Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry για το off φαντάζεστε αυτό με το να δίνουμε την μέτρηση κάθε μήνα στο ρεύμα,να γίνει και στο νερό;Επί ευκαιρίας μέχρι το Σάββατο θα ανεβάσω και το εκκαθαριστικό 4μηνου. Ως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

51 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Sorry για το off φαντάζεστε αυτό με το να δίνουμε την μέτρηση κάθε μήνα στο ρεύμα,να γίνει και στο νερό;Επί ευκαιρίας μέχρι το Σάββατο θα ανεβάσω και το εκκαθαριστικό 4μηνου. Ως

Δηλαδή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Δηλαδή ?

Να δίνουμε εμείς την ένδειξη για το νερό κάθε μήνα.Δεν θέλω να επεκταθω άλλο ήδη βγήκα εκτός θεματος.Επισης είπα ότι με ήρθε και το εκκαθαριστικό του Ήρων τετραμήνου 80 ευρώ,θα το ανεβάσω το Σάββατο η την Κυριακή 

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κοιτάζω σήμερα όλο τη μέρα για αλλαγή παρόχου δεν έχω αποφασίσει έχω δύο τρεις επιλογές θα ήθελα λίγο βοήθεια. 

Η κατανάλωση ρεύματος είναι μικρή 400 kWh το 4μηνο. Έχω δει το NRG simple, NRG on time, ΗΡΩΝ simple generous home. Θα ήθελα να μου πείτε πιο και γιατί. 

Επίσης έχω και στο πίσω μέρος του μυαλού μου και το ΗΡΩΝ home fix γιατί από Οκτώβριο δε ξέρεις τι θα γίνει να είσαι λίγο καλυμμένος από τώρα. Τι πιστεύετε εσείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αποφάσισα να κάνω συμβόλαιο στην protergeia το οικιακό value αφού μίλησα σήμερα με αντιπρόσωπο από fthinorevma και πήρα και διαβεβαίωση για την ρήτρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ελπεγδισον οταν ειχα παει πριν 4 μηνες ελεγε οτι παιρνεις και μια δωροεπιταγη απο σκλαβενιτη αν φερεις κι αλλον  Πηγα αλλον συγγενη. Τους εχω παρει 10 φορες λενε ολο θα σας ερθει 

Ποτε δεν την πηρα 

Τωρα που εφυγα μαλλον δεν υπαρχει περιπτωση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, adi32 είπε

Στην ελπεγδισον οταν ειχα παει πριν 4 μηνες ελεγε οτι παιρνεις και μια δωροεπιταγη απο σκλαβενιτη αν φερεις κι αλλον  Πηγα αλλον συγγενη. Τους εχω παρει 10 φορες λενε ολο θα σας ερθει 

Ποτε δεν την πηρα 

Τωρα που εφυγα μαλλον δεν υπαρχει περιπτωση 

Θα την έπαιρνες από καταστήμα ή θα σου τη στέλνανε ταχυδρομικά εμένα ήταν υποχρέωσή τους να την πάρω από κατάστημα την πήρα μετά από 2 μήνες αλλά πήγαινα συχνά στο κατάστημα και τους πίεζα η επιταγή  ήταν εκεί ένα μήνα και δεν με παιρνανε τηλέφωνο να μου τη δώσουν βαριόταν.Το κατάλαβα από την ημερομηνία έκδοσης που έγραφε πάνω.

Επεξ/σία από favou2000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, favou2000 είπε

Θα την έπαιρνες από καταστήμα ή θα σου τη στέλνανε ταχυδρομικά εμένα ήταν υποχρέωσή τους να την πάρω από κατάστημα την πήρα μετά από 2 μήνες αλλά πήγαινα συχνά στο κατάστημα και τους πίεζα η επιταγή  ήταν εκεί ένα μήνα και δεν με παιρνανε τηλέφωνο να μου τη δώσουν βαριόταν.Το κατάλαβα από την ημερομηνία έκδοσης που έγραφε πάνω.

θα τη στέλνανε ταχυδρομικά λεγανε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, favou2000 said:

Τότε μόνο με τηλέφωνα που έχεις πάρει ήδη αρκετά 

Εμένα στο 1ο τηλεφώνημα μου είπαν ότι την περιμένουν από τα κεντρικά και θα μ' ενημερώσουν όταν παραλάβουν. Μετά από 2 βδομάδες τους καλώ και μου λένε πάλι τα ίδια. Στο μήνα περίπου με καλούν και μου λένε ότι παρέλαβαν και μου την έστειλαν με κούριερ. Συμπέρασμα: Να τους παίρνετε τουλάχιστον ανά βδομάδα γιατί μου φαίνεται ότι στέλνουν μόνο σε αυτούς που τους ενοχλούν και επίσης φαντάζομαι ότι τις στέλνουν επίτηδες 1+ μήνα μετά την ενεργοποίηση γιατί μπορεί ο άλλος στον μήνα να πάει αλλού.

 

1 hour ago, adi32 said:

Στην ελπεγδισον οταν ειχα παει πριν 4 μηνες ελεγε οτι παιρνεις και μια δωροεπιταγη απο σκλαβενιτη αν φερεις κι αλλον  Πηγα αλλον συγγενη. Τους εχω παρει 10 φορες λενε ολο θα σας ερθει 

Ποτε δεν την πηρα 

Τωρα που εφυγα μαλλον δεν υπαρχει περιπτωση 

Εμένα δεν μου έθεσαν τον όρο να φέρω πελάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Captain_AMeAKA said:

Τελικά αποφάσισα να κάνω συμβόλαιο στην protergeia το οικιακό value αφού μίλησα σήμερα με αντιπρόσωπο από fthinorevma και πήρα και διαβεβαίωση για την ρήτρα 

τι είδους διαβεβαίωση πήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Έκανα αίτηση (econtract) σε Ήρων και μου έστειλαν το παρακάτω:

Για την εξυπηρέτηση σας μπορούμε να προβούμε στην εκπροσώπηση της παροχής σας με τη γραπτή ρητή αποδοχή των γενικών και ειδικών όρων της σύμβασης σας για την/τις παροχές, απαντώντας στο παρών e-mail με την φράση:

"Αποδέχομαι πλήρως τους γενικούς και ειδικούς όρους που διέπουν την/τις αιτήσεις προμήθειας    μου στο ειδικό πρόγραμμα     SIMPLY GNRS HOME B"

Ξέρει κάπoιος αν αυτό είναι το πρόγραμμα που αναφέρεται στο excel, και ότι το παραπάνω είναι κάτι σύνηθες (να στείλω αυτό το email με αυτό το σκοπό);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, @ggelos4 είπε

Καλημέρα σε όλους.

Έκανα αίτηση (econtract) σε Ήρων και μου έστειλαν το παρακάτω:

Για την εξυπηρέτηση σας μπορούμε να προβούμε στην εκπροσώπηση της παροχής σας με τη γραπτή ρητή αποδοχή των γενικών και ειδικών όρων της σύμβασης σας για την/τις παροχές, απαντώντας στο παρών e-mail με την φράση:

"Αποδέχομαι πλήρως τους γενικούς και ειδικούς όρους που διέπουν την/τις αιτήσεις προμήθειας    μου στο ειδικό πρόγραμμα     SIMPLY GNRS HOME B"

Ξέρει κάπoιος αν αυτό είναι το πρόγραμμα που αναφέρεται στο excel, και ότι το παραπάνω είναι κάτι σύνηθες (να στείλω αυτό το email με αυτό το σκοπό);

Το email που σου έστειλαν δεν έχει τα pdf ώστε να κανεις σύγκριση με αυτά του site ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είχε συνημμένη τη σύμβαση, η οποία περιλαμβάνει και τους ειδικούς όρους και οι οποίοι είναι ίδιοι με του site (με την προσθήκη του δώρου των 50€ στη σύμβαση που μου έστειλαν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, @ggelos4 είπε

Καλημέρα σε όλους.

Έκανα αίτηση (econtract) σε Ήρων και μου έστειλαν το παρακάτω:

Για την εξυπηρέτηση σας μπορούμε να προβούμε στην εκπροσώπηση της παροχής σας με τη γραπτή ρητή αποδοχή των γενικών και ειδικών όρων της σύμβασης σας για την/τις παροχές, απαντώντας στο παρών e-mail με την φράση:

"Αποδέχομαι πλήρως τους γενικούς και ειδικούς όρους που διέπουν την/τις αιτήσεις προμήθειας    μου στο ειδικό πρόγραμμα     SIMPLY GNRS HOME B"

Ξέρει κάπoιος αν αυτό είναι το πρόγραμμα που αναφέρεται στο excel, και ότι το παραπάνω είναι κάτι σύνηθες (να στείλω αυτό το email με αυτό το σκοπό);

Εφόσον σου έχουν στείλει το pdf με όλους τους ειδικούς όρους το διαβάζεις , αυτή η απάντηση είναι κάτι σύνηθες πλέον για να μην κάθεσαι να σκανάρεις και να βάζεις υπογραφές έτσι πλεον κάνουν κάποιες εταιρείες τα συμβόλαια για λόγους ευκολίας και πρακτικότητας.

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...