Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 λεπτά πριν, kostasnh300c είπε

Σημερινό μήνυμα από Ήρων ! Έχει έρθει και σε άλλους? 

ναι

29 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Μου ήρθε μύνημα στο κινητό για αύξηση έκπτωση συνέπειας στον Ήρων από 20%σε 25%.

ακόμα στο generous ξεμείνατε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KoGi είπε

Απο οσο ειχα δει ναι συμφερει, ελεγα κι εγω να κανω αυτην την αλλαγη, αλλα προτιμησα να παω Ηρων που ειναι ακομη πιο φθηνα.

Παντως αν μεινεις Ελιν ναι να αλλαξεις.

Ποιο πρόγραμμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Kirmike είπε

Έχω μπερδευτεί. Τι να κάνω να μείνω σε αυτό η να πάω στο simply?

αν έχεις ήδη 27% έκπτωση τότε κάνε αρχική τιμή generous επί 0,73 και σύγκρινέ την με του simple

που είναι το μπέρδεμα ?

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

'Μένεις Ηρων', 'εκπτωση 32% για παραμονή εννέα μήνες' κλπ., βλέπω Ήρων μπήκε ήδη γερά στο παιχνίδι του Οκτώβρη από τώρα. Θα γίνει σφαγή... Το μόνο καλό ότι μικραίνουν λίγο οι πιθανότητες να αυξήσει ξαφνικά και το simple μέσα στον Αύγουστο, γιατί δείχνει διάθεση να αρχίζει να κρατάει τον κόσμο. Τουλάχιστον μέχρι να αρχίσει να μην καταλαβαίνει τις νέες χρεώσεις, όπου εκεί θα γίνει πάρτυ φυσικά. Βέβαια με όλους αυτούς ποτέ δεν ξέρεις...

Επεξ/σία από tryfos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω έφυγε ο περιορισμός του ΚΟΤ από το simply. Τι λέτε αξίζει να πάω simply από generous? Το σκέφτομαι γιατί μπορεί το generous να γίνει πιο φτηνό ειδικά και με τα έξτρα 5% έκπτωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Βλέπω έφυγε ο περιορισμός του ΚΟΤ από το simply. Τι λέτε αξίζει να πάω simply από generous? Το σκέφτομαι γιατί μπορεί το generous να γίνει πιο φτηνό ειδικά και με τα έξτρα 5% έκπτωση. 

πάντως είδα μολις οτι στο generous βάλανε τον όρο για μη απόδοση συνέπειας στον τελικό

επίσης όσοι ξεμείνανε στο πρόγραμμα και κλείσουν 9 μήνες , απο 1/9 πάει +5% , δλδ 25%

(και για το simple 6μηνο +5% δλδ 15% όπως έχει αναφερθεί)

1 ώρα πριν, tryfos είπε

'Μένεις Ηρων', 'εκπτωση 32% για παραμονή εννέα μήνες' κλπ., βλέπω Ήρων μπήκε ήδη γερά στο παιχνίδι του Οκτώβρη από τώρα. Θα γίνει σφαγή... Το μόνο καλό ότι μικραίνουν λίγο οι πιθανότητες να αυξήσει ξαφνικά και το simple μέσα στον Αύγουστο, γιατί δείχνει διάθεση να αρχίζει να κρατάει τον κόσμο.

Ή κάνει 75% έκπτωση με 0,80 την κιλοβατώρα 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, korakios said:

πάντως είδα μολις οτι στο generous βάλανε τον όρο για μη απόδοση συνέπειας στον τελικό

επίσης όσοι ξεμείνανε στο πρόγραμμα και κλείσουν 9 μήνες , απο 1/9 πάει +5% , δλδ 25%

(και για το simple 6μηνο +5% δλδ 15% όπως έχει αναφερθεί)

Να φανταστώ αυτός ο όρος είναι μόνο για νέους πελάτες. Δε μου έχει έρθει κάποια ειδοποίηση για αλλαγή όρων. Είναι και αυτό λόγος να πάω σε πρόγραμμα χωρίς έκπτωση συνέπειας. 

Μάλλον simply θα πάω. Λόγω ΚΟΤ, βγαίνει 0,0855-0,05-0,045=-0,0095/kwh. Ιδανικό για κλιματιστικά. Αν έφτιαξαν τη μηχανογράφηση, στη χειρότερη να πάει 0/kwh. Μια χαρά έδιναν αρνητικές τιμές πάντως πριν κάποιους μήνες.

Πάλι καλά που δεν πήγα solar. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Να φανταστώ αυτός ο όρος είναι μόνο για νέους πελάτες

ναι,

αμφιβάλλω πάντως το κατα πόσο νόμιμος είναι . Η συνέπεια πληρωμής είναι συνέπεια , δε γίνεται να διαχωριστεί στον τελικό που ουσιαστικά είναι εκκαθαριστικός.

για τη συνέπεια παραμονής , είναι λίγο διαφορετικό και εξαρτάται αν αποδίδεται στον επόμενο ή άμεσα

26 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Μάλλον simply θα πάω.

πάρε γραπτώς οτι παίρνεις το 10% , μπορεί να ξέχασαν τελείως την περίπτωση ΚΟΤ

πχ σε άλλα αναφέρεται "Το πρόγραμμα τάδε προσφέρεται και για ΚΟΤ"

και (edit) αναγράφεται και στο δημοσιευμένο τιμοκατάλογο

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Στο simply generous home δεν το δίνουν το 10% σε ΚΟΤ. Το γράφει στους όρους. Ωστόσο για τον Ιούλιο με ΚΟΤ βγαίνει 0€/kwh οπότε και πάλι αξίζει. Εγώ έχω ξεμείνει στο Γ1Ν της ΔΕΗ και σκέφτομαι την αλλαγή. Λογικά αξίζει η αλλαγή σε Ήρων. Τι λέτε!?

IMG_20230701_124729.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...