Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, barimagas είπε

Το όσο το δυνατόν πιο σύντομα για τον ήρων είναι πάνω από δύο μήνες γιατί αργούν χαρακτηριστικά να εκδόσουν τον πρώτο λογαριασμό. Μακάρι να το δώσουν ξανά το 50ρικο.

Ναι σωστό κι αυτό.Ηρθαν τελικά οι δωροεπιταγες από την ελπε ,αύριο κάνω αίτηση και εγώ για simply 

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους. 

Μια βοήθεια θέλω. Έχω ξεκινήσει το διάβασμα των τελευταίων σελίδων. 

Προ ημερών, έκανα αλλαγή από ηρων σε nrg. Συνέπεσε την ημέρα που έκανα αίτηση στην nrg να ήρθε ο λογαριασμός της ηρων. Μου είχε έρθει 12 ευρώ (είχε γίνει ρύθμιση γιατί στον προηγούμενο είχαν χρεώσει +100 οπότε ήρθε τελική 12€).

Δεν τον είχα πληρώσει καθώς σκέφτηκα να περιμένω τον τελικό εκκαθαριστικό. 

Σήμερα λοιπόν ήρθε και μου έχουν χρεώσει 121€. Να σημειώσω ότι δεν έχω κανένα ληξιπροθεσμο. 

Ανεβάζω τις φώτο να μου πείτε γνώμη γιατί πιστεύω ότι με έχουν χρεώσει κάτι που δεν πρέπει. 

 

Spoiler

IMG_20230622_213405.jpg

 

 

Spoiler

IMG_20230622_213453.jpg

 

 

Spoiler

IMG_20230622_213544.jpg

 

Επεξ/σία από wasd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, wasd είπε

Ανεβάζω τις φώτο

αν μπορείς βάλε τις φωτό σε spoiler

24 λεπτά πριν, wasd είπε

γιατί πιστεύω ότι με έχουν χρεώσει κάτι που δεν πρέπει.

για τους αντίστοιχους μήνες μπορείς να δεις τιμές εκεί

https://www.heron.gr/media/middmsdj/generous_gr_june23.pdf

κλασσικά σου χρωστάνε τη συνέπεια που μετά απο απάντηση που θα πάρεις οτι δεν εκδίδουν μετά τον τελικό θα κάνεις αίτημα στη ΡΑΕ

24 λεπτά πριν, wasd είπε

Έχω ξεκινήσει το διάβασμα των τελευταίων σελίδων. 

κάπου θα πετύχεις και το κείμενο που έχει ο ekrepali για την πίστωση που ζητάς σε μορφή έκτακτου λογαριασμού

310*0,2 περίπου , 60 ευρώπουλα συν ΦΠΑ είναι να πάρεις (απο τη χρέωση ενέργειας)

24 λεπτά πριν, wasd είπε

Μου είχε έρθει 12 ευρώ (είχε γίνει ρύθμιση γιατί στον προηγούμενο είχαν χρεώσει +100 οπότε ήρθε τελική 12€).

το τι έγινε πριν άγνωστο και το πως αποδόθηκε συνέπεια με διορθωμένο και προηγούμενο

______________________

γενικά να παρακολουθείς το νήμα γιατί πχ ο Ηρών έβγαλε το Μάιο το simple generous

24 λεπτά πριν, wasd είπε

Προ ημερών, έκανα αλλαγή από ηρων σε nrg.

ελπίζω να έκανες στο NRG simple

__________________________

πως γίνεται πάντως να είναι τελικός του Ηρών όταν τώρα έκανες στην NRG ????

η περίοδος κατανάλωσης του Ηρών είναι μέχρι 29/5

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, korakios είπε

αν μπορείς βάλε τις φωτό σε spoiler

για τους αντίστοιχους μήνες μπορείς να δεις τιμές εκεί

https://www.heron.gr/media/middmsdj/generous_gr_june23.pdf

κλασσικά σου χρωστάνε τη συνέπεια που μετά απο απάντηση που θα πάρεις οτι δεν εκδίδουν μετά τον τελικό θα κάνεις αίτημα στη ΡΑΕ

κάπου θα πετύχεις και το κείμενο που έχει ο ekrepali για την πίστωση που ζητάς σε μορφή έκτακτου λογαριασμού

310*0,2 περίπου , 60 ευρώπουλα συν ΦΠΑ είναι να πάρεις (απο τη χρέωση ενέργειας)

το τι έγινε πριν άγνωστο και το πως αποδόθηκε συνέπεια με διορθωμένο και προηγούμενο

______________________

γενικά να παρακολουθείς το νήμα γιατί πχ ο Ηρών έβγαλε το Μάιο το simple generous

ελπίζω να έκανες στο NRG simple

__________________________

πως γίνεται πάντως να είναι τελικός του Ηρών όταν τώρα έκανες στην NRG ????

η περίοδος κατανάλωσης του Ηρών είναι μέχρι 29/5

Τις έβαλα σε spoiler.

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. 

29/5 έλαβα τον λογαριασμό και 29/5 έκανα αίτηση στην nrg. Ο λογαριασμός τους που ήρθε (nrg) είναι από 30/5 και μετά. 

Το nrg on time έχω κάνει. 

Καλά το υποψιάστηκα ότι κάτι δεν έχουν υπολογίσει σωστά. 

Βέβαια, και πάλι, πως γίνεται ενώ είχα λογαριασμό 12 ευρώ, στον εκκαθαριστικό με την ίδια ημερομηνία να είναι 120-60 (που είπες παραπέρα).. Δεν μπορώ να καταλάβω. 

Μόλις βρω το κείμενο θα το κρατήσω και θα τους το στείλω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, wasd είπε

Το nrg on time έχω κάνει. 

άλλαξέ το σε NRG simple (μην ψαρώσεις αν σου πουν για "νέους μόνο πελάτες"

28 λεπτά πριν, wasd είπε

Βέβαια, και πάλι, πως γίνεται ενώ είχα λογαριασμό 12 ευρώ, στον εκκαθαριστικό με την ίδια ημερομηνία να είναι 120-60 (που είπες παραπέρα).. Δεν μπορώ να καταλάβω. 

μα δεν ήταν 12 , ήταν 112 αλλά σου αφαίρεσαν τα 100 λόγω προ-προηγούμενου λάθους

30 λεπτά πριν, wasd είπε

29/5 έλαβα τον λογαριασμό και 29/5 έκανα αίτηση στην nrg. Ο λογαριασμός τους που ήρθε (nrg) είναι από 30/5 και μετά. 

α, οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΗΡΩΝ GENEROUS HOME BONUS ημερομ. εκδοσης λογαρ.  15-06-2023

αναρωτιέμαι ....

1. δείχνει εγγύηση 130ε ενω εβαλα πάγια πληρωμή απο την πρώτη μέρα που πήγα τον Ιανουάριο. Αυτο σημαίνει οτι μου τα εχουν κρατήσει   ? και αρα οταν φύγω για άλλο προμηθευτή θα τους ζητήσω να μου επιστρέψουν 130ε  ?

2. Στον λογαρ. εκδοσης 15/6 γράφουν επόμενη καταμέτρηση 12/6 ! η οποία πράγματι έγινε ομως 3 μέρες μετά αυτοι δεν βγάζουν εκκαθαριστικό αλλά ΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΕΝ∆ΕΙΞΗ ΠΕΛΑΤΗ ... που εγώ δεν τους εστειλα ποτέ γιατί ηθελα εκκαθαριτικο απο την καταμέτρηση ?

 

Επεξ/σία από gtkminsomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλεσα σήμερα τον ήρωα για να τους ρωτήσω, γιατί δεν έχει ανοίξει το σύστημα για να καταχωρηθεί η ένδειξη, και η απάντηση ήταν, ότι ο. Δεδηε πέρασε στις 30 Μαΐου, οποτε θα εκδοθεί εκκαθαριστικός απο απο τον Ιανουάριο και μετά. Ξέχασα να ρωτήσω ο εκκαθαριστικός πως προκύπτει, με το σύνολο των προηγούμενων λογαριασμων από ένδειξη πελάτη θα γίνει αφαίρεση η κάτι άλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά συγγνώμη (γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι κανέναν). Μου ήρθε η σύμβαση της μετάβασης για simply simple και το ονομάζει SIMPLY GENEROUS HOME BONUS. Αυτό είναι, έτσι δεν είναι; Το "BONUS" δεν υπάρχει πουθενά στη σελίδα τους σαν πρόγραμμα δίπλα από το simply simple. Έχει ξεμείνει από παλαιότερη ονομασία του προγράμματος;

Επεξ/σία από tryfos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tryfos είπε

Ρε παιδιά συγγνώμη (γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι κανέναν). Μου ήρθε η σύμβαση της μετάβασης για simply simple και το ονομάζει SIMPLY GENEROUS HOME BONUS. Αυτό είναι; Το "BONUS" δεν υπάρχει πουθενά στη σελίδα τους σαν πρόγραμμα δίπλα από το simply simple. Έχει ξεμείνει από παλαιότερη ονομασία του προγράμματος;

bonus το 50ρικο

δες τους όρους , λογικά ίδιοι είναι (δες αν δικαιούσαι συνέπεια μετά τον τελικό στους ειδικούς)

53 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Κάλεσα σήμερα τον ήρωα για να τους ρωτήσω, γιατί δεν έχει ανοίξει το σύστημα για να καταχωρηθεί η ένδειξη, και η απάντηση ήταν, ότι ο. Δεδηε πέρασε στις 30 Μαΐου, οποτε θα εκδοθεί εκκαθαριστικός απο απο τον Ιανουάριο και μετά. Ξέχασα να ρωτήσω ο εκκαθαριστικός πως προκύπτει, με το σύνολο των προηγούμενων λογαριασμων από ένδειξη πελάτη θα γίνει αφαίρεση η κάτι άλλο; 

έχει αναφερθεί , θα σπάσει το σύνολο αναλογικά , αν θες μεγαλύτερη ακρίβεια να δίνεις και στο ΔΕΔΔΗΕ ανα δίμηνο

1 ώρα πριν, gtkminsomnia είπε

1. δείχνει εγγύηση 130ε ενω εβαλα πάγια πληρωμή απο την πρώτη μέρα που πήγα τον Ιανουάριο. Αυτο σημαίνει οτι μου τα εχουν κρατήσει   ? και αρα οταν φύγω για άλλο προμηθευτή θα τους ζητήσω να μου επιστρέψουν 130ε  ?

στον 2ο λογαριασμό θα χρεωθεί η εγγύηση αν δε βάλεις πάγια , σε χρέωσαν δλδ απο τώρα ? (μάλλον όχι)

1 ώρα πριν, gtkminsomnia είπε

2. Στον λογαρ. εκδοσης 15/6 γράφουν επόμενη καταμέτρηση 12/6 ! η οποία πράγματι έγινε ομως 3 μέρες μετά αυτοι δεν βγάζουν εκκαθαριστικό αλλά ΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΕΝ∆ΕΙΞΗ ΠΕΛΑΤΗ ... που εγώ δεν τους εστειλα ποτέ γιατί ηθελα εκκαθαριτικο απο την καταμέτρηση ?

έκδοσης 15/6 αλλά δες περίοδο κατανάλωσης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

(δες αν δικαιούσαι συνέπεια μετά τον τελικό στους ειδικούς)

Δεν είναι με συνέπεια το simply dimple από ό,τι έχω καταλάβει. Με έκπτωση 10% στο τιμολόγιο είναι για 6 μήνες (που σιγά μην κάτσουμε για τόσο, όταν γίνει τον Αύγουστο το ακριβότερο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, korakios είπε

στον 2ο λογαριασμό θα χρεωθεί η εγγύηση αν δε βάλεις πάγια

εβαλα πάγια απο την αρχή (μήνες τώρα) αρα λογικά δεν εχουν κρατήσει την εγγύηση αλλά τότε δικαιολογείται να δείχνουν εγγύηση 130ε?

15 λεπτά πριν, korakios είπε

έκδοσης 15/6 αλλά δες περίοδο κατανάλωσης

εχεις δίκιο Κ η περίοδος ειναι μέχρι 11-5-2023, αρα ο επόμενος λογαριασμός θα ειναι ο εκκαθαριστικός.

Επεξ/σία από gtkminsomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, tryfos είπε

Δεν είναι με συνέπεια το simply dimple από ό,τι έχω καταλάβει. Με έκπτωση 10% στο τιμολόγιο είναι για 6 μήνες (που σιγά μην κάτσουμε για τόσο, όταν γίνει τον Αύγουστο το ακριβότερο).

έχει έκπτωση που μάλλον δεν είναι συνέπεια 10% το 1ο εξάμηνο και 5% μετά , που μου θύμισες να βάλω στο excel αναλογικά για έτος

κάποιος που είναι ήση στο simple generous ας μας πει αν βάζουν το 10% άμεσα ή στον επόμενο

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Εμενα η συμβαση που παω για 2η φορα στον ηρων γραφει SIMPLY GNRS HOME B

Ναι αυτό γράφει και σε μένα (B=Bonus αν δεις παρακάτω στο κείμενο)

3 λεπτά πριν, korakios είπε

έχει έκπτωση που μάλλον δεν είναι συνέπεια 10% το 1ο εξάμηνο και 5% μετά

Δεν είναι συνέπεια, τα διάβασα όλα. Νομίζω θα μπει από τον πρώτο ακριβώς επειδή δεν είναι συνέπεια. Ποιο 6μηνο, εδώ ούτε 2 μήνες δεν πιστεύω να κάτσουμε 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...