Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, makrixeris είπε

αρα 1/7 πάμε green οσοι ήμαστε ελπε ? εγω ηρων δε ξανα παω με αυτα που μου έχουν κάνει.

1-07 αίτηση για αλλαγή σε green και βλέπουμε. Σίγουρα μέχρι να ολοκληρωθεί το αίτημα θα περάσει κάποιο διάστημα. Θα δώσω και μέτρηση 30-06. Ευτυχώς είμαστε χαμηλά σε κιλοβατώρες, όπως πάει ο καιρός δεν έχει ανοίξει κλιματιστικό ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, makrixeris είπε

αρα 1/7 πάμε green οσοι ήμαστε ελπε ? εγω ηρων δε ξανα παω με αυτα που μου έχουν κάνει.

τι επαθες (και τι θα παθω εγω δλδ) στον Ηρων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, makrixeris είπε

αρα 1/7 πάμε green οσοι ήμαστε ελπε ? εγω ηρων δε ξανα παω με αυτα που μου έχουν κάνει.

Πιο πολλά απ' όσα σου έχει κάνει η πράσινη;;; Δύσκολο μου φαίνεται..Εγώ αφορμή να φύγω από ελπε έψαχνα.

8 λεπτά πριν, barimagas είπε

1-07 αίτηση για αλλαγή σε green και βλέπουμε.

Αυτό και μόνο δεν σας προβληματίζει δηλαδή; Ότι θέλει να κλέψει μέρες Ιουλίου καλά-καλά προτού καν ξεκινήσει το πρόγραμμα 😃 Γιατί δηλαδή να μην επιτρέπει μετάβαση στο green από τώρα, έστω για τους ήδη πελάτες;;; Θα γίνει η αλλαγή με τον αραμπά, είμαι σίγουρος...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, barimagas είπε

1-07 αίτηση για αλλαγή σε green και βλέπουμε. Σίγουρα μέχρι να ολοκληρωθεί το αίτημα θα περάσει κάποιο διάστημα. Θα δώσω και μέτρηση 30-06. Ευτυχώς είμαστε χαμηλά σε κιλοβατώρες, όπως πάει ο καιρός δεν έχει ανοίξει κλιματιστικό ακόμα.

να παρω 3/7 εδω μου ειπαν 2181818128

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tryfos είπε

Αυτό και μόνο δεν σας προβληματίζει δηλαδή; Ότι θέλει να κλέψει μέρες Ιουλίου καλά-καλά προτού καν ξεκινήσει το πρόγραμμα 😃 Γιατί δηλαδή να μην επιτρέπει μετάβαση στο green από τώρα, έστω για τους ήδη πελάτες;;; Θα γίνει η αλλαγή με τον αραμπά, είμαι σίγουρος...

Πραγματικά έχει κάνει ένα σωρο λαλακίες η εταιρεία αυτή και συνεχίζει να κάνει...μου λές όμως πως θα σε μεταφέρει σήμερα σε πρόγραμμα νέο χωρίς ανακοινωμένη τιμή για Ιούνιο για αυτό το πρόγραμμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

Κάντε αίτημα μέσω email για μετάβαση 1/7/23 , να υπάρχει απο τώρα , τηλέφωνα μετά

Καλά εγώ προβλέπω εκεί 1-5/7 με τα πρώτα 38άρια πολύ κόσμο να ξεροσταλιάζει χωρίς κλιματισμό στα τηλέφωνα με ελπέ μέχρι να τους αλλάξει από το 0,19 €, τιμή 2022...😄 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tryfos είπε

Πιο πολλά απ' όσα σου έχει κάνει η πράσινη;;; Δύσκολο μου φαίνεται..Εγώ αφορμή να φύγω από ελπε έψαχνα.

 

ελπε σε έμενα ήταν άψογη με την σύνδεση της κ ολα. Ο ηρων με είχε γ@@σει με πέταξε έκτος δικτύου χωρίς λόγο μετά μου έλεγαν δεν ήσασταν σε εμάς δεν ήξεραν τι τους γίνεται μου έλεγαν μπήκατε σαν καθολική υπηρεσία ο δεδδηε μου έλεγε δεν ισχύουν αυτά που σας λένε κλπ. καλύτερα παραπάνω λεφτά και να έχω το κεφάλι μ ήρεμο πάρα σε αυτή την καρκiνοεταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

Πραγματικά έχει κάνει ένα σωρο λαλακίες η εταιρεία αυτή και συνεχίζει να κάνει...μου λές όμως πως θα σε μεταφέρει σήμερα σε πρόγραμμα νέο χωρίς ανακοινωμένη τιμή για Ιούνιο για αυτό το πρόγραμμα;

Ποιός μίλησε για ένταξη από σήμερα; Εγώ λέω να επιτρέψει την αίτηση από σήμερα με έναρξη σύμβασης/προγράμματος για τον πελάτη από 1/7 κανονικά. Πολύ απλά πράγματα όταν δεν θες να γδάρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, makrixeris είπε

ελπε σε έμενα ήταν άψογη με την σύνδεση της κ ολα. Ο ηρων με είχε γ@@σει με πέταξε έκτος δικτύου χωρίς λόγο μετά μου έλεγαν δεν ήσασταν σε εμάς δεν ήξεραν τι τους γίνεται μου έλεγαν μπήκατε σαν καθολική υπηρεσία ο δεδδηε μου έλεγε δεν ισχύουν αυτά που σας λένε κλπ. καλύτερα παραπάνω λεφτά και να έχω το κεφάλι μ ήρεμο πάρα σε αυτή την καρκiνοεταιρία.

λογικό βάσει της εμπειρίας σου , αλλά μη νομίζεις οτι η ελπε δεν έχει κάνει τα απίστευτα ....δεν έβγαλε τη φήμη τυχαία .

Aν δεν είχε για το green pass τον όρο
5.2 Μετά την ενεργοποίηση της Υπηρεσίας ELPEDISON Green, ο Πελάτης δεν θα δύναται να απενεργοποιήσει αυτή για χρονικό διάστημα δώδεκα (12) μηνών, εφόσον διατηρεί το προϊόν Elpedison Green Economy

θα ήταν στανταράκι οτι θα χρέωνε για 12μηνο την υπηρεσία green (edit εννοώ σε περίπτωση που φύγει κάποιος)

6 λεπτά πριν, tryfos είπε

Ποιός μίλησε για ένταξη από σήμερα; Εγώ λέω να επιτρέψει την αίτηση από σήμερα με έναρξη σύμβασης/προγράμματος για τον πελάτη από 1/7 κανονικά. Πολύ απλά πράγματα όταν δεν θες να γδάρεις.

καλά δεν έγινε και τίποτα , έτσι όπως το έγραψες αρχικά μπορούσε να το ερμηνεύσει και "άμεσα"

13 ώρες πριν, korakios είπε

περισσότερο με απασχολεί στο τέλος , που για τροποποίηση αναφέρει 30μέρες πριν , ενώ όσο θυμάμαι είναι 60 μέρες

διορθώνω , όντως 60 μέρες πριν είναι , όμως για μεταβολή του κόστους υπηρεσίας green η ατομική πάλι ενημέρωση είναι 30

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με πηρανε για μια προσφορα απο την W and V για το προγραμμα value στα 11,15 λεπτά με διάφορα τυρακια κατι χαζομαρες ηχεια για την παραλια κλπ. Αυτο που μου κεντρισε την περιεργεια ειναι αυτο που ειπε οτι απο τοτε που την πηρε ο ομιλος μυτηλιναιος (κατι τετοιο, κοιμομουν κιολας) εχουν χαμηλη μεταβλητικοτητα σε τιμες και δεν ειναι οπως οι αλλοι μια πανω μια κατω.

Ισχυει κατι τετοιο; Επισης ξερουμε αν εχει καποιο κουσουρι; Πχ καθυστερηση εκδοσης λογαριασμων, ανυπαρκτο support κλπ

Βλεπω στο εξελ που γραφει για ασαφεια χρεωσεων. Τι παιζει;

Επεξ/σία από nikos121
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikos121 είπε

Αυτο που μου κεντρισε την περιεργεια ειναι αυτο που ειπε οτι απο τοτε που την πηρε ο ομιλος μυτηλιναιος (κατι τετοιο, κοιμομουν κιολας) εχουν χαμηλη μεταβλητικοτητα σε τιμες και δεν ειναι οπως οι αλλοι μια πανω μια κατω.

αχαχαχα...όλοι μία πάνω και μία κάτω είναι, δεν θα μπορούσε διαφορετικά! αυτό πάντως που είμαστε εμείς οι διαφορετικοί σε σχέση με τους υπόλοιπους είναι κλασσική ατάκα τηλεφωνικού κέντρου. Παρεπιμπτνόντως το πρόγραμμα που σου έδωσε είναι πρόγραμμα Protergia που μοιράζεται με την Watt μέχρι να γίνει η ενσωμάτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, MasterBlaster είπε

αχαχαχα...όλοι μία πάνω και μία κάτω είναι, δεν θα μπορούσε διαφορετικά! αυτό πάντως που είμαστε εμείς οι διαφορετικοί σε σχέση με τους υπόλοιπους είναι κλασσική ατάκα τηλεφωνικού κέντρου. Παρεπιμπτνόντως το πρόγραμμα που σου έδωσε είναι πρόγραμμα Protergia που μοιράζεται με την Watt μέχρι να γίνει η ενσωμάτωση

Κλασσικη παπατζα δηλαδη ε;

ναι μετα το εψαξα και εμαθα για την εξαγορα συγχωνευση ή οτι ειναι τελοσπαντων.

Βασικα μου την εσπασε η ελπε με αυτα τα υποχθονια βγαζω αλλο προγραμμα και αφηνω το αλλο το πιο ακριβο και ψαχνω κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...