Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, makrixeris είπε

Πήρε κανείς για το green της ελπε ? 

Εγω που είμαι στο πιασοconomy ούτε green ούτε πράσινα άλογα.Επεσε κατευθείαν αίτηση στον Ήρων και ήδη έφυγε το αίτημα δεδδηε. Χαίρεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι και αν δε μπεις μέχρι αύριο, την κάνεις
βγάλε απο σήμερα φωτό το μετρητή

εχω στειλει σημερα μετρησεις 

Για που παμε αυτο το μηνα? Ποιος ειναι φθηνοτερος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, adi32 είπε

Για που παμε αυτο το μηνα? Ποιος ειναι φθηνοτερος ?

δες στο excel το "ιστορικό τιμών"

για όσους εκμεταλλεύονται νυχτερινό δες της Ζενίθ το day&night

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ΖΕΝΙΘ έκανα εξουσιοδότηση για πάγια εντολή ή οποία είναι και ενεργή όπως μου επιβεβαιώσανε. Στην τράπεζα μου δεν θα έπρεπε να φαίνεται η πάγια εντολή στο e-banking ή επειδή δεν την έκανα εγώ για αυτό δεν φαίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, giorgosvet είπε

Εγω που είμαι στο πιασοconomy ούτε green ούτε πράσινα άλογα.Επεσε κατευθείαν αίτηση στον Ήρων και ήδη έφυγε το αίτημα δεδδηε. Χαίρεται!

ποσες μερες θα παρει η αλλαγη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ για αλλαγή στο Green και μου είπαν ότι δεν μπορούν να με συνδέσουν γιατί έχει πρόβλημα το τηλεφωνικό κέντρο. Αν αύριο πάρω και μου πούνε τα ίδια bye bye elpe.... Ηρων μάλλον και εγώ μέχρι τον χειμώνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Πήρα και εγώ για αλλαγή στο Green και μου είπαν ότι δεν μπορούν να με συνδέσουν γιατί έχει πρόβλημα το τηλεφωνικό κέντρο. Αν αύριο πάρω και μου πούνε τα ίδια bye bye elpe.... Ηρων μάλλον και εγώ μέχρι τον χειμώνα. 

Κι εμένα το ίδιο είπαν. Πάρτε λέει αύριο πρωί και θα γίνει άμεσα αλλαγή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, adi32 είπε

Κι εμένα το ίδιο είπαν. Πάρτε λέει αύριο πρωί και θα γίνει άμεσα αλλαγή 

αν γίνει άμεσα η αλλαγή . Λογικά στο myelpedison θα φαίνεται το πρόγραμμα (και δε θα καθυστερεί να φανεί λόγω του οτι φταίει το "σύστημα" , έχοντας την εγγύηση της προσκοπικής τιμής του υπαλλήλου 😛 )

Επίσης όσοι είστε elpedison δεν ξέρω αν σπάει στο τετράμηνο την κατανάλωση αναλογικά με την εκκαθάριση  , επομένως ανάλογα τις καταναλώσεις σας σκεφτείτε να δώσετε στο δίμηνο ένδειξη στο ΔΕΔΔΗΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα δω αύριο πρωί κι εγω... Επίσης στο εξοχικό είμαι ΔΕΗ και μάλλον θα αποχώρησω για ηρων λογικά. Έχω 500 με 600kwh το μήνα. 

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, adi32 είπε

Κι εμένα το ίδιο είπαν. Πάρτε λέει αύριο πρωί και θα γίνει άμεσα αλλαγή 

4 μερουλες ήδη κλεμμένες (και το κοντέρ θα γράψει κι άλλες) επί όσους θέλανε να φυγουνε από κλεφτοnomy, ήδη μαζεύτηκε μανι μανι το χρήμα για το green με τους κλιματισμούς στο φουλ. Το οποίο green δεν είναι καν το φθηνότερο της αγοράς. Τίποτα δεν κάνει τυχαία η πράσινη,  κανένα κέντρο 'δεν έχει πρόβλημα', μια χαρά όλοι θα μπορούσατε να είσαστε από 1/7 στο green. Εξ αρχής ήταν προγραμματισμένο να ξεκινήσει το green αρκετά μέσα στον Ιούλη για να βγει η χασουρα από το κλεφτοnomy. Δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένετε να τους κυνηγάτε όταν σας κοροϊδεύουν τόσο εξοφθαλμα. Και δεν είναι είναι ότι η συγκεκριμένη εταιρία έχει αμεπτο παρελθόν και 'έτυχε '. Γνωστή για τις πρακτικές της χρόνια...

1 ώρα πριν, korakios είπε

αν γίνει άμεσα η αλλαγή . Λογικά στο myelpedison θα φαίνεται το πρόγραμμα

Να δεις που θα λένε στον κόσμο, 'ναι έχει γίνει αλλαγή'και θα τους έχουν ακόμα στο κλεφτοnomy 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tryfos είπε

Να δεις που θα λένε στον κόσμο, 'ναι έχει γίνει αλλαγή'και θα τους έχουν ακόμα στο κλεφτοnomy 😁

κοίτα αν φαίνεται στην καρτέλα οτι έχουν αλλάξει πρόγραμμα δε νομίζω να τους χρεώσουν διαφορετικά

απλά να προσέξουν το αναλογικό σπάσιμο της κατανάλωσης

εννοείται οτι προσωπικά θα είχα φύγει αν δε δεχόταν αίτηση νωρίτερα 'η αν 1/7 δεν έβλεπα στην καρτέλα οτι είμαι στο νέο πρόγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο τη μια σκεπτομαι να περιμενω μεχρι το πρωι απο την αλλη λεω να κανω τωρα αιτηση στο 

ΗΡΩΝ SIMPLE GENEROUS   το οποιο θα παρει 4-5 μερες 

Αν η ελπεγδησον με γυρισει αυριο πρωι στο green μπορω να μην προχωρησω το HΡΩΝ?

Αλλα αν δωσω σημερινες μετρησεις στον ΗΡΩΝΑ αυτοματα ανεξαρτητα ποτε θα με βαλουν ,δεν θα τιμολογηθω εκει απο σημερα και την παταει η ελπεντισον?

 

 

 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, adi32 είπε

Αν η ελπεγδησον με γυρισει αυριο πρωι στο green μπορω να μην προχωρησω το HΡΩΝ?

ναι με υπαναχώρηση αλλά το μπλέκεις

το όλο θέμα είναι να μην ολοκληρώσει ο ΔΕΔΔΗΕ τη μετάβαση γιατί στη μπανανία δεν προβλέπεται αυτό το σενάριο ,οπότε κάνεις νέα αίτηση στον προηγούμενο πάροχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι με υπαναχώρηση αλλά το μπλέκεις

το όλο θέμα είναι να μην ολοκληρώσει ο ΔΕΔΔΗΕ τη μετάβαση γιατί στη μπανανία δεν προβλέπεται αυτό το σενάριο ,οπότε κάνεις νέα αίτηση στον προηγούμενο πάροχο

εχω δωσει σημερα μετρησεις στην ελπε

Αν με κανουν αλλαγη στο green (οποτε κι αν την κανουν) με την επομενη μετρηση 1/8 θα τιμολογηθω με την τιμη του green έτσι κι αλλιως απο 3/7 εως 1/8 

Το ιδιο και αν κανω αιτηση ΗΡΩΝ με σημερινη μετρηση 

Ετσι δεν παει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...