Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, NickTheMeat είπε

Καλημέρα, στο simply generous η έκπτωση συνέπειας δίνεται στον τρέχων λογαριασμό? δηλαδή ο λογαρισμος εμφανίζει δυο τιμές, μια αν τον πληρώσεις εμπρόθεσμα και μια αν τον πληρώσεις εκπρόθεσμα? εγώ είχα φύγει απο τον ηρων γιατι εδινε την συνέπεια στον επόμενο λογαριασμό αλλα τωρα το λιγουρεύομαι το 50αρικο.

Στον ίδιο τρέχον λογαριασμό σου αφαιρεί το 10% Δεν έχει να κάνει με συνέπεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πάντως σήμερα μόλις έκανα αίτηση μέσω e contact με ΗΡΩΝ. Πρώτη φορά μετά από καιρό πίσω σε εναλλακτικους παροχους. Γνωρίζω ήδη ότι οι λογαριασμοί θα αργούνε. Το έχετε πει πολλές φορές. Αυτό που δε ξέρω είναι, αν θέλω να ορίσω πάγια εντολή ώστε να γλυτώσω την εγγύηση, γίνεται μέσω εφαρμογής όπως στη ΔΕΗ με κάρτα ή μόνο μέσω τράπεζας; Επίσης αν πληρώνω νωρίτερα τον λογαριασμό (τουλάχιστον 5 ημέρες) λογικά δε θα τραβάει από την πάγια. Σωστά; Τέλος επειδή έχει και Πειραιώς, τα yellows τα δίνει είτε αν πληρώνει κάποιος με κάρτα είτε με πάγια εντολή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ^_NikitaS_^ είπε

Εγώ πάντως σήμερα μόλις έκανα αίτηση μέσω e contact με ΗΡΩΝ. Πρώτη φορά μετά από καιρό πίσω σε εναλλακτικους παροχους. Γνωρίζω ήδη ότι οι λογαριασμοί θα αργούνε. Το έχετε πει πολλές φορές. Αυτό που δε ξέρω είναι, αν θέλω να ορίσω πάγια εντολή ώστε να γλυτώσω την εγγύηση, γίνεται μέσω εφαρμογής όπως στη ΔΕΗ με κάρτα ή μόνο μέσω τράπεζας; Επίσης αν πληρώνω νωρίτερα τον λογαριασμό (τουλάχιστον 5 ημέρες) λογικά δε θα τραβάει από την πάγια. Σωστά; Τέλος επειδή έχει και Πειραιώς, τα yellows τα δίνει είτε αν πληρώνει κάποιος με κάρτα είτε με πάγια εντολή; 

Γίνεται και μέσω τράπεζας και μέσω εφαρμογής με κάρτα.Μεσω εφαρμογης θα σου ανοίξει κάποια στιγμή μέσα στην εφαρμογή η δυνατότητα.Ναι, αν πληρώνεις 5 ,6 εργάσιμες πιο νωρίς δεν τραβάει από την πάγια,και παίρνεις και περισσότερα yellows.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Είμαι στο generous home και του ΗΡΩΝ και με πήραν να αλλάξω σε simply, λέγοντάς μου ότι η kWh είναι στα 7 λεπτά (τουλάχιστον για το μήνα).
Είδα στο site ότι όντως ισχύει αλλά ήθελα να ρωτήσω πρώτα αν υπάρχει καμιά παγίδα για να δω αν θα το προχωρήσω.

Ξέρει κανείς κάτι σχετικό; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Eatos είπε

Καλημέρα!

Είμαι στο generous home και του ΗΡΩΝ και με πήραν να αλλάξω σε simply, λέγοντάς μου ότι η kWh είναι στα 7 λεπτά (τουλάχιστον για το μήνα).
Είδα στο site ότι όντως ισχύει αλλά ήθελα να ρωτήσω πρώτα αν υπάρχει καμιά παγίδα για να δω αν θα το προχωρήσω.

Ξέρει κανείς κάτι σχετικό; Ευχαριστώ!

Δεν υπάρχει απλά όπως σε όλους τους παρόχους να έχεις το νου σου στις 20 του μήνα πόσο θα είναι η νέα του τιμή για τον επόμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Δεν υπάρχει απλά όπως σε όλους τους παρόχους να έχεις το νου σου στις 20 του μήνα πόσο θα είναι η νέα του τιμή για τον επόμενο.

Το προχωράω και έχω το νου μου.
Σ' ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από Eatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Eatos είπε

με πήραν να αλλάξω σε simply, λέγοντάς μου ότι η kWh είναι στα 7 λεπτά (τουλάχιστον για το μήνα).

Ψέματα σου είπαν ακόμα κι εκεί, η kwh είναι 0,095 για τον Αύγουστο και με συνέπεια 0,0855. Δηλαδή δεν είναι ο φτηνότερος του μήνα και μάλλον στους επόμενους θα γίνει ο ακριβότερος ξαφνικά (τα έχω πάθει και έχω μάθει).

20 ώρες πριν, korakios είπε

το 0,56 αφορά πρηγούμενη κατανάλωση , αν η συνέπεια ήταν 0,02 τότε αφορά

Ναι αυτό είναι και ευχαριστώ. Ήταν ο πρώτος ο προηγούμενος λογαριασμός, αφού έκανα τη μετάβαση από Ελπέ, οπότε ήταν πολύ λίγες οι μέρες (επαγγελματικό οπότε βγαίνει κάθε μήνα).

Συνεπώς την πατήσαμε και με την WE, άπατη θα πάει η τελευταία συνέπεια όταν φύγουμε αφού αποδίδεται στον επόμενο.

Παρεμπιπτόντως για τρίτο συνεχόμενο μήνα στο 0,12 (με συνέπεια) η WE στο Blue Γ22 της. Αξιόλογο προς το παρόν.

Επεξ/σία από tryfos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, makrixeris είπε

ω ρε γκριν πήγε 8 λεπτα άρχοντες είμαστε. a/c στους 18 10 ωρες την μερα.

είσαι σίγουρος οτι έχεις μπει στο green ή σε "ξεχάσαν" στο economy ? 😁

2 ώρες πριν, tryfos είπε

Συνεπώς την πατήσαμε και με την WE, άπατη θα πάει η τελευταία συνέπεια όταν φύγουμε αφού αποδίδεται στον επόμενο.

τη δίνουν (αν τη ζητήσεις)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

είσαι σίγουρος οτι έχεις μπει στο green ή σε "ξεχάσαν" στο economy ? 😁

απο την 3-4η ήμερα που βγήκε το γκριν μπήκα ρε άλλαξε κ το πρόγραμμα στο κινητό λέει γκριν το συμβόλαιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DeareN είπε

Είμαι ΔΕΗ και θέλω να αλλάξω σε κάτι φθηνότερο για το χειμώνα χωρίς όριο κατανάλωσης, υπάρχει κάποια σοβαρή εταιρία να προτείνετε από την εμπειρία σας?

Δε με νοιάζει τόσο άν είναι 0.01 πάνω ή κάτω από τους άλλους όσο να είναι σοβαρή και να έχει και νυχτερινό.

Όποιος  έχει κουράγιο

σοβαρή εταιρία ρεύματος στην Ελλάδα δεν υπάρχει

για χαμηλή τιμή σε νυχτερινό δες zenith day&night με 5€ πάγιο

αναφέρθηκε αν κάνεις ηλεκτρονικά αίτηση δίνουν 3-4 πάγια δώρο , θα το κοιτάξω το βράδυ που θα ενημερώσω το excel

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, makrixeris είπε

ω ρε γκριν πήγε 8 λεπτα άρχοντες είμαστε. a/c στους 18 10 ωρες την μερα.

Επιτέλους! Και ένας άνθρωπος με οικολογική συνείδηση!!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

τη δίνουν (αν τη ζητήσεις)

Δεν έβαλα πάγια, οπότε έχει χρεωθεί εγγύηση. Λες να ζητήσω τη συνέπεια μαζί με την εγγύηση όταν φύγω, ε; Ωραία τα λέμε εδώ αλλά στην πράξη σιγά μη μου δώσουν φεύγοντας τα 100+συνέπεια σαν αποχαιρετιστήριο.

30 λεπτά πριν, makrixeris είπε

ω ρε γκριν πήγε 8 λεπτα άρχοντες είμαστε. a/c στους 18 10 ωρες την μερα.

Είμαι σίγουρος ότι πίσω θα έχει η αχλάδα την ουρά 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tryfos είπε

Δεν έβαλα πάγια, οπότε έχει χρεωθεί εγγύηση. Λες να ζητήσω τη συνέπεια μαζί με την εγγύηση όταν φύγω, ε; Ωραία τα λέμε εδώ αλλά στην πράξη σιγά μη μου δώσουν φεύγοντας τα 100+συνέπεια σαν αποχαιρετιστήριο.

αν τα 100 είναι η εγγύηση εννοείται οτι την επιστρέφουν (όπως όλοι)

για τη συνέπεια αν τυχών φύγεις βλέπεις . Λέω "τυχών" γιατί η we έχει χρόνια ανταγωνιστικές τιμές σε Γ22

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...