Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Dimitris156 είπε

Εγώ έδωσα κανονικά, υπήρχε μεγάλη καθυστέρηση να γίνει η μετάβαση και μετά φαίνεται περάσανε απλά την αρχική ένδειξη. Δε το κυνήγησα γιατί θα έπρεπε να κάνω αμφισβήτηση σε αυτούς και μετά αίτηση στον Ήρων για απόδοση συνέπειας μετά τον τελικό. Τουλάχιστον έτσι βγήκε πιστωτικός στον Ήρων και επίσης ήταν και ακριβός ο Ήρων Φεβρουάριο Μάρτιο, οπότε συνολικά πρέπει να είμαι στα ίδια.

Καλά...κοίτα και τι ρυθμιζόμενες πλήρωσες στην Elpedison και ξαναγράψε μας

H Elpedison το έχει κάνει σε 100δες πελάτες. Αγνόησε την ένδειξη που έδωσαν κατά την μετάβαση οι πελάτες και έκλεψε από το σύστημα την τελευταία καταχωρημένη από τον ΔΕΔΔΗΕ (άσχετα εάν ήταν 2-3-4 μήνες πίσω). Υπάρχουν άπειρες καταγγελίες στην ΡΑΕΥΕΑΑΕΑΕ (ή όπως την λένε πλέον)

Επεξ/σία από MasterBlaster
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

κάτι δέν παει καλά με τον ήρωνα ,ο πρωτος λογαριασμος εκδοθηκε ,31-1 ο δευτερος 31-3 και οταν ρωτησα γιατι καθυστερησαν η δικαιολογια τους ηταν οτι πρεπει να συγχρωνηστει ο κυκλος τιμολογησης .εχει παει 8 Ιουνιου και ακομη δεν εκδοθηκε λογαριασμος παρολο που εδωσα ενδειξη.Μαλλων συμμορια απατεωνων ειναι ,που λενε ψεματα στον κοσμο,εκδιδοντας διμηνιαιους λογαριασμους αντι μηνιαιους.Θα παω για αλλαγη παροχου μαλλων,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

κάτι δέν παει καλά με τον ήρωνα ,ο πρωτος λογαριασμος εκδοθηκε ,31-1 ο δευτερος 31-3 και οταν ρωτησα γιατι καθυστερησαν η δικαιολογια τους ηταν οτι πρεπει να συγχρωνηστει ο κυκλος τιμολογησης .εχει παει 8 Ιουνιου και ακομη δεν εκδοθηκε λογαριασμος παρολο που εδωσα ενδειξη.

γνωστή η μηχανογράφηση του Ηρών ,τουλάχιστον 2+ χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις μιλησα στο chat με εκπροσωπο και μου ειπε θα εκδοθει στης 15 ιουνιου.Του λεω εγω απο εσας απαιτω μηνιαιο και οχι διμινιαιο,και η ερωτηση που εκανα γιατι αυτη η καθυστερηση,η απαντηση ηταν προκεται για μεμονωμενη περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Korakios θα περιμένω κάνα 2 λογαριασμούς ακόμα ,να δω πως θα ρολαρει και ανάλογος θα πραξω

στείλε στο myrae και ζήτα και αποζημίωση λόγω μη ποιότητας υπηρεσιών

4 ώρες πριν, MasterBlaster είπε

H Elpedison το έχει κάνει σε 100δες πελάτες. Αγνόησε την ένδειξη που έδωσαν κατά την μετάβαση οι πελάτες και έκλεψε από το σύστημα την τελευταία καταχωρημένη από τον ΔΕΔΔΗΕ (άσχετα εάν ήταν 2-3-4 μήνες πίσω). Υπάρχουν άπειρες καταγγελίες στην ΡΑΕΥΕΑΑΕΑΕ (ή όπως την λένε πλέον)

οκ, αλλά δεν ποστάρουν insomniacs εδώ για το τι έπαιξε με την αρχική ένδειξη και αν φεσώθηκαν μαζεμένες κιλοβατώρες απο την ένδειξη προηγούμενου λογαριασμού (προηγούμενου πάροχου)

αρκετοί εδώ πήγαν στο economy της elpe , πάντως το κρατάμε στα "συν" της εταιρίας 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

στείλε στο myrae και ζήτα και αποζημίωση λόγω μη ποιότητας υπηρεσιών

οκ, αλλά δεν ποστάρουν insomniacs εδώ για το τι έπαιξε με την αρχική ένδειξη και αν φεσώθηκαν μαζεμένες κιλοβατώρες απο την ένδειξη προηγούμενου λογαριασμού (προηγούμενου πάροχου)

αρκετοί εδώ πήγαν στο economy της elpe , πάντως το κρατάμε στα "συν" της εταιρίας 😁

Εγώ να σου πω την αλήθεια θα πρότεινα όσοι έκαναν μετάβαση το τελευταίο δίμηνο να δουν τους λογαριασμούς τους...

ΑΚΟΥΤΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ? ΑΝ ΠΗΓΑΤΕ ΕΛΠΕΝΤΙΣΟΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΜΗΝΟ ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ KWH ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΣΑΝ ΑΡΧΙΚΗ ΕΝΔΕΙΞΗ!

Ακούστηκα;

Επεξ/σία από MasterBlaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iliata2410 είπε

μολις μιλησα στο chat με εκπροσωπο και μου ειπε θα εκδοθει στης 15 ιουνιου.Του λεω εγω απο εσας απαιτω μηνιαιο και οχι διμινιαιο,και η ερωτηση που εκανα γιατι αυτη η καθυστερηση,η απαντηση ηταν προκεται για μεμονωμενη περιπτωση

Εμένα κανονικά μηνιαίοι έρχονται οι λογαριασμοί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η nrg έστειλε μεηλ για τροποποίηση της σύμβασης. Μπήκα στο pdf και λίγο που το κοίταξα, είδα αυξημένα πάγια στα επαγγελματικά (8,5 και 9Ε). Η κυβέρνηση δεν είχε θέσει όριο 5 ευρω πάγιο; Καταργήθηκε; Edit. Τώρα είδα ότι ο νόμος για τα 5Ε είναι ως 1 Ιουλίου. Φαίνεται ότι ξέχασαν να δώσουν παράταση μαζί με τη ρήτρα! Προφανώς θα ακολουθήσουν όλες οι εταιρίες την τακτική. 

Εδώ οι τιμές παγίων

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος μου είναι στον Ήρων. Δεν ξέρω σε ποιο πρόγραμμα. Του προτείνε η ίδια η εταιρεία να πάει στο simple generous.

 Είναι καλή επιλογή η υπάρχει κάποια παγίδα?

12 λεπτά πριν, 1comment είπε

Η nrg έστειλε μεηλ για τροποποίηση της σύμβασης. Μπήκα στο pdf και λίγο που το κοίταξα, είδα αυξημένα πάγια στα επαγγελματικά (8,5 και 9Ε). Η κυβέρνηση δεν είχε θέσει όριο 5 ευρω πάγιο; Καταργήθηκε; Edit. Τώρα είδα ότι ο νόμος για τα 5Ε είναι ως 1 Ιουλίου. Φαίνεται ότι ξέχασαν να δώσουν παράταση μαζί με τη ρήτρα! Προφανώς θα ακολουθήσουν όλες οι εταιρίες την τακτική. 

Εδώ οι τιμές παγίων

Η ρήτρα δεν πήγε 30 Σεπτεμβρίου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Φίλος μου είναι στον Ήρων. Δεν ξέρω σε ποιο πρόγραμμα. Του προτείνε η ίδια η εταιρεία να πάει στο simple generous.

 Είναι καλή επιλογή η υπάρχει κάποια παγίδα?

Απλά στις 20 του μήνα να τσεκαρει πάλι τιμές και πάγιο γιατί ο Ήρων τα αυξάνει όπως έκανε και με το generous home και με το solar  και πρέπει να έχει το νου του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, είμαι πελάτης της NRG στο NRG save και χθες ελαβα μήνυμα ότι θα μεταφερθώ στο NRG adapt. Έχει γίνει και σε άλλους; Έχω δικαίωμα να αλλάξω πάροχο λόγω αυτής της αλλαγής;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, korakios είπε

στείλε στο myrae και ζήτα και αποζημίωση λόγω μη ποιότητας υπηρεσιών

χμ εχω μια υποθεση στο myrae απο 1η Μαρτη,καμια κινηση,ειναι απλα μια πλατφορμα οπου δεν τσεκαρει κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...