Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν το 50% του λαγαριασμου του ρευματος ειναι εμμεσοι φοροι υπερ Δημων, ερτ,τριτων, κλπ τι να γλυτωσεις . Τι κοινωνικα τιμολογια και πρασινα αλογα. Μπορει ο λογαριασμος να εχει την καταναλωση και ενα μικρο φπα?  Αυτο και τιποτε αλλο δεν θελουμε.

 

Επεξ/σία από panagiotou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, panagiotou είπε

Οταν το 50% του λαγαριασμου του ρευματος ειναι εμμεσοι φοροι υπερ Δημων, ερτ,τριτων, κλπ τι να γλυτωσεις . Τι κοινωνικα τιμολογια και πρασινα αλογα. Μπορει ο λογαριασμος να εχει την καταναλωση και ενα μικρο φπα?  Αυτο και τιποτε αλλο δεν θελουμε.

τα τέλη και την ΕΡΤ θα τα πλήρωνες ακόμα και να μην περιεχόταν σε λογαριασμό ρεύματος

αναφέρω και το παρακάτω αλλά μην ξεφύγουμε , άνοιξε νέο θέμα αν έχεις απορία :

ακόμα και να κάνεις διακοπή ρεύματος , πάλι θα πληρώνεις δημοτικά τέλη (απευθείας στο δήμο) , ο μόνος τρόπος είναι να κάνεις αίτηση στο δήμο ως μη ηλεκτροδοτούμενο . Δλδ δεν αρκεί να κάνεις διακοπή ρεύματος για τα τέλη

αυτά .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tryfos είπε

Εντάξει κι εγώ με Ήρωνα, ακριβώς στην ώρα για να φύγουμε από το ΜΗ economy/κλεφτόnomy της πράσινης. 21/6 η αίτηση, 23/6 το συμβόλαιο με email, σήμερα 30/6 η αλλαγή του αριθμού παροχής στον ΔΕΔΔΗΕ. 

Που μπαίνουμε στον Δεδδηε να δούμε την αλλαγή, γιατί το ξέχασα. Από 23-06 συμβόλαιο με email και ακόμα δεν βλέπω εξέλιξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, barimagas είπε

Που μπαίνουμε στον Δεδδηε να δούμε την αλλαγή, γιατί το ξέχασα. Από 23-06 συμβόλαιο με email και ακόμα δεν βλέπω εξέλιξη. 

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

δες αν στο αποτέλεσμα άλλαξε το τελευταίο ψηφίο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, barimagas είπε

Που μπαίνουμε στον Δεδδηε να δούμε την αλλαγή, γιατί το ξέχασα. Από 23-06 συμβόλαιο με email και ακόμα δεν βλέπω εξέλιξη. 

Κανε και κανενα  τηλέφωνο να δεις και ποτε εγινε...8004004000

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικές διευκρινίσεις.

Είμαι στο elpedison economy από το Μάρτιο με 11- 12 λεπτά τη κιλοβατώρα χωρίς πάγιο.

Τώρα βλέπω για τον Ιούλιο τιμή 17.9 λεπτά και ενα (καινούργιο;) πρόγραμμα  economy

green στα 11 λεπτά με πάγιο 3.5 ευρώ.

Το πρόγραμμα που έχω τι τιμή θα έχει για τον Ιούλιο; Εχω μπερδευτεί.

Τελικά υπάρχει σναστολή της ρήτρας και ισχύει μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου ή όχι;

 

 

Επεξ/σία από giorgosvet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, giorgosvet είπε

Το πρόγραμμα που έχω τι τιμή θα έχει για τον Ιούλιο; Εχω μπερδευτεί.

γιατί μπερδεύτηκες ? 0,179 ξηγήθηκε η ελπέ 😁

9 λεπτά πριν, giorgosvet είπε

green στα 11 λεπτά με πάγιο 3.5 ευρώ.

πάρε με την όπισθεν το νήμα για το green

9 λεπτά πριν, giorgosvet είπε

Τελικά υπάρχει σναστολή της ρήτρας

δεν υπήρχε ποτέ αναστολή , απλά ενσωματώθηκε στις δημοσιευμένες τιμές

9 λεπτά πριν, giorgosvet είπε

και ισχύει μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου ή όχι;

ναι , 20/8 θα ανακοινωθούν και οι τελευταίες τιμές για Σεπτέμβριο

απο 1/10 διαφημιζόμενη τιμή συν ρήτρα

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ'ότι είδα στα γρήγορα το green έχει δέσμευση 1 έτος και το economy πήρε 7 λεπτά αύξηση.

Το λέτε ρε μάγκες της elpedison για κορόιδα ψάχνεται!. Αύριο πρωί πρωί εξαφανιζολ!

Επεξ/σία από giorgosvet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgosvet είπε

Απ'ότι είδα στα γρήγορα το green έχει δέσμευση 1 έτος

δεν ισχύει η δέσμευση πάντως με την έννοια ρήτρα αποχώρησης (με επιφύλαξη , πάντως οι όροι δεν αναγράφουν για χρέωση αν φύγεις σε άλλο πάροχο )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giorgosvet είπε

Άρα τι νόημα έχει η δέσμευση; αν δεν υπάρχει ρήτρα αποχωρησης;

δεν ξέρω που είδες οτι έχει δέσμευση

αν εννοείς αυτο που έγραψε άλλο μέλος , προέρχεται απο υπάλληλο και τηλεφωνική συνομιλία

Υποθέτω οτι εννοούν άπαξ και ενεργοποιήσεις το green δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις για ένα χρόνο (μάλλον αυτό θα εννοούσε ). Τώρα το κατα πόσο είναι σωστό ,διάβασε και τους ειδικούς όρους που το λέει :

Αναφορά σε κείμενο

5.2 Μετά την ενεργοποίηση της Υπηρεσίας ELPEDISON Green, ο Πελάτης δεν θα δύναται να απενεργοποιήσει αυτή για χρονικό διάστημα δώδεκα (12) μηνών, εφόσον διατηρεί το προϊόν Elpedison Green Economy.

https://www.elpedison.gr/Uploads/132935/9393_el_077_01_06-23_elpedison_green_economy.pdf

το οτι είναι έξτρα υπηρεσία πάντως , δεν ακούγεται καλό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα πήρα χαμπάρι την αύξηση στο elped economy. Τελικά εντελώς αναξιόπιστη η εν λόγω εταιρία. Δεν αλλάζει. Είδε ότι μάζεψε κόσμο και βαράει στο ψαχνό. Έβγαλε και το green για να μην τους (ξανα)χάσει όλους, αλλά ποιός πιστεύει ότι δεν θα το ανεβάσει κι αυτό;

Για πείτε όσοι επιχειρήσατε να ξαναπάτε Ηρων, γιατί το σκέφτομαι. Σας ξανάδωσε το 50αρι δώρο ή ήταν μόνο την πρώτη φορά;

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το 50ρικο μένει να δούμε σε δύο τρεις μήνες που θα εκδόσουν τον πρώτο λογαριασμό. Στην δικιά μου αίτηση από 23 έχει κολλήσει ενώ έχω στείλει το μήνυμα για την υπογραφή του. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο.

Επεξ/σία από barimagas
Predator😅
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 1comment είπε

Για πείτε όσοι επιχειρήσατε να ξαναπάτε Ηρων, γιατί το σκέφτομαι. Σας ξανάδωσε το 50αρι δώρο ή ήταν μόνο την πρώτη φορά;

Στην σύμβαση που έστειλε για υπογραφή γράφει ότι θα το πάρουμε.

 

50 λεπτά πριν, barimagas είπε

Στην δικιά μου αίτηση από 23 έχει κολλήσει ενώ έχω στείλει το μήνυμα για την υπογραφή του. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο.

Δεν σου ήρθε μήνυμα στο Viber ότι στείλανε την σύμβαση στον ΔΕΔΔΗΕ?Το γράφει και στο myheron.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...