Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, MasterBlaster είπε

Σου διαφεύγει πως δεν υπάρχει επιδότηση στα επαγγελματικά πλην αγροτικών εδώ και κανά τετράμηνο...

Ναι, το θυμήθηκα μετά και και ακύρωσα το ποστ μου πριν απαντήσεις. Επίσης το 0,12 € που αναφέρεται στο excel για την We στο Γ22 είναι ΜΕ την έκπτωση συνέπειας. Οπότε όταν είδα 0,14 στον λογαριασμό σκέφτηκα την πατήσαμε (αλλά ήταν ο 1ος λογαριασμός, οπότε δεν είχε συνέπεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γειά σας ενοικιασα σπίτι και θέλω να βάλω ρεύμα. Στο τωρινό σπίτι έχω ΔΕΗ σταθερή κιλοβατώρα δεν είχα κ.ο.τ 

Κοίταξα της τιμές Ιουνίου και είδα ότι η ζενίθ στο πρόγραμμα power home day and night έχει χαμηλές τιμές

Τι λέτε να την επιλέξω σαν εταιρεία?

Επίσης κάπου άκουσα ότι μπορείς να φεύγεις από οποιαδήποτε εταιρία και να επιλέξεις άλλη χωρίς να έχεις κάποια ποινή... Ισχύει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Ακριβώς ίδιες τιμές με τον προηγούμενη μήνα από ΔΕΗ! 

IMG_4237.jpeg

καμία σχέση , δες το excel και ιστορικό τιμών , αλλά το βασικότερο : για ΔΕΗ στο άλλο νήμα

40 λεπτά πριν, sakis61462 είπε

Επίσης κάπου άκουσα ότι μπορείς να φεύγεις από οποιαδήποτε εταιρία και να επιλέξεις άλλη χωρίς να έχεις κάποια ποινή... Ισχύει κάτι τέτοιο;

πάντα ίσχυε αλλά στην μπανανία οι αρχές (ΡΑΕ) σφυρίζαν αδιάφορα , πλέον αφού φάγανε αρκετά  λεφτά απο ρήτρες αποχώρησης : ναι ισχύει αζημίως

42 λεπτά πριν, sakis61462 είπε

Τι λέτε να την επιλέξω σαν εταιρεία?

δεν έχει μέχρι στιγμής σοβαρά θέματα , αν θες περίμενε μέχρι αύριο να βγάλουν τις τιμές και να τσεκάρεις το "ιστορικό τιμών στο

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

υποτίθεται μέχρι 23:59 πρέπει να βγάλουν όλοι τιμές

(excel απο αύριο βραδάκι κλασσικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο πρόγραμμα από ΕΛΠΕ το green economy (το απλό economy δεν είναι πια το φθηνό της), ΜΕ πάγιο 3.5 + 0.39 (+φπα) αλλά 0,111 τιμή κιλοβαττώρας. 
Ότι να ναι, κλασσικά. Το παλιό economy 0,179...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν είναι απλά οτι έβγαλε πιο φθηνό , είναι και φαρμακείο το παλιό economy.

Θα τσεκάρω και τους όρους μήπως έχει τίποτα περίεργο

@ekrepali κατάστημα και αλλαγή

Υπόλοιποι , δεν ισχύει αυτό που θα σας πούνε "μόνο για νέους πελάτες" (αν παραμείνετε)

___________________

Ζενιθ Power Home Day & Night ,ίδιες τιμές με πριν , ευτυχώς , ούτε μήνα δεν έχει που ξεκίνησε 😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά ο ΗΡΩΝ ακόμα δεν ανακοίνωσε τιμές Ιουλίου… 

13 λεπτά πριν, korakios είπε

και δεν είναι απλά οτι έβγαλε πιο φθηνό , είναι και φαρμακείο το παλιό economy.

Θα τσεκάρω και τους όρους μήπως έχει τίποτα περίεργο

@ekrepali κατάστημα και αλλαγή

Υπόλοιποι , δεν ισχύει αυτό που θα σας πούνε "μόνο για νέους πελάτες" (αν παραμείνετε)

___________________

Ζενιθ Power Home Day & Night ,ίδιες τιμές με πριν , ευτυχώς , ούτε μήνα δεν έχει που ξεκίνησε 😁

Στα γρήγορα που διάβασα τους ειδικούς όρους του green συγκράτησα τα εξής περίεργα… 

IMG_4239.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Και φυσικά ο ΗΡΩΝ ακόμα δεν ανακοίνωσε τιμές Ιουλίου… 

Στα γρήγορα που διάβασα τους ειδικούς όρους του green συγκράτησα τα εξής περίεργα… 

IMG_4239.jpeg

δεν είναι τόσο περίεργο , θεώρησε ως έμμεσο πάγιο τα 3,5€ (το green πιστοποιητικό)

περισσότερο με απασχολεί στο τέλος , που για τροποποίηση αναφέρει 30μέρες πριν , ενώ όσο θυμάμαι είναι 60 μέρες

5 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Αρα πάμε στον Green economy εμείς του απλού economy 

ε, ναι

αντίστοιχα όπως έγινε με το generous σε simple generous ή με της Ζενιθ κτλ

γενικά πιάνει το κόλπο γιατί ακόμα , μετά απο 2+ χρόνια ακού κόσμο να λέει είμαι στην τάδε εταιρία και όλα καλά αντί να δίνουν σημασία στο πρόγραμμα ....

8 ώρες πριν, tryfos είπε

Επίσης το 0,12 € που αναφέρεται στο excel για την We στο Γ22 είναι ΜΕ την έκπτωση συνέπειας.

στο excel αν πατήσεις στην τιμή και δεις σκέτο νούμερο , είναι πρόγραμμα που είναι χωρίς συνέπεια ,

αυτά που έχουν θα δεις οτι γράφει μια τιμή επί 0,9 ή 0,8 κτλ που σημαίνει θέλουν συνέπεια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζονται... ήμουν Ήρων, πήγα elpe economy από 15/5  και τώρα τι κάνω, πίσω στον Ήρων? Ακόμα δεν έχω πληρώσει τελικό λογαριασμό Ήρων και δεν έχει βγει ο πρώτος στην elpe και ήδη κοιτάω να πάω αλλού... Ξέρεις κάνεις αν έχει κανένα πρόστιμο η elpe στο economy άμα κάνω αίτηση αλλού χωρίς να έχει βγει ο πρώτος λογαριασμός γιατί από παντού κοιτάνε να μας τα πάρουν.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, gesiyi είπε

Δεν παίζονται... ήμουν Ήρων, πήγα elpe economy από 15/5  και τώρα τι κάνω, πίσω στον Ήρων? Ακόμα δεν έχω πληρώσει τελικό λογαριασμό Ήρων και δεν έχει βγει ο πρώτος στην elpe και ήδη κοιτάω να πάω αλλού... Ξέρεις κάνεις αν έχει κανένα πρόστιμο η elpe στο economy άμα κάνω αίτηση αλλού χωρίς να έχει βγει ο πρώτος λογαριασμός γιατί από παντού κοιτάνε να μας τα πάρουν.

δεν ειχα ποτε ελπε αλλα εδω εχω ακουσει τα χειροτερα
ηταν θεμα χρονου να φουσκωσει τους κραχτες της και απ οτι καταλαβα εβγαλε νεο κραχτη....
ημουν heron generous για σχεδον χρονο, και εδω και ενα μηνα πηγα heron simply
προς το παρον φαινεται οκ
και γω μπηκα πειρασμο για ελπε αλλα απλα αλλαξα πακετο heron και το generous τουλαχιστον το κρατησα για σχεδον χρονο
τωρα αν οι αλλοι θελουν να αλλαζεις πακετο καθε μηνα... κατανταει εμετικο με νεα πακετα διαρκως να φυτρωνουν
η ελπε εδειξε ξεκαθαρα οτι εβγαλε ενα κραχτη αδυνατο να διατηρησει τον κρατησε 2-3 μηνες και μετα το εκανε απο τα ακριβοτερα της αγορας, οχι απλα μεσαια τιμη... με τετοιες εταιρειες δεν θελω οποιαδηποτε σχεση

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, korakios είπε

και δεν είναι απλά οτι έβγαλε πιο φθηνό , είναι και φαρμακείο το παλιό economy.

Θα τσεκάρω και τους όρους μήπως έχει τίποτα περίεργο

@ekrepali κατάστημα και αλλαγή

Υπόλοιποι , δεν ισχύει αυτό που θα σας πούνε "μόνο για νέους πελάτες" (αν παραμείνετε)

___________________

Ζενιθ Power Home Day & Night ,ίδιες τιμές με πριν , ευτυχώς , ούτε μήνα δεν έχει που ξεκίνησε 😁

οι υφισταμενοι πελατες μπορουμε-προτεινεται τηλεφωνικα αλλαγη σε green economy απο economy ή σε καταστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...