε την κρατική επιδότηση και όχι οτι τα νούμερα που ανέφερες ήταν (σωστά) χωρίς την κρατική επιδότηση , συνεννοηθήκαμε 😁

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

ωραία ,

σου χρωστάνε την κρατική επιδότηση , επίσης απο όσο καταλαβαίνω δείχνει οτι το ΚΟΤ δεν ενεργοποιήθηκε απο την αρχή και είναι 10kw εκτός , αν δεν ισχύει το αναφέρεις και αυτό

κάνεις αμφισβήτηση λογαριασμού στο [email protected] και αν δεν λυθεί σε 10 εργάσιμες προχωράς ταυτόχρονα μέσω ΣτΚ και myrae

Άρα με το

εννοούσες οτι δε σου βάλανε την κρατική επιδότηση και όχι οτι τα νούμερα που ανέφερες ήταν (σωστά) χωρίς την κρατική επιδότηση , συνεννοηθήκαμε 😁

 

Σε ευχαριστώ ,αυτό με το Κοτ είναι σωστό ναι με τις 10kw εκτός, γιατί εγώ έκανα νέα αίτηση μόλις άλλαξε το τελευταίο ψηφίο παροχής  στο site της δεδδηε στις 29/6, αλλά αυτοί πιάσανε σαν μετάβαση την 26/6 της αίτησης ..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, korakios said:

κάνεις αμφισβήτηση λογαριασμού στο [email protected] και αν δεν λυθεί σε 10 εργάσιμες προχωράς ταυτόχρονα μέσω ΣτΚ και myrae
 

Για τη βεβαίωση εκροσώπησης που ζήτησα απ'την Elpedison το Φεβρουάριο (μεσω RAE) σε περίπτωση που χρειαζόταν να αποχωρήσω μετά το 1ο μήνα... μού απάντησαν χτες. Ταχύτητα φωτός!

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την Elpedison μέσω της πλατφόρμας My Rae.Σε συνέχεια του αιτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το αίτημα εκπροσώπησης έχει ολοκληρωθεί. Απολογούμαστε για οποιαδήποτε αναστάτωση .

🤪

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, korakios said:
  Reveal hidden contents

Η ΡΑΕ με ζημιές έβγαλε τους πάροχους

επίσης οι παραγωγοί απο τις ΑΠΕ , κρύβαν την παραγωγή και τις παρουσίαζαν στις θερμικές μονάδες

όσο πιο νωρίς καταργηθεί ο μηχανισμός τόσο καλύτερα μιας και κλείσανε οι ΑΠΕ με ζημιές άρα θα έρθει έκτακτο ΕΛΑΠΕ και φυσικά τόσα λιγότερα θα πληρώνουμε τα τοκογλυφικά δάνεια των επιδοτήσεων

Απο Ζενίθ περι καταχώρησης :

μέχρι 5 μέρες απο την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού , μέσω τηλ και app , όχι απο το myzenith

Επίσης αν είναι η περίοδος που παίρνει ο ΔΕΔΔΗΕ , το app δεν αφήνει να βάλεις καταχώρηση

γιατί όχι απο το myzenith?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα να κάνω μια γρήγορη ερώτηση , νέα σύνδεση , με ποια απο τις παρακατω εταιριες ειστε ευχαριστημένοι για να καταλήξω και εκεί; 

Είδα το excelακι και κατέληξα στο 
-zenith day & night
-φυσικο αέριο maxi free+
-ή κάτι σε ΔΕΗ .

Είμαι σε δίλλημα 
Ευχαριστω
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, walex είπε

γιατί όχι απο το myzenith?

δεν υπάρχει η δυνατότητα

4 ώρες πριν, UpToDate_ είπε

Καλησπέρα να κάνω μια γρήγορη ερώτηση , νέα σύνδεση , με ποια απο τις παρακατω εταιριες ειστε ευχαριστημένοι για να καταλήξω και εκεί; 

Είδα το excelακι και κατέληξα στο 
-zenith day & night
-φυσικο αέριο maxi free+
-ή κάτι σε ΔΕΗ .

Είμαι σε δίλλημα 
Ευχαριστω
 

απλά έχε το νου σου αν πας στη Φυσικό αέριο όπως έγραψα πριν μερικές σελίδες για τη διαγραμμένη συνδρομή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, korakios said:

δεν υπάρχει η δυνατότητα

απλά έχε το νου σου αν πας στη Φυσικό αέριο όπως έγραψα πριν μερικές σελίδες για τη διαγραμμένη συνδρομή

υπάρχει

image.png.7e028f27afc72ce2bbcd022f46737884.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, walex είπε

υπάρχει

image.png.7e028f27afc72ce2bbcd022f46737884.png

την πάτησα σαν νιούμπας και πίστεψα τον υπάλληλο 😁

edit , αυτό είναι αίτημα έκδοσης λογαριασμού βάσει κατανάλωσης και δεν έχει και δυνατότητα νυχτερινής ένδειξης

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

1) πόσες μέρες περίπου παίρνει η αλλαγή από ένα πάροχο σε άλλο;

Τώρα είμαι σε we energy blue και έκανα αίτηση για Ήρων simple business s.

2) Με τα 100€ εγγύηση που έδωσα στην we energy πως ακριβώς τα επιστρέφουν; Λογικά ο τελευταίος λογαριασμός θα είναι μικρότερος από τα 100€ της εγγύησης.

3) Με την έκπτωση συνέπειας (που μπαίνει σε επόμενο λογαριασμό που δεν θα υπάρχει) και την κρατική επιδότηση στον τελευταίο λογαριασμό τι γίνεται; Χάνονται;

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, prefuse είπε

Καλησπέρα, πόσες μέρες περίπου παίρνει η αλλαγή από ένα πάροχο σε άλλο;

5 εργάσιμες περίπου

1 λεπτό πριν, prefuse είπε

Με τα 100€ εγγύηση που έδωσα στην we energy πως ακριβώς τα επιστρέφουν; Λογικά ο τελευταίος λογαριασμός θα είναι μικρότερος από τα 100€ της εγγύησης.

στον τελικό θα αφαιρεθούν όπως με όλους τους πάροχους

ζήτα απο we να εκδώσουν μετά και άλλο λογαριασμό για τη συνέπεια του τελικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, korakios said:

5 εργάσιμες περίπου

στον τελικό θα αφαιρεθούν όπως με όλους τους πάροχους

ζήτα απο we να εκδώσουν μετά και άλλο λογαριασμό για τη συνέπεια του τελικού

Αστραπή είσαι, δεν πρόλαβα να κάνω edit..! Ευχαριστώ για ακόμα μια φορά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, korakios said:

την πάτησα σαν νιούμπας και πίστεψα τον υπάλληλο 😁

edit , αυτό είναι αίτημα έκδοσης λογαριασμού βάσει κατανάλωσης και δεν έχει και δυνατότητα νυχτερινής ένδειξης

έτσι νόμιζα και εγώ αλλά μου είπαν όταν πατήσεις υποβολή μετά έχει υποβολή νυχτερινής ένδειξης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, walex είπε

έτσι νόμιζα και εγώ αλλά μου είπαν όταν πατήσεις υποβολή μετά έχει υποβολή νυχτερινής ένδειξης

είσαι σίγουρος οτι δεν είναι για έκδοση έκτακτου λογαριασμού ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...