Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, takoulou είπε

οτι να ναι γραφουν για το elpedison economy...πλεον εχει γινει green Με παγιο με αυτη την τιμη...το απλο πηγε 0.1790....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Tο φθηνότερο πρόγραμμα για το μήνα Ιούλιο απ'οτι ειδα είναι το simply generous του ΗΡΩΝ.

μαλλον...αρα συμφερει να παμε εκει εμεις με elpe economy μαλλον...

με e-contract καλυτερα; ή τηλεφωνικα;ή εχουν καταστημα;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την elpedison που μίλησα μου είπαν ότι το green economy θα είναι διαθέσιμο από 1/7 οπότε δεν μπορεί να γίνει τώρα αλλαγή προγράμματος. Και επειδή 1/7 πέφτει Σάββατο και το τμήμα ανανεώσεων λειτουργεί τις καθημερινές, υποχρεωτικά θα πάμε 3/7 για αλλαγή!!! Ότι να'ναι.......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mikepaltri είπε

Με την elpedison που μίλησα μου είπαν ότι το green economy θα είναι διαθέσιμο από 1/7 οπότε δεν μπορεί να γίνει τώρα αλλαγή προγράμματος. Και επειδή 1/7 πέφτει Σάββατο και το τμήμα ανανεώσεων λειτουργεί τις καθημερινές, υποχρεωτικά θα πάμε 3/7 για αλλαγή!!! Ότι να'ναι.......

Σία αφησε κανενα υπονοούμενο ότι είναι για καινούργιους μονο πελάτες η δεν σου είπε κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mikepaltri είπε

Με την elpedison που μίλησα μου είπαν ότι το green economy θα είναι διαθέσιμο από 1/7 οπότε δεν μπορεί να γίνει τώρα αλλαγή προγράμματος. Και επειδή 1/7 πέφτει Σάββατο και το τμήμα ανανεώσεων λειτουργεί τις καθημερινές, υποχρεωτικά θα πάμε 3/7 για αλλαγή!!! Ότι να'ναι.......

αρα φευγουμε για simply generous?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Σία αφησε κανενα υπονοούμενο ότι είναι για καινούργιους μονο πελάτες η δεν σου είπε κάτι τέτοιο?

Όχι, απλά μου είπε να επικοινωνήσω μετά την 1/7 για την αλλαγή

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, korakios said:

και δεν είναι απλά οτι έβγαλε πιο φθηνό , είναι και φαρμακείο το παλιό economy.

Θα τσεκάρω και τους όρους μήπως έχει τίποτα περίεργο

@ekrepali κατάστημα και αλλαγή

Υπόλοιποι , δεν ισχύει αυτό που θα σας πούνε "μόνο για νέους πελάτες" (αν παραμείνετε)

___________________

Ζενιθ Power Home Day & Night ,ίδιες τιμές με πριν , ευτυχώς , ούτε μήνα δεν έχει που ξεκίνησε 😁

Εγώ νοlton energy control είμαι και δε βρίσκω πουθενά τη τιμή. 

 

Edit. ,Πήρα τώρα τηλέφωνο... Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα η τιμή. Ωχ θα γελάσουμε...

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dimitris_st13 είπε

Νέο πρόγραμμα από ΕΛΠΕ το green economy (το απλό economy δεν είναι πια το φθηνό της), ΜΕ πάγιο 3.5 + 0.39 (+φπα) αλλά 0,111 τιμή κιλοβαττώρας. 
Ότι να ναι, κλασσικά. Το παλιό economy 0,179...

Έξυπνο κόλπο 

1 ώρα πριν, Georgebek2 είπε

Η ελιν ζει οεο;

Κάτσε, να βγάλει πρώτα τους λογαριασμούς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Εγώ νοlton energy control είμαι και δε βρίσκω πουθενά τη τιμή. 

 

Edit. ,Πήρα τώρα τηλέφωνο... Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα η τιμή. Ωχ θα γελάσουμε...

Αυτό δεν είναι?

Screenshot_2023-06-21-10-38-12-643_mega.privacy.android.app.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@korakiosβλέπεις τελικά τίποτα περίεργο στο simple generous? Αν συνυπολογιστεί και το πάγιο εξακολουθεί να παραμένει το φτηνότερο (για μικρές καταναλώσεις); Και αυτό προφανώς κραχτης είναι και θα αλλάξει λίαν συντόμως, το μόνο βέβαιο.

Για το economy της πράσινης δεν υπάρχουν λόγια, κλασικά. Εκτοξεύτηκε έτσι χωρίς λόγο στο ακριβότερο, μπας και πιάσουνε κόσμο στις παραλίες/στον ύπνο και ρουφήξουν από τα κλιματιστικά. Και λέει ένα φίλος παραπάνω ότι δεν μπορείς να πας στο green πριν 1/7! Μακριά πλέον από αυτή την εταιρία για πάντα.

Πάντως πραγματικά τι μας περιμένει από Οκτώβριο... Πάρτι θα γίνει, πως και πως το περιμένουν.

Edit:Και το volton energy control καλουτσικο φαίνεται... @ekrepaliτί λέει σαν εταιρία; Λογαριασμοί οκ στην ώρα τους κλπ;

Επεξ/σία από tryfos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με Ελιν, μου είπαν (πάλι) ότι θα χρειαστούν κάποιες μέρες για να στείλουν τους λογαριασμούς γιατί προσπαθούν να μη βγάλουν λάθος τις νέες ρυθμιζόμενες και εξαρτώνται από μια συνεργαζόμενη εταιρεία (δεν ξέρω ποια), αλλά σε κάθε περίπτωση οι λογαριασμοί θα αφορούν μόνο τον Μάιο (μέχρι 31/5 δηλαδή), μετά θα υπάρχει το 20ήμερο για να πληρωθεί αυτός και μετά θα βγει ο επόμενος, άρα από εδώ και πέρα θα υπάρχει μια χρονοκαθυστέρηση στις εκδόσεις λογαριασμών. Αυτά τουλάχιστον μου είπε η κοπέλα με την οποία μίλησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...