Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, korakios said:

ναι εδώ και πολύ καιρό

Κάθε πόσους μήνες αλλάζετε πάροχο;

Εννοώ δεν παίρνει κάποιο χρόνο η μετάβαση από τον έναν πάροχο ενέργειας στον άλλο;

Και αφοί οι εκπτώσεις συνέπειας μπαίνουν στον επόμενο μήνα θεωρώ ότι το λιγότερο 0ου μπορεί να μείνει κάποιος σε έναν πάροχο είναι 2 μήνες τουλάχιστον. Σωστά;

Είμαι ανάμεσα σε

nrg Simple 4BUSINESS 1, 

Elin Power On! Business Bonus +,  Volton Energy Control Business, 

και Ηρών Simple Generous Business Small για το γραφείο και ένα αντίστοιχο πρόγραμμα για εξοχικό, και τα δυο λογικά θα τα πάω σε έναν πάροχο εφόσον κάνουν συνδυαστική έκπτωση.

Στις τελευταίες σελίδες διαβάζω για μη απόδοση των εκπτώσεων συνέπειας σε Ήρων, μήπως η nrg είναι πιο ξεκάθαρη και έμπιστη;

Εσείς που αλλάζετε συχνά πάροχο, αν πάτε 2 φορές στον Ήρων σε διάστημα πχ 4 μηνων και ισχύει ακόμα τα 50€ για online εγγραφή, σας τα δίνουν και τη 2η φορά;

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, prefuse είπε

Στις τελευταίες σελίδες διαβάζω για μη απόδοση των εκπτώσεων συνέπειας σε Ήρων,

αφορά τη συνέπεια απο τελικό λογαριασμό και κανένας δε δίνει χωρίς πίεση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, korakios said:

αφορά τη συνέπεια απο τελικό λογαριασμό και κανένας δε δίνει χωρίς πίεση

Το ίδιο ισχύει και για άλλους ή μόνο στον Ήρων;

έχει τύχει κανένας να πάει 2 φορές στον Ήρων και να του δώσουν 2 φορές τα 50€? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, prefuse είπε

έχει τύχει κανένας να πάει 2 φορές στον Ήρων και να του δώσουν 2 φορές τα 50€? 

Έχουμε πάει κάποιοι και στη  σύμβαση που υπογράψαμε αναφέρει οτι θα το πάρουμε αλλά σε κανέναν δεν έχει έρθει ο πρώτος λογαριασμός ακόμα για να το επιβεβαιώσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω κανει αιτηση ΗΡΩΝ εδω και δεκα μερες και ακομα λεει υπο 

Οι μετρηση που εχω δωσει τοτε θα ισχυει ή καλα κρασα

 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, adi32 είπε

εχω κανει αιτηση ΗΡΩΝ εδω και δεκα μερες και ακομα λεει υπο επεξεργασια

μάλλον πήρε άδεια και σένα ο υπάλληλος που ήταν να κάνει την αίτηση 😁

δες εκεί αν άλλαξε το τελευταίο ψηφίο αρχικά , αν όχι πάρε τηλ απο Δευτέρα μπας και αναλάβει κάποιος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

μάλλον πήρε άδεια και σένα ο υπάλληλος που ήταν να κάνει την αίτηση 😁

δες εκεί αν άλλαξε το τελευταίο ψηφίο αρχικά , αν όχι πάρε τηλ απο Δευτέρα μπας και αναλάβει κάποιος

ναι αλλαξε παροτι στο  https://my.heron.gr/ λεει Αίτηση υπό επεξεργασία

Εισαι ωραιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, adi32 είπε

ναι αλλαξε παροτι στο  https://my.heron.gr/ λεει Αίτηση υπό επεξεργασία

Εισαι ωραιος 

γνωστή η μηχανογράφηση του Ηρών , υπόψιν οτι πρώτο λογαριασμό θα πάρεις σε 40-50 μέρες περίπου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια υποθετική ερώτηση θα κάνω off topic.Ας πούμε ότι στις 10 Αυγούστου φεύγω από το σπίτι για ένα μήνα περίπου.Την ίδια ημέρα σημειώσω την ένδειξη κάπου.Στις 22Αυγουστου έρθει μύνημα στον Ήρωνα που είμαι,να καταχωρήσω την ένδειξη έως τις 27 ,και εγώ δεν έχω γυρίσει ακόμα,από τις 10 Αυγούστου έως της 27 που δεν θα είμαι εκεί,πόσες κιλοβατώρες λέτε να βάλω στο ημερήσιο και πόσες στο νυχτερινό;Έχετε υπόψη το διάστημα που θα λείπω μόνο το ψυγείο θα δουλεύει και ένας μικρός καταψύκτης .Όταν λείπω επίσης κλείνω το ρευμα από ρούτερ και τηλεοράσεις,βγάζοντας τις μπριζες τους.Σε κάθε περίπτωση θέλω εγώ να δίνω την ένδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@korakios

Nομιζω θα ηταν χρήσιμο αν στο Excell ανεφερε καπου και ποιοι παρεχουν δυνατοτητα μηνιαιου λογαρισαμου εφοσον δίνουμε εμεις τις kW, καθως και τον τρόπο που διαθέτει η καθε εταιρεια πχ μεσω app, email, τηλεφωνικά ...

Γνωρίζει κανεις αν γινεται στις παρακάτω και με ποιο τροπο;

Volton

Ηρών

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, prefuse είπε

@korakios

Nομιζω θα ηταν χρήσιμο αν στο Excell ανεφερε καπου και ποιοι παρεχουν δυνατοτητα μηνιαιου λογαρισαμου εφοσον δίνουμε εμεις τις kW, καθως και τον τρόπο που διαθέτει η καθε εταιρεια πχ μεσω app, email, τηλεφωνικά ...

Γνωρίζει κανεις αν γινεται στις παρακάτω και με ποιο τροπο;

Elin 

Volton

Ηρών

σε όλες γίνεται , νομίζω η Elin προς το παρών μέσω τηλ/email , για Volton δεν ξέρω , @ekrepali

Ηρών έχει app

9 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Μια υποθετική ερώτηση θα κάνω off topic.Ας πούμε ότι στις 10 Αυγούστου φεύγω από το σπίτι για ένα μήνα περίπου.Την ίδια ημέρα σημειώσω την ένδειξη κάπου.Στις 22Αυγουστου έρθει μύνημα στον Ήρωνα που είμαι,να καταχωρήσω την ένδειξη έως τις 27 ,και εγώ δεν έχω γυρίσει ακόμα,από τις 10 Αυγούστου έως της 27 που δεν θα είμαι εκεί,πόσες κιλοβατώρες λέτε να βάλω στο ημερήσιο και πόσες στο νυχτερινό;Έχετε υπόψη το διάστημα που θα λείπω μόνο το ψυγείο θα δουλεύει και ένας μικρός καταψύκτης .Όταν λείπω επίσης κλείνω το ρευμα από ρούτερ και τηλεοράσεις,βγάζοντας τις μπριζες τους.Σε κάθε περίπτωση θέλω εγώ να δίνω την ένδειξη.

απλά βάλε τη μέτρηση που πήρες 10/8 ,

έτσι και αλλιώς ο Ηρών στον εκκαθαριστικό θα σπάσει τις κιλοβατώρες αναλογικά άσχετα με το τι έδωσες (και αν αναρωτιέσαι ποιο το νόημα τότε να δίνεις εσύ , είναι απλά να μη σου έρχεται ότι να'ναι έναντι ,

το πολύ πολύ να δίνεις μέσω ΔΕΔΔΗΕ ανα δίμηνο αν και μέλη λένε οτι η πλατφόρμα είναι συνέχεια ανοιχτή το τελευταίο διάστημα, δε γνωρίζω τι παίζει )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iliata2410 είπε

Μια υποθετική ερώτηση θα κάνω off topic.Ας πούμε ότι στις 10 Αυγούστου φεύγω από το σπίτι για ένα μήνα περίπου.Την ίδια ημέρα σημειώσω την ένδειξη κάπου.Στις 22Αυγουστου έρθει μύνημα στον Ήρωνα που είμαι,να καταχωρήσω την ένδειξη έως τις 27 ,και εγώ δεν έχω γυρίσει ακόμα,από τις 10 Αυγούστου έως της 27 που δεν θα είμαι εκεί,πόσες κιλοβατώρες λέτε να βάλω στο ημερήσιο και πόσες στο νυχτερινό;Έχετε υπόψη το διάστημα που θα λείπω μόνο το ψυγείο θα δουλεύει και ένας μικρός καταψύκτης .Όταν λείπω επίσης κλείνω το ρευμα από ρούτερ και τηλεοράσεις,βγάζοντας τις μπριζες τους.Σε κάθε περίπτωση θέλω εγώ να δίνω την ένδειξη.

Με αυτές τις συσκευές να υπολογίζεις το πολύ 2kw /ημέρα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

το πολύ πολύ να δίνεις μέσω ΔΕΔΔΗΕ ανα δίμηνο αν και μέλη λένε οτι η πλατφόρμα είναι συνέχεια ανοιχτή το τελευταίο διάστημα, δε γνωρίζω τι παίζει )

Δηλαδη αντί να δίνω εκεί την ένδειξη να δίνω στον ΔΕΔΗΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...