Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι φυσικά χωρίς να ειδοποιήσουν χωρίς τίποτα άλλαξαν τιμή , όταν τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν κατά λέξη ότι μου έστειλαν επιστολή και προφανώς κάπου θα παραπεσε, και όταν έκλεισα το τηλέφωνο μου ήρθαν και τα μέιλ τους για την αλλαγή των όρων.

Μετά τα κλασικά μέσω myrae όπου η ιστορία τους αποδείχθηκε φιάσκο με την τιμή να επιστρέφει σε 0.11 και να μου δίνουν 60 ημέρες για αλλαγή παρόχου ή παραμονή.

*Μου χρωστάνε και 74€ επιστρεφόμενα από λογαριασμό που δεν τα έβαλαν πότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

On 04/06/2023 at 21:19, korakios said:

 

Και εγω σκέφτομαι για το σταθερό του ηρων. Το μόνο που με έχει κολλήσει είναι να δω τον άλλο μήνα μη και πέσουν οι τιμές κι άλλο ή μη και βγάλει καμία άλλη εταιρία κάποιο πιο συμφέρον πρόγραμμα. Ακόμα θυμάμαι την volterra που είχα σταθερό 9 λεπτά μέσα στην μεγάλη κρίση. Επίσης με χαλάει που ακούω την γκρίνια εδώ μέσα για την μηχανογραφιση του ήρωνσ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Lazos_21 είπε

*Μου χρωστάνε και 74€ επιστρεφόμενα από λογαριασμό που δεν τα έβαλαν πότε.

σπάσε στα τηλ τη ΡΑΕ και στείλε στο info υπόψιν προστασίας καταναλωτών το ιστορικό και τον αρ. πρωτοκόλλου του αιτήματος που είχες ανοίξει

καπάκια ΣτΚ και ζητάς και αποζημίωση λόγω μη ποιότητας υπηρεσιών

6 λεπτά πριν, ^_NikitaS_^ είπε

Και εγω σκέφτομαι για το σταθερό του ηρων. Το μόνο που με έχει κολλήσει είναι να δω τον άλλο μήνα μη και πέσουν οι τιμές κι άλλο ή μη και βγάλει καμία άλλη εταιρία κάποιο πιο συμφέρον πρόγραμμα. Ακόμα θυμάμαι την volterra που είχα σταθερό 9 λεπτά μέσα στην μεγάλη κρίση.

σίγουρα και οι υπόλοιποι πάροχοι σιγά-σιγά θα ρίξουν τις τιμές των σταθερών .

Η μη δυνατότητα αλλαγής τιμής στο 6μηνο φυσικά και οδηγεί σε πιο ακριβές τιμές μιας και υπολογίζουν και τυχών ζημιές . Απο τη μία υποτίθεται οτι υπάρχει ανταγωνισμός , απο την άλλη ρεαλιστικά δεν υπάρχει

Το σκηνικό θα ξεκαθαρίσει όταν απαλλαγούμε απο τις επιδοτήσεις και καταργηθεί ο μηχανισμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, ^_NikitaS_^ είπε

Και εγω σκέφτομαι για το σταθερό του ηρων. Το μόνο που με έχει κολλήσει είναι να δω τον άλλο μήνα μη και πέσουν οι τιμές κι άλλο ή μη και βγάλει καμία άλλη εταιρία κάποιο πιο συμφέρον πρόγραμμα. Ακόμα θυμάμαι την volterra που είχα σταθερό 9 λεπτά μέσα στην μεγάλη κρίση. Επίσης με χαλάει που ακούω την γκρίνια εδώ μέσα για την μηχανογραφιση του ήρωνσ.

Η VOLTERRA KAI Η VOLTON ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΙΣΧΥΕΙ;

Επεξ/σία από reyma3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, reyma3 είπε

Η VOLTERRA KAI Η VOLTON ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΕΙΣΟΥΝ ΙΣΧΥΕΙ;

όχι

και να κλείσει η εταιρία που είσαι απλά κάνεις αίτηση σε άλλο πάροχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H απαράδεκτη elpedison δεν μπορεί να εξυπηρετήσει προς το παρόν για την αλλαγή του προγράμματος γιατί το τμήμα ανανεώσεων δεν είναι ακόμη έτοιμο!!! Να τηλεφωνήσετε αργότερα μου είπαν.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, korakios είπε

Το σκηνικό θα ξεκαθαρίσει όταν απαλλαγούμε απο τις επιδοτήσεις και καταργηθεί ο μηχανισμός

Πρόσεχε τι και πώς το λες 🤣 Εννοείς θα μας καθαρίσουν όλους μαζί φαντάζομαι ελλείψει σοβαρού ανταγωνισμού και ελέγχου από ΡΑΕ, όχι αυτό που εκ παραδρομής έγραψες 😆 

1 ώρα πριν, mikepaltri είπε

H απαράδεκτη elpedison δεν μπορεί να εξυπηρετήσει προς το παρόν για την αλλαγή του προγράμματος γιατί το τμήμα ανανεώσεων δεν είναι ακόμη έτοιμο!!! Να τηλεφωνήσετε αργότερα μου είπαν.... 

Τα είχα πει από την πρώτη μέρα που βγήκε το green, μην περιμένετε, φύγετε για αλλού, θα σας αλλάξει με τον αραμπα επίτηδες, να κλέψει όσο μπορεί μέσω του economy. Μια χαρά έτοιμη θα μπορούσε να είναι από 1/7 όλοι οι υπάρχοντες στο green, αλλά φυσικά δεν ήθελε. Τώρα καλές 15/7 κι αν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την παρασκευη μου κρατησαν λεφτα απο παγια εντολη στον ηρων και μεχρι τωρα και στο σαιτ και στην εφαρμογη ακομη λεει ο λογαριασμος σας εληξε,κινδυνος διακοπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, tryfos είπε

Πρόσεχε τι και πώς το λες 🤣 Εννοείς θα μας καθαρίσουν όλους μαζί φαντάζομαι ελλείψει σοβαρού ανταγωνισμού και ελέγχου από ΡΑΕ, όχι αυτό που εκ παραδρομής έγραψες 😆 

Τα είχα πει από την πρώτη μέρα που βγήκε το green, μην περιμένετε, φύγετε για αλλού, θα σας αλλάξει με τον αραμπα επίτηδες, να κλέψει όσο μπορεί μέσω του economy. Μια χαρά έτοιμη θα μπορούσε να είναι από 1/7 όλοι οι υπάρχοντες στο green, αλλά φυσικά δεν ήθελε. Τώρα καλές 15/7 κι αν...

Επειδή έχασα επεισόδια. Τι κάνουμε όσοι είμαστε ελπε? Παίρνουμε τηλ για αλλαγή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, adi32 είπε

πειδή έχασα επεισόδια. Τι κάνουμε όσοι είμαστε ελπε? Παίρνουμε τηλ για αλλαγή? 

Ε, τί, λες να σε πάνε στο φθηνότερο green...από μόνοι τους;;; Εδώ τους έχουν πάρει άλλοι από 25/6 και ακόμα δεν έχει γίνει τίποτα, ξέρει τι κάνει η πράσινη πάντα...Φυσικά και πρέπει να πάρεις τηλ αν θες αλλαγή!

Βέβαια μέχρι να σε πάνε στο green μπορεί να φας και τον μισό Ιούλη στο κλεφτόnomy. Οπότε δική μου συμβουλή, αφού ίδιες μέρες θα κάνεις ούτως ή άλλως, πήγαινε στο simply generous του Ήρων, τουλάχιστον μέχρι να γίνει simply most expensive της αγοράς κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, iliata2410 είπε

την παρασκευη μου κρατησαν λεφτα απο παγια εντολη στον ηρων και μεχρι τωρα και στο σαιτ και στην εφαρμογη ακομη λεει ο λογαριασμος σας εληξε,κινδυνος διακοπης.

Μην ανησυχείς καθόλου μεσολάβησε σαββατοκύριακο και δεν έχει φανεί η πληρωμή αύριο μεθαύριο θα φτιάξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΕΛΙΝ έβγαλε λογαριασμό για 26/4-25/5 στις 22/6. πότε θα βγάλει τελικό λογαριασμό (για το διάστημα 26-30/5) για εμάς που φύγαμε και είμαστε σε άλλον πάροχο από 1/6?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adi32 είπε

Επειδή έχασα επεισόδια. Τι κάνουμε όσοι είμαστε ελπε? Παίρνουμε τηλ για αλλαγή? 

ναι και αν δε μπεις μέχρι αύριο, την κάνεις
βγάλε απο σήμερα φωτό το μετρητή

Spoiler


3 ώρες πριν, tryfos είπε

Πρόσεχε τι και πώς το λες 🤣 Εννοείς θα μας καθαρίσουν όλους μαζί φαντάζομαι ελλείψει σοβαρού ανταγωνισμού και ελέγχου από ΡΑΕ, όχι αυτό που εκ παραδρομής έγραψες 😆 

όχι φυσικά , τις επιδοτήσεις θα τις χρυσοπληρώσουμε

 

1 λεπτό πριν, walex είπε

Η ΕΛΙΝ έβγαλε λογαριασμό για 26/4-25/5 στις 22/6. πότε θα βγάλει τελικό λογαριασμό (για το διάστημα 26-30/5) για εμάς που φύγαμε και είμαστε σε άλλον πάροχο από 1/6?

εμένα μου έβγαλε τελικό κατευθείαν , λογικά τον άλλο μήνα θα σου έρθει το υπόλοιπο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...