Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, giannis22k είπε

Λεω να παω ηρων γιατι βλεπω στην nrg οτι την εκπτωση 30% (αφορα τους 3 πρωτους νομιζω μηνες νομιζω και μετα ισχυουν οι αλλες εκπτωσεις) η 15% η 10% δεν το βαζουν στον λογαριασμο και που ρωτησα μου ειπαν υπολογιζεται στον εκκαθαριστικο 4μηνου και υποτιθεται μετραω καθε μηνα.Στην ηρων οταν πληρωνεις μεσα απο την εφαρμογη ενημερωνεται αμεσως το υπολοιπο.Επισης οταν κανεις μετρηση μετα απο ποσες μερες βγαινει ο λογαριασμος?

υπόψιν οτι και ο Ηρών θα αγνοήσει τις ενδείξεις που έχεις δώσει και η κατανάλωση στον εκκαθαριστικό θα σπάσει αναλογικά . 1ο λογαριασμό θα πάρεις μετά απο ένα 2μηνο περίπου και γενικά θα είσαι ~ένα μήνα πίσω στην περίοδο κατανάλωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλημέρα, επικοινώνησαν απο την Zenith και μου πρότειναν το πρόγραμμα Power Home Day & Night με τιμές ημέρας 0,084 και νύχτας 0,064. Επειδή το αναζήτησα το πρόγραμμα στο excell και δεν το βρήκα, το έχετε υπόψη σας; Οι τιμές ακούγονται δελεαστικές, γνωρίζετε κάτι περισσότερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, maravra είπε

Επειδή το αναζήτησα το πρόγραμμα στο excell και δεν το βρήκα

εκεί είναι , δεν άλλαξε κάτι

1 λεπτό πριν, maravra είπε

το έχετε υπόψη σας; Οι τιμές ακούγονται δελεαστικές, γνωρίζετε κάτι περισσότερο;

ναι , πάρε τα σχόλια εδώ με την όπισθεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, maravra είπε

καλημέρα, επικοινώνησαν απο την Zenith και μου πρότειναν το πρόγραμμα Power Home Day & Night με τιμές ημέρας 0,084 και νύχτας 0,064. Επειδή το αναζήτησα το πρόγραμμα στο excell και δεν το βρήκα, το έχετε υπόψη σας; Οι τιμές ακούγονται δελεαστικές, γνωρίζετε κάτι περισσότερο;

Καλημέρα.. Να ξέρεις οι τιμές αλλάζουν κάθε 20 του μήνα.. Μήπως να περιμένεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

υπόψιν οτι και ο Ηρών θα αγνοήσει τις ενδείξεις που έχεις δώσει και η κατανάλωση στον εκκαθαριστικό θα σπάσει αναλογικά . 1ο λογαριασμό θα πάρεις μετά απο ένα 2μηνο περίπου και γενικά θα είσαι ~ένα μήνα πίσω στην περίοδο κατανάλωσης

αχα..οποτε μενω rng?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, giannis22k είπε

αχα..οποτε μενω rng?

όπως νομίζεις , απλά σε ενημέρωσα περι Ηρών

3 ώρες πριν, giannis22k είπε

ρωτησα μου ειπαν υπολογιζεται στον εκκαθαριστικο 4μηνου

πάντως ενδιαφέρον αυτό με τo NRG ontime , αναρωτιέμαι αν πάνε να φάνε την εκπτωση σε περίπτωση που φύγει κάποιος πριν την έκδοση εκκαθαριστικού (με το κλασσικό θέμα της μη απόδοσης συνέπειας μετά τον τελικό) . Μπορεί βέβαια και να έπεσες σε άσχετο υπάλληλο

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, iliata2410 είπε

Στον ηρων που είμαι στο home generous στον λογαριασμό είχα 22,73 έκπτωση συνέπειας. Η έκπτωση αυτή από που βγαίνει;Στο σύνολο του προηγούμενου λογαριασμού, η κάτι άλλο είναι από τον προηγούμενο λογαριασμό; 

Στο σύνολο χρεώσεων ενέργειας  του προηγούμενου μήνα χωρίς να αφαιρείς ΚΟΤ ή ΤΕΜ κλπ, εάν βέβαια θυμηθούν να την βάλουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα, πρόσφατα άλλαξα από hyron σε elpedison μετά την έκδοση του τελικού μου λογαριασμού και την εμπρόθεσμη εξόφληση του ο hyron αρνείται να μου επιστέψει σε Iban την έκπτωση συνέπειας που  αντιστοιχεί στο τελικό λογαριασμό πάρα το γεγονός ότι πουθενά στους ορούς δεν έλεγε κάτι σχετικό.

Είχε παρόμοιο θέμα κανένας και εάν ναι πως το αντιμετώπισε;   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Dimperor είπε

Είχε παρόμοιο θέμα κανένας και εάν ναι πως το αντιμετώπισε;   

έχει αναφερθεί πολλές φορές , με μια αναζητηση στο νήμα με τις 2 λέξεις κλειδιά τελικό και συνέπεια

https://www.insomnia.gr/search/?q=τελικό συνέπεια&quick=1&item=796374&type=forums_topic&sortby=newest&search_and_or=and

κοίτα τι βρήκα

https://www.insomnia.gr/forums/topic/796374-εναλλακτικοί-πάροχοι-ενέργειας-αποκλειστικά-και-μόνο/?do=findComment&comment=59826126

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

έχει αναφερθεί πολλές φορές , με μια αναζητηση στο νήμα με τις 2 λέξεις κλειδιά τελικό και συνέπεια

https://www.insomnia.gr/search/?q=τελικό συνέπεια&quick=1&item=796374&type=forums_topic&sortby=newest&search_and_or=and

κοίτα τι βρήκα

https://www.insomnia.gr/forums/topic/796374-εναλλακτικοί-πάροχοι-ενέργειας-αποκλειστικά-και-μόνο/?do=findComment&comment=59826126

ευχαριστώ πολυ του ειχα στειλει το κειμενο "Ο ΚΠΗΕ αναφέρει ..." στο αιτημα για επιστροφη σε iban κανονικα, απλα μου απαντησαν μετα τον τελικο τελος συνεπεια... εστειλε καποιος στην rae εβγαλε ακρη η να μην ασχοληθω και να του χαρίσω το 40ευρω τις συνεπειας απο τον τελικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dimperor είπε

ευχαριστώ πολυ του ειχα στειλει το κειμενο "Ο ΚΠΗΕ αναφέρει ..." στο αιτημα για επιστροφη σε iban κανονικα, απλα μου απαντησαν μετα τον τελικο τελος συνεπεια... εστειλε καποιος στην rae εβγαλε ακρη η να μην ασχοληθω και να του χαρίσω το 40ευρω τις συνεπειας απο τον τελικο

εξαρτάται πόσο χρεώνεις την εργατοώρα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

εξαρτάται πόσο χρεώνεις την εργατοώρα σου

σωστή παρατήρηση δεν με νοιάζει η εργατοώρα, ποιο πολύ με νοιάζει να μην με θεωρεί κορόιδο ο HYRON.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dimperor είπε

ευχαριστώ πολυ του ειχα στειλει το κειμενο "Ο ΚΠΗΕ αναφέρει ..." στο αιτημα για επιστροφη σε iban κανονικα, απλα μου απαντησαν μετα τον τελικο τελος συνεπεια... εστειλε καποιος στην rae εβγαλε ακρη η να μην ασχοληθω και να του χαρίσω το 40ευρω τις συνεπειας απο τον τελικο

Πλήρωσε τον τελικό μειωμένο κατά 40€...αν τύχει και ξαναστείλουν ίσως φανεί μηδενικός... αλλά δε θα είναι εξοφλημενος...μπα όχι... απλά μη βάζεις τα 40€...

Επεξ/σία από Giorgis4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giorgis4 είπε

Πλήρωσε τον τελικό μειωμένο κατά 40€...αν τύχει και ξαναστείλουν ίσως φανεί μηδενικός... αλλά δε θα είναι εξοφλημενος...μπα όχι... απλά μη βάζεις τα 40€...

EXEI ΕΞΟΦΛΗΘΕΙ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...