Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάμε και για άλλη παράταση

Ευήκοα ώτα φαίνεται πως βρίσκει στο ΥΠΕΝ το αίτημα μερίδας του κλάδου προμήθειας, για ολιγόμηνη παράταση των έκτακτων μέτρων στη λιανική, ώστε να υπάρξει μεγαλύτερο χρονικό διάστημα για την προετοιμασία επιστροφής των τιμολογίων στην «κανονικότητα». Έτσι, σύμφωνα με πληροφορίες του energypress, το υπουργείο προσανατολίζεται να διατηρήσει «παγωμένες» τις ρήτρες αναπροσαρμογής για ένα ακόμη δίμηνο, ώστε να επανενεργοποιηθούν την 1η Δεκεμβρίου, από την 1η Οκτωβρίου που προβλέπεται αυτή τη στιγμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, favou2000 είπε

Στην σύμβαση που έστειλε για υπογραφή γράφει ότι θα το πάρουμε.

Δεύτερη φορά; Καλά συγνώμη, μ@@@κες είναι; Ή απλά απελπισμένοι για πελάτη;

Μίλησα με ελπεντισον για το green. Από 3-7 είπαν θα είναι εμπορικά διαθέσιμο για αλλαγή. Ακόμα δεν ξέρω τι να κάνω. Λόγω καλοκαιριού έχω μεγάλη κατανάλωση. Θέλω να κατασταλάξω σε μια εταιρία γενικά, δεν μ αρέσει το πήγαινε έλα. Μάλλον θα δώσω μια ευκαιρία ακόμα, αν και το 5ευρο του παγίου με ενοχλεί...

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, favou2000 είπε

Δεν σου ήρθε μήνυμα στο Viber ότι στείλανε την σύμβαση στον ΔΕΔΔΗΕ?Το γράφει και στο myheron.

Η γκαντεμιά η ίδια. Ο υπάλληλος ο οποίος είχε αναλάβει την αίτηση πήρε άδεια. Και ψάχνουν να βρούνε σε ποιον  υπάλληλο φόρτωσε τις αιτήσεις. Δηλαδή τι να πω τώρα; Ούτε στο δημόσιο δεν γίνονται αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, aris2022k είπε

Καλησπέρα,

Να ρωτήσω, έχει κάποια παγίδα το nrg simple? Γιατί το βρίσκω αρκετά φθηνό και για όλους τους μήνες που υπάρχει

Έχουμε καποια απαντηση σε αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κάποια παγίδα. Απλά αν μαζευτούν πολλοί σε αυτό το πρόγραμμα πιθανόν να το ακριβύνει τους επόμενους μήνες, όπως έκαναν και άλλες εταιρείες μέχρι τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, barimagas said:

Η γκαντεμιά η ίδια. Ο υπάλληλος ο οποίος είχε αναλάβει την αίτηση πήρε άδεια. Και ψάχνουν να βρούνε σε ποιον  υπάλληλο φόρτωσε τις αιτήσεις. Δηλαδή τι να πω τώρα; Ούτε στο δημόσιο δεν γίνονται αυτά. 

Οποτε πλεον πρωτα ρωταμε τον υπαλληλο αν προκειται να παρει αδεια, πριν συνεχισουμε την αιτηση!! 🤣

Μαλλον εγω επεσα σε καποια που γυρισε απο αδεια, γιατι χθες εκανα αιτηση, πριν λιγο εστειλα την απαντηση οτι δεχομαι, και ηδη αλλαξε παλι "Σε επεξεργασια" η αιτηση. 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, barimagas είπε

Η γκαντεμιά η ίδια. Ο υπάλληλος ο οποίος είχε αναλάβει την αίτηση πήρε άδεια. Και ψάχνουν να βρούνε σε ποιον  υπάλληλο φόρτωσε τις αιτήσεις. Δηλαδή τι να πω τώρα; Ούτε στο δημόσιο δεν γίνονται αυτά. 

Πράγματι ήσουν άτυχος.23 έκανα αίτηση μερα Παρασκευή και σήμερα άλλαξε το τελευταίο ψηφίο στον ΔΕΔΔΗΕ.

Επεξ/σία από favou2000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορακιος πες μου σε παρακαλώ αν συμφέρει να φύγω από το Power on hone comfort ΣΕ bonus+ στην ελιν γιατί δεν καταλαβαίνω τα γράμματα για το bonus+ αν είναι συμφερον

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, sosias said:

Κορακιος πες μου σε παρακαλώ αν συμφέρει να φύγω από το Power on hone comfort ΣΕ bonus+ στην ελιν γιατί δεν καταλαβαίνω τα γράμματα για το bonus+ αν είναι συμφερον

Απο οσο ειχα δει ναι συμφερει, ελεγα κι εγω να κανω αυτην την αλλαγη, αλλα προτιμησα να παω Ηρων που ειναι ακομη πιο φθηνα.

Παντως αν μεινεις Ελιν ναι να αλλαξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sosias είπε

Κορακιος πες μου σε παρακαλώ αν συμφέρει να φύγω από το Power on hone comfort ΣΕ bonus+ στην ελιν γιατί δεν καταλαβαίνω τα γράμματα για το bonus+ αν είναι συμφερον

συμφέρει αλλά η αρχική τιμή είναι 0,165 ,δλδ θα είναι ανεβασμένος ο λογαριασμός αρχικά μέχρι να πάρεις τη συνέπεια 0,0675 στον επόμενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/06/2023 at 12:36, korakios said:

δε δίνεις σημασία στο τι λένε στα τηλέφωνα ...

συχνή αλλαγή

ειμαστε στο elpedison economy πέρα απο την παραπληροφόρηση οτι στο elpedison economy GREEN υπάρχει δεσμευση 1 χρόνου, μας είπαν οτι για το elpedison economy GREEN ξεκινάνε να δέχονται αιτήσεις απο Δευτέρα (που αλλάζει ο μήνας ενω τους ειχε καλέσει ο πατέρας μου πριν 4-5 μέρες για αλλαγή) μηπως γνωρίζεις αν αλλάζουν τις τιμές στις αρχές κάθε μήνα και θέλουν να μας βάλουν με τις νέες;

κατι δεν μου κάθεται καλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, prefuse είπε

ειμαστε στο elpedison economy πέρα απο την παραπληροφόρηση οτι στο elpedison economy GREEN υπάρχει δεσμευση 1 χρόνου, μας είπαν οτι για το elpedison economy GREEN ξεκινάνε να δέχονται αιτήσεις απο Δευτέρα (που αλλάζει ο μήνας ενω τους ειχε καλέσει ο πατέρας μου πριν 4-5 μέρες για αλλαγή) μηπως γνωρίζεις αν αλλάζουν τις τιμές στις αρχές κάθε μήνα και θέλουν να μας βάλουν με τις νέες;

κατι δεν μου κάθεται καλά..

Η αίτηση μπορεί να γίνει πιο νωρίς 

Οι τιμές πάντα αλλάζουν 1η του μηνός 

Το θέμα είναι να σας βάλουν κατευθείαν και όχι καθυστερημένα . 
Το «κάντε αίτηση από Δευτέρα» προσωπικά δε μου κάθεται καλά . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...