Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, korakios είπε

όλα παίρνουν νυχτερινό , το αναφέρω σε περίπτωση που μπερδεύτηκες

για τριφασικό , όχι , οι πάροχοι δε χρεώνουν κάτι επιπλέον αλλά τσέκαρε το παραπάνω ποστ μου στο spoiler

 παιρνουν νυχτερινό αλλά βλεπω ( εκτός ΔΕΗ-ΖΕΝΙΤΗ-ELPEDISON) η χρεωση ειναι η ιδια για ημερησια ή νυχτερινή κατανάλωση;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsigpan είπε

 παιρνουν νυχτερινό αλλά βλεπω ( εκτός ΔΕΗ-ΖΕΝΙΤΗ-ELPEDISON)

και προγράμματα της volton

3 λεπτά πριν, tsigpan είπε

η χρεωση ειναι η ιδια για ημερησια ή νυχτερινή κατανάλωση;  

ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να δώσω ενδείξεις κατανάλωσης Ζενιτη, μου είπαν να πάω στις αιτήσεις-αίτημα έκδοσης λογαριασμού με δήλωση ένδειξη κατανάλωσης, αλλά βλέπω μόνο ημερήσια κατανάλωση πως δίνω και νυχτερινή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/07/2023 at 18:58, tsigpan said:

 παιρνουν νυχτερινό αλλά βλεπω ( εκτός ΔΕΗ-ΖΕΝΙΤΗ-ELPEDISON) η χρεωση ειναι η ιδια για ημερησια ή νυχτερινή κατανάλωση;  

Δεν είναι μόνο η χρέωση του ρεύματος,  είναι και οι ρυθμιζόμενες που στο νυχτερινό είναι φθηνότερες,  παντως η zenith  και ΔΕΗ  έχουν διαφορά στις χρεώσεις μέρας και νύχτας

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, walex είπε

Θέλω να δώσω ενδείξεις κατανάλωσης Ζενιτη, μου είπαν να πάω στις αιτήσεις-αίτημα έκδοσης λογαριασμού με δήλωση ένδειξη κατανάλωσης, αλλά βλέπω μόνο ημερήσια κατανάλωση πως δίνω και νυχτερινή?

Σε μένα υπάρχει πεδίο κάτω από την ημερήσια.

Να υποθέσω έχεις νυχτερινό και είσαι στο home day and night., μήπως να τους πάρεις ένα τηλ:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2023 στις 5:49 ΜΜ, korakios είπε

αντίθετα αν φύγεις και ξαναπας το ξαναδίνουν

Κάτσε, νομίζω δεν το ξέρουμε αυτό για σίγουρα...🤣 Και μάλλον δεν θα το μάθουμε μέχρι Οκτώβρη-Νοέμβρη που θα βγουν οι πρώτοι λογαριασμοί 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα αιτηση για αλλαγη παροχου (απο ΔΕΗ σε Ηρων) και ειναι και το χρονικο διαστημα που μπορω να δωσω τις μετρησεις σε ΔΕΔΔΗΕ και ΔΕΗ.

μπορω να το κανω σημερα προς ΔΕΔΔΗΕ για να βγει και τελικη καταναλωση στη ΔΕΗ? Ή θα πρεπει πρωτα να ενημερωθει ο ΔΕΔΔΗΕ απο τους ΗΡΩΝ/ΔΕΗ και να παρει μετρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, razkal said:

εκανα αιτηση για αλλαγη παροχου (απο ΔΕΗ σε Ηρων) και ειναι και το χρονικο διαστημα που μπορω να δωσω τις μετρησεις σε ΔΕΔΔΗΕ και ΔΕΗ.

μπορω να το κανω σημερα προς ΔΕΔΔΗΕ για να βγει και τελικη καταναλωση στη ΔΕΗ? Ή θα πρεπει πρωτα να ενημερωθει ο ΔΕΔΔΗΕ απο τους ΗΡΩΝ/ΔΕΗ και να παρει μετρηση?

Μόλις στείλει ο Ήρων το αίτημα αλλαγής παρόχου στον ΔΕΔΔΗΕ θα στείλει και την ένδειξη που τους έδωσες και θα γίνει η αλλαγή με βάση εκείνη την ένδειξη. Πρόσεξε μη δώσεις στον ΔΕΔΔΗΕ μεγαλύτερη ένδειξη από αυτή που έστειλες στον Ήρων γιατί μετά θα υπάρχει πρόβλημα. 

Επεξ/σία από dasnowy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, dasnowy said:

Μόλις στείλει ο Ήρων το αίτημα αλλαγής παρόχου στον ΔΕΔΔΗΕ θα στείλει και την ένδειξη που τους έδωσες και θα γίνει η αλλαγή με βάση εκείνη την ένδειξη. Πρόσεξε μη δώσεις στον ΔΕΔΔΗΕ μεγαλύτερη ένδειξη από αυτή που έστειλες στον Ήρων γιατί μετά θα υπάρχει πρόβλημα. 

στον Ηρων εχω δωσει ηδη ενδειξη (οταν εκανα το econtract την Παρασκευη). Αρα δεν κανω κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κανεις πελατης σε Ηρων ή Ζενιθ να μου πει εντυπωσεις (σαφηνεια χρεώσεων και ορων, επικοινωνια μαζι τους, εγκυροτητα κλπ)?

Ειμαι Ελιν (η οποια ειναι μια χαρα) και ειμαι σε τριλημμα αν θα κατσω αλλα θα αλλαξω στο προγραμμα Bonus +, αν θα παω Ηρων simply generous ή αν θα παω στο day & night της Ζενιθ!

Γενικα ψαχνω προγραμμα που να εχει σταθερα απο τις χαμηλες τιμες καθε μηνα ακομα και αν μην ειναι η χαμηλοτερη παντα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, razkal είπε

εκανα αιτηση για αλλαγη παροχου (απο ΔΕΗ σε Ηρων) και ειναι και το χρονικο διαστημα που μπορω να δωσω τις μετρησεις σε ΔΕΔΔΗΕ και ΔΕΗ.

μπορω να το κανω σημερα προς ΔΕΔΔΗΕ για να βγει και τελικη καταναλωση στη ΔΕΗ? Ή θα πρεπει πρωτα να ενημερωθει ο ΔΕΔΔΗΕ απο τους ΗΡΩΝ/ΔΕΗ και να παρει μετρηση?

δεν έδωσες στον Ηρών μέτρηση με την αίτηση ???

 

37 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Γενικα ψαχνω προγραμμα που να εχει σταθερα απο τις χαμηλες τιμες καθε μηνα ακομα και αν μην ειναι η χαμηλοτερη παντα! 

δεν παίζει κάτι τέτοιο , η τάση είναι νέα προγράμματα και τα παλιά με υψηλές τιμές

τώρα βέβαια φτάνουμε στο τέλος , άρα ίσως δε βγάλουν καινούρια και τα υπάρχοντα νέα να διατηρηθούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jasonas21 είπε

Ειναι κανεις πελατης σε Ηρων ή Ζενιθ να μου πει εντυπωσεις (σαφηνεια χρεώσεων και ορων, επικοινωνια μαζι τους, εγκυροτητα κλπ)?

Ειμαι Ελιν (η οποια ειναι μια χαρα) και ειμαι σε τριλημμα αν θα κατσω αλλα θα αλλαξω στο προγραμμα Bonus +, αν θα παω Ηρων simply generous ή αν θα παω στο day & night της Ζενιθ!

Γενικα ψαχνω προγραμμα που να εχει σταθερα απο τις χαμηλες τιμες καθε μηνα ακομα και αν μην ειναι η χαμηλοτερη παντα! 

Εγώ από ΕΛΙΝ πέρασα εδώ το Μάιο, ζητώντας τα ίδια πράγματα. Ικανοποιημένος.

https://www.fysikoaerioellados.gr/product/reyma-oikiako-maxi-free-plus/

Επεξ/σία από motoboots
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...