Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, sakis61462 είπε

Γειά σας

Έχω το σταθερό πρόγραμμα της ΔΕΗ my home enter με τιμή 0,105 μέρας 0,078 βράδυ θα μετακομίσω σε άλλο σπίτι θα μπορώ να συνεχίσω το πρόγραμμα στο καινούργιο σπίτι ή θα πρέπει να το διακόψω?

Το συμβόλαιο λήγει στης 1-12-23

Δυστυχώς Δεν γίνεται 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, sakis61462 είπε

Γειά σας

Έχω το σταθερό πρόγραμμα της ΔΕΗ my home enter με τιμή 0,105 μέρας 0,078 βράδυ θα μετακομίσω σε άλλο σπίτι θα μπορώ να συνεχίσω το πρόγραμμα στο καινούργιο σπίτι ή θα πρέπει να το διακόψω?

Το συμβόλαιο λήγει στης 1-12-23

  

Στις 30/7/2022 στις 9:54 ΜΜ, korakios είπε

Το παρών νήμα ΔΕΝ αφορά τη ΔΕΗ και τα προγράμματά της ,κρατάμε το θέμα χωρίς να βγαίνουμε εκτός μιας και υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για :

προγράμματα ΔΕΗ

και συγκεκριμένα διάβασε αυτό

συνέχεια στο άλλο νήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2023 στις 1:07 ΠΜ, korakios είπε

τα βλέπεις εδώ

https://www.admie.gr/agora/enimerotika-deltia/mesostathmiki-timi-agoras

απο 0,008 μέχρι και 0,025+ , εξαρτάται απο τα φέσια και ρευματοκλοπές (είχα διαβάσει κάποτε , ίσως κάνω λάθος)

βάλε και οτι πολλαπλασιάζεται με το συντελεστή που βάζει ο κάθε πάροχος , παίζει ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα

θα περιμενω να βγουν οι νεοι τιμοκαταλογοι του Ιουλιου(αυριο βραδυ) για να ενημερωσεις το αρχειο σου.

τωρα ειμαι στα εντεκα λεπτα του myonline.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα γελοιο αυτο που γινεται με την Ελιν! Εχει φτασει 20 του μηνα σχεδον και δεν εχει βγει ο λογαριασμος του Μαιου! Εγω δεν πιστευω οτι περνανε τις τιμες στο συστημα που λενε, τοσους μηνες το κανουν, τι επαθαν αυτον τον μηνα ξαφνικα?

Φοβαμαι οτι κατι αλλο γινεται απο πισω... Θα δουμε αυριο τις τιμες και ίσως χαιρετισουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

πραγματικα γελοιο αυτο που γινεται με την Ελιν! Εχει φτασει 20 του μηνα σχεδον και δεν εχει βγει ο λογαριασμος του Μαιου! Εγω δεν πιστευω οτι περνανε τις τιμες στο συστημα που λενε, τοσους μηνες το κανουν, τι επαθαν αυτον τον μηνα ξαφνικα?

απλά ακύρωσαν αυτόν το μήνα , δεν έγινε κάτι , λογικά θα βγει μαζεμένος απο Μάιο

ελπίζω σε όσους δε δίνουν καταχώρηση να μη γίνει μπλέξιμο , δλδ να βγαίνει έναντι και εκκαθαριστικός ταυτόχρονα

εκεί γάνιασα να βγει άκρη με τις χρεώσεις που είχαν και συνέπεια (ήταν κολλητός μου στην Ελίν) , έκανε κανα 5 μηνο να στρώσει η περιοδικότητα εκδόσεων

10 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Φοβαμαι οτι κατι αλλο γινεται απο πισω...

θα έρθουν όταν κοιμάσαι και θα σε μπουγελώσουν , το νου σου 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Στα απλα προγράμματα δεν έχει συνέπεια νομίζω, μονο στα τελευταία 2 που έβγαλε! 

Οποτε θα βγει αρχες Ιουλιου 2 μηνος λογαριασμός εναντι? 

πάρε τηλ να τους ρωτήσεις :)

μάλλον μαζεύουν λεφτά να μου επιστρέψουν τα 120€ εγγύησης  😂

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι νέες χρεώσεις του 'συστήματος' που αφορούν όλους τους παρόχους είναι στα 32€' το χρόνο !

Έκαναν και μια μείωση σαν 'αντιστάθμιση' αλλά για είναι κάποιος στα ίσα του πρέπει να έχει καταναλώση 4.500 κιλοβατώρες το χρόνο.

ΥΓ. Για μονοφασικό, μιλάω.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, jasonas21 είπε

πραγματικα γελοιο αυτο που γινεται με την Ελιν! Εχει φτασει 20 του μηνα σχεδον και δεν εχει βγει ο λογαριασμος του Μαιου! Εγω δεν πιστευω οτι περνανε τις τιμες στο συστημα που λενε, τοσους μηνες το κανουν, τι επαθαν αυτον τον μηνα ξαφνικα?

Φοβαμαι οτι κατι αλλο γινεται απο πισω... Θα δουμε αυριο τις τιμες και ίσως χαιρετισουμε!

ουτε σημερα μου ηρθε καποιος λογαριασμος. περιεργο γιατι απο αρχες του ετους που εχω ΕΛΙΝ παντα ερχοταν την πρωτη εβδομαδα του μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, colombiano747 είπε

ουτε σημερα μου ηρθε καποιος λογαριασμος. περιεργο γιατι απο αρχες του ετους που εχω ΕΛΙΝ παντα ερχοταν την πρωτη εβδομαδα του μηνα.

πάρε τους τηλ , τζάμπα πληρώνονται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

ΜΗΠΩΣ έχουν άδειες λόγω εκλογών και καλοκαιριού?

ναι , για μπάνιο είναι , τους βλέπω που πλατσουρίζουν , άσε που φυσά και θα κρυώσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , για μπάνιο είναι , τους βλέπω που πλατσουρίζουν , άσε που φυσά και θα κρυώσουν

όλοι οι πάροχοι ενσωματώνουν στα συστήματα τους τις νέες ΧΧΔ!

Καλύτερα να σου βγει αργά ο λογαριασμός παρά να σου βγει σκατά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tryfos είπε

@korakios @HERTHAN Μετέβην στην WE και δυστυχώς αρχίσαμε... Παραθέτω λογαριασμό για Γ22 (35kva), σε 12 μέρες μεν, αλλά από ό,τι καταλαβαίνω με κλεμμένη την επιδότηση(;). Ή κάτι μου διαφεύγει;

  Απόκρυψη περιεχομένων

WE_Page_1.jpg.05d41292d62cec43cc4e979574914c63.jpg

WE_Page_2.jpg.4570ba06b1720c6db22667260538da3a.jpg

 

Σου διαφεύγει πως δεν υπάρχει επιδότηση στα επαγγελματικά πλην αγροτικών εδώ και κανά τετράμηνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...