Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, dasnowy είπε

Ο Ήρων γενικά απ ο,τι έχω διαβάσει εδώ ζητάει φωτογραφία μετρητή, αλλά εμένα δε μου ζήτησαν. Δέχτηκαν κατ ευθείαν την ένδειξη που έδωσα στο econtract. 

Βγάζει με την ένδειξη που δίνεις εκαθαριστικο η λογαριασμο με ΈΝΔΕΙΞΗ ΠΕΛΆΤΗ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, S90 είπε

Ζενιθ ζητησε φωτο...Ηρων επισης.ΕΛΠΕ οχι, ειπε θα περασει ΔΕΔΔΗΕ

Εμ ελα που ο δεδδηε δεν περνάει αν δεν αλλάζει ο χρήστης της παροχής….το θέμα πάντως με την ΕΛΠΕ και τις π….απαριες που κάνει (είπα να το γράψω τελικά) θα φτάσει στην ΡΑΕ και μάλιστα στα υψηλά κλιμάκια μαθαίνω 

Επεξ/σία από MasterBlaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MasterBlaster είπε

Εμ ελα που ο δεδδηε δεν περνάει αν δεν αλλάζει ο χρήστης της παροχής

9 στους 10 εδώ μέσα δεν έχουμε θέμα... ο ΔΕΔΔΗΕ αποδέχεται την ένδειξη πελάτη και η αλλαγή γίνεται στο άψε σβήσε. Μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις βγαίνουν για έκτακτη καταμέτρηση, και σε σπάνιες περιπτώσεις έχουμε παρατράγουδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες πέρασα από ΔΕΗ σε Φυσικό Αέριο το εξοχικό. Ζήτησαν φωτογραφία και δεν μπορούσα να τους δώσω, ήμουν μακριά. Τους είπα να κάνουν χρήση της μέτρησης του ΔΕΔΔΗΕ, που είχε γίνει 20 μέρες πριν. Είπαν ΟΚ, αλλά την μεθεπόμενη με κάλεσε στο τηλέφωνο το συνεργείο του ΔΕΔΔΗΕ, που έψαχνε το σπίτι για μέτρηση. Μια ώρα μετά ήρθε μήνυμα ότι άλλαξα πάροχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, motoboots είπε

Πριν λίγες μέρες πέρασα από ΔΕΗ σε Φυσικό Αέριο το εξοχικό. Ζήτησαν φωτογραφία και δεν μπορούσα να τους δώσω, ήμουν μακριά. Τους είπα να κάνουν χρήση της μέτρησης του ΔΕΔΔΗΕ, που είχε γίνει 20 μέρες πριν. Είπαν ΟΚ, αλλά την μεθεπόμενη με κάλεσε στο τηλέφωνο το συνεργείο του ΔΕΔΔΗΕ, που έψαχνε το σπίτι για μέτρηση. Μια ώρα μετά ήρθε μήνυμα ότι άλλαξα πάροχο. 

Καλημέρα...Το μήνυμα τι ανέφερε; Σε ποια περιοχή έγινε αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

σε συνέχεια της αίτησης που είχα κάνει 25.05.2023 για την μεταφορά μου από την ΕΛΙΝ στο Power Home Day & Night της ZeniΘ, είμαι ακόμα σε αναμονή του μηνύματος SMS που θα δηλώνει την ενεργοποίηση μου στην νεα εταιρία.

Μέχρι σήμερα δεν έχω λάβει κάτι (εκτός από το email με την σύμβαση, στο οποίο επίσης αναφερόταν ότι θα ενημερωθώ με  γραπτό μήνυμα (SMS) για  την ακριβή ημερομηνία έναρξης της προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας) και δοκίμασα να κάνω ξανά εγγραφή στο myzeniθ και το δέχτηκε πριν από λίγο μετά από μια σειρά αποτυχημένων προσπαθειών τις τελευταίες 4 μέρες.

Εκεί βέβαια πως ακόμα δεν υπάρχουν ενεργές συμβάσεις, αλλά ότι έχει γίνει αποδοχή της αίτησής μου (όπως βλέπετε ακολούθως). Βέβαια ενώ η ηχογράφηση είχε γίνει στις 25.05, φαίνεται ότι το αίτημα υποβλήθηκε στις 29.05 (ίσως έγινε εσκεμμένα για να αρχίσει η λειτουργία  του προγράμματος τον Ιούνιο, αφού για τότε δημιουργήθηκε)

Από όσους έχετε κάνει αντίστοιχη αίτηση (@korakios), έχετε κάποια άποψη σχετικά?

πολύ δεν έχει καθυστερήσει?(στην ΕΛΙΝ θυμάμαι πήρε το πολύ 2 μέρες)...ή μήπως έπεσε μεγάλη κίνηση και κολλήσαμε😄

image.png.21bf9e61b94fe0b9eea5f6a5671dec65.png

Επεξ/σία από akisdg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, akisdg είπε

Από όσους έχετε κάνει αντίστοιχη αίτηση (@korakios), έχετε κάποια άποψη σχετικά?

πιστεύω θα το καθυστερήσουν όσο πάει , κάπου στις 20 μέρες είναι το μαξ αν θυμάμαι καλά 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, akisdg είπε

Από όσους έχετε κάνει αντίστοιχη αίτηση (@korakios), έχετε κάποια άποψη σχετικά?
 

Δεν μου έχει έρθει sms ούτε εμένα, αλλά μόλις τώρα είδα στο σάιτ του δεδδηε για την υδε πως έχει αλλάξει το τελευταίο ψηφίο της παροχής μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lazurell είπε

Δεν μου έχει έρθει sms ούτε εμένα, αλλά μόλις τώρα είδα στο σάιτ του δεδδηε για την υδε πως έχει αλλάξει το τελευταίο ψηφίο της παροχής μου.

υπερωρίες κάνουν Σαββατιάτικα και μένα άλλαξε σήμερα τελικά

για τσέκαρε @akisdg και εσύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios, το αποφεύγω να το κάνω χρήση γιατί έχει λήξει το πιστοποιητικό εδώ και χρόνια και δεν με έχουν ενοχλήσει στις 3 τελευταίες αλλαγές που έχω κάνει...ακραίο αλλά φοβάμαι μην ξύσω πληγές με τυχόν καταγραφή για έλεγχο της παροχής μου 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akisdg είπε

@korakios, το αποφεύγω να το κάνω χρήση γιατί έχει λήξει το πιστοποιητικό εδώ και χρόνια και δεν με έχουν ενοχλήσει στις 3 τελευταίες αλλαγές που έχω κάνει...ακραίο αλλά φοβάμαι μην ξύσω πληγές με τυχόν καταγραφή για έλεγχο της παροχής μου 😇

ακραίο αλλά όπως νομίζεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα σας και καλή Κυριακή, είχα δει κάπου στην συζήτηση ενα κείμενο που το στέλνουμε με email στον Ηρων για απόδοση στο τραπεζικό λογαριασμό της έκπτωσης συνέπειας μετά τον τελικό λογαριασμό. Σε αναζητηση που εκανα δεν μπόρεσα να το ξαναβρω ελεγε για μια αποφαση και τους ορους. Ευχαριστω εκ τον προτερων οποιον το στειλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...