Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, tryfos είπε

Ναι θα σε παίρνανε πίσω στο κλεφτόnomy και θα σε κρατούσαν μέχρι όσο έκριναν εκείνοι ότι δεν θα τους λιντσάρει ο κόσμος, για να σε πάνε στο green. Ενδιάμεσα θα σου έλεγαν συστημικά θέματα, άδειες, καλοκαιράκι, πίεση από τους πολλούς πελάτες που προτίμησαν την εντιμότητα της εταιρίας μου κλπ....

Παρεμπιπτόντως, λες και με παρακολουθούν εδώ τι γράφω, δεν έχουν τολμήσει ποτέ να με πάρουν ούτε μία φορά ούτε τις δυο φορές που έφυγα, και μάλιστα σε 2 χώρους, και σπίτι και δουλειά. Ούτε ο Ήρων όταν έφυγα. Παγερά αδιάφορους τους αφήνω για κάποιον λόγο...😄

Απεναντίας εμένα με ζαλίζουν και οι μεν και οι δε πάντα όταν φεύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Απεναντίας εμένα με ζαλίζουν και οι μεν και οι δε πάντα όταν φεύγω.

Τουλάχιστον σου προσφέρουν κάθε φορά κάτι "εκτός τιμοκαταλόγου" ή απλά σου πουλάνε τα υπάρχοντα εμπορικά προγράμματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, reyma3 είπε

Στη ζενιθ πως είναι απο τιμές ειδα οτι έχει 0.099€ . Ισχύει ;

ναι

2 ώρες πριν, reyma3 είπε

Και για κάρτα υγείας σου τη δίνουν ;

ναι ,όμως δεν έχω ασχοληθεί ακόμα , είχα και παλιότερα αλλά δεν τη χρησιμοποίησα κάπου

2 ώρες πριν, reyma3 είπε

Στο φυσικό αέριο με έκπτωση συνέπειας έχει 0.077€ 

για 3η ή 4η φορά , ναι , με συνέπεια και κρατική επιδότηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dimitris156 είπε

Εγώ περίμενα 30 λεπτά στο τηλέφωνο και τελικά έκανα την αλλαγή, προφανώς μην περιμένετε να σας πάρουν.

Πώς γίνεται αυτό ρε φίλε και σε εμάς λένε θα σας πάρουμε εμείς κ το κλείνουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tryfos είπε

Τουλάχιστον σου προσφέρουν κάθε φορά κάτι "εκτός τιμοκαταλόγου" ή απλά σου πουλάνε τα υπάρχοντα εμπορικά προγράμματα;

Η αλήθεια είναι ότι μου έχουν προσφέρει 50 ευρώ έξτρα ο Ήρων πέρα από το μπόνους και η ΕΛΠΕ 40 ευρώ δωροεπιταγή Σκλαβενίτη έξτρα και αυτό  αλλά συνήθως όταν φεύγω δεν γυρίζω πίσω τουλάχιστον για δύο μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, makrixeris είπε

Πώς γίνεται αυτό ρε φίλε και σε εμάς λένε θα σας πάρουμε εμείς κ το κλείνουν 

ανάλογα σε ποιον υπάλληλο πέφτει ο καθένας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/7/2023 στις 4:07 ΜΜ, korakios είπε

3-4 μέρες το πολύ (αν δεν πάρει άδεια ο υπάλληλος και παρατήσει την αίτηση 😁 )

Ευτυχώς γύρισε ο υπάλληλος από την άδεια, μεγιά και τα μπάνια του, και επιτέλους προώθησε την αίτηση μου (με σπρώξιμο μέσω τηλ.) στο επόμενο τμήμα που εύχομαι να μην είναι αδειούχος ο αρμόδιος Ηρωνειπάλληλος. Μετράω ήδη 12 μέρες. Πόσο πιο simply δηλαδή;; Γιατι θέλει να έχεις generous υπομονή😅.

Επεξ/σία από barimagas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας,

Θα ηθελα τα φωτα σας...

Για οικογενεια 4 μελη καταναλωση απο 500 εως 600 τον μηνα.

Επειδη θελω να φυγω απο την πρασινη (economy) αμεσα...και αν διαβαζω το excel σωστα...(??) το επομενο προγραμμα ειναι το ΗΡΩΝ SIMPLE GENERUS (Μεχρι να παμε σε σταθερο). Υπαρχει εφαρμογη στην ΗΡΩΝ οποια μπορω να καταχωρω τις ενδειξεις μου καθε μηνα και να ζητω την εκδοση λογαριασμου με εναντι βαση ενδειξεων μου? Εχεις καποιος σοβαρο θεμα με αυτους..?

Η πρασινη αρνειται να καταχωρησει τις μετρησεις του νυχτερινου μετρητη μου, δηθεν οτι δεν την ενημερωσε ο Δεδδηε.

Με καταγγελια σε ΡΑΕ (απαντησε αμεσα και μονο ο Δεδδηε, οτι εχειστειλει και μαλιστα 2 φορε τις μετρησεις) και 3 mail μου απο την πρασινη ειναι αφαντοι....οποτε δεν μπορουσα να καταχωρισω τις ενδειξεις ουτε του νυχτερινου και μου ηρθαν 2 μηνες εναντι με χαμηλη καταναλωση και μολις βγει εκκαθαριστικος θα μου σερβιρουν....την βομβα. 

Σε καθε περιπτωση θελω να φυγω τωρα ..(ειμαι πανω στο pc...για να κανω αιτηση ηλεκτρονικα..τοσο πολυ ''τωρα''...)και θα ηθελα να μου πειτε μεταξυ ΔΕΗ (λογω δυνατοτητας πολλων δοσεων αν τυχον ποτε χρειαστει) και ΗΡΩΝ ή (αν προτεινετε κατι αλλο.....)τι θα επιλεγατε..? Σας ευχαριστω και συυγνωμη για το κειμενο σαλατα!!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, reyma3 είπε

Στη ζενιθ πως είναι απο τιμές ειδα οτι έχει 0.099€ . Ισχύει ; Και για κάρτα υγείας σου τη δίνουν ;

 

Στο φυσικό αέριο με έκπτωση συνέπειας έχει 0.077€ 

Εγω να σου πω δεν βγαζω ακρη με τους λογαριασμους! 
την καρτα υγειας την πηρα αλλα δεν την εχω χρησιμοποιησει. 
 

Διαβαζω τα σχολια σας για την ελπεντισον..εμενα παντως με εχουν πρηξει!! Καθε μερα σχεδον τηλ ,καποιες φορες το σηκωνω..Την τελευταια μου λενε μα καλα θελετε να πληρωνεται παραπανω;; Κ λεω ναι εχω πολλα λεφτα! Χαχαχ Βεβαια δν πτοηθηκαν ξαναπηραν λιγες μερες μετα να μου ταζουν τον ουρανο με τ’αστρα! Το μεο ειναι η δωρεαν τεχνικη υποστηριξη για ολο τον χρονο (υδραυλικοι, ηλεκτρολογοι, για φυσικο αεριο, κλειδαρας! Γελαει ο κοσμος ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, psn555 είπε

Καλησπερα σας,

Θα ηθελα τα φωτα σας...

Για οικογενεια 4 μελη καταναλωση απο 500 εως 600 τον μηνα.

Επειδη θελω να φυγω απο την πρασινη (economy) αμεσα...και αν διαβαζω το excel σωστα...(??) το επομενο προγραμμα ειναι το ΗΡΩΝ SIMPLE GENERUS (Μεχρι να παμε σε σταθερο). Υπαρχει εφαρμογη στην ΗΡΩΝ οποια μπορω να καταχωρω τις ενδειξεις μου καθε μηνα και να ζητω την εκδοση λογαριασμου με εναντι βαση ενδειξεων μου? Εχεις καποιος σοβαρο θεμα με αυτους..?

Η πρασινη αρνειται να καταχωρησει τις μετρησεις του νυχτερινου μετρητη μου, δηθεν οτι δεν την ενημερωσε ο Δεδδηε.

Με καταγγελια σε ΡΑΕ (απαντησε αμεσα και μονο ο Δεδδηε, οτι εχειστειλει και μαλιστα 2 φορε τις μετρησεις) και 3 mail μου απο την πρασινη ειναι αφαντοι....οποτε δεν μπορουσα να καταχωρισω τις ενδειξεις ουτε του νυχτερινου και μου ηρθαν 2 μηνες εναντι με χαμηλη καταναλωση και μολις βγει εκκαθαριστικος θα μου σερβιρουν....την βομβα. 

Σε καθε περιπτωση θελω να φυγω τωρα ..(ειμαι πανω στο pc...για να κανω αιτηση ηλεκτρονικα..τοσο πολυ ''τωρα''...)και θα ηθελα να μου πειτε μεταξυ ΔΕΗ (λογω δυνατοτητας πολλων δοσεων αν τυχον ποτε χρειαστει) και ΗΡΩΝ ή (αν προτεινετε κατι αλλο.....)τι θα επιλεγατε..? Σας ευχαριστω και συυγνωμη για το κειμενο σαλατα!!

 

 

 

Ναι υπάρχει εφαρμογή το myheron να καταχωρείς ενδείξεις και να βγαίνει κάθε μήνα ο λογαριασμός.Υποψην ο πρώτος λογαριασμός βγαίνει μετά από 2 μήνες περίπου από τότε που θα πας οι επόμενοι κανονικά στην ώρα τους.Το θέμα που υπάρχει όπως και με όλους τους παρόχους είναι ότι πρέπει να παρακολουθείς την τιμή που ανακοινώνεται κάθε 20 του μήνα γιατί συνήθως την αυξάνουν απότομα και πρέπει να είσαι σε εγρήγορση για να φύγεις και πάλι αν αυτό συμβεί.Εφοσον το κάνεις με econtract στον πρώτο λογαριασμό θα έχεις και -50 ευρώ δώρο.

Επεξ/σία από favou2000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikiangel είπε

Εγω να σου πω δεν βγαζω ακρη με τους λογαριασμους! 

για πες λεπτομέρειες μιας και ένα λογαριασμό έχω μέχρι στιγμής πάρει .... επίσης

8 ώρες πριν, nikiangel είπε

Ειμαι στη ζενιθ

ελπίζω στο day&night

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, nikiangel είπε

Σας ανεβαζω τον τελευταιο λογαριασμο ρευματος να δειτε..

 

69DC1220-0070-444C-A044-C1677F8851E0.png

459806C9-D2CC-4029-BA1A-B33332958077.png

αν μπορείς βάλε τη φωτό μέσα σε spoiler

πάντως μια χαρά αναλυτικά τα έχει , βέβαια η ανάλυση της φωτό εδώ είναι χαμηλή για επαλήθευση και τυχών λάθη

που να ήσουν σε πρόγραμμα της Προτέργια , εκεί δε θα έβγαζες άκρη

Το σημαντικό είναι οτι έχεις αργήσει αρκετά να μπεις στο day&night

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, nikiangel είπε

Εγω να σου πω δεν βγαζω ακρη με τους λογαριασμους! 
την καρτα υγειας την πηρα αλλα δεν την εχω χρησιμοποιησει. 
 

Διαβαζω τα σχολια σας για την ελπεντισον..εμενα παντως με εχουν πρηξει!! Καθε μερα σχεδον τηλ ,καποιες φορες το σηκωνω..Την τελευταια μου λενε μα καλα θελετε να πληρωνεται παραπανω;; Κ λεω ναι εχω πολλα λεφτα! Χαχαχ Βεβαια δν πτοηθηκαν ξαναπηραν λιγες μερες μετα να μου ταζουν τον ουρανο με τ’αστρα! Το μεο ειναι η δωρεαν τεχνικη υποστηριξη για ολο τον χρονο (υδραυλικοι, ηλεκτρολογοι, για φυσικο αεριο, κλειδαρας! Γελαει ο κοσμος ετσι;

Σιγα μην σου σερβίρουν και καφε και σου κάνουν και τις δουλειές του νοικοκυριού.. αστεία πράγματα.. χρηματιστήριο γαρ.. ;)

Καλησπέρα στέλνω λιγο τιμολόγιο Πρωτεργια να μου πείτε κάποιοι που ξέρετε αν ειναι καλες.οι τιμες.. Υπόψη είμαστε 2 σπίτια κοινο ρολόι αλλα δεν ξεπερνάμε.τς 500 kwh ποτε.. ευχαριστώ 

Screenshot_20230705-004650__01.jpg

Screenshot_20230705-004656.jpg

Επεξ/σία από Varnavas89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Varnavas89 είπε

Σιγα μην σου σερβίρουν και καφε και σου κάνουν και τις δουλειές του νοικοκυριού.. αστεία πράγματα.. χρηματιστήριο γαρ.. ;)

Καλησπέρα στέλνω λιγο τιμολόγιο Πρωτεργια να μου πείτε κάποιοι που ξέρετε αν ειναι καλες.οι τιμες.. Υπόψη είμαστε 2 σπίτια κοινο ρολόι αλλα δεν ξεπερνάμε.τς 500 kwh ποτε.. ευχαριστώ 

Screenshot_20230705-004650__01.jpg

Screenshot_20230705-004656.jpg

ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΣΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ 0,14 ΛΕΠΤΑ ΔΕΣ ΑΥΤΟ ΕΔΩ  https://www.protergia.gr/spiti/oikiako-reuma-proionta/protergia-oikiako-value/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...