Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, vagos789 είπε

χμ εχω μια υποθεση στο myrae απο 1η Μαρτη,καμια κινηση,ειναι απλα μια πλατφορμα οπου δεν τσεκαρει κανεις

αφορά το ίδιο ? τηλ στη ΡΑΕ, στείλε στο info υπόψιν τμήματος καταναλωτών τον αριθμό πρωτοκόλλου

1 ώρα πριν, zto είπε

Καλημέρα, είμαι πελάτης της NRG στο NRG save και χθες ελαβα μήνυμα ότι θα μεταφερθώ στο NRG adapt. Έχει γίνει και σε άλλους; Έχω δικαίωμα να αλλάξω πάροχο λόγω αυτής της αλλαγής;

Ευχαριστώ!

απο τον περασμένο Αύγουστο μπορούσες και βασικά έχασες κατα πολύ φθηνότερα προγράμματα όλο το διάστημα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Χρησιμοποιήσα το excel με τις καταναλώσεις μου και βγαίνουν με πολύ μικρή διαφορά κόστους τα NRG On time και Simple, Zenith Home Day & Night, Elin Home bonus -, Fisiko Aerio maxi free + και maxi free super plus και Volton home plus και Volton energy control (εξαιρώ elpedison μετά το διαβασμα εδώ).

Υπάρχει κάτι να προσέξω στα παραπάνω, να αποφύγω κάποια εταιρία ή να προτιμήσω κάποια για κάποιον λόγο που δεν έχει αναφερθεί στις τελευταίες σελίδες του τοπικ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, zto είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Χρησιμοποιήσα το excel με τις καταναλώσεις μου και βγαίνουν με πολύ μικρή διαφορά κόστους τα NRG On time και Simple, Zenith Home Day & Night, Elin Home bonus -, Fisiko Aerio maxi free + και maxi free super plus και Volton home plus και Volton energy control (εξαιρώ elpedison μετά το διαβασμα εδώ).

Υπάρχει κάτι να προσέξω στα παραπάνω, να αποφύγω κάποια εταιρία ή να προτιμήσω κάποια για κάποιον λόγο που δεν έχει αναφερθεί στις τελευταίες σελίδες του τοπικ;

στη fisiko aerio να δεις τους ειδικούς όρους που θα υπογράψεις (αν πας εκεί) να έχουν διαγραμμένη τη συνδρομή και να πάρεις γραπτώς οτι δε θα εφαρμοστεί μετά το μηχανισμό

στη Volton να προσέξεις να μη σου φορέσουν ένα "δώρο" smart μετρητή μιας και θα το χρυσοπληρώσεις αν φύγεις

Το nrg on time έχει 30% έκπτωση αρχικά και μετά πέφτει στο 10% , στο excel έχω μέσο όρο 12μηνου

Φυσικά οι τιμές που βγάζει το excel είναι αναλογικά ανα έτος βάσει τις δημοσιευμένες αυτού του μήνα , δλδ τον επόμενο θα ισχύουν άλλες και γενικά υπάρχει η τάση να βγάζουν νέα προγράμματα με χαμηλές τιμές και τα παλιά να τα βαράνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NickTheMeat είπε

Το sms της ζενιθ τελικά ήρθε στο viber και ημερομηνία εκπροσώπησης είναι η 01/06!

λογικά σε όλους το έστειλε το σύστημα πριν λίγο , θα δω το ΣΚ τι παίζει με το app και το myzenith για ένδειξη μετρήσεων κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει καμια παγιδα το προγραμμα για ρευμα της ζενιθ? ψαχνω να φυγω απο elpedison κι απο ρευμα κι απο αεριο και με πηραν μολις απο ζενιθ. βλεπω στο excelaki οτι οντως συμφερει. Ειπαν επισης οτι δε θα εχει ρητρα απο αυγουστο κι οτι αναφερεται στη συμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Eki_13 είπε

εχει καμια παγιδα το προγραμμα για ρευμα της ζενιθ? ψαχνω να φυγω απο elpedison κι απο ρευμα κι απο αεριο και με πηραν μολις απο ζενιθ. βλεπω στο excelaki οτι οντως συμφερει. Ειπαν επισης οτι δε θα εχει ρητρα απο αυγουστο κι οτι αναφερεται στη συμβαση.

ότι και να σου λένε οι πωλητές μην το δίνεις σημασία , είναι κανόνας

με το οτι " δε θα έχει ρήτρα " εννοούν οτι θα πληρώνεις την προμήθεια  0,024 και 0,016 για μερα και νύχτα αντίστοιχα,  συν όλο το κόστος χοντρικής , μετά τη λήξη του μηχανισμού

επίσης αυτές οι τιμές προμήθειας ισχύουν ανα 6μηνο , μπορεί να τις αλλάξουν

Παγίδα δεν είδα στο πρόγραμμα , φυσικά μπορεί να κάνω λάθος γιαυτό να κοιτάς/κοιτάτε το συμβόλαιο και να ρωτάς/τε ότι φαίνεται δυσνόητο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

λογικά σε όλους το έστειλε το σύστημα πριν λίγο , θα δω το ΣΚ τι παίζει με το app και το myzenith για ένδειξη μετρήσεων κτλ

Όντως μαζικό sms θα στάλθηκε.

Στο app που μπήκα λίγο το μεσημέρι, έχει καταχώρηση πεδίο αλλά βγάζει "something went wrong". Ίσως επειδή είναι αρχή ακόμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσοι εχουν ΕΛΙΝ σας εχει ερθει ο λογαριασμος του Μαιου; Συνηθως μου ερχοταν με μειλ την πρωτη εβδομαδα του μηνα αλλα δεν εχει ερθει ο τελευταιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, colombiano747 είπε

Oσοι εχουν ΕΛΙΝ σας εχει ερθει ο λογαριασμος του Μαιου; Συνηθως μου ερχοταν με μειλ την πρωτη εβδομαδα του μηνα αλλα δεν εχει ερθει ο τελευταιος.

Kαμιά φορά τους κολλάει η αποστολή μέσω mail. Στο myElin κοίταξες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει κανείς άποψη για το νέο πρόγραμμα της protergia Protergia Οικιακό SpitiMou https://www.protergia.gr/spiti/oikiako-reuma-proionta/protergia-oikiako-spitimou/

για κάποιον λόγο πρέπει να μείνω στην protergia και ψάχνω το καλύτερο δυνατό πρόγραμμα για σχετικά μικρές καταναλώσεις (1 άτομο σε μικρό σπίτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, colombiano747 είπε

Oσοι εχουν ΕΛΙΝ σας εχει ερθει ο λογαριασμος του Μαιου; Συνηθως μου ερχοταν με μειλ την πρωτη εβδομαδα του μηνα αλλα δεν εχει ερθει ο τελευταιος.

Εχω 2 παροχες σε ελιν,δεν εχω λαβει κανενα λογαριασμο ακομη και μαλιστα τους εστειλα αρχες του μηνα συμπληρωμενα εντυπα για αλλαγη προγραμματος και στις 2 και δεν ανταποκριθηκαν.Χτες τους ξαναεστειλα μειλ να με ενημερωσουν....επισης καμια απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, tempo είπε

έχει κανείς άποψη για το νέο πρόγραμμα της protergia Protergia Οικιακό SpitiMou https://www.protergia.gr/spiti/oikiako-reuma-proionta/protergia-oikiako-spitimou/

για κάποιον λόγο πρέπει να μείνω στην protergia και ψάχνω το καλύτερο δυνατό πρόγραμμα για σχετικά μικρές καταναλώσεις (1 άτομο σε μικρό σπίτι)

βάλαν δωρεάν πάγιο , υπόψιν το 100ευρο θα το πάρεις σπαστά , δλδ ~4,2€/μήνα , αλλά τσιμπημένη κιλοβατώρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, colombiano747 είπε

Oσοι εχουν ΕΛΙΝ σας εχει ερθει ο λογαριασμος του Μαιου; Συνηθως μου ερχοταν με μειλ την πρωτη εβδομαδα του μηνα αλλα δεν εχει ερθει ο τελευταιος.

Ακόμα τίποτα και ανυσηχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...