Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τραγέλαφος η κατάσταση με το green... Πήρα τηλ, δε λέω γρήγορα το σήκωσαν αλλά! Σου λένε "θα σας καλέσει το τμήμα ανανεώσεων τις επόμενες μέρες, εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι"! Αυτό ήταν. Δεν τους δίνω ούτε μία μέρα παραπάνω. Τελείως αναξιόπιστη εταιρία. Αύριο θα κάνω σε άλλη εταιρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

50 λεπτά πριν, Varnavas89 είπε

Καλησπέρα στέλνω λιγο τιμολόγιο Πρωτεργια να μου πείτε κάποιοι που ξέρετε αν ειναι καλες.οι τιμες..

αν μπορείς βάλτο μέσα σε spoiler

ρίξε μια ματιά στο excel και δες το φύλλο "Ιστορικό Τιμών"

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή όσοι πάνε στο Ήρων simply generous. Έκανα αλλαγή προγράμματος και μου έστειλαν τους παλιούς ειδικούς όρους που λένε ότι η έκπτωση δεν ισχύει για ΚΟΤ και δεν αναφέρεται πουθενά το έξτρα 5% μετά τους 6 μήνες. Τους έστειλα email να μου στείλουν το πρόγραμμα με τους νέους όρους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, psn555 είπε

Η πρασινη αρνειται να καταχωρησει τις μετρησεις του νυχτερινου μετρητη μου, δηθεν οτι δεν την ενημερωσε ο Δεδδηε.

Με καταγγελια σε ΡΑΕ (απαντησε αμεσα και μονο ο Δεδδηε, οτι εχειστειλει και μαλιστα 2 φορε τις μετρησεις) και 3 mail μου απο την πρασινη ειναι αφαντοι....οποτε δεν μπορουσα να καταχωρισω τις ενδειξεις ουτε του νυχτερινου και μου ηρθαν 2 μηνες εναντι με χαμηλη καταναλωση και μολις βγει εκκαθαριστικος θα μου σερβιρουν....την βομβα. 

Το ίδιο και σε μένα με το νυχτερινό, και νομίζω το έχει αναφέρει και κάποιος άλλος.

Αν και έκανα χτες τη μετάβαση στο green σκέφτομαι να φύγω και τώρα γιατί είναι ήδη +1000 MWh οι νυχτερινές και επειδή λύση δε θα υπάρξει θα φτάσουμε τρελά ποσά με την ανικανότητά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες δεν πρόλαβα αλλά σήμερα θα κάνω αίτηση για το simply generous... Έχω 2 ημέρες που προσπαθώ να συνδεθώ με το αρμόδιο τμήμα. Ας δούμε και το ηρωνα.. 

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Χθες δεν πρόλαβα αλλά σήμερα θα κάνω αίτηση για το simply generous... Έχω 2 ημέρες που προσπαθώ να συνδεθώ με το αρμόδιο τμήμα. Ας δούμε και το ηρωνα.. 

Μέσω econtract κάνε το να πάρεις και το 50ευρω στο 1ο λογαριασμό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Dimitris156 said:

Το ίδιο και σε μένα με το νυχτερινό, και νομίζω το έχει αναφέρει και κάποιος άλλος.

Αν και έκανα χτες τη μετάβαση στο green σκέφτομαι να φύγω και τώρα γιατί είναι ήδη +1000 MWh οι νυχτερινές και επειδή λύση δε θα υπάρξει θα φτάσουμε τρελά ποσά με την ανικανότητά τους.

Φιλε καλημερα...!!! Μου εχουν βαλει τον νυχτερινο μετρητη απο Μαρτιο και οι απιστευτοι τυποι.....ενω τους εχει στειλει ο ΔΕΔΔΗΕ 2 φορες τις μετρησεις νυχτερινου (με ενημερωσαν απο ΔΕΔΔΗΕ και με ποιο προγραμμα και ποια μερα τα εστειλαν) κανουν οτι δεν ελαβαν τιποτα, και τους εχω στειλει (στην elp) και mail με φωτογραφιες του νεου μετρητη με τις ενδειξεις και δυο mail παραπονων και καταγγελια ......και δεν ασχολουνται καν οχι να απαντησουν γραπτως...αλλα ουτε και τηλεφωνο να παρουν (οχι οτι θα το σηκωσω...γιατι θελω γραπτως απαντησεις).

Το θεμα ειναι οτι δεν σεβονται τιποτα πλεον....και ουτε τους νοιαζει εαν στο τελος βγει ενας τρελος λογαριασμος επειδη ειναι ανικανοι να οργανωθουν ή εχουν χασει την μπαλλα.....εκτος αν υπαρει καποιος δολος σε ολο αυτο!!!

εκανα χτες αιτηση (e-contract) σε ΗΡΩΝ SIMP. GENERUS και ο Θεος βοηθος!!!

15 hours ago, favou2000 said:

Ναι υπάρχει εφαρμογή το myheron να καταχωρείς ενδείξεις και να βγαίνει κάθε μήνα ο λογαριασμός.Υποψην ο πρώτος λογαριασμός βγαίνει μετά από 2 μήνες περίπου από τότε που θα πας οι επόμενοι κανονικά στην ώρα τους.Το θέμα που υπάρχει όπως και με όλους τους παρόχους είναι ότι πρέπει να παρακολουθείς την τιμή που ανακοινώνεται κάθε 20 του μήνα γιατί συνήθως την αυξάνουν απότομα και πρέπει να είσαι σε εγρήγορση για να φύγεις και πάλι αν αυτό συμβεί.Εφοσον το κάνεις με econtract στον πρώτο λογαριασμό θα έχεις και -50 ευρώ δώρο.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!! Εκανα χτες e contract αιτηση για το simple Generus home και ελπιζω να ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, favou2000 είπε

Μέσω econtract κάνε το να πάρεις και το 50ευρω στο 1ο λογαριασμό 

Aυτό απαιτεί κάποιου είδους δέσμευση; Ή ισχύει ακόμα και αν φύγεις τον επόμενο μήνα;

Επεξ/σία από petranthe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα να κάνω econtract και μου βγάζει αυτό!

Καταγραφή.JPG

 

Update: Μίλησα με τον Ηρων και μου είπαν οτι βλέπουν την αίτηση αλλά για κάποιο λόγο δεν ανέβηκαν τα δικαιολογητικά. Μου ειπαν οτι θα προχωρήσει κανονικά η αίτηση.

Για να δούμε.

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, reyma3 είπε

ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΣΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ 0,14 ΛΕΠΤΑ ΔΕΣ ΑΥΤΟ ΕΔΩ  https://www.protergia.gr/spiti/oikiako-reuma-proionta/protergia-oikiako-value/

Δλδ να πάρω στην ιδια την εταιρεία να με αλλάξει πρόγραμμα; Μετά όμως θα μπορώ να στέλνω πάλι μηνιαίως μέτρηση ή απο την αρχη πάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, korakios είπε

αν μπορείς βάλτο μέσα σε spoiler

ρίξε μια ματιά στο excel και δες το φύλλο "Ιστορικό Τιμών"

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

Θα το προσπαθήσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, petranthe είπε

Aυτό απαιτεί κάποιου είδους δέσμευση; Ή ισχύει ακόμα και αν φύγεις τον επόμενο μήνα;

Πουθενά δεν αναφέρει δέσμευση και ότι πρέπει να γυρίσεις το 50 ευρώ πίσω αλλά επειδή ο πρώτος λογαριασμός κάνει δύο μήνες για να βγει εγώ προτείνω δύο μήνες να δεις ότι πιστώθηκε το πενηντάευρω στο 1ο λογαριασμό και μετά  φεύγεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Varnavas89 είπε

Δλδ να πάρω στην ιδια την εταιρεία να με αλλάξει πρόγραμμα; Μετά όμως θα μπορώ να στέλνω πάλι μηνιαίως μέτρηση ή απο την αρχη πάλι;

λογικά θα μπορείς να βάλεις μέτρηση αμα είναι ρώτα τους 

τι εννοείς από τη αρχή πάλι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...