Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Αφού είσαι ήδη generous home, πήγαινε simply χωρίς δεύτερη σκέψη. Εγώ που έχω ΚΟΤΒ βγαίνει αρνητική η χρέωση και τώρα με τον καύσωνα και τα κλιματιστικά έχω τεράστιο όφελος με την αλλαγή από generous σε simply. 

πάντως ούτε στον τιμοκατάλογο αναφέρει ΚΟΤ , ούτε στους ειδικούς όρους

σου έχει έρθει λογαριασμός ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, korakios said:

πάντως ούτε στον τιμοκατάλογο αναφέρει ΚΟΤ , ούτε στους ειδικούς όρους

σου έχει έρθει λογαριασμός ?

Λογαριασμός όχι ακόμα. Τον άλλο μήνα. Στους ειδικούς όρους δεν εξαιρεί πλέον το ΚΟΤ και σε μια νέα αίτηση για simply generous από άλλο πάροχο, στην αίτηση γράφει "εφαρμογή σε δικαιούχους κοτ: ναι". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Σεπτέμβριο μήνα συμπληρώνω 9 μήνες στο home Generous οπότε πάει 25% η έκπτωση συνέπειας. Ας πούμε για παράδειγμα ότι τον Οκτώβριο πάω στο Simply, και για κάποιο λόγο ξαναγυρίσω στο home Generous σε αυτήν την περίπτωση πάει από την αρχή το όλο ζήτημα; Δηλαδή το 25% δεν θα ισχύει επειδή άλλαξα πρόγραμμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Τον Σεπτέμβριο μήνα συμπληρώνω 9 μήνες στο home Generous οπότε πάει 25% η έκπτωση συνέπειας. Ας πούμε για παράδειγμα ότι τον Οκτώβριο πάω στο Simply, και για κάποιο λόγο ξαναγυρίσω στο home Generous σε αυτήν την περίπτωση πάει από την αρχή το όλο ζήτημα; Δηλαδή το 25% δεν θα ισχύει επειδή άλλαξα πρόγραμμα; 

Προφανώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2023 στις 7:34 ΜΜ, korakios είπε

γνωστή η μηχανογράφηση του Ηρών , υπόψιν οτι πρώτο λογαριασμό θα πάρεις σε 40-50 μέρες περίπου

Τελικα ηρθε χτες μηνυμα στο viber οτι απο 6/7 ειμαι στον Ηρωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, στην Ηρων χρησιμοποιώ το "μέτρα μόνος σου" για να λαμβάνω όσο το δυνατόν έναντι λογαριασμούς κοντά στην πραγματικότητα.

 

Παρόλα αυτά, στους έναντι λογαριασμούς συνεχίζουν να βάζουν άσχετες εκτιμώμενες καταναλώσεις.

 

Συμβαίνει και σε εσάς αυτο;

Επεξ/σία από george_ins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, george_ins είπε

Παιδιά, στην Ηρων χρησιμοποιώ το "μέτρα μόνος σου" για να λαμβάνω όσο το δυνατόν έναντι λογαριασμούς κοντά στην πραγματικότητα.

 

Παρόλα αυτά, στους έναντι λογαριασμούς συνεχίζουν να βάζουν άσχετες εκτιμώμενες καταναλώσεις.

 

Συμβαίνει και σε εσάς αυτο;

ωχ μη λες τετοια

Καθε ποτε πρεπει να δινουμε ?

Εγω μπηκα 6/7 και ειχα δωσει τοτε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, george_ins είπε

Παιδιά, στην Ηρων χρησιμοποιώ το "μέτρα μόνος σου" για να λαμβάνω όσο το δυνατόν έναντι λογαριασμούς κοντά στην πραγματικότητα.

 

Παρόλα αυτά, στους έναντι λογαριασμούς συνεχίζουν να βάζουν άσχετες εκτιμώμενη καταναλώσεις.

 

Συμβαίνει και σε εσάς αυτο;

Όχι πρώτη φορά το ακουω στο myheron στις καταχωρήσεις υπάρχουν? Και αν ναι είναι διαφορετικες από τους λογαριασμούς?

Screenshot_2023-07-19-10-20-41-343_gr.heron.myheron.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, george_ins said:

Παιδιά, στην Ηρων χρησιμοποιώ το "μέτρα μόνος σου" για να λαμβάνω όσο το δυνατόν έναντι λογαριασμούς κοντά στην πραγματικότητα.

 

Παρόλα αυτά, στους έναντι λογαριασμούς συνεχίζουν να βάζουν άσχετες εκτιμώμενες καταναλώσεις.

 

Συμβαίνει και σε εσάς αυτο;

Aν θυμάμαι καλά,.η πλατφόρμα τους έχει 6ψηφια καταχώρηση. Πχ αν η ένδειξη μου ήταν 85555, έβαζα 085555. Δε ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο... δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, korakios είπε

πάντως ούτε στον τιμοκατάλογο αναφέρει ΚΟΤ , ούτε στους ειδικούς όρους

σου έχει έρθει λογαριασμός ?

ειναι συμβατό πάντως με ΚΟΤ πλέον, εχει στα πρόσθετα τον τιμοκαταλογο εκπτώσεων σε ΚΟΤ οπως εχει κανει σε όλα τα προγράμματα που είναι συμβατά με ΚΟΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Ξεχασμένο zenith power home max αορίστου ,παροχή στο σπίτι των γονιών μου. Χρέωση 1.69 μειον κρατική επιδότηση, βγαίνει 1.54 για Ιούνιο. Καταναλώσεις έως 1000kwh/ τετραμηνο τώρα  το καλοκαίρι με παλιό air-condition παραπάνω. Απ' ότι διάβασα στο φόρουμ δεν σε βάζουν στο νέο φθηνότερο της zenith αφού αφορά νέους πελάτες. Σκέφτομαι να τους βάλω στο generous simply  του Ήρωνα αν και με αυτή την εταιρεία είχα φάει καλή φαπα όταν είχε ξεκινήσει η ρήτρα αναπροσαρμογής πριν 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Απ' ότι διάβασα στο φόρουμ δεν σε βάζουν στο νέο φθηνότερο της zenith αφού αφορά νέους πελάτες.

δεν έχει αναφερθεί ποτέ κάτι τέτοιο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν έχει αναφερθεί ποτέ κάτι τέτοιο

Είχα την εντύπωση πως το διάβασα στο φόρουμ. Μήπως αφορά παροχές αερίου και το μπέρδεψα; Οκ λάθος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsigpan είπε

Είχα την εντύπωση πως το διάβασα στο φόρουμ. Μήπως αφορά παροχές αερίου και το μπέρδεψα; Οκ λάθος μου

απλά οι εταιρίες το παίζουν τρελίτσα και λένε για νέους πελάτες μόνο που είναι παράνομο

βρες πίσω και ανακοίνωση της ΡΑΕ γιαυτό

αν πιέσεις λίγο θα σε βάλουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήνυμα Ζενίθ χθες το απόγευμα,

Έχω αποχωρήσει από την ζενίθ από το τέλος Ιουνίου περίπου, και είμαι στο NRG Exclusive Γ22 35kva πλέον.

Το κάνω αυτό που λέει ή δεν χρειάζεται;

Το LINK του μηνύματος για περισσότερες λεπτομέρειες ΕΔΩ

IMG_C62E342240F5-1.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...